|   |   |  RE360’a gayrimenkul sektörü STK’larından tam destek

RE360’a gayrimenkul sektörü STK’larından tam destek

RE360’ın kısa sürede elde ettiği başarı, sektörün tüm paydaşlarının ve sivil toplum örgütlerinin ilgisini çekti. Bu yıl üçüncü kez kapılarını açacak olan Gayrimenkulün Büyük Buluşması RE360 öncesinde Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) başta olmak üzere sektörün önemli STK ve dernekleri bir araya gelerek görüşlerini dile getirdi

RE360’a gayrimenkul sektörü STK’larından tam destek

MIPIM’in Türkiye’de yapılması için küçük bir prova niteliğinde başlayan RE360, yakın coğrafyadan da uluslararası katılım sağlama hedefi ile global bir organizasyon olma yolunda ilerliyor. Alkaş tarafından bu yıl üçüncü kez Fiba Commercial Properties ana sponsorluğunda Swissotel’de düzenleniyor.

Herkes ve her şey diyerek sektörün tüm paydaşlarını bir araya getirme amacı ile yola çıkan ve ilk kez düzenlendiği Aralık 2017’de yatırımcı-geliştirici, mimar, sektör tedarikçisi, banka-fon şirketi, danışman, bilişim teknolojicisi ve kamu kuruluşlarından toplam 671 nitelikli konuğu ağırlayan RE360, geçen yılki organizasyonda katılımcı sayısını 738’e yükseltti.

Bu yıl 10-11 Aralık tarihlerinde düzenlenecek RE360’ın kısa sürede elde ettiği başarı gayrimenkul sektörü için de ortak kaygıların ve ortak taleplerin beraber söylenebileceği bir platform olmasına vesile oldu. “Gayrimenkulün Büyük Buluşması RE360” sloganı ile hayata geçirilen RE360 2019 öncesinde bu birlikteliğin ve güç birliğinin göstergesi olarak gerek kamu gerekse özel sektörün temsilcileri görüş alışverişinde bulunmak amacıyla bir araya geldi.

İşte Destek Veren Kuruluşlar

Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş ile Alkaş Genel Müdürü Yonca Aközer ev sahipliğinde düzenlenecek RE360 2019’un bu yılki stratejik ortağı da yine MIPIM olacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu, DEİK, Alp Alkaş Perakende ve Gayrimenkul Merkezi, AYD, Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği ÇEDBİK, FIABCI Türkiye, Gayrimenkul İçin Strateji Platformu (GİSP ), Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu (GKLP), Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği GYODER,  İstanbul İnşaatçılar Derneği ( İNDER ), Marmara Belediyeler Birliği, Türk Müteahhitler Birliği (TMB), Türk Serbest Mimarlar Derneği (TürkSMD), Tesis Yönetim Derneği (TRFMA), Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD), Urban Land Unstitute (ULI), Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD),  Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği, İstanbul Serbest Mimarlar Derneği her yıl olduğu gibi bu yıl da “Gayrimenkulün Büyük Buluşması RE360”a destek veren kuruluşların başında geliyor.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Bağdat Caddesi ve Şanzelize güçlerini birleştirdi
  Bağdat Caddesi ve Şanzelize güçlerini birleştirdi

  Dünyanın en önemli alışveriş caddesi Şanzelize’yi (Champ – Elysees) temsil eden Comité Champs-Elysées ile Bağdat Caddesi’ni kültürel ve ticari anlamda geliştirmeyi hedefleyen Bağdat Caddesi Derneği Paris’te yapılan görüşmeler sonucunda işbirliği anlaşmasına vardı.

 • 2019 Yılında Gayrimenkul Yatırımlarında Türkiye’yi En Çok Tercih Eden Ülke Mısır Oldu
  2019 Yılında Gayrimenkul Yatırımlarında Türkiye’yi En Çok Tercih Eden Ülke Mısır Oldu

  EVA Gayrimenkul Değerleme, yabancıların son iki yılda Türkiye’de gerçekleştirdikleri gayrimenkul yatırımlarını mercek altına aldı. Buna göre; tüm gayrimenkul cinsinden yatırımlar incelediğinde toplam hisseye isabet eden yüz ölçümü sıralamasında Mısır’ın Türkiye genelinde, Irak’ın ise İstanbul genelinde yatırımlarda ilk sırada yer aldıkları görüldü.

 • Tahincioğlu konut kredi faiz oranını 0.59’a düşürdü
  Tahincioğlu konut kredi faiz oranını 0.59’a düşürdü

  Türkiye’de gayrimenkul sektörünün lider şirketlerinden Tahincioğlu, ev sahibi olmak isteyenler için tarihi bir kampanya başlattı. Kampanya kapsamında; Nidapark Küçükyalı ve Nidapark İstinye projelerinde vade farkını 0,59’a düşürdü.

 • Kadınlar 2019’da tapuda rekor kırdı
  Kadınlar 2019’da tapuda rekor kırdı

  2019 yılında Türkiye genelinde satılan 1 milyon 348 bin 729 konutun yaklaşık 420 bininin kadınlar tarafından satın alındığını söyleyen Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Gökhan Taş, “TÜİK verilerine göre konut alımında kadınların payı yüzde 31’i aşarak, bugüne kadarki en yüksek seviyeye yükseldi” dedi.

 • Tapu işlemlerinde büyük kolaylık
  Tapu işlemlerinde büyük kolaylık

  Kendinize uygun bir gayrimenkul seçtiniz, karşı tarafla anlaştınız ve sıra tapu işlemlerini halletmeye geldi. Bunun için daha tapuya gitmeden birçok evrak hazırlığı sürecinden geçiyor ve tapuda sizi bekleyen süreçleri de düşünmeye başlıyorsunuz.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.