|   |   |  Okul, Otel, Avm ve Hastanelerde ‘Antimikrobiyal Tadilat’

Okul, Otel, Avm ve Hastanelerde ‘Antimikrobiyal Tadilat’

Kovid-19 salgını sonrası sağlık hassasiyetinin yoğun olduğu okul, otel, AVM ve hastane gibi alanlarda yenileme çalışmalarının yoğunlaştığını ifade eden Hafele Türkiye İcra Kurulu Başkanı Hilmi Uytun, “Bu dönemde geliştirdiğimiz antimikrobiyal ürünlere özellikle büyük okul, otel, AVM ve hastane zincirlerinden büyük talep var” dedi.

Okul, Otel, Avm ve Hastanelerde ‘Antimikrobiyal Tadilat’

Tüm dünyada etkisini devam ettiren koronavirüs (Kovid-19) salgını, gayrimenkul ve mobilya alanlarında da önemli dönüşümleri beraberinde getirdi. Salgının bir yandan toplum sağlığını tehdit ederken bir yandan da sosyal hayatlarımızı baştan şekillendirdiğini ifade eden Hafele Türkiye İcra Kurulu Başkanı Hilmi Uytun, “Salgının Türkiye’de görülmesiyle birlikte, nüfusun büyük bölümü evlerine çekilirken, işlerimizi de mümkün olduğunca evden yürütmeye başladık. Belli yaş gruplarına uygulanan kısıtlamalar, hafta sonları ya da 23 Nisan, 19 Mayıs gibi dönemlerde büyük şehirlerde başlatılan sokağa çıkma yasağı da sosyal hayatlarımızı derinden etkiledi. Birkaç ay öncesinde günümüzün yaklaşık yarısını ev dışı alanlarda geçirirken bugün neredeyse zamanımızın tümünü evimizde geçiriyoruz. Bu da evimizi yeniden keşfetmeye; evimizin eksiklerine odaklanmamız için bize bir fırsat sunuyor” dedi.

%80’İMİZ DOLAPLARI, MUTFAĞI YENİDEN DİZDİ

Bu dönemde yaptıkları kapalı grup geri bildirim araştırmalarına göre, özellikle banyolar, giyinme alanları ve mutfaklarda ciddi bir yeniden düzenlemeye gidildiğini ifade eden Hilmi Uytun, “Küçük çaplı yaptığımız araştırmalara göre, evlerinde yukarıda saydığımız alanlarda yeniden düzenleme yapanların oranı yüzde 80’nin üzerinde. Farklı yaşam alanlarına göre bu oran farklılık gösteriyor. Söz konusu salgın sürecinin yakın gelecekte de tamamen sona ermesi öngörülmüyor. Bu da evlerimizin maksimum verimlilikte kullanılmasını zorunlu kılıyor. Hafele olarak bu alanda geliştirdiğimiz kiler sistemleri, çekmece ve dolap içi düzenleyiciler gibi çözümlere olan talebin bu dönemde ciddi oranda arttığını; yakın gelecekte hayatımızı şekillendirecek ‘bireyselleşme’ ve ‘uzaktan sosyalleşme’ gibi kavramlarla bu ilginin daha da artacağını söyleyebiliriz” ifadelerini kullandı.

HASTANELERDEN DE CİDDİ TALEP ALIYORUZ

Bunun yanında Kovid-19 salgınıyla birlikte sadece evlerde değil restoranlar, okullar, AVM’ler ve otellerde de ciddi bir tadilat sürecinin başladığını da sözlerine ekleyen Hilmi Uytun şöyle devam etti: “Eskiden daha çok Ramazan aylarımızda gördüğümüz bu tadilat dönemi şimdi koronavirüs salgınıyla birlikte biraz daha erken başladı. Bunun yanında bu salgın süreci özellikle sağlık hassasiyeti yüksek ürün ve materyellere de ilgiyi artırmış durumda. Hafele olarak bu süreçte geliştirdiğimiz antimikrobiyal ürünlerimizle pazarda ciddi bir fark yaratmış durumdayız. Biz bu ürün grubumuzda bakır alaşımlı antimikrobiyal ve bakteri öldürücü özelliğe sahip bir metal kullanıyoruz. Bu ürünlere özellikle büyük okul, otel, AVM ve hastane zincirlerinden büyük talep alıyoruz.”

40 metrekare evi 74 metrekare hissettiriyoruz

Hilmi Uytun, Hafele Türkiye olarak geçtiğimiz yıllarda geliştirdikleri ‘Hafele Concept’ modelinin de korona sonrası dönemde çok daha büyük ilgi göreceği konusunda da kendinden emin. Söz konusu projeyle her şeyden önce ev hayatına, insanların yaşamlarına dokunduklarını; evin değerine oranla düşük bir maliyetle eve büyük konfor kattıklarını ifade ederken, “Bu sistemle 40 metrekarelik bir evde, 74 metrekarelik kullanım alanı oluşturabiliyoruz. Küçük evleri daha işlevsel hale getiriyoruz. Aynı metrekare rahatlıkla hem ev hem ofis olarak kullanılabiliyor. Geniş evleri de daha şık ve konforlu hale getiriyoruz. Mesela mutfakta bel seviyesinin altındaki tüm dolapları dışarıya çekilebilir hale getirdik. Kimse dolabı açmak için iki büklüm olmuyor. Mobilyalara ışık ve müziği entegre ettik. Küçük bir dolaba 50 ayakkabı sığdıran çözümler geliştirdik. Giyinme odalarında her ürüne özel bir alan tasarladık” dedi.

Hilmi Uytun’un verdiği bilgilere göre, Hafele Türkiye bu modelle gayrimenkul gelişicisinin iş ortağı oluyor. Anlaştığı projelerde önce örnek daire hazırlıyor. Sonra bu ürünlerin yeni evlerde de uygulanmasını sağlıyor.

Yenilenen ev yüzde 80 daha hızlı satılıyor

Hilmi Uytun, yaptıkları araştırmalara göre konutların içinde yapılacak yenilemelerin satış hızını ciddi oranda artırdığını da ifade etti ve “Kiraya sunulan evlerde 3 kira bedeli; satışa sunulan evlerde ise istenen bedelin yüzde 3’ü ev yenilemeye ayrıldığında bu dairelerin yüzde 70-80 oranında daha hızlı kiralandığını ya da satıldığını gözlemliyoruz” dedi.

Dekorasyon Haberleri

Etiketler

Dekorasyon Kategorisindeki diğer haberler

 • Evgör’ün yeni Luxury konsepti Tuzla’da!
  Evgör’ün yeni Luxury konsepti Tuzla’da!

  Türk ev mobilyası sektöründe faaliyet gösteren Evgör, lüks konsept ürünlerini Tuzla’daki mağazasında görücüye çıkardı. Modern, avangart ve klasik tarzdaki yeni koleksiyonların sergilendiği showroom, kaliteyi erişilebilir fiyata sunmayı hedefliyor. Evgör Mobilya yeni lüks konsept tasarımlarını, Tuzla Mağazası’nın yanı sıra Evgorluxury.com adresi üzerinden tüm dünya ile buluşturuyor.

 • 2020 yaz dekorasyon için profesyonel ipuçları…
  2020 yaz dekorasyon için profesyonel ipuçları…

  Doğa uyanıyor, güneş her zamankinden daha parlak ve gökyüzü her zamankinden daha mavi ışıldıyor. Ancak bizler dünyayı etkisi altına alan korona virüs sebebiyle vaktimizi daha çok evde geçiriyoruz.

 • Asitane’nin İstanbul’daki Ofisinde Iglo Architects İmzası…
  Asitane’nin İstanbul’daki Ofisinde Iglo Architects İmzası…

  Mimar Zafer Karoğlu ve Mimar Esen Akyar ortaklığındaki Iglo Architects, film ve fotoğraf prodüksiyon şirketi Asitane’nin İstanbul’daki ofisini tasarladı. Asitane, çalışan konforunun ve verimliliğinin maksimum düzeyde olduğu, sıcak ve dinamik bir iç mekan olarak hayata geçirildi.

 • 2020’de banyo tasarım trendleri neler olacak?
  2020’de banyo tasarım trendleri neler olacak?

  Yaşam alanlarının tamamında olduğu gibi, artık banyolarda da tasarım olgusu ön plana çıkmaya başladı. Modernizmin ve konforun konuşulduğu banyolar evin en gözde alanı olarak yeni tasarım trendlerine göz kırpar hale geldi.

 • 450 bin tl’lik yatak odası takımı göz alacak
  450 bin tl’lik yatak odası takımı göz alacak

  İstanbul Yeşilköy CNREXPO’da 21 Ocak Salı günü 16. Kez kapılarını açacak İMOB (Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı)’na, MOBSAD (Mobilya Sanayi İş Adamları Derneği)’ın hazırladığı 450 bin TL’lik yatak odası takımı damga vuracak.

 • Büyük KDV indirimi Koçtaş’ta!
  Büyük KDV indirimi Koçtaş’ta!

  En iyi markaları en uygun fiyatlarla sunan Koçtaş’ta, tüm mobilyalar, mutfak-banyo dolapları ve bahçe mobilyalarında büyük KDV indirimi devam ediyor.

 • Modoko’dan 50. yılında yurt dışı atağı
  Modoko’dan 50. yılında yurt dışı atağı

  İstanbul’un mobilya ihtiyacının yüzde 60’ını karşılayan ve 40 ülkeye ihracat gerçekleştiren MODOKO, 50. yılını 15 Aralık Pazar günü Titanic Business Kartal Otel’de kutladı.

 • 2020 yılı ev dekorasyonunda minimalizm in, maksimalizm out!..
  2020 yılı ev dekorasyonunda minimalizm in, maksimalizm out!..

  Yaşam alanlarının stilini ve yapısını sihirli dokunuşlarla değiştiren ‘TOUCHING’in (Mimari Dokunuş) Türkiye’deki öncüsü ve uygulayıcısı olan Yüksek Mimar Emel BALCI, 2020 ev dekorasyonunda maksimalist dekorasyon trendinin hakim olacağını söyledi.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.