|   |   |  Mutfak dekorasyonu için öneriler

Mutfak dekorasyonu için öneriler

Mutfaklar evlerin kalbi olarak nitelendirilebilir. Birçok aile konut satın alırken veya kiralarken, evin geniş bir mutfağının olmasını ister. Mutfak bir yaşam alanıdır ve buranın dekorasyonu yaşam enerjinizi etkiler.

Mutfak dekorasyonu için öneriler

 

Mutfak dekorasyonunu yaparken bazı noktalara dikkat etmekte fayda var. Abartıya kaçmak veya mutfağınızla uyumlu olmayan objelere mutfağınızda yer vermek, mutfağınızın kötü görünmesine neden olabilir. İşte birkaç öneri:

Mutfağınıza canlılık ve doğallık katması için koyduğunuz meyvelerde aşırıya kaçmayın. Aynı şekilde mutfağınıza koyduğunuz çiçek ve bitkilerde de aşırıya kaçmayın. Canlı çiçekler her zaman güzeldir ve bulundukları yere renk katarlar ancak mutfak alanı için çok sevdiğiniz birkaç bitki yeterli olacaktır.

Mutfağa canlılık katan bir başka unsur ise kitaplık olabilir. Yemekler ve beslenme hakkındaki kitaplar için mutfağınızda yer açmak, hoş bir ayrıntı olabilir. Tabii ki kitapların sayısı konusunda da aşırıya kaçmamakta fayda var.

Mutfak tezgahınızın şekline karar verirken dikkatli olun. Yemek yapma alışkanlıklarınızı ve mutfağı kullanma alışkanlıklarınızın tezgahla bağlantısı olduğunu unutmayın. Yanlış tezgah seçimi size hem pahalıya patlayacak hem de mutfağınızı işlevsel bir şekilde kullanmanızı engelleyecektir.

Yeni bir mutfak tasarlıyorsanız, temizlik alışkanlıklarınızı ve temizliği en hızlı ve kolay bir şekilde yapabileceğiniz tasarımları göz önünde bulundurun.

Mutfak dolaplarının yanı sıra açık raflar mutfaklarda hoş bir görüntü yaratabiliyorlar. Ancak her boş duvara raf monte etmek, mutfağınızı daraltacak ve kalabalık göstererek sadelikten uzaklaştıracaktır. Bununla bağlantılı olarak mutfakta çok fazla aksesuar bulundurmak da mutfağınızı kalabalık ve dar gösterecektir.

Mutfakta kullanacağınız halıların renkleri dikkatle seçilmelidir. Mutfağınızın dekorasyonu ve renkleri ile yumuşak bir kontrast içermesi mutfağınızı ferahlatacaktır.

 

 

Dekorasyon Haberleri

Etiketler

Dekorasyon Kategorisindeki diğer haberler

 • Mobilya ve ev dekorasyon sektörüne 1 milyar TL’lik yatırım
  Mobilya ve ev dekorasyon sektörüne 1 milyar TL’lik yatırım

  Başta mobilya ve dekorasyon olmak üzere bir evin ihtiyacı olan her şeyi tek bir çatı altında toplayan Home City Pendik AVM, 18 Ekim Perşembe günü 14.00’de kapılarını ziyaretçilerine açmaya hazırlanıyor. Türkiye’nin ilk ve tek mobilya ve ev dekorasyon AVM’si olan Home City Pendik, 1 Milya

 • Nurus, Uluslararası Ofis Mobilyaları Fuarı ORGATEC'de
  Nurus, Uluslararası Ofis Mobilyaları Fuarı ORGATEC'de

  Uluslararası ofis yönetim ve iç tasarım fuarı; Orgatec 2018, 23-27 Ekim tarihleri arasında Almanya’nın Köln kentinde düzenlenecek. Küresel ofis mobilyaları sektörünün en önemli aktörleri arasında yer alan Nurus bu yıl fuara ‘Bilişsel Teknolojiler’iyle katılıyor.

 • AGT’den DEFNE KOZ imzalı yeni parke serisi
  AGT’den DEFNE KOZ imzalı yeni parke serisi

  Dünya markası vizyonu ile yoluna devam eden, Ağaç ve Orman Ürünleri sektörünün öncü markası AGT ve Tasarımcı Defne Koz işbirliğinden doğan “AGT Design by Defne Koz Parke Serisi” doğadan aldığı ilhamı, tasarımın yaratıcı gücüyle biçimlendiriyor.

 • Bu yıl banyolar yaşam alanına çevriliyor
  Bu yıl banyolar yaşam alanına çevriliyor

  Bursa çıkışlı firma f2ms Grup Mimarlarından Mimar Figen Erdağ Demircan banyolar için 2018 trenleri hakkında bilgi verdi. “Hem yerlerde hem de duvarlarda sade seramiklerin ve aynı malzemenin tercih edildiği banyolar bu sezonun favorisi.” diyen Mimar Erdağ Demircan; bu yıl bitmeden banyosunu yenilemek isteyenler için şu önerilerde bulundu;

 • Bütün zamanlarda geçerli dekorasyon trendleri
  Bütün zamanlarda geçerli dekorasyon trendleri

  Her yılın başında dekorasyon trendleri konusunda yeni özellikler tavsiye edilir. Ancak bütün zamanlarda geçerli olan kimi noktalar var ki, modanın peşinde koşmaya vakti olmayanlar için bunları bilmekte fayda var.

 • Vivense Buyaka’da evinizde gibi hissedin!
  Vivense Buyaka’da evinizde gibi hissedin!

  Keyifli yaşam alanları oluşturmanıza yardımcı olan Vivense, yeni showroomunu Vivense Touch konseptiyle Buyaka’da açtı! Showroom ücretsiz iç mimar danışmanlığı ve ayrıcalıklı hizmet anlayışıyla misafirlerini bekliyor…

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.