|   |   | 

Nec Yeni Güvenlik Sistemini Tanıttı

Güvenli şehirler için sürdürülebilir çözümler sunan NEC, güvenlik ürünlerine bir yenisini daha ekleyerek dünyada bir ilki gerçekleştirdi...

Nec Yeni Güvenlik Sistemini Tanıttı

Damar izi okuyucusu” olarak adlandırılan sistem sayesinde kişilerin parmak ve damar izleri alınarak tüm biyometrik bilgisine ulaşılıyor ve olası suçların önüne geçiliyor.

Güvenli şehirler için sürdürülebilir çözümler sunan NEC, güvenlik ürünlerine bir yenisini daha ekleyerek dünyada bir ilki gerçekleştirdi. “Damar izi okuyucusu” olarak adlandırılan sistem sayesinde kişilerin parmak ve damar izleri alınarak tüm biyometrik bilgilere ulaşılıyor ve olası suçların önüne geçiliyor.

Ankara’da UBM ve güvenlik sektörünün lider firmalarından olan NEC işbirliğiyle düzenlenen “Daha Güvenli Şehirler İçin Güvenlik Çözümleri” seminerinde tanıtımı yapılan “Damar izi okuyucusu” sistemi, katılımcılardan oldukça ilgi gördü.

Aynı sensör üzerinde iki farklı verinin değerlendirildiği söyleyen NEC Ön Satış Yöneticisi Hüseyin Yeter, sistemin yalnızca birkaç saniye içinde tanımlama yaparak verilere ulaşılmasını sağladığını söyledi. Bu sistemle özellikle bankacılık uygulamalarında kolaylık sağlanacağının altını çizen Yeter, “Yüksek meblağlı para transferlerinde çok sayıda kişinin işini kolaylaştıracak bir sistemi hayata geçirdik. Sistem sayesinde belirli bir miktarın üzerinde gerçekleştirilen bankacılık işlemlerinde kişilerin biyometrik bilgilerine ulaşılıyor ve transferin güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi sağlanıyor” dedi.

Bankaların yanı sıra 5-6 bin kişinin çalıştığı büyük şirketlerin de bu sistemden faydalanabileceğini vurgulayan Yeter, çalıştıkları iş yerlerinde özellikle giriş şifrelerini unutan çok sayıda kişinin, damar izi okuyucusu sayesinde biyometrik bilgilere ulaşarak yeni şifreler üretebileceklerini kaydetti.
NEC Türkiye Güvenlik Teknolojileri Direktörü Veysel Raşit Sevil ise, ülkelere yapılan giriş çıkışlarda da bu sistemin kullanılabileceğini belirterek, ülkeye giriş yapan kişilerin biyometrik bilgilerine ulaşarak daha önce herhangi bir suça karışıp karışmadığı bilgisine ulaşılabileceğini ve suç işlemenin söz konusu olabileceği durumlarda güvenlik önlemleri alınmasının kolaylaşacağını ifade etti.

Damar izi okuyucusunun yanı sıra NEC’in yüz tanıma sistemi ile ilgili bilgi aktaran Sevil, hijyen açısından en sağlıklı sistem olduğunu, herhangi bir temasa gerek duyulmadan kişilerin tanımlamasının yapılabileceğini belirterek, şunları söyledi:

“Yüz tanıma sistemi bir çok sistemden daha hijyenik. Çünkü herhangi bir temas bulunmuyor. Bildiğiniz gibi ülkemizdeki en büyük güvenlik sorunları maçlarda yaşanıyor. Bu sistem sayesinde maçlara gelen kişilerin tanımlaması yapılarak olası güvenlik zafiyetlerinin önüne geçilebilecek. Ayrıca güvenliğin yanı sıra konserlerde, tiyatro ve sinemalarda yine bu sistem kullanılarak kişilerin yanlış yerlere oturmaları engellenebilecek.

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer