|   |  Refik Gül Kimdir?
Refik Gül

Refik Gül

 • Adı : Refik

 • Soyadı : Gül

 • Şirket : Gülsan Holding

 • Kategori : Yönetim Kurulu

 • Doğum Tarihi : 1944

 • Pozisyon : Yönetim Kurulu Üyesi

 • Faaliyet Alanları : İnşaat

Refik Gül Biyografisi

Refik Gül, 1944 yılında Elazığ’da dünyaya gelmiştir. Elazığ’da 1946 yılında Gülsan Holding’in temelleri atan Aziz Gül’ün üç oğlundan ikincisidir. Elazığ Sanat Enstitüsü’nü bitirdikten sonra daha öğrencilik yıllarında başladığı çalışma hayatını daha profesyonel olarak yürütmeye devam etmiştir. 1971 yılına gelindiğinde de iki kardeşi, Şefik Gül ve Mehmet Gül ile birlikte Gülsan inşaat şirketini kurmuştur.

Bugün Refik Gül, Gülsan Holding bünyesinde Yönetim Kurulu Üyeliği yapmaktadır. Evli olup iki çocuğu bulunmaktadır.

Gülsan Holding’in iş hayatı otoyol ve yol inşaat çalışmaları ile başlamıştır ve 1 milyar doların üzerinde iş gerçekleştirmiştir. Ancak Refik Gül’e göre, yol üzerine başlayan “yol hikayeleri” artık giderek değişiyor ve gelişiyor.

Gülsan Holding, 2000’li yıllarla birlike enerji alanına odaklanmaya başlamıştır. Bugün üç ayrı bölgede hidroelektrik enerji santrali (HES) kurmuş ve çalışmaya başlatmıştır. Bu santraller ülkemizin artan enerji ihtiyacını karşılamaya çalışmaktadır. Yedi HES projesinin daha proje çalışmaları sürmektedir.

Bunun yanında termik ve doğal gaz çevrim santralleri projeleri devam etmektedir.

Ülke dışında sadece taahhüt değil, bunun dışında yatırım çalışmaları da yapılmaktadır. Örneğin Ukrayna’da bir gaz beton tesisi kurulmuş ve devreye alınmıştır.

Refik Gül, dünyadaki gelişmeleri yakından takip ettiklerini, sağlam ve temkinli adımlarla büyümeye devam edeceklerini ve yeni yatırımlar yapacaklarını söylüyor.

Sadece ülkemizde değil ülke dışında da birçok proje üstlenen ve hayat geçiren şirketleri için Refik Gül, öncelikle ülkemizin, sonrasında da faaliyette oldukları ülkelerin kalkınmalarına ve gelişme hamlelerine katkı sağlamaya çalıştıklarını söylüyor.

Kardeşleri gibi Refik Gül de, Gülsan Şirketler Grubu’nun temel değerleri olan uzmanlaşmak, farklılaşmak ve yenilikçi ve sürdürülebilir olmak ilkelerine sıkı sıkıya bağlı çalışıyor.

Sürdürülebilirlik ilkeleri, Gülsan şirketlerinin, topluma değer katacağına güvendiği proje ve kurumları desteklemek yaklaşımının bir sonucudur. Gülsan Holding, kurumsal sosyal sorumluluk çerçevesinde hareket etmektedir. Çeşitli projeleri gerçekleştirirken, uzun vadede sosyal fayda sağlamayı hedeflemektedir.

Refik Gül, sürdürülebilir olmanın anlamını şu şekilde ortaya koymaktadır:

Kültür: Gülsan’da topluma değer katacak projeler yaratılır ve desteklenir. Projeler toplum ile buluşabilmelidir. Çalışmalar, toplum üzerinde olumlu bir etki bırakmalıdır. Bu nedenle sivil toplum kuruluşları ile sıcak temas gerekir.

Eğitim: Gülsan, ülkenin eğitim altyapısını güçlendirmeye, bu şekilde ekonomik ve sosyal gelişimine katkı sağlamaya çalışmaktadır.

Çevre: İklim değişiklikleri yenilenebilir enerji çalışmalarına olan talebi de arttırmaktadır. Bu yüzden Gülsan’a göre, hep beraber çözümün bir parçası olmak gerekir.

Gülsan Holding Projeleri

Refik Gül ile İlgili Kişiler

 • Mehmet Gül

  Gülsan Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Gül, 1948 yılında Elazığ’da doğmuştur.

 • Şefik Gül

  Gülsan Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan Şefik Gül 1941 yılında Elazığ’da doğmuştur.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.