|   |   | 

Quasar İstanbul'un Yarısını Yabancılar Aldı

Quasar Istanbul Projesindeki satılan dairelerin yüzde 40’ını yabancı yatırımcılar aldı.

Quasar İstanbul'un Yarısını Yabancılar Aldı

Viatrans, Meydanbey ile Eski likör fabrikasında hayata geçirdiği Quasar projesini dünya çapında marka yapmak için harekete geçti. Bu hedef doğrultusunda alanında dünyanın en iyileriyle çalışan ve lüks tanımını yeniden yapan ortak girişim İstanbul'da yapacağı birkaç projenin ardından dünyanın diğer önemli metropollerine bu markayı taşıyacak.

Viatrans - Meydanbey Ortak Girişimi İcra Kurulu Başkanı Haydar Özkan, proje tamamalandığında Türkiye'nin en iyi Gayrimenkul markası olma hedeflediklerini, 2025 yılında önemli metropollerde yapacağımız projelerle dünyanın en iyi Gayrimenkul markası olmayı hedefliyoruz dedi.

Haydar Özkan, projenin sahip olacağı lüksü ‘metalüks' olarak tanımlarken, "Projeden en iyilerle birlikteyiz. Mimarisini Emre Arolat çizerken, Rezidans ve ofis tasarımlarını ise Marcel Anders yaptı. Otel ve otele bağlı rezidnas ve ofisleri ABD'li ilson tasarlıyor. Projenin yönetimini ise Arup yapıyor. Otelin yönetimini de Fairmont yapacak" diye konuştu.

Quasar Istanbul Avrupa’dan ödülle döndü
Projenin inşaat kalitesinin yanı sıra tasarımında da bu lüksün hissedileceğini bunun yanı sıra, sanat ve kültürle de bunu pekiştireceğini anlatan Özkan, "Sanat çadırı kurduk. Eski likör fabrikasını da aslına uygun olarak yeniliyoruz ve bittiğinde kültür ve sanatın merkezi olacak. Burayı biz işleteceğiz. Resim, müzik, heykel, tiyatro gibi birçok alanda gösteriler ve eğitimler düzenlenecek" diye konuştu.
Haydar Özkan, Quasar İstanbul'un Avrupa Gayrimenkul Ödülleri'nde Türkiye'nin layık görüldüğü 8 Avrupa ödülünün 3 tanesini tek başına aldığını ve bu başarının dünya çapında alınacak farklı ödüllerle süreceğini vurguladı.

550 milyon $’lık yatırım yapacak
230 milyon dolar inşaat maliyeti bulunan toplamda ise 550 milyon dolarlık Yatırım yapılan projede yaklaşık 2 yıl sonra tamamlanacak. Metrekare fiyatlarının 6 bin 600 dolardan başladığı projede razidanslara yabancılar da talep gösteriyor. 257 konutun bulunduğu projede rezidansların yüzde 50 prim yapacağı belirtilirken, satılan dairelerin yüzde 40'ını yabancılar aldı.

Quasar Istanbul Otel 2015’te açılacak

Tasarımlarıyla dünyada devrim yaratan New York merkezli İç Mimari tasarım şirketi Wilson Associates tarafından hazırlanan Fairmont Quasar Istanbul Hotel, Residences ve Offices, 209 Otel odası, 64 Rezidans, 40 home ofis, 16 bin metrekarelik ticari ofis alanı ve 17 ticari alandan oluşuyor. Fairmont Quasar Istanbul Hotel, Residences ve Offices için yapılan tasarımlar, tarihi Likör Fabrikası'nı 1931 yılında tasarlayan ünlü Fransız mimar Robert Mallet Stevens'dan esinlenerek o dönemin izlerini taşıyor. Fairmont Quasar Hotel, 2015 sonunda açılacak.

Rezidansları kiraya verecek

Fairmont Hotels Avrupa Geliştirme Sorumlusu ve Başkan Yardımcısı Christophe Piffaretti, İstanbul'a ilk kez Quasar gibi çok iddialı bir proje ile adım attıklarını belirterek, bu projeyle birlikte ilk kez ofis işleteceklerini de söyledi. Piffaretti, Fairmont Kiralama Sistemi ile İstanbullulara global bir kulübün üyesi olma fırsatını da sunacaklarını belirterek, "Fairmont'tan daire satın alanlar ve 3 yıllık sözleşme yapanlar, projenin bitimini beklemeden dünyada 71 noktada bulunan Fairmont rezidans ve otellerinden ayrıcalıklı olarak yararlanabilecek" görüşünü dile getirdi.

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Giydirme Cephe Nedir?
  Giydirme Cephe Nedir?

  Taşıyıcı olmayan ve genellikle çok katlı yapılarda kullanılan giydirme cephenin özellikleri nelerdir?

 • Kira Ödemeyen Kiracı Nasıl Çıkarılır?
  Kira Ödemeyen Kiracı Nasıl Çıkarılır?

  Kirasını ödemeyen kiracıya karşı ev sahibi hangi haklara sahip oluyor, kirasını ödemeyen kiracı için ne yapılabiliyor, kirasını ödemeyen kiracıyı çıkarabiliyor mu?

 • Deprem Risk Raporu Nedir!?
  Deprem Risk Raporu Nedir!?

  Deprem risk raporu olası bir deprem karşısında binanın fiziki ve teknik olarak durumunu, sağlamlık derecesini ve barındırdığı riskleri bilimsel analiz ve ölçümlere dayanarak gösteren rapordur.

 • Dünyanın En Güzel Evi
  Dünyanın En Güzel Evi

  ABD'nin en ünlü mimarları arasında sayılan Frank Lloyd Wright'ın tasarımını yaptığı ve günümüzde artık bir müzeye dönüştürülen "Fallingwater" adlı şelale evi, hala dünyadaki en güzel yapılar arasında sayılıyor.

 • Gayrimenkulde şerefiye ne demek?
  Gayrimenkulde şerefiye ne demek?

  Gayrimenkul alım satımlarında ya da piyasayla ilgili her türlü yazıda karşımıza çıkan şerefiye kavramı ne anlama gelir? Şerefiye terimi ve anlamıyla ilgili herşeyi bu yazıda bulabilirsiniz.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer