|   |   | 

Piyalepaşa'da En Büyük Dönüşümü Polat Holding Yapacak

Polat Holding, Piyalepaşa’da Türkiye’de özel sektör tarafından yapılacak en büyük kentsel dönüşümü gerçekleştirecek. 80 dönümlük alanda yapılacak projenin maliyeti 660 milyon lira!

Piyalepaşa'da En Büyük Dönüşümü Polat Holding Yapacak

Gayrimenkul ve enerji sektörlerinde faaliyet gösteren Polat Holding, İstanbul’da Kasımpaşa yakınlarındaki Piyalepaşa bölgesinde özel sektörün bugüne kadar yapacağı en büyük kentsel dönüşüme imza atacak.


Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, projeyi bu iş için kurdukları Piyalepaşa Gayrimenkul Geliştirme Yatırım ve Ticaret AŞ ile hayata geçireceklerini söyledi. Toplam 80 dönüm arazide çalışacaklarını belirten Polat, tüm inşaat maliyetini 660 milyon lira olarak hesapladıklarını dile getirdi.

PROJE İLE İLGİLİ EN GÜNCEL BİLGİ İÇİN TIKLAYIN


2015 yılında Polat Holding’in 60. yılını kutlayacaklarını belirten Polat, “İstanbul’un aslında yüzde 80’inin yeniden yapılması gerekiyor ama bizim gibi binlerce firmaya ihtiyaç var. Biz elimizi taşın altına koyuyoruz” dedi.

Tapusuza formül buldu
Polat, 70 dönüm arazinin kendilerine ait olduğunu belirterek diğer kısımdaki sorunları çözmeye çalıştıklarını da ifade etti. Bölgenin Piyalepaşa camisinin karşısında yer aldığını, bu nedenle silüete uygun olarak 10 katı geçmeyecek binalar yapacaklarını dile getiren Polat, en yüksek binanın 20 katlı ve 400 odalı bir otel olacağını vurguladı. Polat, tapulu, tapusuz ve sahibi bilinmeyen arsa sorunlarını çözmeye çalıştıklarını belirterek şunları söyledi:
“615 bağımsız bölüm var. 400 tanesi tapusuz, 215 tanesi tapulu. Tapusu olanların hepsine aynı büyüklükteki dairelerini vereceğiz. Tapusuzlar ise burada yıllarca yaşamış insanlar. Bakanlığın verdiği ödemeler var ancak biz daha iyi bir sistem uyguluyoruz. Bu da bakanlığınkinden yüzde 300 daha fazla bir destek.
Diyelim 100 metrekare bir alan. Enkaz bedeli, maliyet planları, yıpranma payı gibi kalemlerle ortaya çıkan parayı bakanlık kişiye ödüyor. Bu da 30 bin lira civarı. Ancak biz emlak beyanlarını baz alarak yeni bir sistem oluşturduk. Bu da 90-100 bin lira arası bir destek sağlıyor.”

5 yılda bitecek
Polat, tapulu kısımda yüzde 70’lik anlaşma yaptıklarını, tapusuz kısımda ise yüzde 10 anlaşma sağladıklarını vurguladı. Metrekare fiyatlarının 3 bin dolar civarı olacağını tahmin ettiklerini belirten Polat daire büyüklüklerine daha fazla önem vereceklerini söyledi.
900 konut projesinin 200’ünün kat sahiplerine verileceğini belirten Polat, çalışanlarla birlikte günlük 12 bin kişinin yaşayacağı alanların bir kısmını yapmaya yıl bitmeden başlayacaklarını, projeyi 5 yıl içinde bitirmeyi hedeflediklerini söyledi.
Polat, bölgenin, Galataport, Haliç gibi projelerle kent merkezinde olduğunu belirterek, “İnsanların ve belgenin çehresi de değişecek. Bölgeye değer katmak da istiyoruz. Buradaki iş alanlarında, bizim şantiyemizde iş imkânları da olabilir. Halihazırda bölgeden 10 kişi çalıştırıyoruz. Sosyal sorumluluk anlamında da destek vermek isteriz” dedi. 

Emlak ofisi kurdular
Piyalepaşa Gayrimenkul Geliştirme Yatırım ve Ticaret Genel Müdürü Kaan Yücel, karma kullanım projesinde, konut, ticari üniteler, ofis alanları, otel ve alışveriş sokağı bulunacağını belirterek, “Tapusuz ikamet eden ve ruhsatsız inşa ettikleri konutlarda yaşayanları mağdur etmemek için büyük bir bütçe, zaman ve enerji harcıyoruz. Birçoğuyla da anlaşmaya varıyoruz” dedi.
Bölge sakinlerine bu süreçte yardımcı olabilmek amacıyla bir “emlak ofisi” kurduklarını vurgulayan Yücel, “Emlak ofisimiz, kiralık veya satılık konut ihtiyacı ile başvuranlara hiçbir ücret talep etmeden bütçelerine uygun konutlar buluyor. Bu ofiste emlakçı komisyonu söz konusu değil.  Ayrıca sadece ev bulma değil taşınma konusunda da destek oluyoruz” diye konuştu. 

Emlak Haberleri

Piyalepaşa İstanbul Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Sektörde yeni desteklere ve güven artırıcı önlemlere ihtiyaç var!
  Sektörde yeni desteklere ve güven artırıcı önlemlere ihtiyaç var!

  İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, Eylül ayını 99,99 puan ile kapattı. Böylece Bileşik Endeks 4’üncü yılında yine başlangıcındaki 100 puan seviyesinde gerçekleşti. Son aylarda yaşanan toparlanma ile sektörün Eylül ayında soluklandığının belirtildiği Bileşik Endeks’te; toparlanmanın yeniden başlaması için yeni desteklere ve güven artırıcı önlemlere ihtiyaç olduğu vurgulandı.

 • Mimari Fikir Yarışmasında 35 Projeye Ödül
  Mimari Fikir Yarışmasında 35 Projeye Ödül

  Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ve iştirak şirketi Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) tarafından ’Mahalle’ teması ile düzenlenen 7 İklim 7 Bölge Ulusal Mimari Kentsel Tasarım Fikir Yarışması sonuçlandı. Yarışmanın ödül töreni 19 Ekim Perşembe günü yapılacak.

 • Ankara Golfkent arsaları satışta!
  Ankara Golfkent arsaları satışta!

  Ankara’nın yeni yaşam merkezi Golfkent’te konut, ticari, eğitim, sağlık tesis imarlı arsalar satışa sunuldu. 1 milyon 260 bin metrekarelik alan ve 2.640 konutu ile Türkiye’nin en büyük kentsel tasarımına sahip proje, 700 bin metrekare yeşil alana sahip.

 • Tapuları Kilitlemek Mümkün
  Tapuları Kilitlemek Mümkün

  E-devlet kimlik doğrulama sistemi üzerinden uygulamaya alınan sistem üzerinde tapuyu kilitlemenin mümkün olduğunu söyleyen Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, "Artık malikler taşınmazları üzerinde tapu müdürlüğüne bizzat gelmeden tasarruf yapılmamasını talep edebiliyor" dedi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer