|   |   | 

Philips’den Android Tv'ler Geliyor!

Şimdilerde her şey fazlasıyla “akıllı” olmuşken önümüzdeki dönemlerde artık TV’lerin de smart özelliklerini “Android”e çevirmelerine tanık olacağız.

Philips’den Android Tv'ler Geliyor!

Nerede görsek sarılmak istediğimiz yüzlerce mobil uygulamayı dev ekranlarda ve muhteşem görüntü kalitesine ek olarak Android’in eşsiz hızı ile  deneyimlemek artık mümkün.

Avrupa’nın ilk Android işletim sistemine sahip Philips Akıllı Android TV ile önümüzdeki Haziran ayında buluşacağız.  Phlips’in Android TV’leri satışa çıkmadan hem bu Android TV’yi deneyimledik hem de TP Vision Genel Müdürü Faruk Kocabaş’tan  2014’ün televizyon trendi hakkında görüşlerini aldık. Kocabaş, Philips Akıllı Android TV’ler ilgili görüşlerini paylaşırken alışkanlıklarımızı seviyor ve onları yaşamımızın her alanında görmek istiyor oluşumuzun üzerini  kalın bir çizgi ile çizdi. Mobil platformlarda görmeye alıştığımız uygulamalar ve onların getirdikleri kullanım özellikleri, tüketici algısı bütünlüğü açısından çok önemli. Telefonumuzda sıklıkla oynadığımız bir Oyunu TV ekranında oynayabilmek, sosyal medya ağlarına Android hızı ile bağlanabilmek, yüzlerce müzik ve filme rahatlıkla ulaşabilmek Philips Akıllı Android TV’ler ile mümkün görünüyor.  Temmuz ayında ikinci bir akıllı TV ile tanışacağımızın müjdesini veren Kocabaş, hedeflerinin tüm TV modellerinde Android işletim sistemi kullanmak olduğunu belirtti. Fiyatlarının 7 -8 bin skalasında ilerleyeceğini söyleyen Faruk Kocabaş, Smart TV satışlarına da bu süreçte devam edeceklerini ekledi.

4.2.2 Android sürümüne sahip olan Philips Android  TV’ler, Smart TV’ler gibi tüm mobil araçlarla etkileşime girebiliyor. Dokunmatik oyunlar aşamasında yetersiz kalsa da, mobil platformlarda severek oynadığımız bazı oyunları çeşitli oyun konsolları ve akıllı kumanda yardımıyla dev ekranda oynayabiliyoruz. Büyük ekranlardan, küçük ekranlara, Full HD’den, Ultra HD 4K TV’lere kadar çok geniş bir yelpazeyi de içinde barındırıyor. Akıllı kumandasından  maksimum  düzeyde faydalanabildiğimiz ürün, yakın mesafede diğer ürünlere göre daha yüksek görüntü kalitesi ile sıyrılıyor. Tüketicilerin en büyük şikayetinin internet tarayıcısı olduğunu belirten Faruk Kocabaş,  sözlerine“Android TV’lerde chrome tarayıcı ile mobil ya da PC rahatlığında internete bağlanabiliyorsunuz. Flash sorunu da yaşanmadığı için kullanıcılar rahatlıkla arama yapabiliyor ve film izleyebiliyor. Ayrıca izledikleri videoları, filmleri de saklayabiliyorlar. Bu da teknolojinin kişiselleştirilebilmesi açısından önemli bir özellik.” . şeklinde devam etti.  Ülkemizde Android  TV’lerin artması ile çeşitliliğin de artacağını ve doğal olarak fiyatlarda değişim yaşanmayacağını söyleyen Kocabaş, son olarak televizyon almak isteyen kullanıcılara mutlaka Akıllı Android TV satın almalarını önerdi.

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer