|  Ofis Projeleri

Ofis Projeleri Vitrini

Şehirlerine göre Ofis projeler

Emlak Haberleri

Kartal Manzara Adalar’da 2 yıl kira garantili kampanya!
Emlak

Kartal Manzara Adalar’da 2 yıl kira garantili kampanya!

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. güvencesiyle Manzara Adalar’da peşin ödemede yüzde 20 indirime ve anlaşmalı bankalardan yüzde 0,79 faiz oranıyla konut kredisi avantajına ek olarak iki yıl boyunca koşulsuz kira alma fırsatı sunuluyor.

Ofis Projeleri Hakkında Genel Bilgi

Ofis, bir işletmeyi veya bir hizmeti yönetmek üzere organizasyonel faaliyetlerin yapıldığı alandır. Bu alan birkaç metrekare olabileceği gibi yüzbinlerce metrekare de olabilir. Tümü ile ofis olarak kullanmak için tasarlanan ve inşa edilen binalara ise ofis projesi veya ofis binası denir. Bu yapılar amacına uygun olduğu sürece her yerde inşa edilebilir.

Ofis projeleri aslına bakıldığında günlük hayatımızın birer parçası olmuş durumda, çoğu zaman evlerimizden daha fazla zaman geçirdiğimiz ofis binalarının farkında bile olmuyoruz. Oysa bu binalar sundukları imkânlarla yaptığımız işteki verimliliğimize, sağlığımıza ve çevre ile olan etkileşimimize kadar etki eder durumdalar. Bu sebepten ofis projelerinin özellikleri ve bizlere sundukları son derece önemli…

Bina Sahipleri ve Yöneticileri Kuruluşu (İngilizce: Building Owners and Managers Association veya kısaca BOMA) ofis alanlarını üç kategoriye ayırır.

BOMA’ya göre:

1-     A Sınıfı Ofisler: A sınıfı ofis binaları en prestijli yapılar olup, bölgedeki ortalama kira bedelinin çok üzerinde değere sahiptirler. Bu sınıftaki ofislere ulaşım kolaydır ve mekânlarda yüksek kalitede mimari ve iç mimari malzemeler ve son teknoloji kullanılır.

 

2-     B Sınıfı Ofisler: Bu sınıftaki ofisler ortalama ofis kira bedeline kiralanıyor olup, hitap ettiği grup da oldukça geniştir. Bu ofisler yeterli fonksiyonlara sahip olup; mimari ve iç mimari malzemeleri bulunduğu bölge için iyidir.

 

3-     C Sınıfı Ofisler: Bu sınıftaki ofisler kullanıcıların ihtiyaçlarını bölgedeki ortalama kira bedelinin altında veren yerlerdir.

 

Türkiye genelinde bakıldığında ise ofis projelerine olan ihtiyaç hızlı bir şekilde artmaktadır. Birçok şehirde A sınıfı ofis projeleri hayata geçirilmektedir. Her zaman olduğu gibi İstanbul, Ankara ve İzmir yeni ofis projelerinin hayata geçirildi şehirler arasında başı çekmektedir. Sadece bu 3 İl’de 330 adedi aşkın markalı ve A sınıfı ofis projesi bulunmaktadır. Bu projelere ilişkin tüm detayları 3DKonut.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.