|   |   | 

Rönesans Holding Üniversiteli Gençleri Ağırladı

Geleceğin mimar ve mühendislerine yönelik “Geleceği Tasarla” çağrısıyla proje yarışması açan Rönesans, üniversite öğrencisi gençleri İstanbul’da ağırladı.

Rönesans Holding Üniversiteli Gençleri Ağırladı

15 üniversiteden İstanbul’a gelen 15 genç, Rönesans Holding’in, LEED sertifikalı projelerini gezdi, yeşil bina ve çevre dostu sistemleri konusunda bilgi aldı

Yarışmaya başvuran öğrenci sayısı 2 ayda 1,000’e yaklaştı, 27 üniversitede 2,500 öğrenciye seminer verildi.

Projelerinde insan unsurunu önde tutan ve yetişmiş insan gücünün önünü açmayı hedefleyen Rönesans Holding, üniversiteler arasında düzenlediği ve yoğun başvurunun görüldüğü “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla” yarışması kapsamında 15 üniversiteden gelen 15 genci İstanbul’da ağırladı, projelerini gezdirdi.

Uluslararası piyasalarda küresel bir oyuncu haline gelen ve Türk inşaat sektörünü dünyanın 16 farklı ülkesinde başarıyla temsil eden Rönesans, düzenlediği gezi programıyla, kuruluşundan bu yana geçen 21 yılda geldiği aşamayı gençlerle paylaştı. İstanbul programıyla, gençlere Holdingin inşaat ve mimarlık alanlarındaki yenilikçi yaklaşımının ve dinamizminin aktarılması, aynı zamanda geleceğin mühendis ve mimarlarının vizyon sahibi olmalarına katkı sağlanması hedeflendi.

“Yeni yıldızlar kazanacağız”

15 farklı üniversiteden gelen ve öğrenci konseyleri aracılığıyla seçilen 15 genç, ilk olarak bir Rönesans yatırımı olan Kozzy AVM’de Rönesans Holding yöneticileri ile öğle yemeğinde bir araya geldi. Rönesans Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Kurumsal İletişim ve Varlık Yönetimi Grup Başkanı Süha Günel ve Rönesans Holding Proje Yönetimi Müdürü Dr. Onur Tokdemir ile buluşan öğrenciler, sektörün dinamikleri hakkında fikir alışverişi yapma imkanı buldular.

Yemekte konuşan Süha Günel, Holdingin gençlere verdiği öneme dikkati çekerek, Rönesans olarak öğrenmenin sürekliliğine inandıklarını ve Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek gençlerin kendi sınırlarını aşmasını istediklerini söyledi. Bu hedef çerçevesinde, “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla” sloganıyla üniversitelerarası proje yarışması düzenlediklerini hatırlatan Süha Günel, şöyle devam etti:

“Yeşil Bina ve Çevre Dostu Sistemler temalı yarışmada öğrenciler; çevre dostu, kalıcı değerler taşıyan yenilikçi, özgün ve sürdürülebilir projeler geliştirmek için çalışacaklar. Bu sayede, gençlere hem yaratıcı bir proje hazırlama hem de kendi geleceklerini tasarlama fırsatı sunuyoruz. Büyük Önder Atatürk’ün ‘Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir’ sözlerinde de ifade ettiği gibi sizlere güveniyoruz. Bu yarışmayla yeni yıldızlar kazanacağımıza ve sizlerin bizim yaptığımız projelerden daha iyilerini yapacağınıza inanıyoruz. Esas gelecek sizlersiniz. İş hayatına erken atılmanız çok önemli. Bu yarışma ile sektörü daha yakından tanıma fırsatı buluyorsunuz, bu fırsatı iyi değerlendirmenizi öneririm.”

Türkiye’nin ilk LEED Platin Sertifikalı Yüksek Yapısı: Rönesans Tower

Rönesans Holding Proje Yönetimi Müdürü Dr. Onur Tokdemir, “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla” yarışması kapsamında bugüne kadar 19 ildeki 27 üniversitede seminerler düzenlediklerini, 2 ay gibi kısa bir sürede 2 bin 592 öğrenciye ulaştıklarını bildirdi. Tokdemir, seminerlerde gençlerle paylaştıkları Rönesans’ın yalın inşaat, yapı bilgi modellemeleri ve çevre dostu bina tasarımlarını şimdi de öğrencilere İstanbul’da yerinde gözlemleme imkanı tanıdıklarını anlattı. Üniversite öğrencilerine, Rönesans Holding’in bugüne kadar hayata geçirdiği yeşil projeler ve bu projelerin en yenisi Rönesans Tower hakkında da bilgi veren Tokdemir şunları söyledi:

‘’Rönesans Gayrimenkul Yatırım tarafından İstanbul Kozyatağı’nda geliştirilen Rönesans Tower, 44 katlı A Sınıfı bir ofis projesi. 185,5 metre yüksekliğindeki kule, Amerikan Yeşil Bina Konseyi (USGBC) tarafından geliştirilen ve Dünyanın en önemli gönüllü sertifikalarından biri olan LEED sertifikalarının en üst sınıfı olan (LEED Platin Sertifikası) sahibi. Türkiye’nin ilk LEED Platin Sertifikalı Yüksek Yapısı olan Rönesans Tower'ın hem mimarlık hem de mühendislik literatürüne girecek birçok özelliği bulunuyor.

Yüzde 100 yeşil enerjili Rönesans Tower’da yüzde 26 enerji tasarrufu, şebeke suyu bağlı olmadan, kurulan depolardaki yağmur suyunun kullanımıyla sulama ihtiyacının tamamı karşılanıyor ve yüzde 45 su tasarrufu sağlanıyor ve gün ışığından yüzde 90 oranında yararlanılıyor. Yerden deplasmanlı havalandırma sistemi ile Rönesans Tower'ın tüm alanlarına yüzde 100 temiz hava sağlanıyor. Ayrıca, deprem güvenliği için çok önemli olan ve Türkiye’de ilk defa uygulanan "outrigger" sistemiyle deprem yükleri sönümlendiriliyor.”

Sürdürülebilir projeleri yerinde gördüler

Aralarında ODTÜ, İTÜ, Boğaziçi, Mardin Artuklu, Gaziantep, Selçuk ve Erciyes üniversitelerinin de bulunduğu mimarlık ve mühendislik fakültelerinden gelen gençler daha sonra, eğitim-öğretime bu yıl açılan TED Rönesans Koleji’ni gezdiler. Gezide geleceğin mimar ve mühendislerine, Türkiye’de LEED Altın Sertifika’yı alan ilk özel okul olan kolejin, tüm yaşam alanlarının en üst düzeyde çevreci yaklaşımla tasarlandığı ve inşa edildiği bilgisi verildi.

TED Rönesans Koleji’nin ardından üniversiteli gençler, Türkiye’nin en büyük ofis geliştiricisi firmanın RönesansBiz Küçükyalı Ofis projesini ziyaret ettiler. Verimlilik esasına dayalı tasarım ve mimari anlayışla geliştirilen, LEED Gold sertifikası adayı RönesansBiz Küçükyalı, geleneksel binalara kıyasla yüzde 43 su tasarrufu ve yüzde 38 oranında enerji verimliliği sağlıyor.

27 üniversitede seminerler verildi

2014 yılında dünyanın en büyük uluslararası inşaat şirketleri arasında 53’üncü sıraya yükselen Rönesans Holding’in, geleceği şekillendirecek gençlerle tanışmak ve sinerji oluşturmak için düzenlediği yarışma öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılandı. “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla” sloganıyla gerçekleşen yarışmaya, Türkiye genelindeki tüm üniversitelerin 3. ve 4. sınıf mimarlık ve mühendislik fakültesi öğrencileri, takımlar halinde katılabiliyorlar. “Yeşil Bina ve Çevre Dostu Sistemler” temalı yarışmada öğrenciler; çevre dostu, kalıcı değerler taşıyan yenilikçi, özgün ve sürdürülebilir projeler geliştirmek için çalışacaklar.

Yarışma kapsamında bugüne kadar Türkiye’nin farklı illerindeki üniversitelerde ‘Sürdürülebilirlik’ ve ‘Çevre Dostu Sistemler’ konusunda seminerler de düzenlendi. İstanbul, Trabzon, Ankara, Malatya, Şanlıurfa, İzmir, Adana, Mardin, Gaziantep, Eskişehir, Bursa, Konya, Erzurum, Kahramanmaraş, Mersin, Kayseri, Edirne, Kocaeli, Balıkesir’de 27 üniversite ziyaret edildi ve buralardaki seminerlerde gençlere Rönesans’ın ‘Yalın İnşaat’ prensipleri ve yeşil binalar hakkında bilgi verildi.

Çevrenin öneminin ve çevre konusunda artan kaygıların farkında olarak, yeşil projeler konusunda yoğun olarak çalışan, yeşil hizmetler sunan ve kaynakların korunmasını sağlayan Rönesans Holding’in söz konusu yarışmasına, bugüne kadar 78 üniversiteden 912 genç başvuruda bulundu. 297 kişi ve 104 grupla en fazla başvurunun geldiği İstanbul’u, 95 kişiyle Gaziantep, 92 kişiyle Ankara ve farklı sayılarıyla İzmir, Kocaeli, Eskişehir, Mardin, Trabzon ve öteki iller izliyor.

Yarışmaya katılacak gençlerin proje teslimi için 13 Şubat 2015’e kadar başvurmaları gerekiyor. Sonuçlar ise 27 Şubat 2015 günü açıklanacak.

 

Şirket Haberleri

Şirket Kategorisindeki diğer haberler

 • Hasanoğlu, İnşaat Ekonomisi Zirvesi’ne katılacak
  Hasanoğlu, İnşaat Ekonomisi Zirvesi’ne katılacak

  2. İnşaat Ekonomisi Zirvesi, 19 Ekim 2017'de Boğaziçi Üniversitesi’nde “Kazançlı Yapılar İnşa Etme Sanatı” temasıyla gerçekleşecek. İnşaat sektöründe 25 yıla yakın bir süredir yenilikçi birçok projeye imza atan Hasanoğlu İnşaat zirvede, silver sponsor olarak yer alacak.

 • Coldwell Banker, Türkiye’de 130 ofise ulaştı!
  Coldwell Banker, Türkiye’de 130 ofise ulaştı!

  49 ülkede 3.500 ofis ve 86 bin gayrimenkul danışmanıyla yılda 250 milyar dolarlık gayrimenkul satışına aracılık eden Coldwell Banker, Türkiye’de de zirveye emin adımlarla yürüyor. Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Gökhan Taş “Türkiye’de 4 yılda 130 ofis ve 1.500 gayrimenkul profesörüne ulaştık. 1906’dan bu yana edindiğimiz 111 yıllık tecrübeyi ofislerimizi aktarıyoruz” dedi.

 • International Property Awards’da Royal Group'a iki birincilik!
  International Property Awards’da Royal Group'a iki birincilik!

  Hızlı büyümesiyle inşaat sektöründe yıldız markalar arasında yerini alan Royal Group, kırılması zor bir rekora imza attı. Royal Group,Kartal’da kentsel dönüşüm çerçevesinde başladığı ilk projesinden de ikinci projesinden de dünyanın en prestijli emlak ödülleri olan International Property Awards’da 2 Avrupa birinciliği aldı.

 • Atmaca Gayrimenkul’den 30 Milyon TL’lik Satış
  Atmaca Gayrimenkul’den 30 Milyon TL’lik Satış

  Gayrimenkul sektöründe yüzlerce aile ev sahibi yapan, Bahçeşehir’in değişiminde ve gelişiminde büyük pay sahibi olan Atmaca Gayrimenkul, imza attığı yeni projeleriyle gayrimenkul sektöründe fark yaratırken sunduğu başarılı satış performansıyla da dikkat çekiyor.

 • ERA Gayrimenkul'den girişimci adaylarına kazancın sırrı
  ERA Gayrimenkul'den girişimci adaylarına kazancın sırrı

  Her yıl yüzlerce girişimcinin katıldığı ve sektörün önemli organizasyonlarından biri olan ‘Bayim Olur Musun Fuarı’ bu yıl da iş kurmak isteyenler için fırsat yaratacak. Girişimci adaylarının buluşma noktası olan fuara katılan ERA Gayrimenkul de kendi işini kurmak isteyenlere franchise sektörünün avantajlarını anlatacak.

 • Hasanoğlu İnşaat Müsiad Vizyoner’17’de!
  Hasanoğlu İnşaat Müsiad Vizyoner’17’de!

  Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) iki yılda bir düzenlediği MÜSİAD Vizyoner’17 Sektörler Zirvesi’ne, inşaat sektöründe 25 yıla yakın bir süredir yenilikçi birçok projeye imza atan Hasanoğlu İnşaat da katılacak. 11-12 Ekim'de WOW Convetion Center’de gerçekleşecek zirvenin ana teması ‘dönüşüm’ kavramı olacak.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer