|   |   | 

Ofton İnşaat “Elysium Elit Koşuyolu”nu Satışa Çıkardı.

Ofton İnşaat, Koşuyolu’nun adeta kalbi olacak yeni yaşam projesi “Elysium Elit Koşuyolu”nu satışa çıkardı.

Ofton İnşaat “Elysium Elit Koşuyolu”nu Satışa Çıkardı.

Türkiye’nin önde gelen inşaat markalarındanOfton İnşaat, İstanbul’un yaşam olanakları ve ulaşım imkanları açısından akla gelen en nezih semtlerinden Koşuyolu’nun yepyeni buluşma noktası olacak  Elysium Elit Koşuyolu’nu satışa sundu.

Elysium Elit Koşuyolu’nun tanıtım toplantısı, Ofton İnşaat Yönetim Kurulu Eş Başkanları Yusuf Şimşek  ve İsmail Hakkı Altun’un katılımıyla 5 Mart 2015 tarihinde Shangri – La Hotel’de düzenlendi.

İsmail Hakkı Altun: “İnanıyoruz ki 2015 yılı, Ofton İnşaat’ın yılı olacak”

Toplantıda konuşan Ofton İnşaat Yönetim Kurulu Eş Başkanı İsmail Hakkı Altun, gayrimenkul sektörünün son yıllarda artan yatırımlarla birlikte 2014 yılını büyüyerek kapadığını ve bu büyümenin Türkiye ekonomisi için büyük başarı olduğunu kaydetti. Altun, “Bu büyümeyi getiren faktörlerin başında konut kredisi faizlerindeki cazip oranlar ve Mütekabiliyet Yasası ile yabancıların konut alımına yönelik esneklikler geliyor. Bu noktada hem vatandaşlarımızın hem de yabancıların yatırım veya yaşam amaçlı beklentilerini karşılayan projeleri hayata geçirmiş olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

PROJE İLE İLGİLİ EN GÜNCEL BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Ofton İnşaat’ı, 2003 yılında iş ortağı Yusuf Şimşek ile birlikte kurduklarını ve aradan geçen 12 senede birbirinden farklı toplam 18 projeyi hayata geçirdiklerini belirten İsmail Hakkı Altun, 2015 yılında gayrimenkul ve turizm sektöründe gerçekleştirecekleri yeni projelere ek olarak perakende sektörüne de adım atacaklarını belirterek, şunları söyledi:

“Bugüne kadar hayata geçirdiğimiz projelerimiz, yeni projelerimizin teminatı niteliğindedir. Lüks ve konforun yanı sıra görsel açıdan da kalite sunan projelerimizde bugüne kadar alanında ödüllü mimarlar Turgut Toydemir, Ömer Çamoğlu, Ali Esad Göksel ve Sabri Paşayiğit gibi isimlerle çalıştık. Bir yandan Kentsel Dönüşüm Yasası’nın getirdiği fırsatları değerlendiriyoruz, diğer yandan da Mütekabiliyet Yasası sayesinde yabancı ülkelere açılıyoruz. Bugün itibarıyla Ofton İnşaat’ın müşterilerinin yüzde 30’unu Avrupa ve Orta Doğu’dan yabancılar oluşturuyor. İlerlediğimiz bir diğer kulvar ise Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı; bu alanda da çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

İki yılda 1 milyar TL ciro hedefliyoruz

Ofton İnşaat’ın 2014 yılını da değerlendiren ve geleceğe yönelik projeleri hakkında ipuçları veren İsmail Hakkı Altun, şöyle devam etti:

“Geçtiğimiz yıl satışa çıkardığımız Elysium Art Şişli, 2015 yılının hemen başında ön talep toplamaya başladığımız Elysium Elit Koşuyolu ile Dolapdere’de inşa edeceğimiz konut ve mağazalardan oluşan projemiz ve tatil mekânı Bodrum’un cennet gibi bir noktasında yükselecek lüks konut projemiz, gayrimenkul projelerimizi oluşturacak. Ayrıca bünyemizde oluşturduğumuz turizm grubu ile şehir otelciliği alanında da dünyanın sayılı meydanlarından biri olan Taksim’deki otelimiz, uluslararası bir zincirin oluşturduğu yeni markanın Türkiye’deki ilk adresi olarak hizmet vermeye başlayacak. Bunun yanı sıra Kasımpaşa’da 2 – 3 ay içinde işletmeye açacağımız otel projemizle, Merter’de 70 milyon dolar yatırımla inşa ettiğimiz bir diğer otel projemizin detaylarını paylaşmayı hedefliyoruz. Geçtiğimiz yıl Ofton İnşaat olarak yaklaşık 100 milyon TL ciro elde etik. Bu sene gayrimenkul sektöründe 500 milyon TL, turizm sektöründe de 25 milyon Amerikan doları ciro hedefliyoruz. Yeni adım atacağımız perakende sektöründe ise 5 milyon Euro yatırım gerçekleştireceğiz. Böylelikle 2015 yılında 570 milyon TL, 2016 yılında da 470 milyon TL olmak üzere gelecek iki yılda 1 milyar TL’yi aşan ciro hedefliyoruz. İnanıyoruz ki 2015 yılı, Ofton İnşaat’ın yılı olacak.”

Yusuf Şimşek: “Elysium Elit Koşuyolu nesilden nesile aktarılacak, yaşam trendlerini belirleyecek ve yepyeni bir buluşma noktası olacak”

Ofton İnşaat Yönetim Kurulu Eş Başkanı Yusuf Şimşek de,  Ofton’un kuruluşundan bu yana her zaman müşteri memnuniyetini esas alan, eksiksiz anahtar teslim projelere imza attıklarının altını çizdi. Yusuf Şimşek, Elysium Elit Koşuyolu’nun da, Anadolu Yakası’nın en nezih semtlerinden Koşuyolu’nda, konumu ve ulaşım kolaylıkları sayesinde her dönem için bir yaşam merkezi olarak tercih edileceğine inandıklarını söyledi.  

Yusuf ŞimşekElysium Elit Koşuyolu’nun, lokasyon avantajının yanı sıra sosyal imkanları, akıllı ev teknolojisi, çocuklara yönelik olanakları ve sosyal sorumluluk sahibi uygulamalarıyla yatırımcısına lüksün kapılarını açacağını belirterek, şunları söyledi:

“Projemiz, toplam 10 dönüm arazi üzerinde biri lüks konut ve diğeri de rezidanslardan oluşan iki ayrı blok ile dünyaca ünlü markaların hizmet vereceği açık hava alışveriş merkezinden oluşacak.

 • Lüks konutların bulunduğu ve geniş ailelerin oturmasına imkân tanıyacak olan A Blok’ta, 3,5+1 ve 4,5+1 tipte toplam 54 dairenin yer aldığı 14 kat bulunacak.  
 • Dairelerin yaşam alanlarının 197,69 – 253,99 metrekare arasında değiştiği A Blok’un son iki katında iki adet dubleks daire yer alacak ve bu dairelerin genişliği 433,26 metrekare olacak. Bu daireler, 120 metrekarelik teras ve kat bahçesi ayrıcalığına sahip olacak.  
 • Rezidansların yer aldığı ve 6 kattan oluşan B Blok’ta ise homeofis yetkilendirmesi de bulunan 1+1 ve 2+1 konseptte, 66,68 – 106,22 metrekare aralığında toplam 32 daire bulunacak.
 • B Blok’ta ise alanları 182,45 – 187,77 metrekare aralığında değişen teraslı iki dubleks daire yer alacak.

İnanıyoruz ki projemiz, İstanbul’un en nezih semtlerinden biri olan Koşuyolu’na hem değer katacak hem de bölgeyi yeni bir çekim merkezi haline getirecek.”

2015 yılı ile birlikte Elysium Elit Koşuyolu için ön talep toplamaya başladıklarını dile getiren ve bugün itibarıyla satışlara başladıklarını kaydeden Yusuf Şimşek, birim başına metrekare fiyatının 4.300 Amerikan Doları’ndan başladığını ve projenin bitirilme tarihi olarak da 2016 yılı son çeyreğini hedeflediklerini söyledi.

Bölgeye değer katacak bir alışveriş merkezi

Elysium Elit Koşuyolu, sahip olduğu sosyal alanlar ve Fitness Center ile şehrin merkezinde sağlıklı bir yaşamın kapılarını açacak. Akıllı ev teknolojisinin kullanılacağı projede, parmak izine duyarlı kapı kilit sistemlerinden salon içi ses sistemi alt yapısına, mobil uygulama ile ev içinde tüm sistemlere uzaktan erişimden dijital concierge hizmetlerine, uzaktan kontrollü kapı yönetim sisteminden çelik kapı girişi alarm sistemine kadar bir çok teknolojik farklılık bulunacak.

Çocukları da unutmayan Elysium Elit Koşuyolu’nda özellikle çocukların gelişiminde önemli rol oynayan eğitim ve sosyalleşme imkanları sunulurken, yürüme ve görme engelli vatandaşlar için de şeritler, rampalar ve asansörlerde özel paneller bulunacak.

Ulaşım açısından da birçok avantaj sunan Elysium Elit Koşuyolu, Boğaziçi Köprüsü’ne 5 km, Sabiha Gökçen Havalimanı’na 30 km, deniz otobüslerine 3 km ve Marmaray ile Metro’ya yürüme mesafesinde olmasının yanı sıra Bağdat Caddesi’nin yanı başında konumlanıyor.

Emlak Haberleri

Elysium Elit Koşuyolu Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Ödül İstanbul'da yeni kampanya!
  Ödül İstanbul'da yeni kampanya!

  Özyurtlar Holding, 'Ödül İstanbul' projesinde yeni bir kampanyaya start veriyor. Kampanyaya göre;'Ödül İstanbul'dan yüzde 5 peşin veayda 1.900 TL taksitle ev almak mümkün olacak.

 • Çok Kazandıran Yatırım: Sinpaş Gökorman
  Çok Kazandıran Yatırım: Sinpaş Gökorman

  Gökorman, orman manzaralı konumuyla ‘Lokasyona’, doğadan ilham alan özgün mimarisi ile ‘Tasarıma’, 44 yıllık Sinpaş güvencesi ve kalitesi ile ‘Markaya’ yatırımın en ideal adresi olacak.

 • IFC, Greenox Projesine Edge Sertifikası Verdi
  IFC, Greenox Projesine Edge Sertifikası Verdi

  Greenox, Dünya Bankası Grubu üyesi IFC (Uluslararası Finans Kurumu) tara-fından ülkemizde ilk defa uygulanacak EDGE (Yüksek Verimlilik için Tasarımda Mükemmellik) Sertifika Programı kapsa-mında, aday gösterilen özel sektör projeleri arasından seçilen tek proje ol-du.

 • Mod İstanbul Fiyat
  Mod İstanbul Fiyat

  Ortadoğu Grup tarafından İstanbul Kağıthane'de yükselen Mod İstanbul projesinde daire fiyatları!

 • Sıfır Ev Temizliğinin Püf Noktaları
  Sıfır Ev Temizliğinin Püf Noktaları

  Eğer yeni bir ev satın aldıysanız ya da kiraladıysanız, ilk yapmanız gereken taşınmadan önce temizlemektir. Ancak bu evde sizden daha önce yaşayan olmadıysa, temizlik işi biraz daha zorlaşabilir. Sıfır ev temizliğinin püf noktalarını sizin için derledik.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer