|   |  Münir Özkök Kimdir?
Münir Özkök

Münir Özkök

  • Adı : Münir

  • Soyadı : Özkök

  • Şirket : Mar Yapı

  • Kategori : Yönetim Kurulu Başkanı

  • Doğum Tarihi :

  • Pozisyon : Yönetim Kurulu Başkanı

  • Faaliyet Alanları : İnşaat

Münir Özkök Biyografisi

Mar Yapı inşaat şirketi 2006 yılında kurulmuştur ancak bu kadar kısa bir süre içinde ülkemizin en yenilikçi gayrimenkul geliştirme şirketlerinden biri olmuştur. Projelerinde her zaman mükemmelliyetçi bir anlayışla hareket eden Mar Yapı inşaat şirketi, bu kısa sürede uluslararası ödüller kazanmayı da başarmıştır. Projelerinde modern mimarinin geleneklerine uyarken bir taraftan da doğaya karşı sorumlu davranmaktadır.

Münir Özkök, Mar Yapı inşaat şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Şirketin vizyonunu, modern mimari ile fonksiyonelliği bir arada barındıran, mimari açıdan yenilikçi ve yaşam stili oluşturan, hem bugünün hem yarının projelerini inşa etmek olarak belirlemiştir. Mar Yapı’nın misyonu ise, çağdaş ve dinamik bir anlayışla çalışmak, geliştirilen projelerde mükemmeli yakalamak ve farklılık yaratan ödüllü projeler ortaya koymak şeklinde belirlenmiştir.

Münir Özkök, inşaat sektörünün arz talep dengesine bağlı olarak önümüzdeki yılda da rahat büyüyeceğini söylemekte ve kentsel dönüşüm kapsamında nitelikli projelerle birlikte alt yapı ve ulaşım olanaklarının da iyileştirilmesi ile İstanbul’un marka değerinin yükseleceğini vurgulamaktadır. Münir Özkök, inşaat sektörünün domino etkisi yaratan bir sektör olduğunu, 200’den fazla alt sektörü beslediğini, istihdam yaratan bir sektör olarak ekonomik büyümeye büyük katkı sağladığını söylüyor. Konut stoğu açısından dikkat edilmesi gerektiğini ama konut satışlarında bir balon olmadığını söylüyor.

Münir Özkök’e göre kentsel dönüşüm çalışmaları da çok önemlidir. Bu kapsamda yeniden yapılandırılan binalar, doğal olarak şehrin görünüşünü değiştirecektir. Ancak kentsel dönüşüm altyapı, çevre, ulaşım, sosyal yaşam ve ekonomik planlama ile birlikte ele alınmalıdır. Binaların yeniden yapılması bulunduğu lokasyonun da değerini artıracaktır.

Münir Özkök, karma projelerin yeni bir üretim trendi olduğunu ve şirketlerin ürünü farklılaştırmak adına konutlar ile birlikte alışveriş merkezi, ofis ya da otel birimlerinin de projelere eklediğini söylüyor.

Mar Yapı’nın devam eden projelerinden biri Tri G projesidir. Basın Ekspres Yolu üzerinde tasarlanan proje, rezidans, ofis ve mağazalardan oluşuyor. Mimimalist ve anıtsal bir tasarım yapılan projede 24 katlı üçgen bir kule bulunuyor. Bu proje Future Project Awards ödülü almıştır.

Mar Yapı’nın bir diğer projesi Ala, yine Basın Ekspres Yolu üzerinde yer alan karma bir proje. Gün ışığından ve manzaradan en yüksek şekilde yararlanacak şekilde, üçgen ve 32 katlı iki kuleden oluşuyor.

Mar Yapı’nın bir başka projesi de G Marin. Şirketin Anadolu yakasındaki ilk konut projesi olan G Marin, Bayramoğlu’nda bulunuyor. Bu bölgedeki nitelikli konut ihtiyacını karşılayacak olan proje, Bayramoğlu Marina projesi ve Marmararay Hızlı Tren kesişme noktası ile Bayramoğlu’nun en iddialı projesi olacak.

Münir Özkök, Mar Yapı’nın, imza attığı her projede çağdaş ve dinamik bir anlayış sergilediklerini ve hep mükemmeli hedeflediklerini söylüyor.

Mar Yapı Projeleri

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.