|   |   | 

Nidakule Ataşehir'in İlk Etabı Satışta

Tahincioğlu, İstanbul Finans Merkezi'ne komşu Nidakule Ataşehir'in ilk etabını satışa çıkardı. 600 milyon ciro hedefi olan projede metrekare fiyatları 5 bin 500 liradan başlıyor

Nidakule Ataşehir'in İlk Etabı Satışta

Tahincioğlu Gayrimenkul, Emlak Konut GYO işbirliğiyle Ataşehir'de inşa ettiği A Plus ofis projesi Nidakule Ataşehir'in ilk etabını satışa çıkardı. KDV dahil 600 milyon lira ciro hedefi bulunan projede metrekare fiyatları 5 bin 500 liradan başlıyor. Tahincioğlu Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, "Bölgede metrekare fiyatları 15 bin lira seviyesinde. Biz 5 bin 500 liradan satışa çıktık. Amacımız tüketiciye kazandırmak" diye konuştu. Nidakule Ataşehir Kuzey'in toplam 13 bin 20 metrekare alanda inşa edildiğini söyleyen Tahincioğlu, alanları 135 ila 1.150 metrekare arasında modüler sistemde inşa edilen 190 ofis ve 21 ticari üniteden oluşan projenin tamamlandığında en az yüzde 50 prim yapacağını söyledi. Ofis, AVM, konut ve otel yatırımlarındaki tecrübelerini yeni yatırımlarına da aktaracaklarını anlatan Özcan Tahincioğlu, bu yıl iki projeyi daha satışa çıkaracaklarını kaydetti. 

3 SENE SONRA GYO OLURUZ 
Tahincioğlu, "Yeni yatırımlarımız da Nidakule markasıyla satışa çıkacak. Yıl sonuna doğru lanse edeceğiz" diye konuştu. Bugüne kadar yaklaşık 1.5 milyon metrekare inşaat yaptıklarını söyleyen Tahincioğlu, halka açılacaklarının sinyallerini verdi. Tahincioğlu, "Portföyümüzde otel, AVM ve konut var. Son dönemde ofis yatırımlarına ağırlık verdik. Konjonktüre bağlı olarak üç yıl içinde halka arz yapabiliriz" dedi. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum da İstanbul Finans Merkezi'ne komşu olan proje için arsa payı olarak idareye yüzde 36.2 oranında 190 milyon 231 bin lira taahhüt edildiğini söyledi. Emlak Konut'un 2013'te 15 bin konut hedefini aştığını söyleyen Kurum, bu yıl 10 bin konut satışı hedeflediklerini belirtti. 

BAKANLAR DA KATILDI 
Kurum, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın himayelerinde hayata geçirilen İstanbul Finans Merkezi (İFM) ile ilgili rutin toplantılar düzenlediklerini söyledi. Kurum, "Geçen gün Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin de katıldığı bir toplantı yaptık. Hem Türkiye'ye hem de Avrupa'ya hitap edecek İstanbul Finans Merkezi için hükümetimizin de desteğiyle yoğun bir çalışma içerisindeyiz" diye konuştu. 

ADIM ATSAK DAVA AÇIYORLAR
Murat Kurum, bazı projelerin imar planları hakkında meslek odalarının açtığı davalarla ilgili de şunları söyledi: "Bazı odalar bize iş yaptırmamayı alışkanlık haline getirdi. Nereye adımımızı atsak bir engelle karşılaşıyoruz. Her projemizde mütevazı emsaller uyguluyoruz. Bizim şirket olarak imar planı hazırlama yetkimiz yok. Yönetmelik dışında hiçbir şey yapmıyoruz kimseye de yaptırmayız. Eğer bir eksiğimiz varsa bunları düzeltiriz. Yanlıştan dönmek elzemdir."

İFM' NİN TEMELİ 3. ÇEYREKTE
İstanbul Finans Merkezi'nde hafriyat çalışmalarının tamamlandığını, bu yılın üçüncü çeyreğinde de temelinin atılacağını söyleyen Kurum, yabancı yatırımcıları buraya çekmek için turlar düzenlediklerini söyledi.

sabah.com.tr

Emlak Haberleri

Nidakule Ataşehir Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Emlak Sektörü Umut Dolu
  Emlak Sektörü Umut Dolu

  Gayrimenkul Uzmanı Köksal Ünal, başta kur ve dış gelişmeler olmak üzere ekonomide çok büyük ve beklenmedik büyük olumsuzluklar olmaması durumunda konut sektörünün önümüzdeki yıllarda tavan yapabileceğini bildirdi.

 • Atıl Kamu Arsa ve Binaları Değerlendirilecek
  Atıl Kamu Arsa ve Binaları Değerlendirilecek

  Maliye Bakanlığı, vergi dışı gelirleri artırmayı amaçlayan bir paket üzerinde çalışıyor. Pakette, özelleştirme kapsamı dışında bulunan kamu kuruluşlarının arsa, arazi, bina gibi atıl varlıklarının değerlendirilmesine ağırlık verilecek.

 • Konut Alırken Bunlara Dikkat Ediyor Musunuz?
  Konut Alırken Bunlara Dikkat Ediyor Musunuz?

  İnsanın hayatı boyunca yapacağı önemli işlerin ilk sırasında kendisine ait bir ev almak geliyor. Gün içerisinde maruz kalınan tüm yorgunluk, koşturmaca ve çalışma hayatımızda sarf edilen fiziksel ve zihinsel yorgunluğa karşı rahatlayabileceğimiz yaşam alanıdır evlerimiz. Peki! bu kadar dikkat edip, çabalayarak edineceğimiz evimizi satınalırken de aynı dikkati gösteriyor muyuz acaba?

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer