|   |   | 

Prefabrik Evler ile Sağlıklı ve Dayanıklı Yaşam Alanları

Son zamanlarda çok konuşulan her yerde reklamları yapılan prefabrik evler ile sağlıklı ve dayanıklı yaşam alanları sunar mı?

Prefabrik Evler ile Sağlıklı ve Dayanıklı Yaşam Alanları

Prefabrik ev denilince akıllarda birçok soru işaretleri oluşturuyor ve herkes son derece merakla bekliyor. Her bütçeye uygun prefabrik evler herkesin de kullanımına son derece hitap ediyor. Şehir hayatından sıkılmış insanların çoğunluk tercih etmesi de gözlerden kaçmıyor. Son derece göze hitap edecek şekillerde ve renklerde üretilen evler dışarıdan bakıldığında son derece hayranlık uyandırıyor. Peki, bu prefabrik evler ne derece güvenli, ne kadar kullanışlı, ömürleri ne kadar, maliyet açısından ne kadar bir bütçe ayrılması gerekiyor,  birde neden prefabrik ev tercih etmeliyiz soruları da aynı zamanda havada uçuşuyor.

Herkes özelliklede kalabalık şehirler yaşayan insanlar artık şehirlerin gürültüsünden kalabalığından ve havasızlığından sıkılmış bir hale geldiler. Artık insanlar öyle bir hale geliyor ki en küçük bir fırsatta kaçacak delik arıyorlar. İşte tam bu durumda prefabrikler ortaya çıkıyor. İstediğimiz yere yerleştirebileceğimiz bu prefabrik evler hem çok kullanışlı hem de maddi açıdan çok uygun bir iş. Artık herkes şehirlerin en ücra köşelerinden arsa almayı tercih ediyorlar ve genellikle buraya tek katlı ever inşa ettirip bu evleri yazlık gibi kullanmayı tercih ediyorlar. Betonarme inşaatlar hem çok masraflı hem de yapımı oldukça çok zaman alan yapılardır. Çünkü betonarme evler yapılacak yerde inşaatına başlandığından ve beton denilen maddenin kuruması ve kalıpları derken gerçekten çok uzun süren inşaatlar gerçekleştiriliyor. Prefabrik evlerde ise bütün parçaları fabrikasyon üretimde gerçekleştiği için sadece nereye koyulması gerekiyorsa orada bir yapboz misali birletiliyor. Buda hem zamandan hem de maddi açıdan tasarruf etmenizi sağlıyor. Ayrıca da ısı yalıtımı içinde yalıtım yaptırmak şarttır. Kısaca betonarme evler sürekli masraf ve uğraştırıcı bir yapısı vardır. Bunun yerine rahatını ve konfora önem verenlerin tercihi olan prefabrik evler herkes tarafından hem beğeniliyor hem de çok tercih ediliyor. Hem görünüm olarak son derece göze hitap ediyor hem de kullanım açısından rahat bir ev yaşantısı imkânı sağlıyor. Ayrıcı yapısında bulunan ısı yalıtımı malzemesi son derece yalıtım gerçekleştirerek son derece konfor sağlıyor. Ayrıca da istediğimiz şekilde oda sayısı ve genişlikte bulabileceğimiz prefabrik evler herkese hitap edecek şekilde üretiliyor ve yapısı gereği çok az deforme görebilecek malzemelerden üretildiği için daha uzun süre kullanılabiliyor. Prefabrik evlerin ömürleri ise genel olarak 40 ile 70 yıl arası kullanılabilmektedir. Ve gerçekten kullanım ömrüne bakıldığında ortalama bir insan ömrü ile aynı oranda olan bu evler ömrünüz boyunca rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Artık çoğu yerde prefabrik evlere rastlayabiliyoruz ve ayrıca da büyük alışveriş merkezlerinin bahçe ve ev aletleri bölümlerinde prefabrik evlerin örnek maketlerini görebiliyoruz. Son derece tercih edilen bir yapı olmasından dolayı artık çoğu yerlerde satışa sunuluyor ve gerçekten son derece kullanışlı bir yapıya sahip olması dikkatleri üzerine çekiyor.  Kullanan herkes son derece memnun ve doğru bir tercih yaptıklarından eminler. Kimse beton yığınları içinde bir ömrünü geçirmeyi istemez. Son derece sağlıklı ve huzurlu bir yerde bir prefabrik ev çok güzel bir yaşam biçimi sunabilir. Tabi ki bunlar hayal değil. Şu anda yapılıyor ve çoğu kişi bu zevki, heyecanı tattı bile. Sizde şirin, kendinize hitap eden hatta arkadaşlarınızla ve aileniz ile birlikte hoş vakit geçirebileceğiniz prefabrik evlere sahip olabilirsiniz. Beton yapılardan ara sıra uzaklaşmak ve müstakil evlerde dilediğiniz gibi yaşamak herkese iyi gelecektir. (bursadabugun)

 

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Ödül İstanbul'da yeni kampanya!
  Ödül İstanbul'da yeni kampanya!

  Özyurtlar Holding, 'Ödül İstanbul' projesinde yeni bir kampanyaya start veriyor. Kampanyaya göre;'Ödül İstanbul'dan yüzde 5 peşin veayda 1.900 TL taksitle ev almak mümkün olacak.

 • Çok Kazandıran Yatırım: Sinpaş Gökorman
  Çok Kazandıran Yatırım: Sinpaş Gökorman

  Gökorman, orman manzaralı konumuyla ‘Lokasyona’, doğadan ilham alan özgün mimarisi ile ‘Tasarıma’, 44 yıllık Sinpaş güvencesi ve kalitesi ile ‘Markaya’ yatırımın en ideal adresi olacak.

 • IFC, Greenox Projesine Edge Sertifikası Verdi
  IFC, Greenox Projesine Edge Sertifikası Verdi

  Greenox, Dünya Bankası Grubu üyesi IFC (Uluslararası Finans Kurumu) tara-fından ülkemizde ilk defa uygulanacak EDGE (Yüksek Verimlilik için Tasarımda Mükemmellik) Sertifika Programı kapsa-mında, aday gösterilen özel sektör projeleri arasından seçilen tek proje ol-du.

 • Mod İstanbul Fiyat
  Mod İstanbul Fiyat

  Ortadoğu Grup tarafından İstanbul Kağıthane'de yükselen Mod İstanbul projesinde daire fiyatları!

 • Sıfır Ev Temizliğinin Püf Noktaları
  Sıfır Ev Temizliğinin Püf Noktaları

  Eğer yeni bir ev satın aldıysanız ya da kiraladıysanız, ilk yapmanız gereken taşınmadan önce temizlemektir. Ancak bu evde sizden daha önce yaşayan olmadıysa, temizlik işi biraz daha zorlaşabilir. Sıfır ev temizliğinin püf noktalarını sizin için derledik.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer