|   |   | 

Prefabrik Evler ile Sağlıklı ve Dayanıklı Yaşam Alanları

Son zamanlarda çok konuşulan her yerde reklamları yapılan prefabrik evler ile sağlıklı ve dayanıklı yaşam alanları sunar mı?

Prefabrik Evler ile Sağlıklı ve Dayanıklı Yaşam Alanları

Prefabrik ev denilince akıllarda birçok soru işaretleri oluşturuyor ve herkes son derece merakla bekliyor. Her bütçeye uygun prefabrik evler herkesin de kullanımına son derece hitap ediyor. Şehir hayatından sıkılmış insanların çoğunluk tercih etmesi de gözlerden kaçmıyor. Son derece göze hitap edecek şekillerde ve renklerde üretilen evler dışarıdan bakıldığında son derece hayranlık uyandırıyor. Peki, bu prefabrik evler ne derece güvenli, ne kadar kullanışlı, ömürleri ne kadar, maliyet açısından ne kadar bir bütçe ayrılması gerekiyor,  birde neden prefabrik ev tercih etmeliyiz soruları da aynı zamanda havada uçuşuyor.

Herkes özelliklede kalabalık şehirler yaşayan insanlar artık şehirlerin gürültüsünden kalabalığından ve havasızlığından sıkılmış bir hale geldiler. Artık insanlar öyle bir hale geliyor ki en küçük bir fırsatta kaçacak delik arıyorlar. İşte tam bu durumda prefabrikler ortaya çıkıyor. İstediğimiz yere yerleştirebileceğimiz bu prefabrik evler hem çok kullanışlı hem de maddi açıdan çok uygun bir iş. Artık herkes şehirlerin en ücra köşelerinden arsa almayı tercih ediyorlar ve genellikle buraya tek katlı ever inşa ettirip bu evleri yazlık gibi kullanmayı tercih ediyorlar. Betonarme inşaatlar hem çok masraflı hem de yapımı oldukça çok zaman alan yapılardır. Çünkü betonarme evler yapılacak yerde inşaatına başlandığından ve beton denilen maddenin kuruması ve kalıpları derken gerçekten çok uzun süren inşaatlar gerçekleştiriliyor. Prefabrik evlerde ise bütün parçaları fabrikasyon üretimde gerçekleştiği için sadece nereye koyulması gerekiyorsa orada bir yapboz misali birletiliyor. Buda hem zamandan hem de maddi açıdan tasarruf etmenizi sağlıyor. Ayrıca da ısı yalıtımı içinde yalıtım yaptırmak şarttır. Kısaca betonarme evler sürekli masraf ve uğraştırıcı bir yapısı vardır. Bunun yerine rahatını ve konfora önem verenlerin tercihi olan prefabrik evler herkes tarafından hem beğeniliyor hem de çok tercih ediliyor. Hem görünüm olarak son derece göze hitap ediyor hem de kullanım açısından rahat bir ev yaşantısı imkânı sağlıyor. Ayrıcı yapısında bulunan ısı yalıtımı malzemesi son derece yalıtım gerçekleştirerek son derece konfor sağlıyor. Ayrıca da istediğimiz şekilde oda sayısı ve genişlikte bulabileceğimiz prefabrik evler herkese hitap edecek şekilde üretiliyor ve yapısı gereği çok az deforme görebilecek malzemelerden üretildiği için daha uzun süre kullanılabiliyor. Prefabrik evlerin ömürleri ise genel olarak 40 ile 70 yıl arası kullanılabilmektedir. Ve gerçekten kullanım ömrüne bakıldığında ortalama bir insan ömrü ile aynı oranda olan bu evler ömrünüz boyunca rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Artık çoğu yerde prefabrik evlere rastlayabiliyoruz ve ayrıca da büyük alışveriş merkezlerinin bahçe ve ev aletleri bölümlerinde prefabrik evlerin örnek maketlerini görebiliyoruz. Son derece tercih edilen bir yapı olmasından dolayı artık çoğu yerlerde satışa sunuluyor ve gerçekten son derece kullanışlı bir yapıya sahip olması dikkatleri üzerine çekiyor.  Kullanan herkes son derece memnun ve doğru bir tercih yaptıklarından eminler. Kimse beton yığınları içinde bir ömrünü geçirmeyi istemez. Son derece sağlıklı ve huzurlu bir yerde bir prefabrik ev çok güzel bir yaşam biçimi sunabilir. Tabi ki bunlar hayal değil. Şu anda yapılıyor ve çoğu kişi bu zevki, heyecanı tattı bile. Sizde şirin, kendinize hitap eden hatta arkadaşlarınızla ve aileniz ile birlikte hoş vakit geçirebileceğiniz prefabrik evlere sahip olabilirsiniz. Beton yapılardan ara sıra uzaklaşmak ve müstakil evlerde dilediğiniz gibi yaşamak herkese iyi gelecektir. (bursadabugun)

 

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Rize'de Konut Satışlarında Ciddi Artış Oldu
  Rize'de Konut Satışlarında Ciddi Artış Oldu

  2017 yılı Mayıs ayında Doğu Karadeniz’de satılan konut sayısı geçen yılın aynı ayına göre yüzde yüzde 2,2 artış ile 2 bin 588 oldu. Rize ise konut satışlarında geçtiğimiz yıla göre yüzde 57,8 artış ile dikkat çekti.

 • 3S Firuze Konakları İçin Acele Eden Kazançlı Çıkıyor!
  3S Firuze Konakları İçin Acele Eden Kazançlı Çıkıyor!

  İstanbul Avcılar’da E-5 aksındaki en büyük proje olan 3S Firuze Konakları yatay mimarisi ve ferah tasarımıyla dikkat çekiyor. Yüksek kiralama potansiyeline sahip bulunan proje tamamlandığında %40 değer artışı öngörülüyor.

 • Giydirme Cephe Nedir?
  Giydirme Cephe Nedir?

  Taşıyıcı olmayan ve genellikle çok katlı yapılarda kullanılan giydirme cephenin özellikleri nelerdir?

 • Kira Ödemeyen Kiracı Nasıl Çıkarılır?
  Kira Ödemeyen Kiracı Nasıl Çıkarılır?

  Kirasını ödemeyen kiracıya karşı ev sahibi hangi haklara sahip oluyor, kirasını ödemeyen kiracı için ne yapılabiliyor, kirasını ödemeyen kiracıyı çıkarabiliyor mu?

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer