|   | 
Özgün Şirketler Grubu

Özgün Şirketler Grubu

  • Kuruluş Tarihi : 1993

  • Proje Sayısı : 1

Özgün Şirketler Grubu, konut, ofis ve residence projeleri, Özgün Şirketler Grubu hakkında genel bilgiler, projelerin lokasyonları ve Özgün Şirketler Grubu ile ilgili tüm haberlere bu sayfada ulaşabilirsiniz.

Özgün Şirketler Grubu Hakkında

Hakkımızda

Merkezi İstanbul'un Balmumcu semtinde olan Özgün Şirketler Grubu'nun bünyesinde beş ayrı firma bulunmaktadır.
 
Özgün İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi grubun en eski ve en güçlü üyesidir. 1993 yılında kurulan şirket yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere ağırlıklı tünel inşaatı konusunda birçok iş bitirmiş ve bu alanda uzmanlaşmıştır. Son yıllarda yelpazesini genişleten firma konut ve otopark inşaatlarına da başlamıştır.Türkiye Müteahhitler Birliği üyesi olan Özgün İnşaat uluslararası ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgelerine sahiptir. Şirket yurtiçinde İstanbul Metrosu tünellerinin büyük bölümünde pay sahibidir. Yurtdışında da Cezayir'de, 2 adet bitirdiği - 5 adet yapmakta olduğu projeyle tanınır bir firma olmuştur. Firma bu ülkede gerçekleştirdiği işlerde CCECC (Çin), TEXEIRA DUARTE (Portekiz), ENYSE (İspanya) ve ETRHB (Cezayir) gibi dünya devleriyle iş ortaklığı yapmaktadır. Firma gene yurtdışında Irak’ta bir altgeçit ve üstgeçit projesini başarıyla tamamlamıştır. Özgün İnşaat’ın bitirdiği işler arasında, Cezayir Ulaştırma Bakanlığı Devlet Demiryolları için gerçekleştirdiği "Tizi Ouzou-Oued Aissi Demiryolu Projesi", Cezayir Bejaia Bayındırlık İdaresi için inşa ettiği "Bejaia Karayolu Projesi", İstanbul Büyükşehir Belediyesi için yaptığı “4.Levent-Taksim Metro Hattındaki” çeşitli işler ile "Taksim-Kabataş Füniküler Sistem İnşaatı", TCK Genel Müdürlüğü için yaptığı "TCK Karadeniz Otoyolu Perşembe-Boloman Arası Hapan Tüneli İnşaatı", İzmir Büyükşehir Belediyesi için yaptığı "İzmir Hafif Raylı Sistem İnşaatı Üçyol İstasyonu", İSKİ Atıksu Daire Başkanlığı için yaptığı "Ambarlı Atıksu Tünel İnşaatı" gibi projeler vardır. Halen devam etmekte olduğu işler arasında da, Cezayir Ulaştırma Bakanlığı Devlet Demiryolları için gerçekleştirmekte olduğu "Thenia-Tizi-Ouzou Demiryolu Projesi", "El Affroun-Khemis Miliana Demiryolu Projesi", Cezayir Bejaia Bayındırlık İdaresi için yapmakta olduğu “Kherrata Karayolu Projesi”, Cezayir Karayolları Genel Müdürlüğü için gerçekleştirdiği “Tizi Ouzou Otoyol Bağlantısı” gibi projeler mevcuttur. Tünel konusunda uzmanlaşmış olan Özgün İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin konut inşaatı konusundaki ilk ciddi adımı, Muğla Belediyesi için gerçekleştirdiği her biri 4 katlı 8 bloktan oluşan "Karia Gökkuşağı Konakları" projesidir. Son yıllarda üretim yelpazesini genişleten firma İstanbul Büyükşehir Belediyesi için “Gayrettepe Kat Otoparkı” projesini de başarıyla tamamlamıştır.
 
Soner Temel Mühendislik İnşaat ve Ticaret Anonim Şirketi grubun bir diğer firmasıdır. 2000 yılında faaliyete geçen firma temel mühendisliği ve jeoteknik işler konusunda hizmet vermiş, ilerleyen yıllarla birlikte tünel konusunda uzmanlaşmış ve aranan bir firma olmuştur. Soner Temel Mühendislik de uluslararası ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgelerine sahiptir. Taşeron olarak birçok büyük firmaya hizmet etmiş olan Soner Temel Mühendislik Şirketi özellikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin İstanbul Metrosu inşaatlarında birçok çalışma gerçekleştirmiştir. Bunların arasında "Kadıköy-Kartal Metrosu İkmal İnşaatı ve Elektro Mekanik Sistemler Temin, Montaj ve İşletmeye Alma İşleri", "İstanbul Metrosu 4.Levent Ayazağa Kesimi Depo Sahası ve Bağlantı Hatları İnşaatı", "İstanbul Metrosu 3.aşama Levent Ayazağa Kesimi Yapımı" ve "Otogar-Bağcılar Metro Hattı İstasyonları İksa Destek İşleri ile Başak-4 İstasyonu Kuyruk Tünel İnşaatı" mevcuttur. Firma son dönemde yelpazesini genişletmek amaçlı maden arama ve işletme faaliyetlerine de başlamıştır. Tüprag Metal Madencilik için “Efemçukuru Altın Madeni Projesi Hazırlık Galerileri Yapım İşi”ni gerçekleştiren Soner Temel Mühendislik 2012 yılında Yozgat’ta şahıstan, Balıkesir ve Uşak’ta MİGEM’den, Kütahya’da da ETİ Maden İşletmeleri’nden ihaleyle maden sahaları alıp bu konudaki çalışmalarına hız vermiştir.
 
Omega Enerji ve Yatırım Anonim Şirketi Özgün Şirketler Grubu’nun yeni üyelerinden biridir. 2007 yılının Nisan ayında faaliyete geçen firma, enerji yatırım şirketi olarak kurulmuştur. Omega Enerji ve Yatırım A.Ş. öncelikle su enerjisi ile ilgilenmekte olup, bu bağlamda lisans başvurusu EPDK tarafından onaylanmış ve Su Kullanım Hakkı Anlaşması imzalanmış bir Hidroelektrik Santrali projesi mevcuttur. Diğer bazı HES projeleri için de müracaatta bulunulmuştur. Firma halen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı gündeminde olan güneş enerjisi projeleri ile de ilgilenmektedir. Bu bağlamda yurt dışı firmalarla görüşmeler sürdürülmektedir.
 
Özgün Turizm Yatırımları ve Ticaret Anonim Şirketi grubun en genç üyesidir. 2011 yılında faaliyete başlayan firmanın ilk yatırım projesi İzmir’in Bayraklı ilçesindeki Hilton Garden Inn otelidir. Piyasaya böyle prestijli ve güçlü bir projeyle giren şirketin kısa vadeli yatırım programında yeni oteller de bulunmaktadır.
 
Ekvator Sigorta Aracılık Hizmetleri Limited Şirketi Özgün Şirketler Grubu’nun inşaat sektörü dışında faaliyet gösteren tek firmasıdır. 2000 yılında kurulan bu şirket Anadolu Sigorta Acentesi olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Başkan'ın Mesajı
 
Henüz başında bulunduğumuz 21. yüzyıl da, öncekilerde olduğu gibi artan bir ivmeyle değişikliklere sahne olacaktır. Tek farkla; geçen zaman, değişimlerin hızını ve türlerini artırmıştır. Özellikle, yönetim biçimleriyle ekonomik sistem ve kararlarının, daha çok sorgulandığı bir çağ yaşayacağız. Birleşmiş Milletler gibi küresel yönetim kuruluşlarının önemi artacaktır. Ülkeler ve bireyler arası gelişmişlik farklarının kısmen azalacağı ama en azından asgari yaşam standartlarına sahip çoğunluğun artacağı bir dünya olacağı kesindir.
 
Artan çevre bilinci karşısında, gelecek nesillerden ödünç aldığımız dünyamızı en azından aldığımız gibi teslim etmemiz gerekmektedir. Toplam enerji talebindeki artış, daha fazla kirlenmesine müsaade edemeyeceğimiz dünyamızda, temiz ve yenilenebilir enerji kaynaklarına olan ihtiyacı arttıracaktır. Küçülen dünyada çevremizdekilerin sorunlarının bizim de sorunumuz olacağını anlamalıyız. İletişim olanaklarının baş döndüren bir hızda artması bilgiye ulaşımı kolaylaştırmıştır. Bu da sunulan hizmetlerdeki kalite ve fiyatı daha kolay sorgulanabilir hale getirmiştir. Bütün bunların ışığında, bizler de çalışmalarımızı yüksek çevre bilinciyle, kaliteden taviz vermeden ve en ekonomik şekliyle yapmalıyız. 
 
Bireysel ve kurumsal başarı için kılavuz değerlerimizi; verimlilik, öncü olmak, diğerlerine örnek olmak, ekip olabilmek, kendini yenileyebilmek ve performans değerlendirmesi olarak sıralayabilirim. Artan rekabet ortamında, teknolojik ve konjonktürsel gelişmeleri takip ederek yeni fırsatları geç kalmadan yakalamak, sürdürülebilir büyümemiz için olmazsa olmazımızdır.
 
İlerleyen süreçte; "çağdaş kurumsal yönetim" ve "sürdürülebilir büyüme" ana hedeflerimiz olmaya devam edecektir. Bu hedeflere giden yolda; kalite yönetimi, iş etiği, ekip işbirliği, şeffaflık, çevreye duyarlılık ve sosyal sorumluluk kavramları grubumuzun ve tüm çalışanlarımızın temel ilkeleri olacaktır.
 
 
Saygılarımla,
Cahit KARAKULLUKÇU

MİSYON & VİZYON
 
MİSYONUMUZ
 
Özgün Şirketler Grubu olarak misyonumuz; yurt içinde ve yurt dışında adımızın daima başarılarla anılmasını sağlayacak çağdaş ve kaliteli projelerde yer almak, tüm çalışanlarımız ile kenetlenip, bir aile yapısı içinde, doğruluktan ve dürüstlükten ödün vermeden çalışmalarımızı devam ettirmektir.
 
İlerleyen süreçte; "çağdaş kurumsal yönetim” ve “sürdürülebilir büyüme” ana hedeflerimiz olmaya devam edecektir. Bu hedeflere giden yolda; kalite, iş etiği, şeffaflık ve sosyal sorumluluk kavramları grubumuzun ve tüm çalışanlarımızın temel ilkeleri olmaya devam edecektir.
 
VİZYONUMUZ
 
Özgün şirketler Grubu olarak vizyonumuz; sahip olduğumuz yeni teknolojileri kullanarak inşaat sektöründe öncü bir marka oluşturmaktır.

Tel: 0212 275 3737
Fax: 0212 347 2999
Email: ozgungroup@ozguntr.com
Adres: Gayrettepe Mahallesi, Gönenoğlu Sok. No:7 PK:34349 İstanbul / Beşiktaş

Özgün Şirketler Grubu Projeler Haritası

Özgün Şirketler Grubu Projeleri

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer