|   |   İstanbul Satılık Daire

İstanbul Satılık Daire İlanları

İstanbul Satılık Daire Hakkında

Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul’da hiç şüphe yok ki binlerce satılık daire bulunmaktadır.  Klasik tarzda inşa edilen apartmanların her geçen gün azaldığı ve yerini modern tasarım dilini yansıtan yepyeni projelere bıraktığına şahit oluyoruz. Bu değişimin etkisi tabili yaşam alanlarına dolayısı ile dairelere ve evlerimize de yansımış oluyor. İstanbul’da satılık dairelerin fiyatları konum ve özelliklerine göre oldukça farklılaşmaktadır.

 İstanbul’daki satılık dairelerin fiyatları hakkında ortalama bir bilgi vermek gerekirse, geçmiş 10 yıllık dönemdeki fiyat değişimi aşağıdaki gibi olmuştur.

İstanbul Satılık Daire Fiyatları

İstanbul’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında satılık daire fiyatları, son 10 yılda yüzde 165 oranında bir artış göstermiştir.

2008 yılında 135.000 TL seviyesinde olan İstanbul satılık daire fiyatları, 2009 yılında kısmi bir düşüş yaşamış ve 120.000 TL seviyesine gerilemiştir. İstanbul satılık daire fiyatları, 2010 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlamıştır. 2017 yılının ilk çeyreğinde ise fiyat ortalaması 354.000 TL seviyesinde olduğu tespit edilmiştir.

En önemlisi de ikinci el dairelerle uğraşmadan İstanbul’un en yeni projelerindeki sıfır satılık dairelerin en güncel bilgilerine kolayca 3DKonut.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

satılık daire istanbul anadolu yakası /satılık daire istanbul avrupa yakası / satılık daire ümraniye / satılık daire istanbul bahçelievler / satılık daire beylikdüzü / satılık daire pendik / satılık daire esenyurt / satılık müstakil ev

İstanbul Ulaşım

Kent dışı ulaşımda kullanılan Büyük İstanbul Otogarı, 1980'li yıllarda Topkapı'da bulunan İstanbul Trakya Otogarı'nın yetersiz gelmesi üzerine, 1987'de yapımına başlanmış, 1994 yılında hizmete girmiştir.

İlde kent içi ulaşımda kullanılmak üzere İETT ve Ulaşım AŞ tarafıdan işletilen metro, tramvay, metrobüs ve otobüslerin yanında dolmuş ve İDO tarafından işletilen deniz otobüsleri ve feribotlar da kullanılmaktadır. İstanbul, 1876'da yapılan Tünel ile toplu taşımada metronun ilk kullanıldığı yerlerdendir.

Yapımına 2004 yılında başlanan Marmaray projesi Avrupa yakası ile Asya yakası arasında raylı sistem ile yolculuk yapılmaktadır. Kentte onüç adet raylı sistem hattı vardır ve bu hatların uzatılması ve yenilerinin yapılması projeleri vardır. Kentte ayrıca 1510 m uzunluğundaki Fatih Sultan Mehmet, 1071 m uzunluğundaki Boğaziçi Köprüsü, 3. boğaz köprüsü (Yavuz Sultan Selim Köprüsü) ve Avrasya Tüneli Avrupa Yakası ile Asya Yakası arasındaki ulaşımı sağlar.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.