|   |  MV Holding Firması
MV Holding

MV Holding

  • Kuruluş Tarihi : 1993

  • Proje Sayısı : 1

MV Holding, konut, ofis ve residence projeleri, MV Holding hakkında genel bilgiler, projelerin lokasyonları ve MV Holding ile ilgili tüm haberlere bu sayfada ulaşabilirsiniz.

MV Holding Hakkında

1993 yılında, Murat Vargı tarafından kurulan MV Holding, Türkiye ekonomisinde önemli konumda bulunan varlıklardan oluşmaktadır.
Telekom servis sektöründe Türkiye’nin ve bölgenin lider operatörü Turkcell ve en yaygın cep telefonu satış ağına sahip olan KVK’nın kurucu ortağıdır. Grup, telekomünikasyon alanındaki girişimlerinden sonra, faaliyetlerine medya, enerji, gayrimenkul ve turizm sektörlerindeki yatırımları ile devam etmektedir.
2006 yılında alınan İzmir Büyük Efes Oteli, iki yıllık kapsamlı bir restorasyon projesinin ardından, 2008 yılında Swissotel Büyük Efes olarak hizmete girmiştir.
Ayrıca 2011 yılında İstanbul Taksim'de yeni bir otel projesine başlanmış olup, otel 2014 yılı Mayıs ayında Mercure İstanbul Taksim olarak hizmete açılmıştır.
2007 yılında girdiği yenilenebilir enerji alanında, Dost Enerji'nin toplam 75 MW kurulu güce sahip iki rüzgar santrali yatırımı bulunmaktadır. Dost Enerji, lisansını aldığı 3 proje ile bu alandaki kurulu gücünü 200 MW’a çıkarmayı hedeflemektedir.
2004 yılında Ata Film, 2005 yılında İstanbul Film Stüdyoları hisselerinin satın alınması ile Grup Türkiye'nin lider bağımsız stüdyo işletmecisi olarak medya sektörüne adım atmıştır.
Grubun yeni yatırımı olan Residorm Öğrenci Yaşam Merkezleri, 2013-2014 Eğitim Öğretim yılında 3 şehirde  hizmete girmiştir. Toplam 4500 yatak kapasitesi ile Türkiye'nin en büyük özel sektör öğrenci yerleşim merkezleri projesidir. MV Grubu, varolduğu sektörlerde sürdürülebilir büyümeye ve fark yaratmaya odaklanmanın yanında, Türkiye ve global pazarlarda önündeki fırsatları değerlendirerek, yeni girişimler ile değer yaratmayı hedeflemektedir.
Grubun öne çıkan değerleri şeffaf, topluma ve çevreye duyarlı, dinamik ve yenilikçi yapısı, etik değerlere ve kurumsal yönetim ilkelerine olan bağlılığıdır. Bu değerler tüm grup şirketlerinin iş yapış modellerine de yansımaktadır.
MV Grubu’nun net aktif değeri 2014 yılı itibarı ile 1 milyar $ seviyesinin üzerindedir.
MV Holding, 2013 Kurumlar vergisi Türkiye geneli sıralamasında, T.C. Merkez Bankası'nın birinci olduğu listede ilk 100'de yer almıştır.

KURUCU
Şirketin kurucusu Murat Vargı kariyerine 1972 yılında ihracat temsilcisi olarak başlamıştır.
1976 yılında 3 ortağıyla beraber Penta Dış Ticaret şirketini kurmuştur.
Murat Vargı 1993 yılında Turkcell'in ve KVK'nın kurucu ortağı olmuş ve aynı yıl MV Holding kurulmuştur.
Murat Vargı , MV Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı, KVK Yönetim Kurulu Başkanı, TED İstanbul Koleji ,TESEV ,TEGV ve Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi’dir.
Murat Vargı, TED Ankara Koleji mezunu olup, üniversite tahsilini Ankara'da Ekonomi ve Dış Ticaret üzeine yapmıştır. Helsinki School of Economics'de de UNTD bursu ile ticaret geliştirme lisans programını, daha sonra da yine burslu olarak Indian Institute of Foreign Trade, New Delhi'de Dış Ticaret programını tamamlamıştır.

Tel: 0216 665 4191
Fax: 
Email: info@mvholding.com.tr
Adres: KVK Plaza, Bayar caddesi Gülbahar sokak, No:14 Kat:10 Kozyatağı, 34742 İstanbul / Kadiköy

MV Holding Projeler Haritası

MV Holding Projeleri

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.