|   |   |  Mutfak dekorasyonu için öneriler

Mutfak dekorasyonu için öneriler

Mutfaklar evlerin kalbi olarak nitelendirilebilir. Birçok aile konut satın alırken veya kiralarken, evin geniş bir mutfağının olmasını ister. Mutfak bir yaşam alanıdır ve buranın dekorasyonu yaşam enerjinizi etkiler.

Mutfak dekorasyonu için öneriler

Mutfak dekorasyonunu yaparken bazı noktalara dikkat etmekte fayda var. Abartıya kaçmak veya mutfağınızla uyumlu olmayan objelere mutfağınızda yer vermek, mutfağınızın kötü görünmesine neden olabilir. İşte birkaç öneri:

Mutfağınıza canlılık ve doğallık katması için koyduğunuz meyvelerde aşırıya kaçmayın. Aynı şekilde mutfağınıza koyduğunuz çiçek ve bitkilerde de aşırıya kaçmayın. Canlı çiçekler her zaman güzeldir ve bulundukları yere renk katarlar ancak mutfak alanı için çok sevdiğiniz birkaç bitki yeterli olacaktır.

Mutfağa canlılık katan bir başka unsur ise kitaplık olabilir. Yemekler ve beslenme hakkındaki kitaplar için mutfağınızda yer açmak, hoş bir ayrıntı olabilir. Tabii ki kitapların sayısı konusunda da aşırıya kaçmamakta fayda var.

Mutfak tezgahınızın şekline karar verirken dikkatli olun. Yemek yapma alışkanlıklarınızı ve mutfağı kullanma alışkanlıklarınızın tezgahla bağlantısı olduğunu unutmayın. Yanlış tezgah seçimi size hem pahalıya patlayacak hem de mutfağınızı işlevsel bir şekilde kullanmanızı engelleyecektir.

Yeni bir mutfak tasarlıyorsanız, temizlik alışkanlıklarınızı ve temizliği en hızlı ve kolay bir şekilde yapabileceğiniz tasarımları göz önünde bulundurun.

Mutfak dolaplarının yanı sıra açık raflar mutfaklarda hoş bir görüntü yaratabiliyorlar. Ancak her boş duvara raf monte etmek, mutfağınızı daraltacak ve kalabalık göstererek sadelikten uzaklaştıracaktır. Bununla bağlantılı olarak mutfakta çok fazla aksesuar bulundurmak da mutfağınızı kalabalık ve dar gösterecektir.

Mutfakta kullanacağınız halıların renkleri dikkatle seçilmelidir. Mutfağınızın dekorasyonu ve renkleri ile yumuşak bir kontrast içermesi mutfağınızı ferahlatacaktır.

Dekorasyon Haberleri

Etiketler

Dekorasyon Kategorisindeki diğer haberler

 • Mikro Loft Dekorasyon Nedir?
  Mikro Loft Dekorasyon Nedir?

  Son yılların gözde dekorasyon trendlerinden biri olan loft, genellikle büyük mekanlara uygulanmasıyla bilinir. Peki, küçük mekanlarda uygulanabilecek mikro loft dekorasyonu duydunuz mu?

 • Dekorasyonda Sık Yapılan Hatalar
  Dekorasyonda Sık Yapılan Hatalar

  Evin güzelliğini ve konforunu artıran dekorasyon uygulamalarında sık yapılan hataları biliyor musunuz? Zevkinize ve bütçenize uygun parçaları biraraya getirirken bu hatalara düşüp istenmeyen görüntülerle karşı karşıya kalmayın.

 • Ersa 2018 Green Good Design’da iki ödül birden kazandı
  Ersa 2018 Green Good Design’da iki ödül birden kazandı

  Çalışma ve yaşam alanları için geliştirdiği yenilikçi ürünleriyle Türkiye’de mobilya sektörünün öncülerinden biri olan Ersa, sürdürülebilir yeşil ürünlerin onurlandırıldığı 2018 Green Good Design’dan iki ödülle döndü.

 • Evsel dönüşüm başladı
  Evsel dönüşüm başladı

  ‘Kentsel dönüşüme’, şimdi de ‘evsel dönüşüm’ eklendi. İhtiyaçların değiştiği günümüzde, evlerin daha kullanışlı hale gelmesi için çalışan Häfele, bu yıl 140 bin evi dönüştürmeyi planlıyor.

 • En güzel bahçe ve balkon için geri sayım başladı
  En güzel bahçe ve balkon için geri sayım başladı

  Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı İbrahim Evrim, 3. En Güzel Bahçe Balkon ve Hobi Bahçesi Yarışması’na son başvuru tarihinin 27 Nisan olduğunu hatırlatarak, en güzel bahçe, balkon benimkisi diyen tüm Antalyalıları yarışmaya katılmaya davet etti.

 • Annelere en güzel hediye Bocchi'den!
  Annelere en güzel hediye Bocchi'den!

  Doğanın uyanışına tanık olduğumuz bu mevsimde, baharın canlandırıcı renklerini banyolara taşıyan BOCCHI; konfor, tasarım, hijyen, estetik ve teknolojiyi bütünleştiren ürünleriyle benzersiz arınma ve tazelenme alanları sunuyor.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.