|   |   |  Pencerelerinizi değiştirirken hata yapmayın

Pencerelerinizi değiştirirken hata yapmayın

Evinizdeki eskiyen pencereleri değiştirmeye karar verdiyseniz, tercihlerinizi yaparken pencerelerin stilinden malzemesine kadar pek çok konuyu dikkate almalısınız. Değişim ve yenileme yaparken evinizin değerini de artırmak için planlama ve bilgi önem taşıyor.

Pencerelerinizi değiştirirken hata yapmayın

Pencerelerinizi değiştirirken ilk yapmanız gereken, pencerelerinizin planlaması... Yani, odanızdaki yerleşim nasıl olacak, pencerelerin açılış yönünü nasıl belirleyeceksiniz. Pencelerin çerçevesi kaç bölüm olacak ve kaç hareketli kanat olmasını istiyorsunuz. Bunların hepsini değiştirebileceğiniz için bu noktada kullanım amacı ve estetiğe odaklanarak plan yapmalısınız.

Daha sonra kullanacağınız malzemeye karar vermelisiniz. Temel olarak pencerelerde üç malzeme kullanılır. Ahşap çerçeveler hem doğal hem de estetik bir tercihtir. Maliyeti diğerlerine göre biraz daha yüksek olabilir ancak seçilen kerestenin de kalitesine göre uzun ömürlü, sağlıklı bir kullanım seçeneği sunarlar.

Pencerelerde kullanılan diğer bir malzeme de çelik ve aluminyumdur. Popüler malzemeler olan bu iki malzemede, maliyetli de olsa renk ve doku seçeneği oldukça fazladır.

En yaygın ve pratik malzeme

Günümüzde pencerelerde en fazla kullanılan malzeme ise PVC'dir. PVC, uzun ömürlü olması, çok çeşitli renk ve model seçeneği sunması ve maliyetinin de nispeten düşük olması nedeniyle sıklıkla tercih edilir. Ancak, ucuz malzemeden üretilmiş PVC pencereler zamanla sararma ve sarkma yapabilir, eğilebilir.

Eğer trafiğe yakın, gürültülü ve kuzeye bakan bir evde yaşıyorsanız, pencerelerinizi iki camlı değil üç camlı seçmenizi öneriyoruz. Bu tercih, ısı ve ses yalıtımında maksimum verim almanızı sağlayacaktır.

Son olarak pencere sisteminizin güvenlik, yangın çıkışı, panjur sistemi gibi mevcut koşullara uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Montaj aşaması oldukça önem taşır. Montajı, işin ehli uzmanların yapması size uzun ömürlü bir kullanım sağlayacaktır.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Univa’dan yerli yatırımcıya özel kampanya!
  Univa’dan yerli yatırımcıya özel kampanya!

  Türkiye’de bir ilke imza atarak gayrimenkul sektöründe yeni bir dönemi başlatan Erkanlı Holding’in yatırım amaçlı öğrenci evi projesi Univa, Türk yatırımcılara özel bir kampanya başlattı.

 • Skyland İstanbul’un Örnek Dairesi Tamamlandı
  Skyland İstanbul’un Örnek Dairesi Tamamlandı

  Eroğlu Yapı’nın Seyrantepe’ye yeni bir soluk getiren projesi Skyland İstanbul’un örnek dairesi ziyarete açıldı. Gönye Proje Tasarım tarafından tasarlanan daire, keyifli bir yaşam sürmeyi hedefleyen ve hayatı çocukları ve yakın dostları ile paylaşan bireylere uygun, modern iç mekan tasarımı ile öne çıkıyor.

 • İmar Barışı’ndan 19 Milyar TL geldi
  İmar Barışı’ndan 19 Milyar TL geldi

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından geçtiğimiz haziran ayı içerisinde yürürlüğe giren ve iki kez uzatılan İmar Barışı’nda sona gelindi.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.