|   |   |  Otoyolu projesi Şile‘de konutları 4 yılda yüzde 110 değerlendirdi

Otoyolu projesi Şile‘de konutları 4 yılda yüzde 110 değerlendirdi

Otoyolu projesi Şile‘de konutları 4 yılda yüzde 110 değerlendirdi. Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu Endeksa.com, güncel verilerle Şile-Ağva-Kandıra otoyolu projesinin Şile genelinde konut ve arsa fiyatlarına yansımasını açıkladı.

Otoyolu projesi Şile‘de konutları 4 yılda yüzde 110 değerlendirdi

Endeksa verilerine göre yapımına 2014 yılında başlanan Şile-Ağva-Kandıra otoyolu ile ulaşımı kolaylaşacak olan Şile’de konut fiyatları son 4 yılda %110, arsa fiyatları ise %32 artış gösterdi. Otoyolun tamamlanması ile Şile’nin Ankara, İzmir ve Bursa’ya ulaşımının yanı sıra Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve İstanbul Havalimanı’na bağlantısı sağlanacak.

Ortalama konut fiyatı 305.760 TL

Endeksa’nın güncel verilerine göre Şile’de ortalama konut metrekare satış fiyatı 3.185 TL, ortalama konut fiyatı 305.760 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 23 yıl. Şile’de konut yatırımında öne çıkan mahalleler Kumbaba, Meşrutiyet, Ağva Merkez, Çavuş, Hacı Kasım, Balibey ve Ahmetli. Kumbaba’da ortalama konut metrekare satış fiyatı 3.254 TL, Meşrutiyet’te 3.186 TL, Ağva Merkez’de 3.180 TL, Çavuş’ta 3.167 TL, Hacı Kasım’da 3.132 TL, Balibey’de 3.104 TL, Ahmetli’de ise 2.822 TL.

Ortalama arsa metrekare fiyatı 764 TL

Endeksa‘ya göre son 4 yılda konut imarlı arsa fiyatlarında %32 artış görülen Şile’de ortalama arsa metrekare fiyatı 764 TL. Arsa yatırımında öne çıkan bölgeler Balibey, Kumbaba, Ahmetli ve Çavuş Mahalleleri. Balibey’de ortalama arsa metrekare fiyatı 1.042 TL, Kumbaba’da 900 TL, Ahmetli’de 848 TL, Çavuş’ta ise 712 TL.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • HEP İstanbul ‘En İyi Sürdürülebilir Konut’ projesi seçildi
  HEP İstanbul ‘En İyi Sürdürülebilir Konut’ projesi seçildi

  Tekfen Gayrimenkul tarafından çevre dostu bir proje olarak hayata geçirilen HEP İstanbul, bu yıl Amerika’da düzenlenen ISBS2019 Sustainability Award - En İyi Sürdürülebilir Uygulamalar Yarışması’nda “ Sürdürülebilir Yapı – Konut Kategorisinde” birinci seçildi.

 • Devremülk alırken nelere dikkat edilmeli?
  Devremülk alırken nelere dikkat edilmeli?

  Yaz aylarının gelmesiyle birlikte tatil planı yapanların sayısı da arttı. Yaz tatili için en çok tercih edilen seçenekler arasında devremülkler geliyor. Devremülklerin tercih edilmesinin başlıca sebepleri arasında diğer tatil seçeneklerine oranla daha ekonomik olması geliyor.

 • Yabancı yatırımcının tercihi 20 yıl kira garantili model
  Yabancı yatırımcının tercihi 20 yıl kira garantili model

  Hayata geçirdiği tüm proje geliştirdiği lokasyonlara yeni bir soluk getiren Mar Yapı, İstinye Park’ta yabancı yatırımcı ile buluşuyor. 15 Haziran - 15 Ağustos tarihleri arasında İstinye Park’ı ziyaret eden yabancı yatırımcılara özel kurulacak stantta, Wanda Vista’nın ayrıcalıklı modeli, 20 yıl kira garantisi tanıtılacak.

 • Lojistik Gayrimenkulde Yeni Bir Yatırım Alanı
  Lojistik Gayrimenkulde Yeni Bir Yatırım Alanı

  GİSP (Gayrimenkul İçin Strateji Platformu) tarafından düzenlenen ‘Gayrimenkul Sektöründe Lojistik Yatırımları’ konulu Yuvarlak Masa toplantısında, Lojistik yatırımlarının gayrimenkul sektörü içindeki yeri, önemi, mevcut durumu ve gelecekte yapılması gerekenler, tüm yönleri ile masaya yatırıldı.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.