|   |   |  Ondörtüç Pendik, 0.99 faiz oranı ve 180 ay vade ile yatırımcı taleplerini artırdı 

Ondörtüç Pendik, 0.99 faiz oranı ve 180 ay vade ile yatırımcı taleplerini artırdı 

Kamu bankalarının faiz oranlarını yüzde 0.99’a düşürmesiyle başlayan hareketliliğin, Pendik’te hayata geçirdikleri 'Ondörtüç Pendik' projesinin satışlarında da hissedildiğini vurgulayan İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık, “Kamu bankalarının başlattığı faiz indirimine ilk dâhil olan şirketlerden biri olarak satışlarımıza hız kazandırdık.

Ondörtüç Pendik, 0.99 faiz oranı ve 180 ay vade ile yatırımcı taleplerini artırdı 

Zaten satın almaya hazır bir yatırımcı potansiyelimiz vardı. Bu potansiyeli gün yüzüne çıkardık. 252 konut ve 15 ticari birimden oluşan projemizdeki daireleri, 285 bin TL’den başlayan fiyatlarla, yüzde 0.99 faz oranı ve 180 ay vade avantajıyla yatırımcılarımızla buluşturuyoruz. Talep giderek artıyor.” dedi. 

Kamu bankalarının temmuz ayı ortasında faizleri yüzde 0.99’a çekmesi, sonuçlarını vermeye başladı. Ağustos ayında yüzde 5.1’lik artışla yeniden yükselişe geçen satışların giderek daha da yükselmesi bekleniyor. Sektörün yenilikçi markası İnsay Yapı da İstanbul’un en çok değerlenen bölgelerinden biri olan Pendik’te inşa ettiği ‘Ondörtüç Pendik’ projesiyle kampanyaya ilk dahil olan şirketlerden biri oldu. Konumu ve donanımını, bölgenin giderek artan yatırım potansiyeliyle birleştiren şirket, yılın ilk 7 ayında beklemeye geçen yatırımcıları harekete geçirmeyi başardı. Projede uygulanan yüzde 0.99 faiz oranı ve 180 ay vade avantajı, yatırımcı taleplerini yukarıya taşıdı.

Gayrimenkul ve inşaat sektöründe faiz oranlarının, her dönemde satışların gidişatına yön verdiğini vurgulayan İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık konuya ilişkin şu açıklamada bulundu:

İhsan Çulhalık: “Beklemeye geçen yatırımcıları harekete geçirdik”

“Yatırımcılar için faizlerdeki psikolojik sınır, her dönem yüzde 1’in altı olmuştur. Faizlerin yüzde 1’in altına indirilmesinin yarattığı etkiyi ağustos rakamlarında gördük. Sektörümüzde bir canlanma hareketi oluştu. Biz de İnsay Yapı olarak bu hareketin en büyük destekçilerinden biri olduk. Faizlerimizi yüzde 0.99’da sabitleyip, vadelerimizi 180 aya uzatarak yüksek seyreden faizlerden ötürü beklemeye geçen yatırımcıları harekete geçirdik. Böylece son iki aylık dönemde satışlarımıza hız kazandırmayı başardık”

Potansiyeli ortaya çıkardı

‘Ondörtüç Pendik’ projesinin hem yatırım hem de oturum amaçlı konut alıcıları tarafından ciddi bir taleple karşı karşıya olduğuna değinen Çulhalık, “Projemizin merkezi konumu ve her geçen gün artan prim potansiyeli, yatırımcılarımızın satış yönlü hareketinde çok önemli bir etken. Konumuna ek olarak ayrıcalıklı yaşam alanı sunan donanımı da yatırımcı taleplerinde söz sahibi oldu. Çünkü biz sadece bir konut projesi değil, sosyal donatı alanları, mağazaları ve restoranlarıyla adeta bir yaşam konsepti oluşturduk. Zaten satın almaya hazır bir yatırımcı potansiyelimiz vardı. Faizleri düşürüp vadeleri uzatarak bu potansiyeli gün yüzüne çıkardık” diye belirtti.

Pendik’in merkezinde ayrıcalıklı yaşam alanı

'Ondörtüç Pendik' projesi 9 bin metrekarelik alan üzerinde; 252 konut ve 15 ticari birimden oluşuyor. 24 saat güvenlik hizmetinin yer aldığı 'Ondörtüç Pendik'; yüzme havuzu, yürüyüş yolları, çocuk parkı, spor alanları, dinlenme alanları imkânının yanı sıra kapalı otopark ayrıcalığı da sunuyor. Profesyonel site yönetiminin bulunduğu ve her daireye depo alanının tahsis edildiği projedeki mağaza ve restoranlar da ayrıcalıklı yaşam alanı konseptini tamamlıyor. Pendik'in merkezinde yer alan 'Ondörtüç Pendik' projesi, merkezi noktalara yakınlığıyla dikkat çekiyor. Projedeki dairelerin fiyatları, 285 bin TL- 658 bin TL arasında değişiyor.

Teknokent’e komşu…

Yapımı devam eden Şeyhli metro istasyonu, projeye birkaç dakikalık yürüme mesafesinde bulunuyor. Teknokent'e de komşu olan proje ayrıca, bölgenin en büyük alışveriş merkezi Viaport’a da çok kısa sürede ve kolay bir şekilde ulaşma imkânı sunuyor. 

Sabiha Gökçen Havalimanı’na 15 dakika uzaklıkta

Proje, dört bir yanı sağlık kuruluşlarıyla çevrili ve özel hastanelerin yanı sıra Marmara Üniversitesi Hastanesi'ne 3 dakikalık mesafede yer alıyor. 'Ondörtüç Pendik', Sabiha Gökçen Havalimanı ile hızlı feribota ise 15 dakika ve eğitim kurumlarına da komşu olacak mesafede konumlanıyor.
 

Emlak Haberleri

Etiketler
Ondörtüç Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • GRED, Türkiye’nin Seçkin Projelerini Yurtdışında Tanıtmaya Hazırlanıyor
  GRED, Türkiye’nin Seçkin Projelerini Yurtdışında Tanıtmaya Hazırlanıyor

  Türk yatırımcılara yurtdışında konut ve perakende gayrimenkul edinme konularında danışmanlık ve aracılık hizmetleri sunan GRED, resmi iş ortağı olduğu Knight Frank ile birlikte düzenlediği The Global ShowCase (Global Vitrin) projesi kapsamındaki urbanLAB toplantısının üçüncü ayağını New York özelinde gerçekleştirdi.

 • Deprem ekonomiyi de sarsacak
  Deprem ekonomiyi de sarsacak

  EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, Türkiye nüfusunun %95’inden fazlasının farklı derecelerde deprem riski taşıyan bölgeler içinde yer aldığını belirterek, beklenen büyük depremin çok sayıda can ve mal kaybına yol açacağını, ülke ekonomisine etkisinin ise telafi edilemez ölçülere varacağını kaydetti.

 • Ant Yapı’nın Antwell Projesi kapılarını açıyor
  Ant Yapı’nın Antwell Projesi kapılarını açıyor

  Ant Yapı’nın, Çamlıca eteklerinde hayata geçirdiği iyi yaşam evleri Antwell’in örnek daireleri tamamlandı. Sakinlerinin yaşamını kolaylaştıracak olanaklara sahip üç farklı daire seçeneğinin bulunduğu proje; konforlu, güvenli, sosyal ve sağlıklı yeni bir yaşam alanı sunuyor.

 • Mimaride yeni yaklaşım: Ağacın izinde yeşil yapılaşma!
  Mimaride yeni yaklaşım: Ağacın izinde yeşil yapılaşma!

  Dünyada gün geçtikçe artan bir farkındalıkla yayılan çevre hassasiyeti mimariye de yansıdı… Dünyaca ünlü mimarlar yeni projelerinde ağacın ve doğanın izini sürerken, farklı ülkelerdeki çok sayıda konut projesinde artık yüksek yapılarda da geniş yeşil alan yaratan tasarımlar görmek mümkün.

 • Web Tapu Sistemi Güncellendi
  Web Tapu Sistemi Güncellendi

  Emlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı “Web-Tapu, vatandaşların taşınmazlarını tapu müdürlüklerine gitmeden internet ortamında yönetebildikleri, taşınmazların tapu kayıt ve konum bilgilerini görüntüleyebildikleri bir sistemdir. Sistem ile gerek vatandaşlarımızın yanı sıra, emlakçılık faaliyetlerinde bulunan kişiler açısından önemli yenilikler hayata geçirildi” dedi.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.