|   |   | 

Pasifik İnşaat Türkiye’nin Simge Binasına Hazırlanıyor

Pasifik İnşaat, Ankara’nın siluetini değiştirecek yeni projesi için geri sayıma başladı.

Pasifik İnşaat Türkiye’nin Simge Binasına Hazırlanıyor

Ankara’nın merkezindeki en büyük arsa alanına sahip EGO Garajı arsasını ortağı Çiftay ile alan Pasifik İnşaat, dünyanın en önemli dört mimarlık ofisini yarıştırdığı içinde ofis, konut, otel, alışveriş merkezi, hastane ve okul bulunması planlanan EGO projesinin inşaatına 2016 ortasında başlayacak.

Pasifik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, Next Level ile Ankara gayrimenkul piyasasında büyük bir değişimi başlattıklarını, EGO projesi ile de Türkiye gayrimenkul sektörüne   dünya çapında bir bakış açısı getireceklerini söyledi. Emlak Konut’un 8 Mayıs’ta düzenlediği ihaleye madencilik sektörünün önemli isimlerinden Çiftay A.Ş. ile birlikte girdiklerinin ve Pasifik Çiftay Ortaklığı olarak EGO arazisini aldıklarının altını çizen Erdoğan, “İhaleyi almamızın ardından hızlı bir çalışma sürecine girdik. Ankara’nın en önemli arsasında proje geliştirirken dünyanın en iyi mimarlık ofisini bulmak için uğraştık. Dünya çapında kabul gören 10 mimarlık firması belirledik ve hayalimizdeki projeyi anlattık. Sonrasında da söz konusu mimarlık ofislerinden ikisi ABD’li, biri İngiliz, biri Alman olmak üzere dört firmayı yarışa soktuk. Geçtiğimiz ay bütün bu süreçleri tamamladık ve dünyaya birçok ‘landmark’ bina kazandırmış, dünyanın en büyük üç mimarlık ofisinden biri olan New York merkezli KPF’i tercih ettik.

Pasifik İnşaat olarak temel işlerinin gayrimenkul geliştirmek olduğunu ifade eden Fatih Erdoğan, EGO arazisinin 125 dönüm arsa üzerinde yaklaşık 750 bin metrekare satılabilir-kiralanabilir alana sahip  tek parselde Türkiye’nin en büyük karma kullanım projesi olacağını söyledi. Fatih Erdoğan, şunları söyledi:

"Dünyanın iyi planlanmış, gelişmiş kentlerinde şehir merkezleri büyük projelerle şekilleniyor. EGO arazisinde gerçekleştireceğimiz  proje ile biz de Ankara’da yeni bir şehir merkezi oluşturmayı hedefliyoruz. Türkiye’nin dünya çapında bilinecek ilk ‘landmark’ binasının bulunacağı,  ofis, konut, alışveriş merkezi, otel, hastane ve okul fonksiyonlarından oluşan altı kullanımlı karma proje, tüm ihtiyaçların çözüldüğü bir şehir projesi olacak. Bu kadar büyük bir projede ihtiyaçlara göre farklı konut ve ofis tipleri planladık. Konutta aile konutu, home ofis, markalı ve servisli rezidans olmak üzere dört tip, ofislerde ise kurumsal ofis, teraslı ofis ve müstakil genel merkez binaları olmak üzere üç ofis tipi bulunuyor. Ayrıca, projemizin önünde bulunan ve Atatürk Kültür Merkezi (AKM) arazisi olarak bilinen, resmigeçit törenlerinin de yapıldığı 750 dönümlük arsanın da büyük bir merkezi park olması planlanıyor. Böyle büyük ve önemli bir projeyi AKM’nin karşısında geliştirdiğimiz için de çok mutluyuz."

Fatih Erdoğan, EGO projesi öncesinde Çayyolu’nda Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden aldıkları arazide yeni bir konut projesine başlayacaklarını belirtti. Next Level Ankara projesinden sonra Next Level çizgisi ve kalitesinde bir konut projesi için çok fazla talep aldıklarını ifade eden Erdoğan, Ankara’nın en önemli konut bölgesi olan Çayyolu’nda böyle bir proje geliştirmeye karar verdiklerini anlattı. Next Level Çayyolu ismini verdikleri ve Brigitte Weber Mimarlık’ın çizdiği projenin   inşaatına 2016’nın ilk çeyreğinde başlayacaklarını vurgulayan Erdoğan, 450 konuttan oluşan projeyi 36 ayda tamamlamayı planladıklarını söyledi. Fatih Erdoğan, yine bu proje kapsamında Mamak’ta Büyükşehir Belediyesi’ne Çayyolu arsası karşılığı yapacakları bin 116 konut ile kentsel dönüşüme katkı sağladıklarını ifade etti.

Pasifik İnşaat'ın yenilikçi yöntemler kullanan,  detaylara önem veren   projeleriyle fark yaratan genç bir firma olduğunu  arkalarında eser bırakmak hedefiyle yola çıktığını hatırlatan Fatih Erdoğan, şunları söyledi:

“Next Level, bizim ilk imza projemizdi. Ankara’da birçok ilke imza atmasının yanı sıra mimari özellikleriyle ulusal bazda takip edildi. Önümüzdeki dönemde gerçekleştireceğimiz projelerde de bulunduğumuz bölgeye değer katmak, şehre mimari eserler kazandırmak hedefiyle çalışıyoruz. Çayyolu projemizde de, EGO projemizde de tüm detaylarla tek tek ilgileniyoruz.”

Ankara’nın ilk karma kullanımlı projesi olma özelliği taşıyan Next Level’ın şehrin en önemli buluşma noktalarından biri haline geldiğini ifade eden Fatih Erdoğan, Next Level AVM’nin işletmesinin Pasifik İnşaat tarafından yürütüldüğünü belirtti. Fatih Erdoğan, Next Level’ın hemen yanında gerçekleştirdikleri Next Level Loft Ofis’in de inşaatının tamamlandığını ve ofislerin yüzde 85’inin satıldığını söyledi. 

Yeni Proje Haberleri

Yeni Proje Kategorisindeki diğer haberler

 • Seha Yapı’dan Yeni Konut Projesi
  Seha Yapı’dan Yeni Konut Projesi

  Seha Yapı, Konya Selçuklu Belediye Başkanlığı’nın Konya’daki toplam büyüklüğü 42 bin 558 metrekare olan 3 arsa için açtığı ihaleyi 38,4 milyon TL teklif ile kazandı.

 • STCA Gayrimenkul'den Kartal'a 5 proje gelecek!
  STCA Gayrimenkul'den Kartal'a 5 proje gelecek!

  Sabiha Gökçen Havalimanı, Osmangazi Köprüsü, Marmaray, metro, deniz oto-büsü gibi ulaşım hatlarının tam merkezinde olması nedeniyle İstanbul’un en gözde ilçesi konumuna gelen Kartal, amortisman süresinin 18 yıl olmasıyla da konut alıcısının yüzünü güldürüyor. Kartal Atalar’da Yuvam Kartal’dan sonra Kartallife-Atalar projesiyle büyük ses getiren STCA Gayrimenkul, Kartal’da 3 yıl içerisinde 5 yeni proje daha hayata geçirecek.

 • Fikirtepe’ye yeni bir bakış açısı Zer Göztepe
  Fikirtepe’ye yeni bir bakış açısı Zer Göztepe

  Ceylan İnşaat, inşaat sektöründeki tecrübesini Fikirtepe’ye yeni bir bakış açısı getirdiği Zer Göztepe ile taşıyor. İlbank, KİPTAŞ ve Ceylan İnşaat’ın bilirkişiliğiyle ortaya çıkan proje; 675 konuttan meydana gelecek 360 derece bir yaşam projesi olarak yükselmeye hazırlanıyor.

 • İki Evinpark projesinde ön satışlara başlandı
  İki Evinpark projesinde ön satışlara başlandı

  Sefa İnşaat & Koyuncu İnşaat ortaklığıyla İstanbul Anadolu Yakası Maltepe’de hayata geçirilen ‘Evinpark Ada & Tepe’ ve Kadıköy Fikirtepe’de yükselen ‘Evinpark Kadıköy’ projesinde lansman öncesinde 0,88 faiz ve 120 ay vade avantajlarıyla ön satışlara başlandı.

 • Mesa Gökada Projesi İçin Ön Talep Süreci Başladı
  Mesa Gökada Projesi İçin Ön Talep Süreci Başladı

  Konutta ‘kalite’ ve ‘güven’in markası MESA, Anadolu Yakası’nda Projeleri ile yükselmeye devam ediyor. Maltepe’de başlayacak projesi GÖKADA için ön talep başvurularını almaya başladı. Eşsiz Adalar Manzarası ve tertemiz orman havasıyla Mesa GÖKADA Projesi için ön talepte bulunanlar, konut seçimi ve lansman fırsatlarından yararlanma ayrıcalıklarına şimdiden sahip olabilecekler.

 • MOD Gayrimenkul Bahçelievler’e iki yeni projeyle birden geliyor
  MOD Gayrimenkul Bahçelievler’e iki yeni projeyle birden geliyor

  Basın Ekspres Yolu’nda MOD Bahçelievler projesini yürüten MOD Gayrimenkul, aynı bölgede iki yeni projeye birden hazırlanıyor: 300 home ofisten oluşan MOD Ekspres ve 300 konuttan oluşan MOD Güneşli. MOD Gayrimenkul MOD Ekspres’e 2018, MOD Güneşli’ye ise 2019 yılında başlayacak.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer