|   |  Nermin Uran Kimdir?
Nermin Uran

Nermin Uran

 • Adı : Nermin

 • Soyadı : Uran

 • Şirket : Uran Holding

 • Kategori : Yönetim Kurulu Başkanı

 • Doğum Tarihi :

 • Pozisyon : Yönetim Kurulu Başkanı

 • Faaliyet Alanları : İnşaat

Nermin Uran Biyografisi

Nermin Uran’ın eşi İsmet Uran, 68 kuşağının öğrenci liderlerinden biriydi. 1995 yılında, çalışanlarından birinin silahlı bir saldırısı sonucu hayatını kaybetti. Eşi ölünce Nermin Uran, işlerin idaresini eline aldı. Eşi hayattayken hiç ilgilenmediği birçok işle başa çıkmak zorunda kaldı.

Bugün Uran Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı olan Nermin Uran, oğulları Arcan ve Aysan Uran ile birlikte Uran Holding’i yönetmektedir. Oğluna göre herşeyi babaları yapmıştır. Asker bir ailenin oğlu olan İsmet Uran, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Makine Mühendisliği’ni birincilikle bitirmiş. Okurken öğrenci liderliği yapmış. 1974 yılında Uran Mühendislik şirketini kurmuş. Sonra inşaat işlerine girişmiş. Kısa sürede de şirketi büyütmüş. Babaları öldüğü sırada anneleri Nermin Uran, turizm grubunun başındaymış. Bayrağı devralmış. Kadın olarak birçok zorluğun üstesinden gelmiş.

Uran Mühendislik bugün Uran Holding şirketler grubunun kurucu şirketidir. Yani Uran Holding’in temeli, aslında 1978 yılında atılmıştır. Uran Mühendislik üstlendiği, fabrika, sanayi tesisleri ve diğer bütün projeleri büyük bir titizlikle tamamlamıştır. İsmet Uran, genç girişimcilere, başarılı olabilmeleri için sabırlı olmaları gerktiğini söylüyordu.

Nermin Uran da aynı şekilde sabırla, gerekli her türlü bilgiyi detaylarıyla öğrenerek ve karşılaştığı zorlukları aşarken büyük çaba göstererek çalışmıştır. Modern yönetim tekniklerini uygulamış, çalışanların kendilerini güvende hissedebilecekleri bir ortam yaratmış ve onların geleceğe yönelik kuşku duymamasını sağlamıştır.

Nermin Uran, Uran Holding olarak vermiş oldukları kararlar ve belirlemiş oldukları stratejiler doğrultusunda yollarına büyüyerek devam ettiklerini söylüyor. Uran Holging, faaliyetlerini şu dört ana sektörde sürdürmektedir: İnşaat, enerji, turizm ve dış ticaret pazarlama.

Nermin Uran, inşaat alanında Uransan şirketi liderliğinde ülke içinde ve ülke dışında faaliyetlerini sürdürmektedir. Çalışmaları, taahhüt projeleri, yatırım projeleri ve Ankara ve İstanbul gibi büyük illerde yap sat konut projeleri kapsamında olacaktır.

Ülke için taahhüt projeleri kapsamında, Karayolları Genel Müdürlüğü ihaleleri ve hastane, adalet sarayı, cezaevi, üniversite gibi nitelikli bina ihalelerini takip ettiklerini söyleyen Nermin Uran, ülke dışı taahhüt projeleri kapsamında ise Umman, Libya, Rusya ve çevre ülkelerde gerek tek başına gerekse ortaklık olarak taahhüt projelerinin takip edildiğini söylemiştir.

Nermin Uran, bu arada grup içi diğer şirketlerin otel, alışveriş merkezi ve enerji konularındaki yatırımlarının Uransan tarafından gerçekleştirilmeye devam ettiğini vurgulamıştır.

Ayrıca Ankara Urankent projesinin etapları ve İstanbul’da yeni gelişen bölgelerde gerçekleşecek yap sat projeleri önümüzdeki yıllarda da devam edecektir.

 

Uran Holding Projeleri

Nermin Uran ile İlgili Kişiler

 • Mehmet Dönmez

  Uran Holding’in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Dönmez, aynı zamanda firmanın Genel Müdürü'dür.

 • Dr. Aysan Uran

  Uran Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Aysan Uran, İsmet Uran’ın büyük oğludur.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.