|   |   | 

Rönesans'tan Minsk'te İkinci Proje

Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi Listesi’nde 53.sırada yer alan Rönesans Holding, Belarus’taki ikinci projesinin de startını verdi.

Rönesans'tan Minsk'te İkinci Proje

Rönesans Holding’in yapımını üstlendiği Türkmenistan’ın Belarus Cumhuriyeti’ndeki Büyükelçiliği’nin temeli 9 Ekim 2014 tarihinde gerçekleştirilentörenle atıldı. Törene Türkmenistan ve Belarus devlet başkanları katıldı. Belarus Cumhurbaşkanı Alexander Lukashenko yeni elçilik binasınınMinsk’in mimari görüntüsünü değiştireceğini söyledi. Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguly Berdimuhamedow da elçilik binasının iki ülke arasındaki dostluk ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesinde köprü olacağını ifade etti.

Belarus Cumhuriyeti’nin başkenti Minsk’te yapılan temel atma töreninde Türkmenistan'ı Devlet Başkanı Gurbanguly Berdimuhamedow, Belarus'u Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko temsil etti. Törende Belarus Cumhuriyeti ve Türkmenistan devletlerinin bakanları, diplomatları ile Rönesans Holding Başkanı Dr. Erman Ilıcak ve Holding yöneticileri hazır bulundu.

Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguly Berdimuhamedow, temel atma töreninde yaptığı konuşmada, yeni elçilik binasının hizmete girmesiyleBelarus halkının, Türkmenistan’ın kültürü ve sanatıyla ilgili daha çok bilgi sahibi olacağını söyledi. Berdimuhamedow, “Yeni elçilik binasında iki ülkenin bilim adamları, aydınlarla bir araya gelecekler. İnanıyorum ki bu bina iki ülke arasında sağlam dostluk ve karşılıklı anlayışa dayalı ilişkilerin geliştirilmesinde yeni bir köprü olacaktır. Kapımız dostlarımıza ve ekonomik işbirliğine her zaman açık olacaktır” dedi.

Yeni elçilik binası Minsk’in mimari görüntüsünü değiştirecek

Belarus Cumhurbaşkanı Alexander Lukashenko da törendeki konuşmasında, yeni elçilik binasının başkentin mimari görüntüsünü değiştireceğini söyledi. Temeli atılan elçilik binasının Belarus ile Türkmenistan arasında yeni bir dönem başlatacağını ve iki ülke arasındaki kökleri sağlam işbirliğinin önemli bir göstergesi olacağını kaydeden Lukashenko, “Belarus’da Türkmenistan Elçiliği kompleksi projesinin temelini atıyoruz. Bu proje ile güvenli temellere dayanan uzun soluklu işbirliğimizi ve bunu geliştirmek için de ne kadar hevesli olduğumuzu kanıtlamış oluyoruz.

Karşılıklı ekonomik ilişkiler, iç ve dış politikalarda benzer yaklaşımlar ve çalışkan insanlarımız arasındaki iyi ilişkiler iki ülkeyi birbirine bağlıyor.Bilimsel, teknik, insani yardım işbirliği, bölgeler arası gelişmiş coğrafi bağlar Belarus ve Türkmenistan arasındaki ekonomik işbirliğinin temelinioluşturuyor. Bu elçilik binası verimli ve dostluk içeren toplantıların merkezi olacak. İnanıyorum ki yakın gelecekte yeni bir tesisin resmi açılışını da gerçekleştireceğiz. Bu yeni elçilik binası başkent Minsk’in mimari görüntüsünü değiştirecek” diye konuştu.

24 milyon dolarlıproje

Türkmenistan Büyükelçilik kompleksi, Galleria Concept Çok Amaçlı Alışveriş Merkezi ve Otel projesinin ardından Rönesans Holding tarafındanBelarus’un başkenti Minsk’te inşa edilecek ikinci proje. Büyükelçilik kompleksi ile Türkmenistan, 1995 yılından bu yana elçiliğinin bulunduğu Belarus’ta yeni ve modern binasıyla temsil edilmeye başlanacak. Yaklaşık 24 milyon Dolar tutarındaki proje, büyükelçilik ve konsolosluk idari binası, konut ve teknik binadan oluşacak. Dış cephesi İtalyan mermeriyle kaplanacak bina, özgün tasarımıyla da dikkat çeken bir proje olacak. 7 bin 300 metrekarelik kapalı alana sahip büyükelçilik kompleksinin, 2016 yılının Şubat ayında hizmet vermeye başlaması planlanıyor.

Rönesans’ın Türkmenistan’da üstlendiği projeler

Rönesans Holding Türkiye ve dünyanın 18 farklı ülkesinde ana müteahhit ve yatırımcı olarak faaliyet gösteriyor. Taahhüt sektöründe Dünyanın ilk 5 şirketi arasına girmeyi hedefleyen Rönesans’ın Türkmenistan’da üstlendiği dev projelerin de katkısıyla, bu hedefe adım adım ilerliyor.

Rönesans’ın Türkmenistan’da üstlendiği başlıca projeler arasında Mary Amonyak ve Üre Üretim Fabrikası, Ahal Gas to Gasoline (GTG) (Doğalgazdan benzin üretim) Tesisi, Türkmenabad Sülfürik Asit Üretim Fabrikası, Ashgabat’ta hayata geçirilen Detsky Mir Alışveriş Merkezi, Türkmenistan Uluslararası Gaz ve Petrol Üniversitesi ile Demiryolları, Ulaştırma ve Sanayi Bakanlıkları İdari Binaları yer alıyor.

Rönesans Holding Hakkında

Dr. Erman Ilıcak tarafından 1993 yılında St.Petersburg’da kurulan Rönesans Holding, bugün Türkiye ve dünyanın 18 farklı ülkesinde ana müteahhit ve yatırımcı olarak hizmet veren bir şirketler topluluğu…İnşaat, gayrimenkul geliştirme, enerji ve sağlık ana dallarında faaliyet gösteren Rönesans Holding, dünyanın en büyük müteahhitlik şirketleri arasında 53’üncü sırada yer alıyor. Rönesans Holding, 37 bin çalışanı ile alışveriş merkezleri, ofisler, oteller, konutlar, karma yapılar, ağır sanayi tesisleri, altyapı tesisleri, hafif üretim tesisleri, kimyasal ve ilaç üretim tesisleri, yiyecek ve içecek işleme tesisleri, araba ve makine fabrikaları, devlet binaları, sağlık kompleksleri ve enerji santralleri inşa ediyor.2014 yılı ikinci çeyreğinde aktif büyüklüğü 12 milyar TL’ye ulaşan Rönesans Holding’in aynı yıl, aktif büyüklüğüne göre büyüme oranı yüzde 67,ciro bazında büyüme oranı ise yüzde 76 olarak gerçekleşti. Holding’in global cirosu ise 4,5 milyar TL. Rönesans Holding, 23 bin çalışanı ve 3,6 milyar Dolar iş hacmi ile de Rusya’nın en büyük yabancı inşaat şirketi konumunda… İnşaat sektöründe dünyanın en büyük ilk 5 kuruluşu arasına girmeyi hedefleyen Rönesans Holding, önümüzdeki 3 yıl boyunca 3,2 milyar Euro’luk yatırım yapmayı planlıyor.

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Uluslararası gayrimenkul lobisi kurulmalı!
  Uluslararası gayrimenkul lobisi kurulmalı!

  GİSP (Gayrimenkul İçin Strateji Platformu) tarafından düzenlenen ‘Gayrimenkul Alanında Uluslararası Lobi’ konulu Yuvarlak Masa toplantısında Yabancı Kurumsal Yatırımcı ve Gayrimenkul Lobisi konusu ele alındı.

 • Aykonut’un 20 yıllık çilesi sona eriyor!
  Aykonut’un 20 yıllık çilesi sona eriyor!

  Aydın ilinin Güzelhisar mahallesinde 19 yıl önce kurulan ancak ev sahibi olmak isteyen üyelerini mağdur eden Aykonut’un çilesi için büyük adım atıldı. Aykonut Yapı Kooperatifi, Sökeli İnşaat Firması Yavuzlar ile sözleşme imzalarken, 20 yıllık çilenin sona erdirilmesi için harekete geçildi.

 • Pruva 34’de metrekare fiyatı 4 bin dolardan başlıyor!
  Pruva 34’de metrekare fiyatı 4 bin dolardan başlıyor!

  İstanbul’un en değerli lokasyonlarından biri olan Bakırköy’de ‘Pruva 34’ projesi Doğa Madencilik imzasıyla yükseliyor. Teslimlerin 2018 Haziran’da gerçekleştirilmesi planlanan ‘Pruva 34’de dairelerin metrekare fiyatları 4 bin dolardan başlıyor. Projeden konut sahibi olmak isteyenlere 60 ay sıfır faizle ödeme avantajı sunuluyor.

 • 3 yıl içerisinde lüks konut talebi, arzından daha fazla olacak
  3 yıl içerisinde lüks konut talebi, arzından daha fazla olacak

  Tayland’ın başkenti Bangkok’ta düzenlenen “Ev Üreticileri Fuarı 2017”de, önümüzdeki 3 yıl içerisinde lüks konut sektöründeki talebin konut arzından daha fazla bir artış göstereceği, yüksek gelir sahibi bireylerin %25’inin lüks konut satın alacağı ve %17’lik bir kesimin de lüks konutlarını satacağı öngörülüyor.

 • Dışı Gökdelen İçi Yağmur Ormanı Rosemont Hotel
  Dışı Gökdelen İçi Yağmur Ormanı Rosemont Hotel

  Dubai’de inşa edilen yeni bir gökdelen, bölgedeki diğer gökdelen otellerle kıyasıya rekabete hazırlanıyor. Rosemont Hotel ve rezidans kuleleri, çarpıcı tasarımıyla bölgenin cazibe merkezlerinden biri olacak.

 • Hazine Arazisi Üzerindeki Gecekondulara Af Geliyor
  Hazine Arazisi Üzerindeki Gecekondulara Af Geliyor

  Meclis Genel Kurulu’nda görüşmelerine devam edilen Torba Kanun’da kabul edilen maddeyle, hazine arazisi üzerine yapılan taşınmazlar için af getirilmesi kararlaştırıldı. Bu yapılar, kentsel dönüşüme de dahil edilebilecek.

 • Cebri Satış Ne Demek?
  Cebri Satış Ne Demek?

  Cebri satış için gerekli belgeler nelerdir? Cebri satış için istenilen harç ve döner sermaye ücreti ne kadardır?

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer