|   |   |  Pencerelerinizi değiştirirken hata yapmayın

Pencerelerinizi değiştirirken hata yapmayın

Evinizdeki eskiyen pencereleri değiştirmeye karar verdiyseniz, tercihlerinizi yaparken pencerelerin stilinden malzemesine kadar pek çok konuyu dikkate almalısınız. Değişim ve yenileme yaparken evinizin değerini de artırmak için planlama ve bilgi önem taşıyor.

Pencerelerinizi değiştirirken hata yapmayın

Pencerelerinizi değiştirirken ilk yapmanız gereken, pencerelerinizin planlaması... Yani, odanızdaki yerleşim nasıl olacak, pencerelerin açılış yönünü nasıl belirleyeceksiniz. Pencelerin çerçevesi kaç bölüm olacak ve kaç hareketli kanat olmasını istiyorsunuz. Bunların hepsini değiştirebileceğiniz için bu noktada kullanım amacı ve estetiğe odaklanarak plan yapmalısınız.

Daha sonra kullanacağınız malzemeye karar vermelisiniz. Temel olarak pencerelerde üç malzeme kullanılır. Ahşap çerçeveler hem doğal hem de estetik bir tercihtir. Maliyeti diğerlerine göre biraz daha yüksek olabilir ancak seçilen kerestenin de kalitesine göre uzun ömürlü, sağlıklı bir kullanım seçeneği sunarlar.

Pencerelerde kullanılan diğer bir malzeme de çelik ve aluminyumdur. Popüler malzemeler olan bu iki malzemede, maliyetli de olsa renk ve doku seçeneği oldukça fazladır.

En yaygın ve pratik malzeme

Günümüzde pencerelerde en fazla kullanılan malzeme ise PVC'dir. PVC, uzun ömürlü olması, çok çeşitli renk ve model seçeneği sunması ve maliyetinin de nispeten düşük olması nedeniyle sıklıkla tercih edilir. Ancak, ucuz malzemeden üretilmiş PVC pencereler zamanla sararma ve sarkma yapabilir, eğilebilir.

Eğer trafiğe yakın, gürültülü ve kuzeye bakan bir evde yaşıyorsanız, pencerelerinizi iki camlı değil üç camlı seçmenizi öneriyoruz. Bu tercih, ısı ve ses yalıtımında maksimum verim almanızı sağlayacaktır.

Son olarak pencere sisteminizin güvenlik, yangın çıkışı, panjur sistemi gibi mevcut koşullara uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Montaj aşaması oldukça önem taşır. Montajı, işin ehli uzmanların yapması size uzun ömürlü bir kullanım sağlayacaktır.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

  • Temmuz ayında yapılan satışlarda konut kredisi kullanımı yüzde 14’te kaldı
    Temmuz ayında yapılan satışlarda konut kredisi kullanımı yüzde 14’te kaldı

    ‘REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’ Ağustos 2019 sonuçları açıklandı. Endekse göre, satışların %49’unun bitmiş, yüzde 51’inin bitmemiş konut projelerinden yapıldığı Temmuz ayında, banka kredisi kullanımı yüzde 14’lük oranla önceki iki ay ile aynı kalırken, senet kullanımı bir önceki aya göre 8 puan arttı.

  • Konut alırken yapı malzemeleri kalitesine dikkat edilmeli
    Konut alırken yapı malzemeleri kalitesine dikkat edilmeli

    Türkiye’nin lokomotif sektörleri arasında yer alan inşaat sektörü, son yıllarda ürettiği kaliteli ve güvenli konutlarla deprem gerçeğine dikkat çekerken dönüşümünü tamamlamamış farklı bölgelerdeki birçok yapı depremde yıkılma riski taşımaya devam ediyor.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.