|   |  Milas Konut Projeleri
Milas İlçesini Favorilerime Ekle

Milas Güncel Konut Projeleri

Milas Konut Projeleri
  • 1

Milas Konut Projeleri

Milas Muğla ilinin ikinci büyük yerleşim bölgesidir. Sodra Dağının eteklerinde kendi adıyla anılan ova üzerinde kurulmuştur. Arkeolojik araştırmalara göre kentin kuruluşu İ.Ö 1.bine kadar uzanmaktadır. Adını rüzgarlar tanrısı Ailos'un soyundan gelen Mylasos'dan alan Milas, önce Karia'nın sonra Menteşe Beyliği'nin başkentliğini yapmıştır.
 
Milas'ın antik ismi Mylasos ya da Mylasa'dır. Tüm Karia'nın ulusal tanrısı Zeus Karios Mabedi'nin yer aldığı Milas, Kariaların haç yeri durumunda idi . Her yanı mermerlerle kaplı olan kent, haklı olarak "Mabetler Şehri" adını almı?tır Kesintisiz 3 bin yıllık kültür birikiminin izlerini Milas'ın her yerinde görmek mümkündür. Milas'ın sınırları içinde 27 antik kentin kalıntıları vardır.
 
Bunlardan İasos, Labrabda, Euromos ve Heraklia ziyaret edebilecek olanlarıdır. Ayrıca Milas başka tarihi değerlere de sahiptir. Milas sırasıyla Karia, Bizans, Selçuklu, Menteşe Beyliği ve Osmanlı Uygarlıklarını yaşamıştır. Milas Ege Deniz'inin iki önemli körfezi olan Gökova ve Mandalya Körfezi'ndeki kıyılarıyla yat turizmi açısından önemli bir konuma sahiptir. Kaptan Cousteau buraları gördükten sonra "Dünyada cennet arayan Gökova'da bulur" demiştir. Uluslar arası Milas Havaalanı Milas'a ulaşmanın en kolay yoludur.

Muğla Milas Gayrimenkul Yatırım Analizi

Milas Konut (Ev) Satış Fiyatları

Muğla Milas’ta 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 4 yılda % 79 oranında bir artış göstermiştir.

2012 yılında 107.000 TL seviyesinde olan Milas satılık konut fiyatları, 2016 yılının son çeyreğine kadar artarak 191.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Milas Konut (Ev) Kira Fiyatları

Muğla Milas’ta 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas olarak alındığında konut kira fiyatları, son 4 yılda % 46 oranında bir artış göstermiştir.

2012 yılında 426 TL seviyesinde olan Milas kiralık konut fiyatları, 2016 yılının son çeyreğine kadar artarak 624 seviyesine ulaşmıştır.

Milas Yatırım Geri Dönüş Süresi

Muğla Milas’ta yaklaşık olarak 132.500 kişi yaşamaktadır. Milas’taki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 65 yaş üzerindedir. Milas’ta yaşayanların yüzde 69’luk kısmı evli kalan yüzde 31’lik kısmı ise bekârdır. Milas bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (B) olarak nitelendirilen orta gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

Muğla Milas’ta 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında, konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 27 yıl olduğu belirlenmiştir. 

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.