|   |   |  Nilüfer'e Vizyon Proje

Nilüfer'e Vizyon Proje

Bursa'da kentsel dönüşüm Nilüfer Ataevler'de tüm hızıyla devam ediyor.

Nilüfer'e Vizyon Proje

Kentsel dönüşümün hızlanması amacıyla Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi'nin aldığı kararla hayata geçirilen 0,50 emsal artışı uygulamasından yararlanan 10 blok, 185 dairelik Emek 23 Sitesi'nde dönüşüm, eski binaların yıkımıyla başladı.


Mersan Group firması tarafından i Ataevler Mahallesi'nde yapılacak olan 185 daire, 25 iş merkezi ve sosyal alanlarını içinde barındıracak olan Emek 23 Sitesi'nin yıkım işlemleri başladı. 7 bin 878 metre kare alan üzerinde yapılacak olan sitenin 5 bin metrekaresi yeşil alan olarak planlandı. Mersan Group Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Günay, "Kentsel dönüşüm Bursa'da son 5 yıldır devam etmektedir. Ataevler bölgemizde kentsel dönüşüm alanı içerisindedir. Büyükşehir Belediye Başkanı ve Nilüfer Belediye Başkanı kentsel dönüşüm projelerine son derece destek vermektedirler. Emek 23 Projemiz Ataevler'in vizyon projesidir. Burada 120 malik mevcuttur. Tabi bu malik sahiplerinin hepsi ile birebir sabırla azimle ve kararlıkla görüştük. Bu projemizi kendilerine anlattık. Bizlere güvendiler. Son derece kısa bir süre içerisinde projemizi bu hale getirdik ve şu anda yıkım töreni hazırladık" dedi.
Güneş enerjisinden elektrik üretecek bir sistemi uygulayacaklarını dile getiren Günay, "Bursa'da, belki de Türkiye'de de bir ilk olma özelliği taşıyor. Çatılara yerleştirilen güneş enerjisi panelleri her blokta 45 kilovatlık bir enerji elde etmiş olacağız. Gün ışığından elektrik enerjisi üretmiş olacağız. Devletin bunlara destek ve teşviki var. Artan elektriği devlete satacağız. Ayrıca çevre aydınlatma asansör enerjimizi ortak mekânlarımızın enerjilerini bu şekilde sağlamış olacağız. Sadece konut değil bir yaşam merkezi üretiyoruz" ifadelerini kullandı.


Bu projede çatılardan ve lavabolardan gelen atık suyun bodrum katında 150 tonluk filtrelerde depolanacağının altını çizen Günay, "Filtre edilen bu sular yine sulama ve klozetlerde kullanılacak. Dolayısıyla son derece çevreci bir proje olmuş olacak. Buna benzer Yıldırım ve Osmangazi ilçelerimizde de projelerimiz mevcut" şeklinde konuştu.


Yıkım törenine katılan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yeniden dönüştürülecek 154 sitenin 2 yıl sonra tamamlanacağını ancak Bursa'nın ihtiyacını beşte birine denk geldiğini belirten Altepe, "Burada özellikle bu riskli binaları ortadan kaldırmış oluyoruz. Az önce arkadaşımız binaların özelliklerinden bahsetti. Ama en önemli özellik bu binaların çürük olmasıdır. Bu binaların betonu C-9'dur ama yeni yapılacak binaların betonun kaya gibi C-35 olması, insanların rahatlıkla gönül rahatlığı ile yaşamasıdır. Bizler için önce insan hayatı önemlidir. Bir an önce bu inşaatlar başlasın ve kısa sürede bitsin. Vatandaşlarımız evlerine oturur. Kazasız belasız bir inşaat dönemi diliyorum. Hayırlı, uğurlu olsun" diyerek sözlerini noktaladı.
Kurban kesilmesi ve duaların edilmesiyle birlikte yıkım töreni başladı.

Kentsel Dönüşüm Haberleri

Kentsel Dönüşüm Kategorisindeki diğer haberler

 • Nihat Şen: “deprem kapıda! binalar ise depreme hazır değil!”
  Nihat Şen: “deprem kapıda! binalar ise depreme hazır değil!”

  17 Ağustos 1999 depreminin üzerinden tam 20 yıl geçti. Deprem sonrası hazırlanan 6306 sayılı “Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun”la birlikte İstanbul’un çeşitli lokasyonları büyük bir şantiye alanına dönüştü.

 • İstanbul Esenler’de kentsel dönüşüm başlıyor
  İstanbul Esenler’de kentsel dönüşüm başlıyor

  Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İstanbul’un Esenler İlçesi Güney Proje Alanı Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 1. Etap 1. Bölge kapsamında inşa edilecek 531 konutun ihalesi gerçekleştirildi.

 • Kentsel dönüşümde yeni vizyon
  Kentsel dönüşümde yeni vizyon

  Barış Aydın: “Yatay mimari, geleceğin kentlerine en iyi hazırlık olacak. Yatay mimari kültürel değerlerimizi de geleneklerimizi de daha güçlü yaşamamızı sağlayacak”

 • Rize Hemşin’de Kentsel Dönüşüm başlıyor
  Rize Hemşin’de Kentsel Dönüşüm başlıyor

  Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından, Rize’nin Hemşin İlçesi’nde “Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi” kapsamında inşa edilecek 106 konutun ihalesi yapıldı.

 • Sanatsal Fikirtepe Eylemi yasal izne takıldı
  Sanatsal Fikirtepe Eylemi yasal izne takıldı

  Seslerini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na duyurabilmek amacıyla yeni yıla sanatsal bir kampanya ile giren Fikirtepe Kentsel Dönüşüm mağdurları, Kadıköy Süreyya Operası önünde ‘Leke Fikirtepe’ isimli enstalasyon’un açılışını yapacaklardı ama valilikten yasal izin verilmeyen yarım kaldı.

 • Tomtom Mahallesindeki dönüşüm hızlanıyor
  Tomtom Mahallesindeki dönüşüm hızlanıyor

  Yenilenen binaları, yeni açılan cafe ve butikleri, tasarım ve sanata öncülük eden etkinliklerin yanı sıra Türkiye’de ilk kez hayata geçen mahalle tanıtım platformu Tomtom Designhood, düzenlenen toplantı ile davetlilere tanıtıldı.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.