|   |   | 

Önder Halisdemir Ağaoğlu Grubu’ndan ayrıldı!

Önder Halisdemir Ağaoğlu Grubu CEO’su olarak sürdürdüğü görevinden ayrıldı… Peki neden? Dr. Önder Halisdemir, ayrılığın nedenini imrpanosu.com Genel Yayın Yönetmeni Emre Kulcanay’a açıkladı… İşte Dr. Halisdemir’in o açıklaması…

Önder Halisdemir Ağaoğlu Grubu’ndan ayrıldı!

Önder Halisdemir Ağaoğlu ile yolları ayırdı. Peki ne oldu da Ağaoğlu Grubu ile CEO Dr. Önder Halisdemir’in yolları ayrıldı? 

İkinci Vatan programı ile Hükümet’in ‘konut alan yabancıya vatandaşlık verilmesiyle ilgili kanun’ çalşmasına yasa taslağına 5 madde birden katkı sunan, United Colors of Ağaoğlu programı ile Ağaoğlu markasını seçen yabancıların hayatlarını kolaylaştıran sistemi kuran, gayrimenkul satış ve istatistik altyapısı için dijital sistemler geliştiren ve grubu inşaat sektörünün dijital lideri  yapan Dr. Önder Halisdemir, Ağaoğlu Grubu’nda çalışma ve ayrılma hikayesini Emre Kulcanay’a açıkladı…

Ağaoğlu Grubu’nun ‘eski’ CEO’su Dr. Önder Halisdemir, Ramazan Bayramı’ndan sonra emlak editörleriyle yapmayı düşündüğü kahvaltılı toplantıda açıklamayı planladığı bilgileri açıkladı.

İşte Dr. Halisdemir’in o ‘ayrılık’ açıklaması ve tatilin ardından gerçekleştirmeyi planladığı ‘özel projeleri’:

Önder Bey, Linkedin’deki Ağaoğlu Grubu’ndaki deneyim sürecinize nokta koydunuz. O dönemi kısaca değerlendirir misiniz?

– “Gruba Mayıs’ta katıldım. Bu süreçte 3 ana konuda sektöre ve pazar payı ölçüsünde gruba katkım oldu:

1. Benim “İkinci Vatan Projesi” adını verdiğim; belli tutarda gayrimenkul alana vatandaşlık verilmesi projesini ortaya atarak oluşturdum. ilaveten kanun teklifi haline getirdim ve ilgililerine sundum. Kabul gördü ve Hükümet, programına aldığını açıkladı. İlk Torba Kanunu’nda çıkar… Sektörün önünü açacak ve ülke ekonomisine katkı sağlayacaktır.

2. Grubun sermaye piyasalarından 500 milyon lira gibi yüksek bir limitle teminatsız borçlanabilmesini sağlayan tahvil ihraç limitini SPK’ya başvuru sürecini yönettim. Ağaoğlu’nun sermaye piyasalarına büyük bir adımı oldu. İlaveten yine sermaye piyasalarında bazı sektör adına girişimlerim oldu. Detayına girmeyeyim yakında meyvesi alınır..

3. İstanbul Finans Merkezi’nin “Finans Serbest Bölgesi” olması ile ilgili çalışmayı yaptım. İlgililerine sundum. Netice, inşallah zaman içinde alınacaktır. Kesin değil. Mikro olarak da katkı vermeye çalıştım.

Peki ayrılık neden ve nasıl oldu?

– Ali Bey başta tüm ekiple dostluk ve muhabbetim baki, hepsini çok seviyorum. Bizim ayrılığımız için tıpkı Ali Ağaoğlu’nun babasının yanından ayrılması gibi, ‘bir zaman sonra aileden ayrılmak’ olarak niteleyebiliriz.

Yeni bir adresiniz olacak mı? Bu ayrılık sektörde transfer bombası mı?

– Herhangi bir yerde profesyonel olarak çalışmayacağım. Teklifleri ve projesi olanları dinliyorum. Eylül ayında karar vereceğim. Türkiye’nin önde gelen şirketlerini yöneten CEO’larla ‘Acaba ülkemizin sorun ve gelişim ihtiyaçlarına bir katkı sunabilir miyiz?’ diye bir ekonomik think-thank oluşturma düşüncem var. Biraz ona vakit ayırmak istiyorum.

Ayrılığı ve planlarınızı ne zaman açıklamayı planlıyordunuz?

– Ramazan sonrası emlak basınındaki arkadaşlarımızla bir kahvaltı yapar bir araya geliriz…”

Emre Kulcanay - İmarpanosu.com

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Giydirme Cephe Nedir?
  Giydirme Cephe Nedir?

  Taşıyıcı olmayan ve genellikle çok katlı yapılarda kullanılan giydirme cephenin özellikleri nelerdir?

 • Kira Ödemeyen Kiracı Nasıl Çıkarılır?
  Kira Ödemeyen Kiracı Nasıl Çıkarılır?

  Kirasını ödemeyen kiracıya karşı ev sahibi hangi haklara sahip oluyor, kirasını ödemeyen kiracı için ne yapılabiliyor, kirasını ödemeyen kiracıyı çıkarabiliyor mu?

 • Deprem Risk Raporu Nedir!?
  Deprem Risk Raporu Nedir!?

  Deprem risk raporu olası bir deprem karşısında binanın fiziki ve teknik olarak durumunu, sağlamlık derecesini ve barındırdığı riskleri bilimsel analiz ve ölçümlere dayanarak gösteren rapordur.

 • Dünyanın En Güzel Evi
  Dünyanın En Güzel Evi

  ABD'nin en ünlü mimarları arasında sayılan Frank Lloyd Wright'ın tasarımını yaptığı ve günümüzde artık bir müzeye dönüştürülen "Fallingwater" adlı şelale evi, hala dünyadaki en güzel yapılar arasında sayılıyor.

 • Gayrimenkulde şerefiye ne demek?
  Gayrimenkulde şerefiye ne demek?

  Gayrimenkul alım satımlarında ya da piyasayla ilgili her türlü yazıda karşımıza çıkan şerefiye kavramı ne anlama gelir? Şerefiye terimi ve anlamıyla ilgili herşeyi bu yazıda bulabilirsiniz.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer