|   |  Note İnşaat Firması
Note İnşaat

Note İnşaat

  • Kuruluş Tarihi :

  • Proje Sayısı : 2

Note İnşaat, konut, ofis ve residence projeleri, Note İnşaat hakkında genel bilgiler, projelerin lokasyonları ve Note İnşaat ile ilgili tüm haberlere bu sayfada ulaşabilirsiniz.

Note İnşaat Hakkında

Biz Kimiz?

İnşaat ve Yatırım şirketi olarak kurulan Note İnşaat ve Yatırım şirketi; Yenilikçi fikirleri ve Yüksek kalite anlayışı ile Alışılmışın dışında bir hizmet sunmaktadır. Kurulduğu ilk günden itibaren müşterilerinin ihtiyaçlarına karşılık vermesi ile kısa zamanda sektörün lider firmaları arasında hak ettiği yeri almıştır.

Sürekli gelişen çağın şartlarına ve koşullarına uyumlu yeniliklerle, Hedeflerine ulaşan Note İnşaat ve Yatırım şirketi, Zamanın hızlı akışında faaliyetlerine aynı hızla genişleterek gerek yurt içinde gerekse yurt dışında lüx ve kaliteli yapılarda Blok Daire, Toplu Konut, Ticari Yapı, Villa, AVM, Residence ve Endüstriyel yapılar yaparak iç ve dış pazarlarda faaliyetlerine devam etmektedir.

Hedefimiz Note İnşaat ve Yatırım şirketi olarak sadece Türkiye’nin değil Avrupa ve Dünyanın lider kuruluşları arasında yer almaktır.

Vizyonumuz

Note İnşaat ve Yatırım şirketi; İnsana ve İnsan yaşamına verdiği değerle kişilere Dört duvar değil Bir Yaşam vaat etmektedir.

Hedefine her gün yeni fikirler katarak  tüm coğrafi ve kültürel değerlerin bilincini taşıyarak, her toplumdan bireyin beklentilerine ışık tutmak ve  hayallerini yapılarıyla süslemektedir.

Misyonumuz

Note  İnşaat ve Yatırım şirketi; Sektörde artık alışıla gelmiş yapıların ve yaşam alanlarının gelişi güzel tasarlanmaktan çıkıp daha yenilikçi ve fonksiyonel yapılarla oluşturulmasına öncülük etmek, fikir katmak ve her zaman daha ilerisi için çalışmaktadır.

Sıkca Sorulan Sorular

1-Projeleriniz ne kadar sürede biter?

Projelerimizin yapım süresi en geç 24 ay olmakla beraber, her bir proje özelinde teslim tarihi sözleşmede belirtilmektedir. Proje teslim tarihimizden 15 gün önce ulaşacak şekilde daire sahiplerimize teslim duyurusunu yazılı olarak posta ve mail yoluyla iletiyoruz.

2. Ödeme planınız bana uygun değil, bana özel ödeme planı yapılabilir mi?
Ödeme planlarımız esnek olduğu için satış temsilcilerimiz sizin ödeme koşullarınıza uygun ödeme planı oluşturacaklardır.

3. Projeleriniz banka kredisine uygun mu?
Note’nin tüm projeleri banka kredisine uygundur. Çeşitli bankalarla yapmış olduğumuz anlaşmalar çerçevesinde, Note özel kredi koşulları ve düşük faizlerle kredi kullanabilirsiniz.

4. Alınca hemen başkasına satabilir miyim?
Bağımsız bölüm teslim edildikten ve tapunuz çıktıktan sonra 2. bir kişiye satış yapabilirsiniz.

5. Projeleriniz deprem yönetmeliğine uygun mu?
Tüm yapılarımız deprem yönetmeliğine uygun olarak yapılmakta olup, tüm ilgili belgeleri satış ofislerimizde görebilirsiniz.

6. Peşinat ödemeden bağımsız bölüm tutarının tamamını eşit taksitlerle ödeyebilir miyim?
Kredi kullanımında bağımsız bölüm bedelinin %25’inin peşin ödenmesi yasal olarak zorunludur. Peşinat dışındaki ödeme koşullarıyla ilgili satış ofisimizdeki satış temsilcilerimiz sizi daha detaylı bilgilendireceklerdir. Kredisiz ödeme planlarında satış temsilcilerimiz sizin ödeme koşullarınıza uygun esnek ödeme planı oluşturacaklardır.

7. Dairem tamamlanmadan dairemi görebilir miyim?
Proje tamamlanmadan ve daireniz teslim edilmeden can güvenliği nedeniyle dairenizi önceden haber vermeniz durumunda görebilirsiniz.

8. Satın almaya karar verdikten sonra ne yapmam gerekiyor?
Satın almaya karar verdikten sonra bağımsız bölümünüzün  sözleşmesini imzalamanız gerekiyor. Yada direk olarak tapuya başvurabiliyorsunuz

Tapu için gerekli evraklar

3 adet vesikalık fotoğraf
Nüfus cüzdanı
Vekaleten yapılan sözleşmelerde vekilin vekaleti
Şirket üzerinde yapılan satışlarda imza sirküleri, şirket kaşesi ve vergi levhası
9. Ne kadar KDV ödüyorum?
Mevcutta satışı ve inşaatı devam eden tüm Note  konut ve home-ofis projelerinde KDV oranı %1’dir. Ofis projelerinde ise KDV oranı %18’dir. Yeni projelerde ise kanun gereği KDV oranı belediye tarafından belirlenen arsa fiyatına ve m2 büyüklüğüne göre belirlendiği için projenin lokasyonuna ve konseptine göre KDV oranı %1 ile %18 arasında değişebilmektedir.

10. Evin faturasını ne zaman kesiyorsunuz?
Sözleşmede yazan ödeme planı çerçevesinde tüm ödemeler tamamlanınca faturanızı kesebiliriz.

11. Evi kendi adıma aldım, faturayı şirket adına kestirebilir miyim?
Fatura, sözleşme yapılan kişinin adına kesilmektedir.

12. Banka kredisi için başvuruyu kim yapıyor?
Sizler için anlaşma yapmış olduğumuz bankalardan başvurunuzu yapabilirsiniz, satış temsilcimiz sizi yönlendirecektir.

13. Banka kredisi çıkmazsa özel ödeme planı yapıyor musunuz?
Banka kredisinin çıkmaması durumunda satış peşin ödemeli satış yerine vadeli satış olarak değerlendirileceğinden satış tutarı değişecektir. Her projemizde farklı ve esnek ödeme planı sunmaktayız, bu durumda yeni ödeme planı projeye özel tanımlanan ödeme koşulları çerçevesinde Note  Kredi Yonetimi tarafından tekrar değerlendirilecektir.

14. Ödemeleri geciktirirsem yaptırımı nedir?
Üç ay ödeme yapılmaz ise vade farkı uygulanmaktadır.

15. Malzeme değişikliği yapabilir miyim? Beyaz eşya markası, parke, mutfak, kapının rengi/kalitesi/markası değişebilir mi?
Projelerimizde kullanmış olduğunuz malzemelerin tümü, demirbaş olarak geçen ve teslimde eksiksiz verilmesi gereken ürünlerdir. Arzu ederseniz, dairenizi teslim aldıktan sonra gerekli gördüğünüz değişiklikleri yapabilirsiniz.

16. Daire satış fiyatı dışında bir ödeme yapacak mıyım?
Sadece teslim aşamasında alıcı payına düşen tapu ve abonelik masraflarını ödeyeceksiniz.

17. Tapumu ne zaman alabileceğim?
Bağımsız bölüm teslimini takiben, bağımsız bölümün tüm ödemeleri tamamlandıktan sonra süreci başlatabilmekteyiz. Tapu için gerekli olan evrakları ve tapu masrafları ödemelerini tamamlamanız ve durumunda, 1 ay içinde tapu devri yapılmaktadır.

18. Tapumu başka biri adına çıkarabilir miyim?
Tapu, sözleşme yapılan kişi adına çıkmaktadır. Siz daha sonra tapu müdürlüğüne gidip devredebilirsiniz.

19. Emlak vergisini hemen ödeyecek miyim? Beyanı ben mi yapacağım, benim adıma siz mi yapacaksınız?
Emlak vergisinde tapunun ilk çıktığı yıl muafsınız. Emlak beyanı teslimden  sonraki yıl ilgili Belediyeye ödemenizi siz yapıyorsunuz.

20. Evi teslim tarihinde teslim almazsam ne olur?
Zamanında teslim alınmazsa, teslim davet mektubu gönderilmesinden sonra 10 işgünü içinde teslim almış sayılıyorsunuz.

21. Aidatlarınız ne kadar?
Projelerimizdeki dairelerimizin aidat ücretlendirmelerinde  işletme bütçesine göre farklılık gösterebilmektedir.

22. Aidat ödemesini nasıl yapacağız?
Aidat ödemenizi site yönetiminizin size ilettiği tarihte, site yönetimi hesap numarasına yapabilirsiniz.

23. Site Yönetim Planı var mı? Siteyi kim yönetecek?
Tüm projelerimizin site yönetimleri, Kat Mülkiyeti Kanunu’na tabi olan Site Yönetim Planı’na uygun olarak profesyonel bir yönetim şirketi tarafından yönetilir.

24. Ortak alanların bakımı kime ait?
Site yönetimi tüm binaların ve ortak alanların temizliğini, bakım ve ihtiyaçlarını karşılamak adına hizmet vermektedir. Gerekli ücretlendirme site aidatınız kapsamındadır.

Kalite Polikası
Note Markası Kalite Kontrol Bölümü, Note Yönetim Kurulu Başkanı’mız Sn. Mustafa TEKELİOĞLU´nun ’’ Kalite insanın kendisine olan saygısıdır’’ ilkesiyle yola çıkarak, keşfedilmemiş beklentileri karşılayan ulaşılabilir yaşam alanları tasarlamak, sunmak ve mutluluk yaymak MİSYONU ve sektörde en iyi uygulama örneği olarak bilinmek VİZYON değerleri doğrultusunda çalışmalarını yürütmektedir.

Kalite politlamız ;

Note  Markasına ait kalite kültürü oluşturmak,

Kalite dökümanları ve güncel şartnameler metodları belirlemek,

Metodları hayata geçirmek ve etkin kontrolü sağlamak,

Teknolojiye uygun güncellemeler yaparak kalite sürekliliğini sağlamaktır.

Note’ in farkı Note projelerinde herzaman tasarım odaklı teknolojik çözümlerine ve bu çözümlerin kullanılmasına öncelik vermesidir. Note, inşaatını üstlendiği tüm yapılarda yürürlükteki son deprem yönetmelikleri, T.S. 500 Betonarme Yapıların Tasarım ve Yapım Kuralları ve TS13515 gibi güncellemeleri, 4708 sayılı Yapı Denetim Kanunu ve ilgili tüm yönetmelik hükümlerine uygun biçimde yapmaktadır.

Note projeleri, kapsamlı zemin sondajları ile hazırlanan detaylı zemin etüt raporlarına uygun ve gerekli iksa tedbirleri alınıp güvenli biçimde yapılmaktadır. Bu tür blokların tamamı, yükleri sağlam zemine aktaran, projesine göre radye temel veya kazıklı radye temel ile deprem kuvvetlerini güvenli bir biçimde karşıladığı ispatlanan taşıyıcı sistem uygulamaları ile yapılır. TSE’ye uygun kalite güvence belgeli olmasının yanı sıra şantiye ve laboratuarda testleri yapılan, statik projesine uygun sınıfta hazır beton ve sismik demir kullanılarak betonarme ve çelik yapılar inşa edilir.

Ciddi emek ve mücadele ile üretilen her yapının, her paydaş için mutluluk ve gurur duyma nedeni olmasının sağlanması Note‘nin ana hedefidir.

Ev alırken dikkat edilmesi gereken kurallar
Bu evde ben de hayatımın sonuna kadar oturabilirim” dedirtmesi gerekiyor
Buna her koşul dahil! Örneğin balkonu var mı, güvenlikli mi, ulaşım kolay mı, yeni ulaşım projelerine dahil mi, yakınlarında AVM var mı gibi birçok soruya cevabın “Evet!” olması lazım.  

Ana yollara yakın olmalı
Projeler artık  ana yolların etrafına kuruluyor çünkü artık herkes trafikte kaybettiği vakti minimize etmekten yana. Yani şöyle basit bir mantık: 5 dakikada  gidebileceğim ana yollara yakın bir ev mi, yoksa 30 dakikada -1 saatte varabileceğim ve asla tadını çıkartamayacağım bir yer mi? Cevap, genelde ilk seçenek.

Evin şimdiden 10 yıl sonraki teknolojiyi yakalaması lazım

Evler, akıllı sisteme göre mi tasarlanmış? Cep telefonu ile ısı elektrik kontrolü sağlanabiliyor mu; su açık kalınca sistem kendini kapatabiliyor mu? Bu ve benzeri soruları kendinize sormanız gerekiyor. Çünkü birkaç yıl sonra yatırımınızın teknolojiyi yakalamış rakipleri olacaktır

Manzara candır, asla modası geçmez
Boğaz, orman veya her ikisi de… Manzarası olan bir evin asla değeri düşmez. Her daim yükselir. Ev alırken bu ayrıntıya mutlaka dikkat edin. 

Köklü bir şirketten ev alın
Çünkü onlar zaten işin ehlidir. Asla değerlenmeyecek bir projeye başlamazlar bile. Daha önceki projeleri inceleyin hatta o projelerden ev sahibi olmuş yatırımcılarla konuşup memnuniyet düzeylerini araştırın. Faiz oranlarını mutlaka karşılaştırın, en uygun olanını bulmaya çalışın. Ama en önemlisi de "Kişiye özel ödeme koşulları var mı yok mu?"; bu sorunun cevabını araştırın. 

Bu özelliklerin hepsini kapsayan bir proje var aslında şu an Antalyada ’da:  Note yapi güvencesiyle hayata geçmeye hazırlanan projelerde ! 

Telefon: 0242 312 8642
Gsm: 0506 092 4838
Email: info@note-yapi.com
Adres: Etiler Mah. 832 Sokak Arat İş Merkezi No:4 Ofis:14 Muratpaşa - Antalya-Türkiye

Note İnşaat Projeler Haritası

Note İnşaat Projeleri

Note İnşaat Haberleri

daha fazla yükle

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.