|   |  Ömer Faruk Barata Kimdir?
Ömer Faruk Barata

Ömer Faruk Barata

  • Adı : Ömer Faruk

  • Soyadı : Barata

  • Şirket : Vartaş

  • Kategori : Yönetim Kurulu Başkanı

  • Doğum Tarihi :

  • Pozisyon : Yönetim Kurulu Başkanı

  • Faaliyet Alanları : İnşaat

Ömer Faruk Barata Biyografisi

Vartaş inşaat şirketi 2003 yılında kurularak gayrimenkul sektörüne girmiştir. 2011 yılında Vartaş Yapı Sanayi şirketi kurulmuş, daha sonra bu şirket Vartaş İnşaat adını almıştır. Bugün bu şirketler Vartaş Grup Konut Proje çatısı altında toplanmış durumdadır.

Vartaş inşaatın ilk projeleri Fatih bölgesindeki konut projeleri olmuş. Daha sonra Ataşehir’de Sarissa İstanbul hayata geçirilmiş ve bu şekilde Vartaş Yapı adını büyük şirketler arasında yazdırmıştır. Bu projeyi daha sonra Güven Konakları, Nezih Konakları, Nezih Towers gibi diğer özgün projeler takip etmiştir.

Vartaş Yapı şirketini Ömer Faruk Barata kurmuştur. Ömer Faruk Barata kurduğu şirkete isim verirken, ekmeğini taştan çıkarmak tabirine gönderme yapmış. Bugün ulaştığı güç sayesinde Kadıköy Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında üç bin konut ve ticari binalar ile birlikte bölgenin en büyük projesini gerçekleştirecektir.

Elazığ’da doğan Ömer Faruk Barata öncelikle İstanbul’da arkasından ülkenin her yerinde nitelikli, doğaya saygılı ve bölgeye değer katan projeler üretmeye odaklanmıştır. Bugüne kadar inşa edilen konut sayısı bini geçmiştir.

Önümüzdeki beş yıl içinde inşaat firmaları arasında ilk onda yer almayı hedefleyen Vartaş Yapı şirketi, bu hedefe ulaşmak üzere geçtiğimiz yıl Alman Stern Immobilien firması ile yüzde 50 ortaklık anlaşması yapmıştır.

Vartaş Yapı Yönetim Kurulu Başkanı olan Ömer Faruk Barata, şirketlerinin vizyonunu şu şekilde ifade etmektedir: inşaat sektöründe, kentsel dönüşüm felsefesine uygun, yatırımcılarına sürekli kazanç sağlama konusunda ülkenin lider proje geliştirme kuruluşu olmak. Ömer Faruk Barata, misyon olarak da şu hususları ortaya koymuştur: Doğru proje alanlarında çalışmak, önceliği doğanın korunmasına vermek, uzman tasarımcılarla çalışmak, fonksiyonelliği öne çıkarmak, çağdaş ve güvenli yapım teknikleri kullanmak, yapım maliyeti yerine kullanım ekonomisini ön plana çıkarmak ve bütün bu niteliklere bağlı olarak sürekli değer kazanan projeler geliştirmek.

Ömer Faruk Barata, belirlenen vizyon ve misyon doğrultusunda konutlarda sosyal alanların da öne çıkmasına çalışmaktadır. Bu amaçla bütün projelerde, yürüyüş yolları, koşu yolları, çocuk oyun alanları, fitness center, bisiklet yolları, açık ve kapalı yüzme havuzları, parklar ve dinlenme alanları öne çıkmaktadır.

Vartaş Yapı şirketinin son projelerinden biri olan Fikirtepe kentsel dönüşüm projesi çalışmalarında da bu bakış açısını dile getiren Ömer Faruk Barata, bölgenin yeniden planlanması ile belirlenen yeşil alanlar için kendilerinin de uygun şekilde proje geliştireceklerini, bölgedeki emsal değerin korunması yönünde hassas olacaklarını söylemiştir.

Vartaş Projeleri

Ömer Faruk Barata ile İlgili Kişiler

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.