|   |   |  Otonomi Türkiye’de yaygınlaşıyor

Otonomi Türkiye’de yaygınlaşıyor

Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük otomotiv ticaret ve yaşam merkezi Otonomi, şimdi diğer illerde de kurulan galericiler sitelerine ismini vererek ülke çapında yaygınlaşıyor.

Otonomi Türkiye’de yaygınlaşıyor

Araç ticaretini bir standarda kavuşturup kurumsallaştıran saygın, güvenilir bir mesleki faaliyet haline getiren OTONOMİ, diğer illerde de örnek model oluşturarak ismini de ülke çapında yaygınlaştırıyor.

Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük otomotiv ticaret ve yaşam merkezi olan ve otomotiv sektörünün kalbi haline gelen Otonomi, sektöre getirdiği yenilik ve kurumsal yapı ile diğer galericiler sitelerine de örnek oldu. Birçok ilde yapımı biten ve devam eden galerici siteleri de işleyiş olarak Otonomi’yi örnek almaları yanında aynı isimle hizmet verecek. İlk olarak Denizli Otonomi faaliyete geçti.

Esenboğa Yolu Akyurt Kavşağı’ndaki 375 dönümlük alanda kurulan Otonomi, zengin portföyü, mükemmel işleyişi, çok yönlü ve entegre hizmetleriyle sektöre önemli bir soluk getirirdi. Otonomi’nin faaliyete geçmesiyle birlikte Ankara, 2. el sektörünün de başkenti oldu. Bu hızlı gelişen ve sektörde güven odaklı çalışma anlayışı ile kısa zamanda ülkenin dört bir yanından alıcı ve satıcıları buluşturan merkez, diğer iller için de örnek teşkil etti.

Ankara’dan sonra ilk Otonomi Denizli’de

Denizli Otonomi ile başlayan ve Otonomi ismi ile diğer illerde de faaliyet gösterecek galericiler siteleri ile ilgili açıklama yapan Otonomi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erkoç, otomotiv ticaretinin daha nitelikli olması, motorlu araç alım satım mesleği ile iştigal eden meslek erbaplarının en iyi şekilde ticaretini gerçekleştirebilmesi, araç alıp satan vatandaşların da uygun koşullarla ve en iyi hizmeti alarak işlerini görebilmeleri için uzun zamandır uğraş verdiklerini ve şimdi büyük ölçüde hedeflerine ulaştıklarını ifade etti. MASFED (Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu) Başkanı da olan Erkoç, şu bilgileri verdi:

“ Otonomi, gerek teknik altyapısı, gerekse kusursuz işleyişi ile kısa zamanda önemli bir ivme kaydetti. Sektörümüzdeki sıkıntıların en aza indirgendiği, vatandaşın A’dan Z’ye tüm işlemlerini tek bir merkezde gerçekleştirerek güvenle alışverişini yapabildiği, en önemlisi kurallarıyla düzen ortamının sağlandığı merkezimiz kısa zamanda sektörün de merkezi haline geldi. Şimdi bu modelin uygulandığı yeni merkezler de sektörümüzü genel manada daha ileriye götürecek, alıcının ve satıcının haklarını koruyan bir sistem ekseninde işleyiş, profesyonel bir şekilde devam edecektir. İlk olarak Denizli Otonomi faaliyete geçti. Diğer illerde de yapımı devam eden ve yakında Otonomi ismiyle kapılarını açacak olan otomotiv ticaret merkezleri de faaliyete geçecek.”

Yeni Otonomi’ler sırada

Erkoç, Denizli Otonomi’den sonra diğer illerde de aynı isimle faaliyete geçecek oto galericileri sitelerinin çağın gereklerini yerine getiren modern tesisler ve yenilikçi hizmet anlayışı ile vatandaşa daha iyi hizmet sunacağını ifade etti. Erkoç, ‘’İstanbul Avrupa ve Anadolu Yakası, Antalya, Afyonkarahisar, Mersin, Erzurum, Van ve Adıyaman Otonomi olmaya aday illerimiz arasında’’ diye konuştu.

2. El’de talep artışına paralel hizmet kalitesi de artmalı

2016’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından resmi açılışı gerçekleştirilen Otonomi’nin fikri oluşumunun 2009’a uzandığını belirten Erkoç, uzun uğraşlar sonucu yaptıkları çalışmaların otomotiv piyasasını kökten değiştirdiğini, özellikle ikinci elde çıtayı yükselterek bu işi kurumsal bir yapıya kavuşturduğunu anlattı. Erkoç, “2. el otomotiv ticareti zor durumdaydı. Sektörde özellikle ayaküstü satış yapan yeterliliği olmayan kişiler tarafından yaşatılan suistimaller ve güven problemi bulunmaktaydı. Her gün mağdur vatandaşlar tarafından şikayetler duyuyorduk. Bir diğer sorun da şehir içinde trafiği zorlayan, kaldırım işgalleri ile hayatı olumsuz etkileyen ve huzuru bozan apartman altı galerilerdi. Otonomi’nin hayata geçmesi ile bu sorunlar da büyük ölçüde çözümlenmiş oldu. Umuyoruz ki diğer illerde de bu sıkıntılar geçecek, sektörümüz bütünüyle bir düzene girecektir.” dedi. Son aylarda satış rakamlarına bakıldığında talebin sıfırdan 2. el’e kaydığını da sözlerine ekleyen Erkoç, “Bu denli önem kazanan sektörde hizmet kalitesini daha da yükseltmek gerek. Hızlı bir değişim yaşayan dünyada buna ayak uydurmak, çok yönlü ve sınırsız hizmet anlayışı ile hareket etmek kaçınılmaz” dedi.

Gündem Haberleri

Etiketler

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • Tasarımcılar AURA Forum'da buluşuyor
  Tasarımcılar AURA Forum'da buluşuyor

  Mimarlık ve şehircilik alanında disiplinler arası araştırmaların yapıldığı tartışma ve eğitim platformu İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi - AURA İstanbul; yeni dijital etkinlik serisi, AURA Forum'un ikinci oturumunu düzenliyor.

 • GYODER’İN YENİ BAŞKANI MEHMET KALYONCU OLDU
  GYODER’İN YENİ BAŞKANI MEHMET KALYONCU OLDU

  Türkiye gayrimenkul sektörünün çatı kuruluşu GYODER’in Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Kalyon Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kalyoncu seçildi. GYODER Başkanı Mehmet Kalyoncu, “Gayrimenkulde bireysel alışkanlıkların daha iyi incelendiği, teknoloji ve tasarımın uyumunun çok daha önemli hale geldiği bir dönemdeyiz. GYODER olarak yepyeni bir heyecan ve yaklaşımla gayrimenkule bakışı değiştirecek, sektörde değişim ve gelişimin öncüsü olacağız” dedi.

 • Düşen faizler ikinci elde fiyatları ortalama %6 yükseltti
  Düşen faizler ikinci elde fiyatları ortalama %6 yükseltti

  Yeni nesil gayrimenkul değerleme ve lokasyon analizi platformu Endeksa.com, ilanda olan ikinci el gayrimenkullerde 1 Haziran’da duyurulan konut kredisi faiz oranları düşüşü sonrası İstanbul, Ankara ve İzmir’de yaşanan fiyat artışını analiz etti. Verilere göre artışın İstanbul’da %5,95; İzmir’de %5,86; Ankara’da %6,17 seviyesinde olduğu açıklandı.

 • FAİZ ORANLARINDA 1 PUANLIK İNDİRİM FİYATLARDA 0,77 ARTIŞA NEDEN OLUYOR
  FAİZ ORANLARINDA 1 PUANLIK İNDİRİM FİYATLARDA 0,77 ARTIŞA NEDEN OLUYOR

  Gayrimenkul sektörünün dijitalleşmesi konusunda öncü olan GABORAS’ın CEO’su Kurtuluş Altun, düşürülen faiz oranları sonrasında piyasada yaşanan gelişmelere dikkat çekti. Altun, Türkiye’de her faiz indiriminde, 1 puanlık indirim karşısında fiyatlarda 0,77 oranında artış görüldüğünü söyledi

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.