|   |  ŞARA Group Firması
ŞARA Group

ŞARA Group

  • Kuruluş Tarihi : 1985

  • Proje Sayısı : 1

ŞARA Group, konut, ofis ve residence projeleri, ŞARA Group hakkında genel bilgiler, projelerin lokasyonları ve ŞARA Group ile ilgili tüm haberlere bu sayfada ulaşabilirsiniz.

ŞARA Group Hakkında

Temelleri 1985 yılına dayanan ve 30 Yılı aşkın süredir başarılarını dünyaya duyuran ŞA-RA Enerji, sektöründe öncü bir kimliğe kavuşmuş ve yüksek kalite ile özdeşleşmiş önemli bir markadır. ŞA-RA, 2000'i aşkın çalışanı ve alanlarında uzman kadrosu ile insana değer veren, sorumluluk sahibi bir firmadır. ŞA-RA, Modern üretim tesisleri ve güçlü taahhüt ekibi ile enerji iletimi ve dağıtımı alanında daima başarılara imza atmıştır. ve toplam 538.000 Ton üretim kapasitesi ile kendi sektöründe dünyanın öncü firmaları arasında yer alır.

Enerji nakil direkleri ve hırdavatları, trafo merkezi çelik konstrüksiyonları, civata, oto korkuluk, GSM direkleri, her türlü poligon direkleri ve galvaniz tesisleri, ŞA-Ra'nın toplam 480.000m2 açık ve 110.000m2 kapalı alana sahip, Adana ve Ankara'da bulunan 5 fabrikasının ürün yelpazesini oluşturmaktadır. ŞA-RA, Türkiye Elektrik iletim İdaresi'nin bir yıl içinde ihale ettiği yaklaşık 1.000 km'lik yüksek gerilim hattının, %80'lik kısmını tamamlayarak kırılması zor bir rekora imza atmıştır.

Aynı anda enerji iletim hattı projeleri, açık ve gaz izoleti trafo merkezi projeleri, back-to-back dönüştürücü merkezi projeleri, dağıtım projeleri ve telekomünikasyon projeleri alanlarında anahtar teslimi müteahhitlik hizmeti verebilen Türkiye'de tek, dünyada ise sayılı firmalardandır. Büyük başarıların markası ŞA-RA, Türkiye'de ülkeler arası enerji bağlantısı amacıyla ilk kez tesis edilen '' Van Back to Back Dönüştürücü Merkezi'' projesini üstlenen ilk ve tek yerli firmadır.

FABRİKALARIMIZ

ŞA-RA’nın Adana ve Ankara’da bulunan toplam 480.000m2 açık ve 110.000m2 kapalı alana sahip 5 adet fabrikası bulunmaktadır. Bu fabrikalarda; enerji nakil hattı direkleri ve hırdavatları, trafo merkezi çelik konstrüksiyonları, civata, oto korkuluk, GSM direkleri ve her türlü polygon direk imalatı üretimi yapılmaktadır. ŞA-RA, yüksek üretim kapasitesi ve 2000 ‘in üzerinde sağladığı istihdam sayısı ile 2016 yılında alınan verilere göre, Türkiye’nin en büyük 126. sanayi kuruluşudur.

Enerji Nakil Hattı Direği ve Çelik Konstrüksiyon Fabrikası / Adana ŞA-RA’ nın Enerji Nakil Hattı fabrikası, Adana yerleşkesinde bulunan 4 fabrikası arasında en büyüğüdür. Bu fabrika 200.000 Ton çelik imalat kapasitesine sahip 800kV’a kadar Enerji Nakil Hattı direkleri ve Trafo Merkezi Çelik Konstrüksiyonları üretiminin yanı sıra ŞA-RA’yı, General Electric gibi firmaların dünyadaki 3 ana tedarikçisinden biri yapan Hava ve Gaz türbinleri için ağır çelik konstrüksiyon imalatları da yapmaktadır. Enerji Nakil Hattı fabrikası, Avrupa, Amerika ve Kanada standartlarında kaynak yapabilme özelliği ve CNC tezgâhları ile alanında en modern ve öncü tesislerden biridir.

Kapasite: 200.000 T/Yıl
Kapalı Alan: 35.000 m2
Açık Alan: 420.000 m2

Hırdavat Fabrikası / Adana

ŞA-RA’nın Adana yerleşkesindeki Hırdavat fabrikası, 800 kV’a kadar izolatör ve iletken hırdavatlarının üretimini gerçekleştirmektedir. Fabrika Kalıphane'si, dövme, dökme ve talaşlı imalat atölyesi, elektrostatik toz boya fırını ve elektro polisaj hatlarında yıllık 12.000 Ton üretim kapasitesi yaratmaktadır. Laboratuvarlarında ürünlerin şartnamelere uygunluklarını incelemek amacı ile tip ve fabrika kabul testlerini gerçekleştirebilmektedir. Üstün dizayn, imalat ve kontrol yetenekleri sayesinde ŞA-RA hırdavat ürünleri, Yüksek gerilim seviyesinde Türkiye’de %70 Pazar hakimiyetine sahiptir. Başta İrlanda, Pakistan, Suudi Arabistan, Cezayir, Kanada ve daha bir çok ülkenin şartnamelerine göre tasarım ve tip testi yapmış bir firma olarak elektrik idareleri tarafından tercih edilmektedir.

Kapasite: 12.000 T/yıl
Kapalı Alan: 4.000 m2

Bağlantı Elemanları (Cıvata) Fabrikası / Adana

ŞA-RA’nın Cıvata Fabrikası, 24.000 Ton imalat kapasitesi ile başta otomotiv, savunma sanayi, iş makineleri ve alt yapı olmak üzere daha birçok sanayi sektöründe kullanılan; 12.9 kalite, M52 Çap ve 500 mm’ye kadar uzanan, geniş ürün gamı ile hizmet vermektedir. 30’u aşkın otomatik soğuk ve sıcak cıvata-somun tezgâhları, otomatik ısıl işlem fırınları, galvaniz tesisi, kendi kalıp imalathanesi, test ve kontrol laboratuvarları, lazer ölçüm özelliğiyle sıfır hata sağlayan kontrol tezgahları ile bulunduğu coğrafyanın en önemli entegre yatırımlarından biridir. Bu özelliklerini, Tofaş’ın ilk yerli tedarikçisi olarak ve Kanada gibi dünyanın en zor iklim koşularına sahip ülkelerinden birinde kabul edilen ilk Türk cıvata üreticisi olarak perçinlemiştir. Ayrıca, uzun yıllardır Türk Silahlı Kuvvetlerine, tank cıvataları temin ederek %100 yerli sermaye ile Türkiye’ye katkı sağlamanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Kapasite: 24.000 T/yıl
Kapalı Alan: 12.000 m2

Galvaniz Fabrikası / Adana

ŞA-RA, aynı yerleşkede bulunan 250.000 Ton imalat kapasitesine sahip Galvaniz tesisinde, vinçlerin otomatik kontrol edilmesi ile en uygun ve kaliteli kaplamayı sağlamaktadır. Burada 13 mt uzunluğundaki ürünler tek daldırmada galvanizlenebilmektedir. Bütün tesisler full otomasyonlu vinç sistemi ile el değmeden galvanizleme yapma özelliğine sahiptir. Galvaniz fabrikası tüm bu özellikleri ile dünyada sayılı fabrikalar arasında yerini almıştır.

Galvaniz Havuzları:

- 13 mt boy x 1,8 mt en x 3,5 mt derinlik.
- 7 mt boy x 1,5 mt en x 1,6 mt derinlik.
- 9 mt boy x 1,8 mt en x 3,5 mt derinlik.

Kapasite: 250.000 T/yıl
Kapalı Alan: 16.000 m2

Polatlı Fabrika / Ankara

ŞA-RA’nın Ankara’nın Polatlı ilçesinde yer alan fabrikasında; tam otomatik plazma, abkant ve kaynak tezgâhlarının yanı sıra galvaniz tesisi de bulunmaktadır. Bu fabrikada, 36.000 Ton Enerji Nakil Hattı ve Çelik Konstrüksiyon, 18.000 Ton Aydınlatma, Projektör, Bayrak Direkleri ve 48.000 Ton Oto korkuluk imalatı gerçekleştirilmektedir. Poligon Enerji Nakil Hattı ve Aydınlatma Direkleri konusunda Türkiye pazarındaki %40 hâkimiyetinin yanı sıra, Gambiya, Afganistan, Irak, Azerbaycan, Türkmenistan, Ruanda, Gürcistan, Rusya başta olmak üzere Poligon Enerji Nakil Hattı ve aydınlatma direkleri konusunda birçok ülkede standartların üzerinde ürünleri ile özellikle tercih edilmektedir..

Poligon: 18.000 T/Yıl
Kafes Direk: 36.000 T/Yıl
Oto Korkuluk: 48.000 T/Yıl
Galvaniz: 75.000 T/Yıl
Kapalı Alan: 20.000 m2
Açık Alan: 60.000 m2

KALİTE POLİTİKAMIZ

Dünya pazarlarında fiyat ve rekabet ortamına bağlı kalarak;

Müşterilerimizin, belirlenen ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde karşılamak.

Müşterilerimiz tarafından tanımlanan, kalitede ulusal ve uluslararası standartlara uygun ürün sunmak. Bu amaçla tüm çalışanların katılımıyla, tedarikçilerimizle birlikte, proses ve ürün kalitesini geliştirerek, İleri teknolojideki makine kapasitesiyle sürekli iyileştirmeyi taahhüt etmek ve müşteri memnuniyetini sağlamak firmamızın kalite politikasıdır.

SATINALMA POLİTİKAMIZ

İhtiyacımız olan hammadde, malzeme ve hizmet alımlarında; teslim tarihi, kalite, maliyet, işyeri sağlığı, güvenlik ve çevre açısından en uygun toplam değer seviyesinin oluşturularak mevcut veya potansiyel tedarikçilerimizle ilişkilerimizin etik kurallar içerisinde yürütülmesidir. Prosedürlerimizde belirtildiği şekilde rekabete açık, şeffaf ve tarafsız bir uygulama çerçevesinde; kalite, teslimat, güvenilirlik ve tutarlılık gibi esaslarda net ve rasyonel kurallar eşliğinde tedarikçilerimizi değerlendiriyor, seçiyor ve sürekli gözlemliyoruz. Çalışmakta olduğumuz mevcut ve potansiyel tedarikçilerimizle farklı pazarlarda da aktif olabilmek için, Tedarikçilerimizin farklı kalite ve ölçülerde hammadde üretimlerini geliştiriyor, çalışmalarımızda devamlılığı sürdürebilmek adına, fabrikalarında kalite tetkikleri yapıyoruz. 

ŞA-RA’ya Onaylı Tedarikçi olmak veya olmaya devam etmek isteyen partnerlerimizin, belirlediğimiz kalite kriterlerine uygunluklarını sürekli gözlemlemekteyiz. Onaylı Tedarikçilerimizle yolumuza devam ederken, belirlediğimiz kalite kriterlerinde bizimle çalışmak isteyen potansiyel tedarikçilerin de kalite yönetim sistemlerini kurmalarına ve geliştirmelerine destek oluyoruz. Bunun sonucunda, onaylı tedarikçilerimiz arasına katılmalarını ve bu sayede güvenli ve süreklilik arz eden tedarik zincirimizi güçlendirmeyi hedeflemekteyiz.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ POLİTİKASI

İSG Yasal mevzuatının ve iş etiğinin gereklerini yerine getirmek.

İşin tehlikelerini belirleyerek risk oranını değerlendirmek. Bu riskleri yok etmek ya da kabul edilebilir seviyeye indirmek.

Tedarikçilerimizi, ziyaretçilerimizi ve çalışanlarımızı bilinçlendirmek.

Güncel teknolojileri kullanarak çalışma ortamını güvenli ve sağlıklı hale getirmek.

Tüm çalışanların katılımı ile İSG yönetim proseslerini sürekli geliştirerek, faaliyetlerimizi bu ilkeler doğrultusunda gerçekleştirmek firmamızın İSG politikasıdır.

ÇEVRE POLİTİKASI

Çevre yasalarının ve iş etiğinin gereklerini yerine getirmek.

Havaya, suya ve toprağa olan çevresel etkilerimizi izlemek ve değerlendirmek. Duruma göre etkileri azaltarak, tedarikçilerimizi ve çalışanlarımızı bilinçlendirmek.

Güncel teknolojiyi kullanarak, çevreye zarar vermeden atıkların giderilmesini veya geri kazanılmasını sağlamak.

Tüm çalışanların katılımı ile çevre yönetim sistemi proseslerini sürekli geliştirmek ve faaliyetlerimizi bu ilkeler doğrultusunda gerçekleştirmek firmamızın çevre politikasıdır.

İnsan Kaynakları

Şa-Ra Group; belirlediği hedeflere ulaşmak ve büyüme stratejisini gerçekleştirmek için insan kaynağının önemini benimseyerek doğru insan doğru iş ile hedeflerine ulaşır.

İşte bu ilkeden yola çıkarak;

Kaliteli işgücünün; şirketin ihtiyaçları ve amaçları doğrultusunda şirket bünyesine katılmasını sağlamak,
Yetkin olan adayları; eğitim, bilgi ve deneyimine uygun pozisyonlara yerleştirmek,
Çalışanların kendini geliştirmesini, ilerlemesini sağlamak ve başarısını arttırmak,
Güvenlik ve sağlık şartları çerçevesinde; güvenli, sağlıklı ve rahat çalışma ortamının oluşturulmasını ve bu ortamın kalıcılığını sağlamak,
Motivasyon ve ödüllendirme ile başarı ve performansı arttırmak,
Şa-Ra Group’ un İnsan Kaynakları  misyonunu oluşturmaktadır.

Şa-Ra Group; kendi kurum kültürünü benimseyecek, misyonuna ve vizyonuna katkı sağlayabilecek çalışanların seçilmesi için, “Doğru İşe Doğru İnsan” ilkesinden hareket ederek seçme ve yerleştirme sürecini yürütmekte olup, adayların yaş, eğitim, bilgi, tecrübe ve yeteneklerine göre uygun pozisyonlara yerleştirilmesini sağlamaktadır.

Telefon: 0312 285 2424
Fax: 0312 285 2428
Email: info@sara.com.tr
Adres: Nasuh Akar Mah. 1405. Sok. No:6 06520 Balgat - Ankara / Türkiye

ŞARA Group Projeler Haritası

ŞARA Group Projeleri

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.