|   |  Bulanık Konut Projeleri
Belirlediğiniz kriterlerde proje bulunamadı, kriterlerinizi azaltarak tekrar deneyebilirsiniz.
Bulanık İlçesini Favorilerime Ekle

Bulanık Güncel Konut Projeleri

Bulanık Konut Projeleri

Bulanık, Türkiye'de Muş ilinin bir ilçesidir.
 
Bulanık Muş ilinin yüzölçümü ve nüfusuyla en büyük ilçesidir. İklimi yazın kurak kışın soğuk olur. Geçim kaynağı genellikle tarım ve hayvancılık üzerinedir. İlçenin güneyinde haçlı gölü kuzeyinde murat nehri bulunmaktadır. Son nüfus sayımına göre nüfusu 41.100 dür. Tarım alanında pancar, buğday, arpa yetiştirilmektedir. Bulanık ilçesinde ayrıca balıkçılık yapılan Haçlı Gölü (eski Kürtçe adı Golaşêlû'dur) mevcuttur.İlçenin içinden Körsu deresi geçmektedir. Geniş ovası oldukça verimlidir. 93 Harbi'nde Ardahan'a bağlı Posof ve Çıldır ilçesinden devlet tarafından insanlar yerleştirilmiştir. Ayrıca 1956 da göçle yerleştirilen Şavşat ilçesinden gelenler de bölgeye yerleşmiştir. Böylece ilçedeki toplumsal yapı (demografik yapı) değişiklik arzetmiştir.
 
Sosyopolitik durum
İlçenin etnik yapısı farklılık gösterir.
 
Coğrafya
Bulanık Ovası yapısı gereği birçok bitkinin doğal yetişme ortamıdır. Özellikle Muş Ovası'na özgü lale ve gelincikler, bahar aylarında da Bulanık Ovası'nı adeta bir gelin gibi süslemektedir.
 
Son yıllarda nesli tehlikeye giren Telli Turnalar sadece bu bölgede yaşamaktadırlar.
 
Kazan Gölü, Körsu, Murat Nehri ise Bulanık'ta bulunan başlıca akarsu ve göllerdir. Bu havzalarda çeşitli balıklar yine ilçenin ayrı bir geçim kaynağıdır.
 
Bir kaç sene önce yapımı tamamlanan Alparslan 1 Barajı ilçenin iklimini hayli olumlu yönde değiştirmiştir. Bu sayede hem balıkçılık, hem de su havzası oranı gelişmeye devam etmektedir.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.