|   |   | 

Mutfak dekorasyonu için öneriler

Mutfaklar evlerin kalbi olarak nitelendirilebilir. Birçok aile konut satın alırken veya kiralarken, evin geniş bir mutfağının olmasını ister. Mutfak bir yaşam alanıdır ve buranın dekorasyonu yaşam enerjinizi etkiler.

Mutfak dekorasyonu için öneriler

Mutfak dekorasyonunu yaparken bazı noktalara dikkat etmekte fayda var. Abartıya kaçmak veya mutfağınızla uyumlu olmayan objelere mutfağınızda yer vermek, mutfağınızın kötü görünmesine neden olabilir. İşte birkaç öneri:

Mutfağınıza canlılık ve doğallık katması için koyduğunuz meyvelerde aşırıya kaçmayın. Aynı şekilde mutfağınıza koyduğunuz çiçek ve bitkilerde de aşırıya kaçmayın. Canlı çiçekler her zaman güzeldir ve bulundukları yere renk katarlar ancak mutfak alanı için çok sevdiğiniz birkaç bitki yeterli olacaktır.

Mutfağa canlılık katan bir başka unsur ise kitaplık olabilir. Yemekler ve beslenme hakkındaki kitaplar için mutfağınızda yer açmak, hoş bir ayrıntı olabilir. Tabii ki kitapların sayısı konusunda da aşırıya kaçmamakta fayda var.

Mutfak tezgahınızın şekline karar verirken dikkatli olun. Yemek yapma alışkanlıklarınızı ve mutfağı kullanma alışkanlıklarınızın tezgahla bağlantısı olduğunu unutmayın. Yanlış tezgah seçimi size hem pahalıya patlayacak hem de mutfağınızı işlevsel bir şekilde kullanmanızı engelleyecektir.

Yeni bir mutfak tasarlıyorsanız, temizlik alışkanlıklarınızı ve temizliği en hızlı ve kolay bir şekilde yapabileceğiniz tasarımları göz önünde bulundurun.

Mutfak dolaplarının yanı sıra açık raflar mutfaklarda hoş bir görüntü yaratabiliyorlar. Ancak her boş duvara raf monte etmek, mutfağınızı daraltacak ve kalabalık göstererek sadelikten uzaklaştıracaktır. Bununla bağlantılı olarak mutfakta çok fazla aksesuar bulundurmak da mutfağınızı kalabalık ve dar gösterecektir.

Mutfakta kullanacağınız halıların renkleri dikkatle seçilmelidir. Mutfağınızın dekorasyonu ve renkleri ile yumuşak bir kontrast içermesi mutfağınızı ferahlatacaktır.

Dekorasyon Haberleri

Etiketler

Dekorasyon Kategorisindeki diğer haberler

 • Satiş ofisi dekorasyonun önemi ve 2018 trendleri
  Satiş ofisi dekorasyonun önemi ve 2018 trendleri

  İnşaat ve gayrimenkul projelerinde bir hayli öneme sahip olan satış ofisleri, gayrimenkul sektöründeki yeni yaklaşımlardan, tüketici ihtiyaçlarının değişiminden, mimari, iç mimari trendlerden ve pazarlama alanındaki yeni eğilimlerden fazlasıyla etkilenerek her geçen gün daha da önem kazanıyor. Özellikle markalı konut projelerinin satış ofisleri biçim ve anlayış değiştirerek, her bir gayrimenkul projesi için öncelikli bir yatırım alanı halini alıyor.

 • Salonlar için dekorasyon önerileri
  Salonlar için dekorasyon önerileri

  Salonlar evlerin merkezleridir. Evin en çok zaman geçirilen yerleri ve misafirlerin ağırlandığı alanlardır. Bu alanın dekorasyonu hem kişiliğinizi yansıtır hem de burada geçirdiğiniz zamanın kalitesini arttırır.

 • Karanlık evleri aydınlatmanın yolları
  Karanlık evleri aydınlatmanın yolları

  Binalar arası mesafenin az olması, evin kuzeye bakması ve zemin katlarda olması ya da apartman boşluğuna bakan odalar odaların karanlık kalmasına neden olur. Odaları aydınlatmanın pratik yolları vardır.

 • Seramiksan Unicera’ya hazır
  Seramiksan Unicera’ya hazır

  Seramik sektörünün köklü ve yenilikçi markası Seramiksan, 2018 koleksiyonunu 27 Şubat – 3 Mart tarihlerinde sektörün en önemli fuarlarından biri olan Unicera Seramik, Mutfak, Banyo Fuarı’nda sergileyecek.

 • ISVEA, banyolarıyla Unicera Fuarı'nda yerini alacak
  ISVEA, banyolarıyla Unicera Fuarı'nda yerini alacak

  Vitrifiye seramik, banyo ürünlerinde İtalya'nın lider markası ISVEA, stil sahibi yeni nesil tasarımları ile banyo modasını UNICERA Fuarı'na taşıyacak. Ödüllü banyo tasarımları ile birlikte ilk kez ISVEA markalı armatür serisi de görücüye çıkacak.

 • Kış için balkon düzenleme önerileri
  Kış için balkon düzenleme önerileri

  Balkonlar konutların, genelde yaz aylarında kullanılan ve kış aylarında kendi haline terk edilen kısımlarıdır. Ancak birkaç küçük düzenlemeyle balkonlar kışın sadece çamaşır asmak için uğranılan yerler değil kış güneşinin tadını çıkarabileceğiniz yerler haline gelebilir.

 • Burcunuza göre eviniz nasıl olmalı?
  Burcunuza göre eviniz nasıl olmalı?

  Birçok insan burcunun özelliklerini taşıdığını düşünür ve her gün mutlaka burç yorumlarını okur. Peki, burcunuzla uyumlu ev nasıl olmalı?

 • Kalebodur’dan Stromboli serisi
  Kalebodur’dan Stromboli serisi

  İnsanlar üzerinde dinlendirici bir etki bırakan, tasarımındaki sadeliği ile şık ama yalın mekanlar yaratmanıza olanak sağlayan Kalebodur’un Stromboli serisi, hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabiliyor.

 • Dış mekanlarda büyüleyici efektler
  Dış mekanlarda büyüleyici efektler

  Dış mekan ürünlerinde fark yaratan İtalyan Goccia’nın, ışığı yeniden yorumladığı sıva üstü aplik serisi WASH, tasarımı ve performansıyla göz doldururken; hem genel aydınlatma, hem de ışık efekti anlamında estetik bir görsellik vaat ediyor.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer