|   |   |  Ondörtüç Pendik, 0.99 faiz oranı ve 180 ay vade ile yatırımcı taleplerini artırdı 

Ondörtüç Pendik, 0.99 faiz oranı ve 180 ay vade ile yatırımcı taleplerini artırdı 

Kamu bankalarının faiz oranlarını yüzde 0.99’a düşürmesiyle başlayan hareketliliğin, Pendik’te hayata geçirdikleri 'Ondörtüç Pendik' projesinin satışlarında da hissedildiğini vurgulayan İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık, “Kamu bankalarının başlattığı faiz indirimine ilk dâhil olan şirketlerden biri olarak satışlarımıza hız kazandırdık.

Ondörtüç Pendik, 0.99 faiz oranı ve 180 ay vade ile yatırımcı taleplerini artırdı 

Zaten satın almaya hazır bir yatırımcı potansiyelimiz vardı. Bu potansiyeli gün yüzüne çıkardık. 252 konut ve 15 ticari birimden oluşan projemizdeki daireleri, 285 bin TL’den başlayan fiyatlarla, yüzde 0.99 faz oranı ve 180 ay vade avantajıyla yatırımcılarımızla buluşturuyoruz. Talep giderek artıyor.” dedi. 

Kamu bankalarının temmuz ayı ortasında faizleri yüzde 0.99’a çekmesi, sonuçlarını vermeye başladı. Ağustos ayında yüzde 5.1’lik artışla yeniden yükselişe geçen satışların giderek daha da yükselmesi bekleniyor. Sektörün yenilikçi markası İnsay Yapı da İstanbul’un en çok değerlenen bölgelerinden biri olan Pendik’te inşa ettiği ‘Ondörtüç Pendik’ projesiyle kampanyaya ilk dahil olan şirketlerden biri oldu. Konumu ve donanımını, bölgenin giderek artan yatırım potansiyeliyle birleştiren şirket, yılın ilk 7 ayında beklemeye geçen yatırımcıları harekete geçirmeyi başardı. Projede uygulanan yüzde 0.99 faiz oranı ve 180 ay vade avantajı, yatırımcı taleplerini yukarıya taşıdı.

Gayrimenkul ve inşaat sektöründe faiz oranlarının, her dönemde satışların gidişatına yön verdiğini vurgulayan İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık konuya ilişkin şu açıklamada bulundu:

İhsan Çulhalık: “Beklemeye geçen yatırımcıları harekete geçirdik”

“Yatırımcılar için faizlerdeki psikolojik sınır, her dönem yüzde 1’in altı olmuştur. Faizlerin yüzde 1’in altına indirilmesinin yarattığı etkiyi ağustos rakamlarında gördük. Sektörümüzde bir canlanma hareketi oluştu. Biz de İnsay Yapı olarak bu hareketin en büyük destekçilerinden biri olduk. Faizlerimizi yüzde 0.99’da sabitleyip, vadelerimizi 180 aya uzatarak yüksek seyreden faizlerden ötürü beklemeye geçen yatırımcıları harekete geçirdik. Böylece son iki aylık dönemde satışlarımıza hız kazandırmayı başardık”

Potansiyeli ortaya çıkardı

‘Ondörtüç Pendik’ projesinin hem yatırım hem de oturum amaçlı konut alıcıları tarafından ciddi bir taleple karşı karşıya olduğuna değinen Çulhalık, “Projemizin merkezi konumu ve her geçen gün artan prim potansiyeli, yatırımcılarımızın satış yönlü hareketinde çok önemli bir etken. Konumuna ek olarak ayrıcalıklı yaşam alanı sunan donanımı da yatırımcı taleplerinde söz sahibi oldu. Çünkü biz sadece bir konut projesi değil, sosyal donatı alanları, mağazaları ve restoranlarıyla adeta bir yaşam konsepti oluşturduk. Zaten satın almaya hazır bir yatırımcı potansiyelimiz vardı. Faizleri düşürüp vadeleri uzatarak bu potansiyeli gün yüzüne çıkardık” diye belirtti.

Pendik’in merkezinde ayrıcalıklı yaşam alanı

'Ondörtüç Pendik' projesi 9 bin metrekarelik alan üzerinde; 252 konut ve 15 ticari birimden oluşuyor. 24 saat güvenlik hizmetinin yer aldığı 'Ondörtüç Pendik'; yüzme havuzu, yürüyüş yolları, çocuk parkı, spor alanları, dinlenme alanları imkânının yanı sıra kapalı otopark ayrıcalığı da sunuyor. Profesyonel site yönetiminin bulunduğu ve her daireye depo alanının tahsis edildiği projedeki mağaza ve restoranlar da ayrıcalıklı yaşam alanı konseptini tamamlıyor. Pendik'in merkezinde yer alan 'Ondörtüç Pendik' projesi, merkezi noktalara yakınlığıyla dikkat çekiyor. Projedeki dairelerin fiyatları, 285 bin TL- 658 bin TL arasında değişiyor.

Teknokent’e komşu…

Yapımı devam eden Şeyhli metro istasyonu, projeye birkaç dakikalık yürüme mesafesinde bulunuyor. Teknokent'e de komşu olan proje ayrıca, bölgenin en büyük alışveriş merkezi Viaport’a da çok kısa sürede ve kolay bir şekilde ulaşma imkânı sunuyor. 

Sabiha Gökçen Havalimanı’na 15 dakika uzaklıkta

Proje, dört bir yanı sağlık kuruluşlarıyla çevrili ve özel hastanelerin yanı sıra Marmara Üniversitesi Hastanesi'ne 3 dakikalık mesafede yer alıyor. 'Ondörtüç Pendik', Sabiha Gökçen Havalimanı ile hızlı feribota ise 15 dakika ve eğitim kurumlarına da komşu olacak mesafede konumlanıyor.
 

Emlak Haberleri

Etiketler
Ondörtüç Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Ağustos ayında 170 bin 408 konut satıldı
  Ağustos ayında 170 bin 408 konut satıldı

  TÜİK Ağustos 2020 istatistiklerin göre; Türkiye'de 2020 Ağustos ayında 170 bin 408 konut satıldı. Türkiye genelinde konut satışları 2020 Ağustos ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %54,2 artarak 170 bin 408 oldu.

 • BAŞAKŞEHİR’E “V MALL YAŞAM MERKEZİ” GELİYOR
  BAŞAKŞEHİR’E “V MALL YAŞAM MERKEZİ” GELİYOR

  İsra Holding çatısı altında faaliyet gösteren, 272,25 milyon mevcut sermayeli V Mall İnşaat A.Ş’nin genel kurul toplantısı holding merkez ofiste gerçekleşti. Ticaret Bakanlığı Temsilcisi ve Divan heyetinin yanı sıra ortakların iştirak ettiği genel kurulda “V Mall Yaşam Merkezi” projesinin başlatılması ve geliştirilmesine yönelik konular ele alındı.

 • Konutta tarihi rekor
  Konutta tarihi rekor

  Türkiye genelinde konut satışları 2020 Temmuz ayında da yükselişini sürdürdü. TÜİK verilerine göre konut satışları, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 124,3 artarak 229 bin 357 oldu. 2020’nin ilk yarısında yüzde 40,aylık bazda ise yüzde 20 oranında artış yaşandı.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.