|   |   |  Özyurtlar İnşaat Yeni Projelere Odaklandı!

Özyurtlar İnşaat Yeni Projelere Odaklandı!

Esenyurt' ta yaşanan imar sorunu nedeniyle bölgede yer alan ve üç projesinde bin 350 dairesini tıraşlamak zorunda kalan Özyurtlar İnşaat, sorunların çözülmesiyle yeni projelere odaklandı...

Özyurtlar İnşaat Yeni Projelere Odaklandı!

Esenyurt'ta geçtiğimiz yıllarda yaşanan imar sorunu bölgede Fi Yapı, Ukra inşaat gibi inşaat firmalarını mali krize sürüklemiş, diğer firmalar da şantiyelerinin bir yıla yakın bir süre mühürlenmesiyle zor günler geçirmişti. Esenyurt'taki bu sorunlardan nasibini alan Özyurtlar inşaat da bu zorlu süreci başarıyla atlatarak sektörde güven tazelerken yeni projelerinin tanıtımını yaptı.

Gardencity, Ntepe, Ntowers, Nmerkez, Özyurüar Residence ve Nşehir gibi hayata geçirdiği projeleriyle bugüne kadar 7 bin aileyi ev sahibi yapan Özyurtlar inşaat, yeni projeleriyle C ve D segmentinden bir üst segment olan B segmentine de adım atarak büyümesini sürdürüyor. 
sırasında markamıza olan güvenin arttığını bunun da satışlarımıza olumlu yansıdığını gözlemliyoruz" diyor. 

7 BİN KİŞİYİ EVLENDİRDİ

Özyurtlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkam Tamer Özyurt, yaşadıkları imar sorunlarının çözülmesinin ardından zor günleri adatıp önlerine baktıklarını ve yeni projelere odaklandıklarını söylüyor. 

Bu yıl N5 Suites, NCity Esenyurt ve NCadde adını taşıyan üç yeni projeyi piyasaya sunan Özyurtlar İnşaat, önümüzdeki günlerde Bayrampaşa'da yapımına başlayacağı rezidans otelle birlikte turizm sektörüne de adım atacak. 

"Esenyurt cehenneminden anlımızın akıyla çıktık" diyen Özyurt, yaşanan süreci şöyle özetliyor: "Esenyurt'ta yer alan üç projemizde toplam bin 350 daireyi üraşlamak zorunda kaldık. Bu dairelerin sahipleriyle birebir kendim konuştum. Onlardan isteyenlere başka kadardan ya da başka projelerimizden yer verdim. Bunlardan binin paıasını geri ödedik. Hiç kimsenin ahım almadan, helalleşerek sorunu hallettik. Bu operasyon maddi anlamda şirketimizi 5 yıl öncesine döndürdü ama markamızın imajını korumayı başardık." Şirketin saüşa sunduğu N5 Suites, Beylikdüzü'nde otel ve rezidans konseptinde inşa ediliyor. Projede, 16 kaüı projede 132'si otel odası, 190'ı daire, 8'i dükkan olmak üzere toplam 330 bağımsız bölüm bulunuyor. 

132 odalı N5 Suites Otel'de 101 adet 1+0 (stüdyo) ve 31 adet de 1+1 daire bulunuyor. Projede yer alan stüdyo daireler 40 metrekare büyüklüğünde. 1+1 dairelerin büyüklüğü ise 75 ve 87 metrekare arasında değişiyor. Diğer projelerden farklı olarak her dairede bir de balkon yer alıyor. Özellikle Arap yatırımcılardan büyük ilgi gören N5 Suites'in şuana 2013 yılının kendileri için hareketli bir yıl olduğuna işaret eden Özyurt, "Şu anda alü şantiyede inşaat çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Bu şantiyelerde Nmerkez, Özyurtlar Residence, Nşehir, N5 Suites, NCity Esenyurt ve NCadde projelerimiz yükseliyor" diyor. 

Yeni projeleri ile yıllarına devam ettiklerini belirten Özyurt, N5 Suites, NCity Esenyurt ve NCadde projelerini satışa sunduklarını da vurguluyor. N5 Suites'in Arap yatırımcılardan büyük ilgi gördüğüne işaret eden Özyurt, " Temmuz ayında saüşına başlanan NCity Esenyurt'un yüzde 40'ı, Ağustos'ta satışa çıkan NCadde'nin ise yüzde 25'ini kısa sürede satık.

NCity Esenyurt projesi ise, Kiptaş 5. Etap ile Kiptaş 6. Etap'ın yanında bulunan 15 dönümlük arazide inşa ediliyor. 15 katlı dört bloktan oluşan NCity Esenyurt'ta 448 daire yer alıyor. Temmuz ayında satışa çıkan NCity Esenyurt'un şu ana kadar yüzde 40'ı satıldı.
Esenyurt'ta 7 dönüm arazi üzerinde inşa edilen NCadde ise, tek blokta 16 kattan oluşuyor. NCadde'de 112 daire bulunurken, satışa çıkılan ilk bir ayda projenin yüzde 25'i satılmış durumda. 

ZAMANINDA TESLİM

 İnşaat sektöründe 23 yılı geride bıraktııklarını belirten Tamer Özyurt, "Bu yıl yapımına yeni başlanan ve devam eden projelerin yanı sıra hak sahiplerine teslim edilen projelerinin de olduğunu belirten Özyurt yaşadıkları süreci şöyle özetliyor: "Bu yıl ilk olarak Ntowers projemizi tamamlayarak konut sahiplerine teslim ettik. Hepinizin de bildiği gibi Esenyurt'ta yaşanan imar probleminden dolayı bu projemizi revize etmek zorunda kaldık. Yeni imar planına göre inşa ettiğimiz Ntowers'ta şuanda hayat başlamış durumda. Yine imar tadilaü yaptığımız bir diğer projemiz Nmerkez'de ise inşaat tüm hızıyla sürüyor. Bu arada satışını tamamladığımız Özyurtlar Residence'ın inşaatını da bitirmek üzereyiz. Yıl sonuna doğru Özyurtlar Residence'da teslimlere başlayacağız. Esenyurt Nşehir projemiz ise ilk satışa çıktığı andan itibaren büyük ilgi gördü. Son olarak projeye iki yeni blok daha ekledik. Bu projenin de satışı tamamlanmak üzere."

 KENTSEL DÖNÜŞÜM YAPACAK

İnsanların sosyal donaülan olan sağlıklı evlerde yaşamaları gerektiğine inandığını, bu nedenle kentsel dayalı işler yapük. Tüm projelerimizi söz verdiğimiz zamanda ve söz verdiğimiz şekilde teslim ettik" diyerek yaşanan sorunlara rağmen işlerini aksatmadıklarına dikkat çekiyor. 

Bu nedenle saüşa sundukları tüm projelerinin ilk günden itibaren büyük gördüğüne dikkat çeken Özyurt şöyle devam ediyor: 'Tüketicilerin güvenini kazanmak bizim sektörümüz açısından çok önemli. Bu da bize yeni projelere başlamak için cesaret veriyor. Önümüzdeki günlerde otel rezidans projesiyle tüketicilerimizin karşısına çıkacağız. Bayrampaşa Maltepe'de inşa edeceğimiz büyük bir otel markasının adını taşıyacak olan projemizin ruhsatını aldık. İnşaatına başlamak üzereyiz. Proje 160 odalı 300 yatak kapasiteli olacak. 
Biz aslında bu projeyle kentsel dönüşüme de girmiş olacağız." dönüşümü desteklediğini söyleyen Özyurt, "Kentsel dönüşüm dediğiniz olay bugünden yarına gerçekleşecek bir şey değil. Türkiye'nin kentsel dönüşümü bana göre 20 yılda tamamlanır. Tabi ki önemli olan bu işe başlamakür" diyor. 

Perakende sektöründeki yatuımları Neyzen Yapı Market hakkında da bilgi veren Özyurt, inşaat sektörü dışındaki faaliyetlerini şöyle özetliyor: "İlk şubesini 1990 yılında Esenyurt'un merkezinde açtığımız Neyzen'in üçüncü yapı marketini Mayıs ayında Beylikdüzü'nde Tüyap Fuar Merkezi'nin yanında faaliyete geçirdik. Neyzen Yapı Marketler'de 20 bin çeşit ürün satılıyor. Beylikdüzü'nün dışında Esenyurt ve Bahçeşehir'de de iki yapı marketimiz var. Ayrıca bir de lojistik depomuz bulunuyor. Neyzen'de perakendenin yanı sıra toptan satış da yapıyoruz. Biz Türkiye'nin önde gelen 10 inşaat firmasının resmi tedarikçisiyiz." 

Şirket Haberleri

Şirket Kategorisindeki diğer haberler

 • FuzulEv’in Erken Teslim Kampanyası Bayrama Kadar Uzatıldı!
  FuzulEv’in Erken Teslim Kampanyası Bayrama Kadar Uzatıldı!

  FuzulEv, temmuz ayında başlattığı erken teslim kampanyasını müşterilerden gördüğü yoğun ilgi nedeniyle bayrama kadar uzattı. Müşterilerine bayram sevinci yaşatmayı hedefleyen FuzulEv Kurban Bayramı’na özel yüzde 20’ye varan indirim fırsatı sunuyor.

 • Masar İnşaat, öğrenci potansiyelini yatırıma dönüştürüyor
  Masar İnşaat, öğrenci potansiyelini yatırıma dönüştürüyor

  Gayrimenkul ve inşaat sektöründe 35 yıldan bu yana edindiği köklü tecrübe ile rotasını Türkiye’ye çeviren Masar İnşaat, dinamik bir öğrenci potansiyeline sahip Düzce’de inşa ettiği Masar Tower projesinde yatırımcılar için cazip bir kampanya başlattı.

 • İNDER: MB’nin çaktığı kıvılcımın meşaleye dönmesini umuyoruz
  İNDER: MB’nin çaktığı kıvılcımın meşaleye dönmesini umuyoruz

  Merkez Bankası (MB), faiz oranlarını yüzde 19,75’e düşürerek başta gayrimenkul olmak üzere tüm sektörün önünü aydınlatacak bir meşalenin kıvılcımını çaktı. Bankacılık, gayrimenkul ve diğer sektörlerinin üzerine düşen görev de, bu kıvılcımı ekonomiye ısıtacak bir meşaleye döndürmektir.

 • FuzulEv’den Erken Teslim Kampanyası!
  FuzulEv’den Erken Teslim Kampanyası!

  Kurulduğu günden bu yana sabit ve dar gelirli ailelerin ev hayalini gerçeğe dönüştüren FuzulEv, teslimatları erkene çekerek yine çok konuşulacak bir kampanyaya imza attı.

 • Nef’ten toplam 318 Milyon TL tahvil ödemesi
  Nef’ten toplam 318 Milyon TL tahvil ödemesi

  Toplam konut satış tutarında son 4 senenin lideri olan Nef, 50 Milyon TL tutarındaki tahvilin 7.kupon ödemesinin gerçekleştirildiğini Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirdi.

 • Sani Şener Körfez Bölgesi’nde inşaat sektörünün en güçlü 4. lideri
  Sani Şener Körfez Bölgesi’nde inşaat sektörünün en güçlü 4. lideri

  TAV Grubu CEO’su Sani Şener, inşaat sektörünün saygın yayınlarından Construction Week dergisi tarafından hazırlanan ve Körfez Bölgesi’nin en etkili 100 iş insanının açıklandığı listede dördüncü sırada yer aldı. Şener, 2015’ten bu yana listede ilk 10 arasında gösterilen tek Türk iş insanı oldu.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.