|   |   | 

Real Merter Görücüye Çıktı

Tekstil dünyasının kalbinin attığı Merter'e ihtisas çarşısı geliyor. Türkiye'yi 'Toptan Tekstil AVM' konsepti ile tanıştıracak olan Real Merter toplam 130 milyon TL'lik yatırımla 2017 yılında hayata geçecek.

Real Merter Görücüye Çıktı

İstanbul Merter'in merkezinde konumlanan ve bölgenin ilk kentsel dönüşüm projesi olan Real Merter'de satışlar başladı. Toplam 130 milyon TL'lik yatırımla hayata geçecek olan proje tekstil sektörünün ilk ihtisas AVM'si olma özelliği taşıyor. 

Oliv Yapı ve Vizyon Art Yapı ortaklığıyla gerçekleştirilen projenin tasarımı Tago Mimarlık’a ait.  Proje bugün gerçekleştirilen basın lansmanı ile yatırımcılara tanıtıldı. 

Toplantıda konuşan Oliv Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dokumacı, Real Merter projesinin  Merter bölgesinde yaşanan sorunları önemli ölçüde bitireceğini belirterek, 'Yıllık yaklaşık 5 milyar dolar ticaret hacmi olan Merter Merter'e dar geliyor. Trafik, araç park, mal giriş ve sevkiyat sıkıntısı ile dar geliyor. Bölge artık kendine yakışan projeleri hakediyor. Biz ve ortağımız Vizyon Art Yapı yaklaşık 30 yıldır bu bölgede ve İstanbul'da projeler üretiyoruz. Real Merter bölgenin ilk kentsel dönüşüm projesi olacak ' diye konuştu. 

Yatırımcı kazanacak

Projenin 2017 yılının ilk çeyreğinde tamamlanacağına dikkat çeken Dokumacı, 'Real Merter'de 155 mağaza ve 248 konut yer alıyor. Projemiz otoparkı, sosyal alanları ve ticari üniteleri ile Merter'e yeni bir vizyon katacak. Bu projede yeralan yatırımcılar proje tamamlandığında yüzde 80 oranında kazanç sağlayacak' dedi.

Projenin lokasyon olarak önemli bir yerde olduğunu kaydeden Dokumacı, '10 dakikalık lokasyonda; Havalimanı, TEM, E-5 gibi tüm lojistik ulaşım noktalarına ve Metro, metrobus, otobüs, minibüs gibi tüm toplu taşıma ağlarına da ulaşılabilir. Projeyi oluştururken tekstil sektörünün yetkilileri ile konuştuk. Onların isteklerini dikkate aldık. Çünkü projenin önemli bir kısmını yatırımcılardan ziyade tekstil firmalarına satmayı hedefliyoruz' dedi. 

Pazarlama ve yönetim KDM'de 

Projenin satış ve yönetim sürecini ise KDM Danışmanlık yapacak. Real Merter ile ihtisas AVM'leri konusunda farklı bir bakış açısı oluşturmak istediklerini kaydeden KDM Yönetim Kurulu Başkanı Murat İzci, 'Türkiye'de ihtisas AVM'leri konusunda önümüzde örnekler var. Fakat bunların çoğunda başarılı olunamadı. Bunun sebebi insanları alıştığı bölgelerden farklı noktalara götürmeleriydi. Fakat Real Merter'i biz tekstilin kalbi olan Merter'de yapıyoruz. Yani Merter'e rağmen değil Merter ile birlikte bir proje gerçekleştiriyoruz' diye konuştu. 

Türkiye'de AVM yatırımları konusunda hala gidilecek yol olduğunu belirten İzci, şunları söyledi: 'Türkiye'de  AVM yatırımları belli lokasyanlarda toplanmış durumda. Önümüzdeki dönemde yatırımların büyük bir kısmı Anadolu yakasında olacak. Sadece Ataşehir bölgesine 250 bin metrekare ilave olacak. AVM konusunda eksik olsa da farklılaşma olmak zorunda. Bizde bu konuda yeni arayışlar içindeyiz. Real Merter de ihtisas çarşısı olma özelliğiyle diğer AVM'lerden ayrılıyor.'  

Metrekaresi 4 bin 677 TL 

Real Merter projesinin yatırımcılara kazandıracağına dikkat çeken İzci, 'Metrekare satış fiyatlarımız 4 bin 677 TL. Bölgedeki projeler incelendiğinde fiyatlar 6 bin TL civarında. Ticari üniteler ise 7.016 TL ile 16 bin 961 TL arasında değişiyor' dedi. 

Farklı özelliklerde zengin seçenekler; 

Sadece tekstil dünyasını değil, bölgedeki yaşam standartlarını da değiştirmeye hazırlanan Real Merter, farklı yaşam olanakları da sunuyor. Proje; 14.591 m2 taban üzerine 98.000 m2 inşaat alanına sahip. Real Merter’de modern mimariyi son teknoloji ile buluşturan ve büyüklükleri 66 m2 – 185 m2 arasında değişen 1+1, 2+1, 3+1 daireler yer alacak. Real Merter, bulunduğu konumdaki trafik sıkıntısına da son verecek; Havalimanı’na 10 dakika, E-5 Karayolu’na 5 dakika, TEM Otoyolu’na 5 dakika. Ayrıca; Metro, metrobüs ya da otobüs minibüs gibi toplu taşıma araçlarına yürüme mesafesinde olan “REAL MERTER”de araç bir zaruret olmaktan da çıkıyor. Ayrıca 800 araçlık otopark kapasitesiyle burada yaşayanların hayatını kolaylaştıracak

Yeni Proje Haberleri

Etiketler Real Merter
Real Merter Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Yeni Proje Kategorisindeki diğer haberler

 • Seha Yapı’dan Yeni Konut Projesi
  Seha Yapı’dan Yeni Konut Projesi

  Seha Yapı, Konya Selçuklu Belediye Başkanlığı’nın Konya’daki toplam büyüklüğü 42 bin 558 metrekare olan 3 arsa için açtığı ihaleyi 38,4 milyon TL teklif ile kazandı.

 • STCA Gayrimenkul'den Kartal'a 5 proje gelecek!
  STCA Gayrimenkul'den Kartal'a 5 proje gelecek!

  Sabiha Gökçen Havalimanı, Osmangazi Köprüsü, Marmaray, metro, deniz oto-büsü gibi ulaşım hatlarının tam merkezinde olması nedeniyle İstanbul’un en gözde ilçesi konumuna gelen Kartal, amortisman süresinin 18 yıl olmasıyla da konut alıcısının yüzünü güldürüyor. Kartal Atalar’da Yuvam Kartal’dan sonra Kartallife-Atalar projesiyle büyük ses getiren STCA Gayrimenkul, Kartal’da 3 yıl içerisinde 5 yeni proje daha hayata geçirecek.

 • Fikirtepe’ye yeni bir bakış açısı Zer Göztepe
  Fikirtepe’ye yeni bir bakış açısı Zer Göztepe

  Ceylan İnşaat, inşaat sektöründeki tecrübesini Fikirtepe’ye yeni bir bakış açısı getirdiği Zer Göztepe ile taşıyor. İlbank, KİPTAŞ ve Ceylan İnşaat’ın bilirkişiliğiyle ortaya çıkan proje; 675 konuttan meydana gelecek 360 derece bir yaşam projesi olarak yükselmeye hazırlanıyor.

 • İki Evinpark projesinde ön satışlara başlandı
  İki Evinpark projesinde ön satışlara başlandı

  Sefa İnşaat & Koyuncu İnşaat ortaklığıyla İstanbul Anadolu Yakası Maltepe’de hayata geçirilen ‘Evinpark Ada & Tepe’ ve Kadıköy Fikirtepe’de yükselen ‘Evinpark Kadıköy’ projesinde lansman öncesinde 0,88 faiz ve 120 ay vade avantajlarıyla ön satışlara başlandı.

 • Mesa Gökada Projesi İçin Ön Talep Süreci Başladı
  Mesa Gökada Projesi İçin Ön Talep Süreci Başladı

  Konutta ‘kalite’ ve ‘güven’in markası MESA, Anadolu Yakası’nda Projeleri ile yükselmeye devam ediyor. Maltepe’de başlayacak projesi GÖKADA için ön talep başvurularını almaya başladı. Eşsiz Adalar Manzarası ve tertemiz orman havasıyla Mesa GÖKADA Projesi için ön talepte bulunanlar, konut seçimi ve lansman fırsatlarından yararlanma ayrıcalıklarına şimdiden sahip olabilecekler.

 • MOD Gayrimenkul Bahçelievler’e iki yeni projeyle birden geliyor
  MOD Gayrimenkul Bahçelievler’e iki yeni projeyle birden geliyor

  Basın Ekspres Yolu’nda MOD Bahçelievler projesini yürüten MOD Gayrimenkul, aynı bölgede iki yeni projeye birden hazırlanıyor: 300 home ofisten oluşan MOD Ekspres ve 300 konuttan oluşan MOD Güneşli. MOD Gayrimenkul MOD Ekspres’e 2018, MOD Güneşli’ye ise 2019 yılında başlayacak.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer