|   |  Rafet Yılmaz Kimdir?
Rafet Yılmaz

Rafet Yılmaz

 • Adı : Rafet

 • Soyadı : Yılmaz

 • Şirket : Dap Yapı

 • Kategori : Yönetim Kurulu

 • Doğum Tarihi :

 • Pozisyon : Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

 • Faaliyet Alanları : İnşaat

Rafet Yılmaz Biyografisi

Yaklaşık 20 yıllık bir geçmişe sahip olan DAP Yapı inşaat şirketi Ziya Yılmaz ve kardeşi Rafet Yılmaz tarafından kurulmuş. Bugün Ziya Yılmaz DAP Yapı inşaat şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Kardeşi Rafet Yılmaz ise şirketin Eş Başkanı’dır.

Trabzon Sürmene doğumlu olan Rafet Yılmaz, kardeşi ile birlikte biraz da Karadenizli oluşlarından dolayı inşaat sektörüne girmeye karar verdiklerinde DAP Yapı inşaat şirketini kurmuşlar. Kuruldukları günden beri de konut sektöründe, yap sat şeklinde çalışmışlar.

Rafet Yılmaz kardeşi ile birlikte profesyonel bir yönetim şekli uyguladıklarını söylüyor. Rafet Yılmaz ve kardeşi, hedeflerini çok konut üretmek şeklinde değil, geleceğe dönük, nitelikli ve gerçekten vizyon yaratacak, çevresini güzelleştiren, ülkeye değer katacak konutlar üretmek şeklinde ortaya koymuşlar. Konutların tasarımında altyapısı ve üstyapısı ile farklı bir mimari tarz uygulamaya ve bu çizgiyi de bu şekilde sürdürmeye çalışıyorlar.

DAP Yapı inşaat şirketi olarak bugüne kadar çok sayıda proje bitirmişler. Hepsi birbirinden farklı projeler de sırada bekliyor. Rafet Yılmaz, kendileri açısından maliyetli olsa da ülkenin vitrini güzelleşsin istiyor. Şu ana kadar binlerce konut üretilmiş. Şantiyelerde çalışan sayısı bine yakın.

Rafet Yılmaz, DAP Yapı olarak inşaat sektöründe sahip oldukları deneyim ile, insana ve çevreye duyarlı olmaya çalıştıklarını, ve geleceği inşa ettiklerini söylüyor. Yapı sektöründe çığır açan projeler geliştirdiklerini ve doğru alanda projeler üretmek için çalıştıklarını söylüyor.

DAP Yapı inşaat şirketi bu amaç doğrultusunda insanlara modern yaşam şekilleri, ülkeye ve şehirlere ise model yaşam alanları sunmaya çaba gösteriyor. Şirketin 1999 yılında Kağıthane’de gerçekleştirdikleri Şelale konsepti, Rafet Yılmaz ve kardeşinin ilk markalı konut projeleridir. Bu proje ile Kağıthane’nin çehresi değişmiştir. Bu projeyı daha sonra Şelale Konakları, Şelale Village, Şelale Crown Center, Şelale Premium, Şelale Space Center, Centro Futura gibi projeler takip etmiştir.

Arkasından ülkemizin sayılı projelerinden sayılan Dragos Royal Towers, DAP Royal Center, DAP Burgu Kule ve yine bir ilk olan DAP Dalga Kule projeleri gelmiştir.

Yapıldığı bölgelerin siluetini değiştiren ve o bölge için sembol sayılan bu projeler, DAP Yapı inşaat şirketini ülke dışına da açmıştır.

Bugün yapımı süren İstanbul Marina projesi dünyanın en iyi karma yaşam projesi olarak sunuluyor. Yine Kağıthane’de yapılan A Ofis projesi şirketin daha önceki ofis projelerinde kullandığı yaklaşım ile yatırımcısına kazanç vaat ediyor. DAP Bumerang Ofis projesi ise yine bir ilk olan ofis yönetim sistemini içinde barındırıyor. Bu sistem, bir ofise bedava sahip olmanın bir yoludur.

Dap Yapı Projeleri

Rafet Yılmaz ile İlgili Kişiler

 • Ziya Yılmaz

  DAP Yapı'nın Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, 1974 yılında Trabzon’da doğdu.

 • Uğur Kemal Gökbulut

  Uğur Kemal Gökbulut bir profesyonel olarak DAP Yapı inşaat şirketinin Genel Koordinatörü’dür.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.