|   |   |  Mutfak dekorasyonu için öneriler

Mutfak dekorasyonu için öneriler

Mutfaklar evlerin kalbi olarak nitelendirilebilir. Birçok aile konut satın alırken veya kiralarken, evin geniş bir mutfağının olmasını ister. Mutfak bir yaşam alanıdır ve buranın dekorasyonu yaşam enerjinizi etkiler.

Mutfak dekorasyonu için öneriler

 

Mutfak dekorasyonunu yaparken bazı noktalara dikkat etmekte fayda var. Abartıya kaçmak veya mutfağınızla uyumlu olmayan objelere mutfağınızda yer vermek, mutfağınızın kötü görünmesine neden olabilir. İşte birkaç öneri:

Mutfağınıza canlılık ve doğallık katması için koyduğunuz meyvelerde aşırıya kaçmayın. Aynı şekilde mutfağınıza koyduğunuz çiçek ve bitkilerde de aşırıya kaçmayın. Canlı çiçekler her zaman güzeldir ve bulundukları yere renk katarlar ancak mutfak alanı için çok sevdiğiniz birkaç bitki yeterli olacaktır.

Mutfağa canlılık katan bir başka unsur ise kitaplık olabilir. Yemekler ve beslenme hakkındaki kitaplar için mutfağınızda yer açmak, hoş bir ayrıntı olabilir. Tabii ki kitapların sayısı konusunda da aşırıya kaçmamakta fayda var.

Mutfak tezgahınızın şekline karar verirken dikkatli olun. Yemek yapma alışkanlıklarınızı ve mutfağı kullanma alışkanlıklarınızın tezgahla bağlantısı olduğunu unutmayın. Yanlış tezgah seçimi size hem pahalıya patlayacak hem de mutfağınızı işlevsel bir şekilde kullanmanızı engelleyecektir.

Yeni bir mutfak tasarlıyorsanız, temizlik alışkanlıklarınızı ve temizliği en hızlı ve kolay bir şekilde yapabileceğiniz tasarımları göz önünde bulundurun.

Mutfak dolaplarının yanı sıra açık raflar mutfaklarda hoş bir görüntü yaratabiliyorlar. Ancak her boş duvara raf monte etmek, mutfağınızı daraltacak ve kalabalık göstererek sadelikten uzaklaştıracaktır. Bununla bağlantılı olarak mutfakta çok fazla aksesuar bulundurmak da mutfağınızı kalabalık ve dar gösterecektir.

Mutfakta kullanacağınız halıların renkleri dikkatle seçilmelidir. Mutfağınızın dekorasyonu ve renkleri ile yumuşak bir kontrast içermesi mutfağınızı ferahlatacaktır.

 

 

Dekorasyon Haberleri

Etiketler

Dekorasyon Kategorisindeki diğer haberler

 • Somfy ile hayatınıza konfor katın
  Somfy ile hayatınıza konfor katın

  Yazın tentenizin altında sofraya oturacağınız, kahvenizi içeceğiniz, akşamları aileniz ve arkadaşlarınızla dinleneceğiniz günler dolu dolu geçiyor.

 • Bien Banyo yetkili servis ağını kurdu
  Bien Banyo yetkili servis ağını kurdu

  2018 yılının Ocak ayında faaliyetlerine başlayan Ercan Şirketler Topluluğu şirketlerinden olan Bien Banyo 11-12 Temmuz tarihleri arasında ilk yetkili servis toplantısını gerçekleştirdi.

 • Ege Seramik Vintage Konsepti ile Tanıştınız Mı?
  Ege Seramik Vintage Konsepti ile Tanıştınız Mı?

  Küçük ebatlı seramik ürünlerin yükselişi hız kesmeden devam ediyor! Artık dinamik ve canlı, ama bir o kadar da şık mekanlar yaratmak isteyenlerin yeni gözdesi tüm ebatlarla kullanım olanağı sağlayan Ege Seramik Vintage Konseptli ürün serileri.

 • Alfemo ile bu yaz güzel geçecek
  Alfemo ile bu yaz güzel geçecek

  Zamansız mekânlarda estetik ve konforu buluşturan Alfemo’nun 2 Temmuz’da başlayan ilk ürüne %25 İkinci ürüne %50 indirim kampanyası, tüketicilere çok önemli avantajlar sunuyor.

 • 2018 yaz ayları için iç dekorasyon trendleri
  2018 yaz ayları için iç dekorasyon trendleri

  Şişecam’ın global tasarım markası Nude, evini yenilemek veya yeni bir ev kurmak isteyenler için, 2018 Yaz aylarının iç dekorasyon trendlerini mercek altına aldı. Bu sezon, enerji veren zengin pigmentlerin, metalik renklerin, natürel objelerin, artizan tasarımların ve yaşayan objelerin trend olduğunu söyleyen Nude tasarımcıları, iç mekanlarda öne çıkan renkleri de anlatıyorlar.

 • Ofis mobilyaları markasından bayilik açıklaması
  Ofis mobilyaları markasından bayilik açıklaması

  1970'den beri ofis mobilyaları üretimi yapan Çağın Ofis Mobilyaları'nın Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sarı, "Bu yılın sonuna kadar yurt içi ve yurt dışında A plus hizmet sunan, uygun fiyat ve kaliteyi bir arada barındıran yepyeni bir bakış açısına sahip bayilik ağı oluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

 • Art Nouveau çini karoları mekanları baştan yaratıyor
  Art Nouveau çini karoları mekanları baştan yaratıyor

  Farklı kültürlere ait el işçiliğiyle üretilmiş zemin ve duvar kaplamalarını evrensel sanat değerleriyle yeniden yorumlayarak desenli çini karo sanatını (karosiman/karomozaik) zirveye taşıyan Karoistanbul, Art Nouveau ürünleriyle 19. yüzyıl sonu ile 20. yüzyıl başında yaygınlık kazanan sanat akımını yeniden canlandırıyor.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.