|   |   | 

Önder Halisdemir Ağaoğlu Grubu’ndan ayrıldı!

Önder Halisdemir Ağaoğlu Grubu CEO’su olarak sürdürdüğü görevinden ayrıldı… Peki neden? Dr. Önder Halisdemir, ayrılığın nedenini imrpanosu.com Genel Yayın Yönetmeni Emre Kulcanay’a açıkladı… İşte Dr. Halisdemir’in o açıklaması…

Önder Halisdemir Ağaoğlu Grubu’ndan ayrıldı!

Önder Halisdemir Ağaoğlu ile yolları ayırdı. Peki ne oldu da Ağaoğlu Grubu ile CEO Dr. Önder Halisdemir’in yolları ayrıldı? 

İkinci Vatan programı ile Hükümet’in ‘konut alan yabancıya vatandaşlık verilmesiyle ilgili kanun’ çalşmasına yasa taslağına 5 madde birden katkı sunan, United Colors of Ağaoğlu programı ile Ağaoğlu markasını seçen yabancıların hayatlarını kolaylaştıran sistemi kuran, gayrimenkul satış ve istatistik altyapısı için dijital sistemler geliştiren ve grubu inşaat sektörünün dijital lideri  yapan Dr. Önder Halisdemir, Ağaoğlu Grubu’nda çalışma ve ayrılma hikayesini Emre Kulcanay’a açıkladı…

Ağaoğlu Grubu’nun ‘eski’ CEO’su Dr. Önder Halisdemir, Ramazan Bayramı’ndan sonra emlak editörleriyle yapmayı düşündüğü kahvaltılı toplantıda açıklamayı planladığı bilgileri açıkladı.

İşte Dr. Halisdemir’in o ‘ayrılık’ açıklaması ve tatilin ardından gerçekleştirmeyi planladığı ‘özel projeleri’:

Önder Bey, Linkedin’deki Ağaoğlu Grubu’ndaki deneyim sürecinize nokta koydunuz. O dönemi kısaca değerlendirir misiniz?

– “Gruba Mayıs’ta katıldım. Bu süreçte 3 ana konuda sektöre ve pazar payı ölçüsünde gruba katkım oldu:

1. Benim “İkinci Vatan Projesi” adını verdiğim; belli tutarda gayrimenkul alana vatandaşlık verilmesi projesini ortaya atarak oluşturdum. ilaveten kanun teklifi haline getirdim ve ilgililerine sundum. Kabul gördü ve Hükümet, programına aldığını açıkladı. İlk Torba Kanunu’nda çıkar… Sektörün önünü açacak ve ülke ekonomisine katkı sağlayacaktır.

2. Grubun sermaye piyasalarından 500 milyon lira gibi yüksek bir limitle teminatsız borçlanabilmesini sağlayan tahvil ihraç limitini SPK’ya başvuru sürecini yönettim. Ağaoğlu’nun sermaye piyasalarına büyük bir adımı oldu. İlaveten yine sermaye piyasalarında bazı sektör adına girişimlerim oldu. Detayına girmeyeyim yakında meyvesi alınır..

3. İstanbul Finans Merkezi’nin “Finans Serbest Bölgesi” olması ile ilgili çalışmayı yaptım. İlgililerine sundum. Netice, inşallah zaman içinde alınacaktır. Kesin değil. Mikro olarak da katkı vermeye çalıştım.

Peki ayrılık neden ve nasıl oldu?

– Ali Bey başta tüm ekiple dostluk ve muhabbetim baki, hepsini çok seviyorum. Bizim ayrılığımız için tıpkı Ali Ağaoğlu’nun babasının yanından ayrılması gibi, ‘bir zaman sonra aileden ayrılmak’ olarak niteleyebiliriz.

Yeni bir adresiniz olacak mı? Bu ayrılık sektörde transfer bombası mı?

– Herhangi bir yerde profesyonel olarak çalışmayacağım. Teklifleri ve projesi olanları dinliyorum. Eylül ayında karar vereceğim. Türkiye’nin önde gelen şirketlerini yöneten CEO’larla ‘Acaba ülkemizin sorun ve gelişim ihtiyaçlarına bir katkı sunabilir miyiz?’ diye bir ekonomik think-thank oluşturma düşüncem var. Biraz ona vakit ayırmak istiyorum.

Ayrılığı ve planlarınızı ne zaman açıklamayı planlıyordunuz?

– Ramazan sonrası emlak basınındaki arkadaşlarımızla bir kahvaltı yapar bir araya geliriz…”

Emre Kulcanay - İmarpanosu.com

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Ödül İstanbul'da yeni kampanya!
  Ödül İstanbul'da yeni kampanya!

  Özyurtlar Holding, 'Ödül İstanbul' projesinde yeni bir kampanyaya start veriyor. Kampanyaya göre;'Ödül İstanbul'dan yüzde 5 peşin veayda 1.900 TL taksitle ev almak mümkün olacak.

 • Çok Kazandıran Yatırım: Sinpaş Gökorman
  Çok Kazandıran Yatırım: Sinpaş Gökorman

  Gökorman, orman manzaralı konumuyla ‘Lokasyona’, doğadan ilham alan özgün mimarisi ile ‘Tasarıma’, 44 yıllık Sinpaş güvencesi ve kalitesi ile ‘Markaya’ yatırımın en ideal adresi olacak.

 • IFC, Greenox Projesine Edge Sertifikası Verdi
  IFC, Greenox Projesine Edge Sertifikası Verdi

  Greenox, Dünya Bankası Grubu üyesi IFC (Uluslararası Finans Kurumu) tara-fından ülkemizde ilk defa uygulanacak EDGE (Yüksek Verimlilik için Tasarımda Mükemmellik) Sertifika Programı kapsa-mında, aday gösterilen özel sektör projeleri arasından seçilen tek proje ol-du.

 • Mod İstanbul Fiyat
  Mod İstanbul Fiyat

  Ortadoğu Grup tarafından İstanbul Kağıthane'de yükselen Mod İstanbul projesinde daire fiyatları!

 • Sıfır Ev Temizliğinin Püf Noktaları
  Sıfır Ev Temizliğinin Püf Noktaları

  Eğer yeni bir ev satın aldıysanız ya da kiraladıysanız, ilk yapmanız gereken taşınmadan önce temizlemektir. Ancak bu evde sizden daha önce yaşayan olmadıysa, temizlik işi biraz daha zorlaşabilir. Sıfır ev temizliğinin püf noktalarını sizin için derledik.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer