|   |   |  Samsat'ta kalıcı konutların temeli Mart ayında atılacak

Samsat'ta kalıcı konutların temeli Mart ayında atılacak

Adıyaman’ın Samsat Belediye Başkanı Yusuf Fırat, Samsat ilçesinde yapılması planlanan kalıcı konutların Mart ayında temellerinin atılacağını açıkladı.

Samsat'ta kalıcı konutların temeli Mart ayında atılacak

AK Parti Samsat İlçe Başkanı Hasan Erdem ile birlikte AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu'nu makamında ziyaret eden Samsat Belediye Başkanı Yusuf Fırat, Mart 2017 ayında Samsat ilçesinde meydana gelen deprem dolayısıyla yapılacak kalıcı konutların Mart 2018 ayında yapımına başlanacağını ifade etti. AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu ile yaptığı görüşme ile ilgili olarak bir açıklama yapan Başkan Fırat, "Samsatlı depremzedeler için yapılacak konutların özellikleri ve sürecin hızlanması hakkında AFAD Başkanı ile bir görüşme gerçekleştirdik. 696 Sayılı KHK ile ilgili olarak bilgiler aldık. Konutların tek tip ve 120 metrekare civarında yapılmasını ve özellikle köylerde yaşayan vatandaşlar için yapılacak konutların altında depo yaptırılmasını istedik. AFAD Başkanımız konu ile ilgili çalışma yapacaklarını belirttiler. Bunun dışında da vatandaşlarımızın bir an önce kalıcı konutlara yerleştirilmesi için gerek Mecliste gerekse de ilgili bakanlıklarda görüşmeler gerçekleştirdik. İnşallah Mart ayında kalıcı konutlar için temel atılması planlanmaktadır" dedi.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Dekorasyon nedir ve nasıl yapılır?
  Dekorasyon nedir ve nasıl yapılır?

  İnsanlar tarihleri boyunca her zaman bir şeyleri dekore etme yönünde çalışmışlardır. Bu his insanların içinde bulunan zevklerini, mekânlara tattırma arzusundan kaynaklanır.

 • Emlak işletmelerine ek süre!
  Emlak işletmelerine ek süre!

  Taşınmaz ticaretiyle iştigal eden emlak işletmelerinin faaliyetlerine devam edebilmeleri için almaları gereken yetki belgesi süresi 31 Ağustos 2020 tarihine kadar uzatıldı.

 • Akıllı evlerin yükselişi devam ediyor
  Akıllı evlerin yükselişi devam ediyor

  Teknoloji, evleri de daha akıllı hale getirdi. Dışarıdayken evimizi ısıtıp soğutabiliyoruz, zil çaldığında kapıda kim var diye görebiliyor hatta konuşabiliyoruz, elektriği ve prizleri kontrol ederek prizde unutulan ütü korkusuna son verebiliyoruz.

 • İnşaat son çeyrekte pozitif tarafa geçecek
  İnşaat son çeyrekte pozitif tarafa geçecek

  Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), her ay merakla beklenen inşaat ve bununla bağlantılı imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durum ile beklenen gelişmeleri ortaya koyan “Hazır Beton Endeksi” 2019 Kasım Ayı Raporu’nu açıkladı.

 • Çimentonun 9 aylık verileri açıklandı
  Çimentonun 9 aylık verileri açıklandı

  Türkiye ekonomisinin lokomotifi çimento sektörünün Ocak-Eylül dönemi verilerine göre; çimento sektörü ihracat gelirinde yüzde 46’lık artış yaşanırken, üretilen çimentonun yüzde 19,7’si ihracata konu oldu.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.