|   |   | 

Rotterdam Uluslararası Mimarlık Bienali Küratörleri Açıklandı

Rotterdam Uluslararası Mimarlık Bienali IABR-2018-2020 küratörlerinin isimleri açıklandı. IABR'den yapılan açıklamaya göre, Hollanda, Belçikalı ve Flaman üç mimar bu önemli etkinliğin küratörlüğünü yapacak.

Rotterdam Uluslararası Mimarlık Bienali Küratörleri Açıklandı

Hollanda'nın Devlet Baş Mimarı Floris Alkemade, Flaman Devlet Mimarı Leo Van Broeck ve Belçikalı Mimar Joachim Declerck, Rotterdam Uluslararası Mimarlık Bienali'nin küratörleri olarak seçildi.

Seçilen küratörler Alkemade, Van Broeck ve Declerck, mekansal transformasyonun günümüzün önemli sorunlarına nasıl yanıt verebileceği üzerinde duracak. Rhine-Meuse-Scheldt Deltasının kendine özgü kentsel, ekolojik ve ekonomik sisteminin çalışma alanı olacak.

2017 baharından başlayarak 2020 yazına kadar sürecek IABR-2018+2020 bienali, Belçika ve Hollanda'yı kapsayan iki ayaktan oluşacak. Bienal, günümüzün temel sorunlarına verilmesi gereken cevapların, şehirler ve peyzajlar için hangi niteliksel sıçramaları yapmamız gerektiğine odaklanıyor.

İklim Değişikliği Üzerine Sürdürülebilir Gelişme Hedefleri ve Paris Antlaşması (COP21) aracılığıyla gündeme gelen sorunları çıkış noktası olarak alan Bienal, bu sorunların gerçek bir yön değişimine, köklü bir dönüşüme işaret ettiğini savunuyor.

Yaşadığımız toplumu, savunmacı olmayan, pozitif bir şekilde nasıl aktif hale getireceğimizin sorgulandığı Bienalde, şehirleri ve peyzajı içine alabilecek bir dönüşümün arayışı içine girecek.

Bienal, yaşama, çalışma ve konaklama şeklimizin yeniden tasarlanmasıyla enerji sistemindeki dönüşüm, ekonomik sistemdeki dönüşüm, kentsel dönüşüm, hareketlilik, sağlık sistemi, gıda üretimi ve su sorunlarının çözümleri için alan açılabileceğini savunuyor.

Enstitü hem de kültürel bir platform olarak çalışan IABR, küçük ölçekli insiyatiflerle büyük ölçekli sosyal sorunlar arasında köprü kurmayı amaçlıyor.  

 

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Kendi Kendini Onaran Beton
  Kendi Kendini Onaran Beton

  Binghamton Universitesi’nden bilim insanları küf mantarı kullanarak betonunun üzerindeki çatlakları onarmayı başardılar.

 • Londra’nın yüzen evleri
  Londra’nın yüzen evleri

  İngiltere’nin başkentindeki astronomik ev fiyatları, birçok kent sakinini “yüzen evleri” tercih etmeye yöneltti.

 • Evinizde yıllık olarak kontrol etmeniz gereken yerler
  Evinizde yıllık olarak kontrol etmeniz gereken yerler

  Evinizde yılda en az bir kez kontrol etmeniz gereken kısımlar vardır. Bu bölgelerin kontrol edilip, herhangi bir arıza olup olmadığını veya arızaya meyilli olup olmadığını anlamanız gerekir. Aksi takdirde riskli alanlar büyük ve masraflı arızalar verebilirler.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer