|   |   | 

Rönesans'tan Minsk'te İkinci Proje

Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi Listesi’nde 53.sırada yer alan Rönesans Holding, Belarus’taki ikinci projesinin de startını verdi.

Rönesans'tan Minsk'te İkinci Proje

Rönesans Holding’in yapımını üstlendiği Türkmenistan’ın Belarus Cumhuriyeti’ndeki Büyükelçiliği’nin temeli 9 Ekim 2014 tarihinde gerçekleştirilentörenle atıldı. Törene Türkmenistan ve Belarus devlet başkanları katıldı. Belarus Cumhurbaşkanı Alexander Lukashenko yeni elçilik binasınınMinsk’in mimari görüntüsünü değiştireceğini söyledi. Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguly Berdimuhamedow da elçilik binasının iki ülke arasındaki dostluk ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesinde köprü olacağını ifade etti.

Belarus Cumhuriyeti’nin başkenti Minsk’te yapılan temel atma töreninde Türkmenistan'ı Devlet Başkanı Gurbanguly Berdimuhamedow, Belarus'u Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko temsil etti. Törende Belarus Cumhuriyeti ve Türkmenistan devletlerinin bakanları, diplomatları ile Rönesans Holding Başkanı Dr. Erman Ilıcak ve Holding yöneticileri hazır bulundu.

Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguly Berdimuhamedow, temel atma töreninde yaptığı konuşmada, yeni elçilik binasının hizmete girmesiyleBelarus halkının, Türkmenistan’ın kültürü ve sanatıyla ilgili daha çok bilgi sahibi olacağını söyledi. Berdimuhamedow, “Yeni elçilik binasında iki ülkenin bilim adamları, aydınlarla bir araya gelecekler. İnanıyorum ki bu bina iki ülke arasında sağlam dostluk ve karşılıklı anlayışa dayalı ilişkilerin geliştirilmesinde yeni bir köprü olacaktır. Kapımız dostlarımıza ve ekonomik işbirliğine her zaman açık olacaktır” dedi.

Yeni elçilik binası Minsk’in mimari görüntüsünü değiştirecek

Belarus Cumhurbaşkanı Alexander Lukashenko da törendeki konuşmasında, yeni elçilik binasının başkentin mimari görüntüsünü değiştireceğini söyledi. Temeli atılan elçilik binasının Belarus ile Türkmenistan arasında yeni bir dönem başlatacağını ve iki ülke arasındaki kökleri sağlam işbirliğinin önemli bir göstergesi olacağını kaydeden Lukashenko, “Belarus’da Türkmenistan Elçiliği kompleksi projesinin temelini atıyoruz. Bu proje ile güvenli temellere dayanan uzun soluklu işbirliğimizi ve bunu geliştirmek için de ne kadar hevesli olduğumuzu kanıtlamış oluyoruz.

Karşılıklı ekonomik ilişkiler, iç ve dış politikalarda benzer yaklaşımlar ve çalışkan insanlarımız arasındaki iyi ilişkiler iki ülkeyi birbirine bağlıyor.Bilimsel, teknik, insani yardım işbirliği, bölgeler arası gelişmiş coğrafi bağlar Belarus ve Türkmenistan arasındaki ekonomik işbirliğinin temelinioluşturuyor. Bu elçilik binası verimli ve dostluk içeren toplantıların merkezi olacak. İnanıyorum ki yakın gelecekte yeni bir tesisin resmi açılışını da gerçekleştireceğiz. Bu yeni elçilik binası başkent Minsk’in mimari görüntüsünü değiştirecek” diye konuştu.

24 milyon dolarlıproje

Türkmenistan Büyükelçilik kompleksi, Galleria Concept Çok Amaçlı Alışveriş Merkezi ve Otel projesinin ardından Rönesans Holding tarafındanBelarus’un başkenti Minsk’te inşa edilecek ikinci proje. Büyükelçilik kompleksi ile Türkmenistan, 1995 yılından bu yana elçiliğinin bulunduğu Belarus’ta yeni ve modern binasıyla temsil edilmeye başlanacak. Yaklaşık 24 milyon Dolar tutarındaki proje, büyükelçilik ve konsolosluk idari binası, konut ve teknik binadan oluşacak. Dış cephesi İtalyan mermeriyle kaplanacak bina, özgün tasarımıyla da dikkat çeken bir proje olacak. 7 bin 300 metrekarelik kapalı alana sahip büyükelçilik kompleksinin, 2016 yılının Şubat ayında hizmet vermeye başlaması planlanıyor.

Rönesans’ın Türkmenistan’da üstlendiği projeler

Rönesans Holding Türkiye ve dünyanın 18 farklı ülkesinde ana müteahhit ve yatırımcı olarak faaliyet gösteriyor. Taahhüt sektöründe Dünyanın ilk 5 şirketi arasına girmeyi hedefleyen Rönesans’ın Türkmenistan’da üstlendiği dev projelerin de katkısıyla, bu hedefe adım adım ilerliyor.

Rönesans’ın Türkmenistan’da üstlendiği başlıca projeler arasında Mary Amonyak ve Üre Üretim Fabrikası, Ahal Gas to Gasoline (GTG) (Doğalgazdan benzin üretim) Tesisi, Türkmenabad Sülfürik Asit Üretim Fabrikası, Ashgabat’ta hayata geçirilen Detsky Mir Alışveriş Merkezi, Türkmenistan Uluslararası Gaz ve Petrol Üniversitesi ile Demiryolları, Ulaştırma ve Sanayi Bakanlıkları İdari Binaları yer alıyor.

Rönesans Holding Hakkında

Dr. Erman Ilıcak tarafından 1993 yılında St.Petersburg’da kurulan Rönesans Holding, bugün Türkiye ve dünyanın 18 farklı ülkesinde ana müteahhit ve yatırımcı olarak hizmet veren bir şirketler topluluğu…İnşaat, gayrimenkul geliştirme, enerji ve sağlık ana dallarında faaliyet gösteren Rönesans Holding, dünyanın en büyük müteahhitlik şirketleri arasında 53’üncü sırada yer alıyor. Rönesans Holding, 37 bin çalışanı ile alışveriş merkezleri, ofisler, oteller, konutlar, karma yapılar, ağır sanayi tesisleri, altyapı tesisleri, hafif üretim tesisleri, kimyasal ve ilaç üretim tesisleri, yiyecek ve içecek işleme tesisleri, araba ve makine fabrikaları, devlet binaları, sağlık kompleksleri ve enerji santralleri inşa ediyor.2014 yılı ikinci çeyreğinde aktif büyüklüğü 12 milyar TL’ye ulaşan Rönesans Holding’in aynı yıl, aktif büyüklüğüne göre büyüme oranı yüzde 67,ciro bazında büyüme oranı ise yüzde 76 olarak gerçekleşti. Holding’in global cirosu ise 4,5 milyar TL. Rönesans Holding, 23 bin çalışanı ve 3,6 milyar Dolar iş hacmi ile de Rusya’nın en büyük yabancı inşaat şirketi konumunda… İnşaat sektöründe dünyanın en büyük ilk 5 kuruluşu arasına girmeyi hedefleyen Rönesans Holding, önümüzdeki 3 yıl boyunca 3,2 milyar Euro’luk yatırım yapmayı planlıyor.

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Emlak Sektörü Umut Dolu
  Emlak Sektörü Umut Dolu

  Gayrimenkul Uzmanı Köksal Ünal, başta kur ve dış gelişmeler olmak üzere ekonomide çok büyük ve beklenmedik büyük olumsuzluklar olmaması durumunda konut sektörünün önümüzdeki yıllarda tavan yapabileceğini bildirdi.

 • Atıl Kamu Arsa ve Binaları Değerlendirilecek
  Atıl Kamu Arsa ve Binaları Değerlendirilecek

  Maliye Bakanlığı, vergi dışı gelirleri artırmayı amaçlayan bir paket üzerinde çalışıyor. Pakette, özelleştirme kapsamı dışında bulunan kamu kuruluşlarının arsa, arazi, bina gibi atıl varlıklarının değerlendirilmesine ağırlık verilecek.

 • Konut Alırken Bunlara Dikkat Ediyor Musunuz?
  Konut Alırken Bunlara Dikkat Ediyor Musunuz?

  İnsanın hayatı boyunca yapacağı önemli işlerin ilk sırasında kendisine ait bir ev almak geliyor. Gün içerisinde maruz kalınan tüm yorgunluk, koşturmaca ve çalışma hayatımızda sarf edilen fiziksel ve zihinsel yorgunluğa karşı rahatlayabileceğimiz yaşam alanıdır evlerimiz. Peki! bu kadar dikkat edip, çabalayarak edineceğimiz evimizi satınalırken de aynı dikkati gösteriyor muyuz acaba?

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer