|   |   | 

Real Merter Görücüye Çıktı

Tekstil dünyasının kalbinin attığı Merter'e ihtisas çarşısı geliyor. Türkiye'yi 'Toptan Tekstil AVM' konsepti ile tanıştıracak olan Real Merter toplam 130 milyon TL'lik yatırımla 2017 yılında hayata geçecek.

Real Merter Görücüye Çıktı

İstanbul Merter'in merkezinde konumlanan ve bölgenin ilk kentsel dönüşüm projesi olan Real Merter'de satışlar başladı. Toplam 130 milyon TL'lik yatırımla hayata geçecek olan proje tekstil sektörünün ilk ihtisas AVM'si olma özelliği taşıyor. 

Oliv Yapı ve Vizyon Art Yapı ortaklığıyla gerçekleştirilen projenin tasarımı Tago Mimarlık’a ait.  Proje bugün gerçekleştirilen basın lansmanı ile yatırımcılara tanıtıldı. 

Toplantıda konuşan Oliv Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dokumacı, Real Merter projesinin  Merter bölgesinde yaşanan sorunları önemli ölçüde bitireceğini belirterek, 'Yıllık yaklaşık 5 milyar dolar ticaret hacmi olan Merter Merter'e dar geliyor. Trafik, araç park, mal giriş ve sevkiyat sıkıntısı ile dar geliyor. Bölge artık kendine yakışan projeleri hakediyor. Biz ve ortağımız Vizyon Art Yapı yaklaşık 30 yıldır bu bölgede ve İstanbul'da projeler üretiyoruz. Real Merter bölgenin ilk kentsel dönüşüm projesi olacak ' diye konuştu. 

Yatırımcı kazanacak

Projenin 2017 yılının ilk çeyreğinde tamamlanacağına dikkat çeken Dokumacı, 'Real Merter'de 155 mağaza ve 248 konut yer alıyor. Projemiz otoparkı, sosyal alanları ve ticari üniteleri ile Merter'e yeni bir vizyon katacak. Bu projede yeralan yatırımcılar proje tamamlandığında yüzde 80 oranında kazanç sağlayacak' dedi.

Projenin lokasyon olarak önemli bir yerde olduğunu kaydeden Dokumacı, '10 dakikalık lokasyonda; Havalimanı, TEM, E-5 gibi tüm lojistik ulaşım noktalarına ve Metro, metrobus, otobüs, minibüs gibi tüm toplu taşıma ağlarına da ulaşılabilir. Projeyi oluştururken tekstil sektörünün yetkilileri ile konuştuk. Onların isteklerini dikkate aldık. Çünkü projenin önemli bir kısmını yatırımcılardan ziyade tekstil firmalarına satmayı hedefliyoruz' dedi. 

Pazarlama ve yönetim KDM'de 

Projenin satış ve yönetim sürecini ise KDM Danışmanlık yapacak. Real Merter ile ihtisas AVM'leri konusunda farklı bir bakış açısı oluşturmak istediklerini kaydeden KDM Yönetim Kurulu Başkanı Murat İzci, 'Türkiye'de ihtisas AVM'leri konusunda önümüzde örnekler var. Fakat bunların çoğunda başarılı olunamadı. Bunun sebebi insanları alıştığı bölgelerden farklı noktalara götürmeleriydi. Fakat Real Merter'i biz tekstilin kalbi olan Merter'de yapıyoruz. Yani Merter'e rağmen değil Merter ile birlikte bir proje gerçekleştiriyoruz' diye konuştu. 

Türkiye'de AVM yatırımları konusunda hala gidilecek yol olduğunu belirten İzci, şunları söyledi: 'Türkiye'de  AVM yatırımları belli lokasyanlarda toplanmış durumda. Önümüzdeki dönemde yatırımların büyük bir kısmı Anadolu yakasında olacak. Sadece Ataşehir bölgesine 250 bin metrekare ilave olacak. AVM konusunda eksik olsa da farklılaşma olmak zorunda. Bizde bu konuda yeni arayışlar içindeyiz. Real Merter de ihtisas çarşısı olma özelliğiyle diğer AVM'lerden ayrılıyor.'  

Metrekaresi 4 bin 677 TL 

Real Merter projesinin yatırımcılara kazandıracağına dikkat çeken İzci, 'Metrekare satış fiyatlarımız 4 bin 677 TL. Bölgedeki projeler incelendiğinde fiyatlar 6 bin TL civarında. Ticari üniteler ise 7.016 TL ile 16 bin 961 TL arasında değişiyor' dedi. 

Farklı özelliklerde zengin seçenekler; 

Sadece tekstil dünyasını değil, bölgedeki yaşam standartlarını da değiştirmeye hazırlanan Real Merter, farklı yaşam olanakları da sunuyor. Proje; 14.591 m2 taban üzerine 98.000 m2 inşaat alanına sahip. Real Merter’de modern mimariyi son teknoloji ile buluşturan ve büyüklükleri 66 m2 – 185 m2 arasında değişen 1+1, 2+1, 3+1 daireler yer alacak. Real Merter, bulunduğu konumdaki trafik sıkıntısına da son verecek; Havalimanı’na 10 dakika, E-5 Karayolu’na 5 dakika, TEM Otoyolu’na 5 dakika. Ayrıca; Metro, metrobüs ya da otobüs minibüs gibi toplu taşıma araçlarına yürüme mesafesinde olan “REAL MERTER”de araç bir zaruret olmaktan da çıkıyor. Ayrıca 800 araçlık otopark kapasitesiyle burada yaşayanların hayatını kolaylaştıracak

Yeni Proje Haberleri

Etiketler Real Merter
Real Merter Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Yeni Proje Kategorisindeki diğer haberler

 • Ataköy Marina Park Residence 99’da ön talep dönemi başladı
  Ataköy Marina Park Residence 99’da ön talep dönemi başladı

  DATİ Holding, iki milyar dolar yatırımla hayata geçirdiği İstanbul Turizm Merkezi bünyesinde yer alan süper lüks rezidans etabında sınırlı sayıdaki ünite için ön talep toplamaya başladı. Eşsiz projede lansman öncesi sadece 29 ünite, 836 bin dolardan başlayan yüzde 20 avantajlı fiyatlarla satışa sunuluyor.

 • Dekon İnşaat’tan Yeni Proje Fırsatı
  Dekon İnşaat’tan Yeni Proje Fırsatı

  Geçtiğimiz aylarda, ekonominin nabzının atacağı İstanbul Finans Merkezi’nde inşa edilen Dekon Senkron projesini duyuran Dekon İnşaat, Finans Merkezi bölgesinde bir projeye daha start verdi.

 • MOD Gayrimenkul’den Iki Proje Birden Geliyor
  MOD Gayrimenkul’den Iki Proje Birden Geliyor

  Bahçelievler, Basın Ekspres Yolu ve çevresinde birçok rezidans, site, plaza, eğitim ve sağlık kurumu inşa eden MOD Gayrimenkul, önümüzdeki dönemde MOD Ekspres ve Güneşli projelerini hayata geçirecek.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer