|   |   | 

Rönesans’ın Yeni Vizyonu Avrupa

Dünyanın en uzun tüneli olan gotthard tüneli’nde imzası bulunan rönesans, avrupa şirketlerini satın almaya hazırlanıyor.

Rönesans’ın Yeni Vizyonu Avrupa

Dünyanın en büyük 100 kuruluşu içinde 64’üncü sırada olan rönesans, dış satın almalarla, bu yıl 40-50 kuruluş arasında yer almayı hedefliyor.

Rönesans Holding Rusya Başkanı Avni Akvardar: “Avrupa ekonomisinin içinde bulunduğu zorluklar nedeniyle, Rönesans’ın büyüme sürecine katkıda bulunacak dış satın almalara yoğunlaştık”

“Hedefimiz organik büyümenin yanı sıra yapacağımız dış satın almalarla gelecek 5 yılda dünyada ilk 20 içine girmek”

“Satın almalar bizi daha da hızlı bir şekilde çok ulusluluk ve çok kültürlülük yolunda yukarılara taşıyacak”

 

Dünyanın en uzun tüneli olan Gotthard Tüneli’nde imzası bulunan Rönesans Holding’in yeni vizyonu Avrupalı şirketleri satın alarak, bu kıtada da söz sahibi olmak… Dünyanın en büyük 100 kuruluşu içinde 64’üncü sırada olan Rönesans, bu yıl 40-50 kuruluş arasında yer almayı hedefliyor.

Rönesans Holding Rusya Başkanı Avni Akvardar, Avrupa ekonomisinin içinde bulunduğu zorluklar nedeniyle Rönesans’ın büyüme sürecine katkıda bulunacak dış satın almalara yoğunlaştıklarını belirterek, “Hedefimiz organik büyümenin yanı sıra yapacağımız dış satın almalarla gelecek 5 yılda dünyada  ilk 20 içine girmek. Satın almalar bizi daha da hızlı bir şekilde çok ulusluluk ve çok kültürlülük yolunda yukarılara taşıyacak” dedi.

Türkiye’nin yanı sıra Rusya ve BDT ülkeleri başta olmak üzere yakın coğrafyalarda  önemli altyapı projelerine imza atan ve bu bölgelerde gayrimenkul geliştirme,  inşaat ve enerji  alanındaki yatırımlarıyla adından söz ettiren Rönesans Holding, şimdi de Avrupa’ya açılıyor. Rönesans Holding Rusya Başkanı Avni Akvardar, tamamlandığında 57 kilometrelik uzunluğuyla Avrupa’nın ve aynı zamanda da dünyanın en uzun tüneli olacak Alpler’deki Gotthard Tünel projesinin bu yönde atılan ilk adım olduğunu söyledi.

“Dünyadan yeni teklifler alıyoruz”

Toplam 9.5 milyar Euro’ya mal olacak Gotthard Tünel projesinin gerçekleştiren iki konsorsiyum içinde de Rönesans’ın yüzde 25’lik bir payla yer aldığını belirten Akvardar, şu bilgileri verdi:

“Gotthard projesi İsviçre başta olmak üzere Avrupa’daki ülkelerin yüzyıllığı aşan bir hayali. Kuzeyi Hollanda, İsviçre üzerinden güneye İtalya’ya Akdeniz’e bağlayacak proje toplam 15.5 Milyar Euro’luk büyük bir proje. Alp Dağlarının altından geçecek Gotthard Projesi bu yatırımın 9.5 milyar Euro’luk kısmını oluşturuyor. Biz projeyi gerçekleştiren iki konsorsiyum içinde de yer alıyoruz. Bu konsorsiyumda bulunan  Avusturya merkezli firmayı geçen yıl satın alarak bu projeye dahil olduk. Şimdi Avrupa’nın kalbinden geçecek bu tarihi projede yer almak suretiyle Avrupa’ya da Rönesans damgasını vuruyoruz. Hem Rusya ve BDT ülkelerinde büyük yatırımlarımız olduğu için, hem de Gotthard Projesi önemli bir prestij getirdiği için büyük ihalelere katılımlar ve satın almalar konusunda yeni teklifler de alıyoruz.”

Avrupa’daki fırsatlara sıkı takip!

“Avrupa ekonomileri son dönemde zor bir süreçten geçiyor. Zor duruma düşen şirketler söz konusu... Biz de bu fırsatları takip ediyoruz. Rönesans’ın büyüme sürecine katma değer yaratacak projelere yoğunlaştık ve bu konuda seçici davranıyoruz” diye konuşan Akvardar, yeni hedeflerini şöyle anlattı:

“Rönesans 2013 verileriyle müteahhitlik firmaları kategorisinde dünyanın en büyük 100 kuruluşu içinde 64. sırada yer alıyor. Yeni satın almalarla bu yıl ilk 40-50 kuruluş içine girmeyi planlıyoruz. Hedefimiz organik büyümenin yanı sıra yapacağımız dış satın almalarla gelecek 5 yılda ilk 20 içine girmek... Bu alanda Çinli inşaat firmalarıyla aramızda büyük rekabet var. Pasta da artık küçüldüğü için rekabet daha da kızışacak. Belli bir noktadan sonra sadece organik büyümek yeterli değil. Bu nedenle uygun fırsatlar olduğunda yeni satın almalar yapacağız. Almanya’da yakın zamanda açıklayacağımız yeni bir satın almamız oldu. İş yaptığımız sektörleri de genişletiyoruz. Enerji santralleri alanında da yatırımlarımız olacak. Uzun dönemli hedefimiz inşaat sektöründe dünyanın en büyük ilk 5 kuruluşu arasına girmek”

Dünyadaki özel tünel firmalarıyla rekabet edecek!

Rönesans İnşaat,30’dan fazla ülkede faaliyet gösteren Avusturya merkezli ALPINE Group’un İsviçre kolu ‘ALPINE Bau GmbH, Hergiswil’ firmasını,1 Temmuz 2013 tarihinde satın almıştı.  Söz konusu şirket,  İsviçre’de “Renaissance Construction Hergiswil” adıyla faaliyet gösteriyor. Bu satın alma Rönesans’ın yeni hedefinin ilk ayaklarından birini oluşturuyor. Rönesans Holding, bu sayede dünyadaki çok özel tünel firmalarıyla da rekabet etmeyi amaçlıyor.

Tünel inşaatını Rönesans Holding dışında Alpiq InTec (Güç ve Kablo Sistemleri), Alcatel-Lucent Schweiz/ Thales RSS (Telekomünikasyon ve Güvenlik Sistemleri), Balfour Beatty Rail (Raylı ulaşım sistemleri) firmaları gerçekleştiriyor.  

Dünyanın en uzun tünelinin özellikleri

2016 sonunda tamamlanacak Gotthard Tüneli, İtalya, İsviçre arasında çalışacak hızlı tren projesinin en önemli bölümlerinden birini oluşturuyor. 29 Mart’ta test sürüşü yapılan Tünel, tamamlandığında Avrupa’nın en uzun tüneli ünvanını kazanacak. Alp Dağları’nın altından geçerek, İtalya ve İsviçre arasında çalışacak olan hızlı tren projesinin (New Alpine Transversal by Rail) en önemi bölümlerinden olan Gotthard Yeraltı Tüneli her biri 57 km uzunluğunda 2 tüp geçitten oluşuyor. Tünel inşaatında toplam 700 kişi çalışıyor.

Verilen bilgiye göre, toplam 9.5 Milyar Euro’ya mal olacak dünyanın en uzun demiryolu tüneli, saatte 250 kilometre hıza göre tasarlandı.  İtalya ve İsviçre arasında yük ve yolcu taşınmasına olanak  sağlayacak proje sayesinde trenler, Zürih ve Milano arasını 2 saat 40 dakikada alabilecekler. Gotthard Base Tüneli 2016 sonunda trafiğe açıldığında, Japonya’nın 54 kilometrelik Seikan Tüneli’ni geride bırakacak. 

 

 

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Ödül İstanbul'da yeni kampanya!
  Ödül İstanbul'da yeni kampanya!

  Özyurtlar Holding, 'Ödül İstanbul' projesinde yeni bir kampanyaya start veriyor. Kampanyaya göre;'Ödül İstanbul'dan yüzde 5 peşin veayda 1.900 TL taksitle ev almak mümkün olacak.

 • Çok Kazandıran Yatırım: Sinpaş Gökorman
  Çok Kazandıran Yatırım: Sinpaş Gökorman

  Gökorman, orman manzaralı konumuyla ‘Lokasyona’, doğadan ilham alan özgün mimarisi ile ‘Tasarıma’, 44 yıllık Sinpaş güvencesi ve kalitesi ile ‘Markaya’ yatırımın en ideal adresi olacak.

 • IFC, Greenox Projesine Edge Sertifikası Verdi
  IFC, Greenox Projesine Edge Sertifikası Verdi

  Greenox, Dünya Bankası Grubu üyesi IFC (Uluslararası Finans Kurumu) tara-fından ülkemizde ilk defa uygulanacak EDGE (Yüksek Verimlilik için Tasarımda Mükemmellik) Sertifika Programı kapsa-mında, aday gösterilen özel sektör projeleri arasından seçilen tek proje ol-du.

 • Mod İstanbul Fiyat
  Mod İstanbul Fiyat

  Ortadoğu Grup tarafından İstanbul Kağıthane'de yükselen Mod İstanbul projesinde daire fiyatları!

 • Sıfır Ev Temizliğinin Püf Noktaları
  Sıfır Ev Temizliğinin Püf Noktaları

  Eğer yeni bir ev satın aldıysanız ya da kiraladıysanız, ilk yapmanız gereken taşınmadan önce temizlemektir. Ancak bu evde sizden daha önce yaşayan olmadıysa, temizlik işi biraz daha zorlaşabilir. Sıfır ev temizliğinin püf noktalarını sizin için derledik.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer