|   |   |  Park Avenue Konut Projesi Basına Tanıtıldı

Park Avenue Konut Projesi Basına Tanıtıldı

Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde YDA İnşaat tarafından yapılacak bin 855 konutluk Park Avenue projesi basına tanıtıldı.

Park Avenue Konut Projesi Basına Tanıtıldı

YDA İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, tanıtım toplantısında, ticari hayatlarında birçok önemli projeye imza attıklarını belirterek, çok az projede Park Avenue'deki kadar heyecan duyduklarını söyledi. Projeyi çok önemsediklerini dile getiren Arslan, "Gerek Ankara'da gerekse konut sektöründe çıtayı çok üst seviyelere çıkardığımıza inanıyoruz" dedi.

Projede öncelikli olarak kadınları düşündüklerini anlatan Arslan, kadınların boş vakitlerini değerlendirebilmeleri için hobi merkezleri tasarladıklarını ifade etti. Çocuklara da ayrı bir önem verdiklerini kaydeden Arslan, "Biz çocukluğumuzda daha şanslıydık. En azından toprağa temas ederek büyüdük. Şimdiki çocuklar bilgisayarın başında vakitlerini geçiriyorlar. Biz çocukların tekrar toprağa temas edebilmeleri için birçok olanak sağladık. Bunun için proje alanında buz pateni pistleri tasarladık ve macera parkurları dizayn ettik" diye konuştu.

Arslan, 135 bin metrekarelik bir alanda inşa edilecek projenin 90 bin metrekarelik bölümünü peyzaja ayırdıklarını belirterek, her ailenin adına da bir ağaç dikileceğini söyledi.

Proje alanında, 7 bin 500 metrekare ile Ankara'nın en büyük fitness salonunun da yer alacağını kaydeden Arslan, salonun aileler ve sadece kadınlar için olmak üzere 2 bölümden oluşacağını ifade etti.

Yatırım maliyeti 900 milyon lira

Konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Arslan, toplam 3 bin 500 konutluk proje kapsamında ilk etapta bölgede arsası bulunan hak sahiplerine ait olan bin 500 konutluk kısmı öz kaynakları ile yapıp teslim ettiklerini belirtti.

Arslan, bin 855 konutluk bölümün satışlarının ise yarından itibaren başlayacağını ve 145 konutluk da parsel bulunduğunu anlattı. Arslan, "Proje 15 Temmuz 2016'da tamamlanacak ve toplam yatırım tutarı 900 milyon lira olarak belirlendi" diye konuştu.

Konutları, İstanbul'daki uygulamalardan farklı olarak metrekare fiyatına göre satmayacaklarını dile getiren Arslan, toplam 160 metrekarelik 3 artı 1 konutları 335 bin ila 456 bin lira arasında, 4 artı 1 konutları ise 408 bin lira ila 558 bin lira arasında satışa çıkartacaklarını ifade etti.

Yeni düzenlemeye göre konutların metrekare fiyatlarına göre belirlenen KDV oranının yüzde 18 olarak uygulandığını anımsatan Arslan, "Biz ise projenin tamamında KDV oranını yüzde 1 olarak uygulayacağız. Bu açıdan bakıldığında ev almanın tam zamanı" dedi.

Bir başka soru üzerine de Arslan, yerel seçimlerin ardından piyasadaki faizlerde bir gevşeme olduğunu belirterek, 2-3 ay içerisinde de konut kredisi faizlerinin olması gereken seviyelere ineceğine inandığını kaydetti.

Önümüzdeki dönemde yapacakları projeler hakkında da bilgi veren Arslan, bu yılın ekim ayında Ankara'da 4.500-5.000 konutluk yeni bir projeye başlayacaklarını söyledi.

"Park Avenue'ye 600'e yakın ön talep geldi"

Park Avenue projesine ilginin ne düzeyde olduğuna ilişkin soru üzerine Arslan, 5-6 ay evvel ön talep toplamaya başladıklarını belirterek, "600'e yakın ön talep geldi. 300 tanesine geri dönebildik. Bu 300 kişiden yaklaşık 3'te 1'ini satış noktasına çektik" dedi.

Yerel seçim sonuçlarının ardından yaşanacak siyasi istikrar döneminin inşaat sektörünü nasıl etkileyeceğine ilişkin bir soru üzerine Arslan, "Dünyanın her yerinde olduğu gibi ekonomik istikrar, siyasi istikrar ile doğrudan orantılı. Tabii ki seçimlerden önce ülke olarak çok hareketli günler yaşadık. Seçim sonuçları ile piyasalara baktığımızda borsanın yükselmesi ve faiz oranlarında yaşanan gevşeme değerlendirildiğinde finansal piyasaların bu işi olumlu algıladığını düşünüyorum" görüşünü dile getirdi.

Toplantının ardından, sinema salonu ortamında projenin 3 boyutlu tanıtım filmi basın mensuplarına izletildi ve örnek daire gezdirildi.

Projenin özellikleri

Anadolu Bulvarı'nda 135 bin metrekarelik alanda inşa edilecek bin 855 konutluk proje, konumu itibarıyla Eskişehir, Konya, İstanbul ve Kuzey Çevre yolları gibi ana arterlere yakınlığı ile dikkati çekiyor. Hastane ve Macunköy metro istasyonlarına da yakın bir konumda bulunan proje alanı, Onkoloji Hastanesine 2 dakikalık yürüme mesafesinde yer alıyor.

Evcil hayvan habitatı, zen bahçesi, açık hava sineması, model tekne havuzu gibi sosyal donatı alanlarına sahip olacak proje bünyesinde, karma ve kadınlara özel yüzme havuzları, spor salonları, kreş ve kadınlar için hobi merkezleri de hizmet verecek.

Anadolu Bulvarı'nın her iki tarafında 69 mağazanın açılmasının planlandığı proje, deprem simülasyon ve rüzgar testlerinden de tam not alarak geçti.

Yeni Proje Haberleri

Yeni Proje Kategorisindeki diğer haberler

 • Alya Teras, ön talep topluyor
  Alya Teras, ön talep topluyor

  Gayrimenkul ve inşaat sektöründe Alya markasıyla çok sayıda projeye imza atarak, kısa sürede sektörün en yenilikçi markaları arasına giren Akkuş Gayrimenkul, Lübnanlı ortağı El Khatip Group ile birlikte kurduğu BOSS4Gayrimenkul’ün yeni projesi Alya Teras’ta ön talep toplamaya başladı.

 • Alya Onist 1 ön satışa sunuldu
  Alya Onist 1 ön satışa sunuldu

  Köklü tecrübesini Akkuş Gayrimenkul şirketiyle inşaat sektörüne kazandıran Akkuş Grup, inşaat çalışmalarında atağa geçti. Lübnanlı ortağıyla kurduğu BOSS4 Gayrimenkul İnşaat’ın 2’nci projesi olan Alya Onist 1, örnek dairesiyle birlikte ön satışa sunuldu.

 • Polat Holding Duna Pearl Projesini Macaristan’da Hayata Geçiriyor
  Polat Holding Duna Pearl Projesini Macaristan’da Hayata Geçiriyor

  Türkiye’nin en köklü ve güvenilir markalarından Polat Holding, gayrimenkul sektöründeki ilk yurt dışı projesini, Avrupa’nın en gelişmiş ülkelerinden Macaristan’da hayata geçiriyor. Konut, otel ve mağazalardan oluşan karma bir proje olan Duna Pearl, 60 milyon Euro’luk yatırımla gerçekleştiriliyor.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.