|   |   | 

Ofton İnşaat Şişli Bomonti’de Yeni Bir Proje İçin Start Verdi!

2016 yılında tamamlanması planlanan Ofton İnşaat Bomonti projesinde 230 adet rezidans daire ve 20 adet dükkan yer alacak...

Ofton İnşaat Şişli Bomonti’de Yeni Bir Proje İçin Start Verdi!

Ofton İnşaat Yönetim Kurulu Eş Başkanı İsmail Altun, 2013 yılında gayrimenkul sektörünü bekleyenleri anlattı. Altun ayrıca 2012'nin inşaat sektörü açısından nasıl geçtiğini de değerlendirdi. İsmail Altun yaptığı açıklamalarda Ofton İnşaat'ın Bomonti'de yeni bir projeye başlayacaklarını bildirdi.

2013 yılında inşaat sektörünü neler bekliyor? Beklentileriniz neler?

2012 yılında yaşadığımız ekonomik dalgalanmalardan ve Arap Baharı benzeri dünyayı etkileyen toplumsal ve siyasi olaylardan ülkemiz çok fazla etkilenmedi. Diğer ülkelere nazaran, küresel kriz sürecinde dünyanın takdir ettiği bir ekonomik başarı yaşadık. Ancak bu başarı, sektör büyüme anlamında geçtiğimiz yıllara nazaran biraz geride kaldı. 2012 yılının son çeyreğine baktığımızda, yeni yasa düzenlemelerle birlikte, tüm yıla oranla bir hareketlilik de olduğunu söyleyebiliriz. Bu artışta Türkiye'nin kredi notunun az da olsa artması ve konut faizlerinin düşmesi etkili oldu.

 Yeni yıl ile beraber gerek sektör profesyonellerinin gerek yatırımcıların beklediği, faiz oranlarındaki düşüşün devam etmesini ve sektörle ilgili yasal mevzuatlarınsektördeki yatırımları destekleyici yönde düzenlenmesini bekliyoruz.Konutlara uygulanan harçlar ve dolaylı vergiler, getirilmesi planlanan KDV artışı uygulaması, konutun Tüketiciyi  Koruma Kanunu'na dahil edilmesi gibi konular önümüzdeki yılda sektörde çok konuşulacak. Koşulların düzelmesi ve sektörün desteklenmesiyle birlikte çok daha iyi çalışmalar yapılacağı ve hem sektörde hem de ekonomide kayda değer bir büyüme olacağı kanısındayım.

Yerel seçimler, Türkiye'nin kredi notunun artması, kentsel dönüşüm, yabancıya mülk satışı gibi etkenleri göz önüne alarak bir değerlendirme yapıp, sektörün artı ve eksilerini belirtir misiniz?

İnşaat Sektörü Türkiye'de etkinliğini büyük oranda arttırmaya başlayan, nitelikli konut beklentilerinin ve taleplerinin artarak devam ettiği, son yılların en hareketli sektörlerinden biri. Türk insanının hayat standartlarının yükselmesi ve beklentilerin artması inşaat sektörüne olan ilgiyi artırıyor. Halkımız, yaşamlarını kaliteli hale getirecek, çocuklarına bırakabilecekleri, sadece başını sokacakları bir yer değil, yatırım emtiası olarak da konuta olan ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmakta.Bu nedenle, borsaya, altına yapılan yatırımlar artık gayrimenkul yatırımlarıyla yer değiştiriyor.

İnşaat sektörü, ekonomiyi zaman zaman yönlendiren lokomotif bir sektör olma özelliği de taşıyor. Gayrimenkulün birçok sektöre doğrudan ve dolaylı yoldan etkisi var. Sadece bir kurumun işvereni olarak değil, yan ve destekleyici sektörlerle birlikte 3 milyonun üzerinde kişinin istihdamını sağlayan oldukça büyük bir sektör. Ülkemizde çıkan yeni düzenlemeler ve yasalarla birlikte şehirlerimiz yenilenmeye başladı. Kentsel dönüşümle birlikte özellikle kent merkezlerindeki mevcut konut stoku büyük ölçüde yenilenecek. Bu çok uzun yıllar hem konut arzının, hem de konut talebinin canlı olacağı anlamına geliyor. Yabancı yatırımcıların konut edinebilmesini kolaylaştıran Mütekabiliyet Yasası‘nın yeniden düzenlenmesiyle birlikte yabancı alıcıların ve yerli yatırımcıların artacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu nedenle 2013'e olan beklentilerimiz oldukça yüksek.


Yeni Proje Haberleri

Yeni Proje Kategorisindeki diğer haberler

 • Seha Yapı’dan Yeni Konut Projesi
  Seha Yapı’dan Yeni Konut Projesi

  Seha Yapı, Konya Selçuklu Belediye Başkanlığı’nın Konya’daki toplam büyüklüğü 42 bin 558 metrekare olan 3 arsa için açtığı ihaleyi 38,4 milyon TL teklif ile kazandı.

 • STCA Gayrimenkul'den Kartal'a 5 proje gelecek!
  STCA Gayrimenkul'den Kartal'a 5 proje gelecek!

  Sabiha Gökçen Havalimanı, Osmangazi Köprüsü, Marmaray, metro, deniz oto-büsü gibi ulaşım hatlarının tam merkezinde olması nedeniyle İstanbul’un en gözde ilçesi konumuna gelen Kartal, amortisman süresinin 18 yıl olmasıyla da konut alıcısının yüzünü güldürüyor. Kartal Atalar’da Yuvam Kartal’dan sonra Kartallife-Atalar projesiyle büyük ses getiren STCA Gayrimenkul, Kartal’da 3 yıl içerisinde 5 yeni proje daha hayata geçirecek.

 • Fikirtepe’ye yeni bir bakış açısı Zer Göztepe
  Fikirtepe’ye yeni bir bakış açısı Zer Göztepe

  Ceylan İnşaat, inşaat sektöründeki tecrübesini Fikirtepe’ye yeni bir bakış açısı getirdiği Zer Göztepe ile taşıyor. İlbank, KİPTAŞ ve Ceylan İnşaat’ın bilirkişiliğiyle ortaya çıkan proje; 675 konuttan meydana gelecek 360 derece bir yaşam projesi olarak yükselmeye hazırlanıyor.

 • İki Evinpark projesinde ön satışlara başlandı
  İki Evinpark projesinde ön satışlara başlandı

  Sefa İnşaat & Koyuncu İnşaat ortaklığıyla İstanbul Anadolu Yakası Maltepe’de hayata geçirilen ‘Evinpark Ada & Tepe’ ve Kadıköy Fikirtepe’de yükselen ‘Evinpark Kadıköy’ projesinde lansman öncesinde 0,88 faiz ve 120 ay vade avantajlarıyla ön satışlara başlandı.

 • Mesa Gökada Projesi İçin Ön Talep Süreci Başladı
  Mesa Gökada Projesi İçin Ön Talep Süreci Başladı

  Konutta ‘kalite’ ve ‘güven’in markası MESA, Anadolu Yakası’nda Projeleri ile yükselmeye devam ediyor. Maltepe’de başlayacak projesi GÖKADA için ön talep başvurularını almaya başladı. Eşsiz Adalar Manzarası ve tertemiz orman havasıyla Mesa GÖKADA Projesi için ön talepte bulunanlar, konut seçimi ve lansman fırsatlarından yararlanma ayrıcalıklarına şimdiden sahip olabilecekler.

 • MOD Gayrimenkul Bahçelievler’e iki yeni projeyle birden geliyor
  MOD Gayrimenkul Bahçelievler’e iki yeni projeyle birden geliyor

  Basın Ekspres Yolu’nda MOD Bahçelievler projesini yürüten MOD Gayrimenkul, aynı bölgede iki yeni projeye birden hazırlanıyor: 300 home ofisten oluşan MOD Ekspres ve 300 konuttan oluşan MOD Güneşli. MOD Gayrimenkul MOD Ekspres’e 2018, MOD Güneşli’ye ise 2019 yılında başlayacak.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer