|   |   Ankara 1+1 Satılık Daire

Ankara 1+1 Satılık Daire İlanları

Ankara Satılık Daire Hakkında

Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden biri olan Ankara’da hiç şüphe yok ki binlerce satılık daire bulunmaktadır.  Klasik tarzda inşa edilen apartmanların her geçen gün azaldığı ve yerini modern tasarım dilini yansıtan yepyeni projelere bıraktığına şahit oluyoruz. Bu değişimin etkisi tabili yaşam alanlarına dolayısı ile dairelere ve evlerimize de yansımış oluyor. Ankara’da satılık dairelerin fiyatları konum ve özelliklerine göre oldukça farklılaşmaktadır.

 Ankara’daki satılık dairelerin fiyatları hakkında ortalama bir bilgi vermek gerekirse, geçmiş 10 yıllık dönemdeki fiyat değişimi aşağıdaki gibi olmuştur.

Ankara Satılık Daire Fiyatları

Ankara’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında satılık daire fiyatları, son 10 yılda yüzde 83 oranında bir artış göstermiştir.

2008 yılında 85.000 TL seviyesinde olan Ankara satılık daire fiyatları, 2009 yılında kısmi bir düşüş yaşamış ve 80.000 TL seviyesine gerilemiştir. Ankara satılık daire fiyatları, 2010 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlamıştır. 2017 yılının ilk çeyreğinde ise fiyat ortalaması 156.000 TL seviyesinde olduğu tespit edilmiştir.

En önemlisi de ikinci el dairelerle uğraşmadan Ankara’un en yeni projelerindeki sıfır satılık dairelerin en güncel bilgilerine kolayca 3DKonut.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

sahibinden satılık daire ankara Keçiören / satılık daire ankara Çankaya / sahibinden satılık daire ankara mamak / sahibinden satılık daire ankara sincan / sahibinden satılık daire ankara Etimesgut / sahibinden satılık daire ankara Batıkent / satılık daire ankara Yenimahalle / sahibinden satılık daire / ankara batıkent turgut özal mahallesi

Ankara Ulaşım

Kent içi ulaşımda son zamanlarda en yoğun taşımacılık metro ile yapılmaktadır. EGO Genel Müdürlüğü tarafından işletilen Ankara metrosu günde yaklaşık 150.000 yolcu taşımaktadır. Havalimanını kent merkezine bağlayan yol da tamamen yenilenmiş ve yeni geçitler devreye sokulmuştur.

Havayolu ile kente ulaşmanın bir başka yolu da ordunun hizmetindeki Etimesgut Askeri Havalimanıdır. Bu havalimanı sivil uçuşlar için kullanılmasa da gerektiğinde alternatif olarak kullanılabilmektedir.

Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi yani kısaca AŞTİ'dir. Avrupanın en büyük otobüs terminalleri arasında yer alan tesislerde restoranlar, emanetçiler, büfeler ve firmalar için servis istasyonları da bulunur. Tesislerin Ankaray bağlantısı olduğu gibi taksi servisi de vardır.

Tren yolu ile giriş çıkışta en önemli yer TCDD Ankara Garı'dır. Burası aynı zamanda ülkenin doğusu ile batısının ayrıldığı noktadır. Hali hazırda ülkenin dört bir yanına ve banliyölere buradan tren seferleri düzenlenmektedir. Eskişehir üzerinden kenti İstanbul'a bağlayacak olan hızlı tren projesi'de devam etmektedir.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.