|   |  Saya Grup Firması
Saya Grup

Saya Grup

  • Kuruluş Tarihi : 2006

  • Proje Sayısı : 2

Saya Grup, konut, ofis ve residence projeleri, Saya Grup hakkında genel bilgiler, projelerin lokasyonları ve Saya Grup ile ilgili tüm haberlere bu sayfada ulaşabilirsiniz.

Saya Grup Hakkında

TARİHÇE
 
Saya Grup Hakkında
 
Sancak Ailesi, ticari yolculuğuna 1950’li yıllarda baba Abdulkerim Sancak öncülüğünde başladı. Anadolu’nun çeşitli illerinde faaliyetlerini sürdüren aile, iş ahlakı ve kalite anlayışıyla, çevresinde yüksek bir saygınlık kazandı.
 
Aile, potansiyelini daha geniş pazarlarda gerçekleştirmek düşüncesiyle, 1987’de İstanbul’a yerleşti ve Hedef Alliance’ı kurdu. Abdulrezzak Sancak ve kardeşlerinin de yönetiminde aktif rol aldığı şirket, kısa sürede ilaç dağıtımı alanında ulusal pazarda lider, uluslararası pazarda da önemli bir aktör konumuna geldi.
 
Abdulrezzak Sancak ve kardeşleri, uzun yıllara dayanan deneyim ve bilgilerini farklı sektörlerde de değerlendirmek amacıyla ve ülkemizin kalkınmasında lokomotif görevi üstlenecek, AR-GE, istihdam ve ihracata katkı vermek arzusuyla, 2006 yılında Saya Grup’u  kurdu. Folkart, Saya Grup’un ilk şirketi olarak aynı yıl kuruldu. 2007’de İstanbul’da Alpark marketler zinciri satın alındı ve gelen yoğun talepler üzerine 2010 yılında CarrefourSA’ya devredildi.
 
2011 yılında Hedef Alliance’la ortaklık sona erdirildikten sonra, Saya’nın girişimci felsefesi kısa zaman içinde yeni meyvelerini vermeye başladı. 2011’in başında Pharmactive kuruldu ve hemen ardından Volt’la Voltsan Grup bünyesine katıldı. 
 
‘İnsanı merkeze alan bir anlayışla büyüyen Saya, 2013-2015 yılları arasında çalışan sayısını yaklaşık 3 katına çıkardı.  2020 yılına gelindiğinde yaklaşık 3000 kişi istihdam etmeyi, 2 milyar TL ciroya ulaşmayı ve bu cironun %15’ini ihracattan elde etmeyi hedefleyen Saya Grup, her yıl cirosunun yaklaşık %5’ini AR-GE’ ye, %0,5’ini de kurum içi eğitime ayırmaktadır. 
 
İnsanlara faydalı olmayı temel amaç edinmiş olan Saya Grup şirketleri, yüksek hassasiyet gösterdiği, uyuşturucu ile mücadele, eğitime destek gibi konularda ses getiren sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirmekte, sosyal yardımlaşma ve dayanışmaya doğrudan destek vermektedir.
 
Saya Grup, günümüz iş dünyasında başarı için belirleyici olan, çağın gereklerine uyumun ve inovasyonun öneminin bilincinde olarak, üç ilke temelinde büyümektedir. Bu ilkeler; hayata pozitif bakmak, hızlı aksiyon almak ve verimlilik odaklı çalışmaktır.
 
Saya Grup, başarısını çok çalışmaya ve disiplinli olmaya, başarısının sürdürülebilir olmasını da tasarruf ve tevazuya verdiği öneme borçlu olduğunu hiçbir zaman unutmuyor.
 
FOLKART YAPI
Saya Grup’a hayat veren Folkart, “Hayat buna değer” sloganı ile ülkeye modern eserler sunarken, bir yandan ekonomiye değer katmakta, bir yandan da yatırımcısına kazandırmaktadır. Folkart’ın, insan yaşamına kalite, konfor getiren özgün ve prestijli projeleri, ulusal ve uluslararası ödüllere layık görülmüştür. Folkart, Avrupa’nın en yüksek ikiz kulelerinden biri olan Folkart Towers ve Türkiye’nin en büyük ilaç fabrikalarından Pharmactive gibi yüksek standartlara sahip projelere de imza atmıştır.
 
Saya Grup’un “önce insan” anlayışı, Folkart’ta “iş güvenliği” kimliğine bürünmüştür. 
 
Folkart, hayata geçirdiği sosyal ve kültürel projeleriyle de adından övgüyle söz edilen bir marka olmuştur. 800 m²'lik alanıyla Türkiye’nin en büyük sanat galerisi olan FolkArt Gallery, düzenlediği çağdaş sergilerle, sanatı geniş kitlelerle buluşturmaktadır.
 
Folkart, sanata verdiği bu önemi kendi eserlerine de taşımakta, yüksek teknolojiyle ve çevre dostu bir anlayışla gökyüzüne uzanan seçkin yapılarını, bir sanatçının estetik titizliğiyle inşa etmeye devam etmektedir.
 
VOLT ELEKTRİK MOTORLARI
Türkiye’nin en seçkin endüstriyel markaları arasında yer alan ve 1987 yılında kurulmuş olan Volt Elektrik Motorları, 2011 yılında Saya Grup iştirakleri arasındaki yerini aldı.
 
Saya Grup bünyesine katılmasıyla birlikte yapılmaya başlanan ve devam etmekte olan; AR-GE, kalite, inovasyon ve modernizasyon çalışmaları sonucu bugün Volt Motor, teknolojisi, ürün kalitesi, ürün çeşidi ve 45.000 m²'lik üretim alanında sahip olduğu kapasiteyle, Türkiye’nin lider elektrik motoru üreticilerinden biri haline geldi.  
 
Türk sanayiinde kullanılan elektriğin yaklaşık %70’i elektrik motorları tarafından tüketilmektedir. Volt Motor, ülkemizdeki enerji tüketimini düşürmek ve enerji verimliliğini artırmak adına yaptığı AR-GE çalışmalarıyla, premium enerji seviyesi olan IE3 verim sınıfındaki elektrik motorlarını piyasaya sunmaya başlamıştır. Super premium enerji seviyesindeki IE4 motorlarla ilgili olarak da uluslararası pazardaki işbirliklerini sürdürmektedir. 
 
Volt Motor, global bir marka olma yolunda, TURQUALITY ve EFQM rehberliğinde ilerlediği mükemmellik yolculuğunda, 2020 yılına kadar sektör liderliğine ulaşmayı hedeflemektedir.
 
VOLTSAN MAKİNE ve KALIP SANAYİİ 
Voltsan, kalıp üretiminde, 1990’dan günümüze süren yolculuğunda edindiği büyük tecrübeyle, 2011 yılında Saya Grup bünyesine katıldı. Şirket, yurt içi ve yurt dışında pek çok sektöre, başta rotor, stator, laminasyon, enjeksiyon kalıp ve yedek parçaları olmak üzere, çok çeşitli ürün ve hizmetler sunmaktadır. Voltsan ayrıca, elektrik motorları, otomotiv, inşaat ve beyaz eşya gibi ekonominin kalbi olan sektörlere de hizmet vermektedir. 
 
PHARMACTIVE İLAÇ
Pharmactive İlaç, “Ne mutlu bir derde derman olana” anlayışı ile Aralık 2010’da kuruldu. Üretim tesisinin temelini 14 Şubat 2011 sevgililer gününde atan Pharmactive, 200 milyon doların üzerinde bir yatırımla, yıllık 330 milyon kutu üretim kapasiteli bir fabrikayı ülkemize kazandırdı. 108 bin m² alana kurulu Pharmactive üretim tesisi, 42.500 m² kapalı alana sahip 1. etabı ile, Türkiye’nin en büyük ve en modern üretim tesislerinden biridir. Tesis, 2. etap bittiğinde 80 bin m² kapalı alana çıkarak 550 milyon kutunun üzerinde üretim kapasitesiyle Avrupa’nın sayılı ilaç üretim tesislerinden biri olacaktır. Pharmactive, farklı terapötik alanlarda inovatif yaklaşımla geliştirdiği ilaçlarını, üstün kalite, hasta odaklı anlayış ve deneyimli ekibi ile, doktor, eczacı ve hastaların hizmetine sunmaktadır.
 
İlaç üretiminin gerektirdiği tüm özel koşullar göz önüne alınarak, uluslararası standartlarda inşa edilen fabrika, dünyanın en gelişmiş bina yönetim sistemleri ile donatılmıştır. Pharmactive, Şubat 2015 tarihinde Avrupa’nın en saygın otoritelerinden biri olan BfArM tarafından verilen ve dünya çapında prestiji olan Avrupa GMP sertifikasını almaya hak kazanmıştır. 
 
Araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin ülkemizin geleceğinde büyük rol alacağı bilinciyle, Pharmactive bünyesinde kurulan PharmAR-GE, kazandığı AR-GE Merkezi statüsü ile üniversiteler, doktorlar ve eczacılarla işbirliği içinde klinik çalışmalar ve ürün geliştirme çalışmaları yürütmekte, sektöre yenilikçi çözümler sunmaktadır.
 
Pharmactive, esnek üretim kabiliyeti ve yüksek üretim kapasitesine sahip tesisinde, yerli ve yabancı firmaların beklentilerine uygun olarak fason üretim hizmeti vermektedir.
 
Kendisine koyduğu, ülkemizin en büyük 5 eş değer ilaç firmasından biri olma hedefine emin adımlarla yürüyen Pharmactive, yüksek kalitede ilacı uygun maliyetlerle üreterek, gerek Türkiye gerekse dünyadaki hastalara umut olmaya devam edecektir.

VİZYONUMUZ
Grubumuzun büyüklüğünü her 5 yılda iki katına çıkartmak.
 
MİSYONUMUZ
Ülkemizin en büyük ihtiyacı olan Ar-Ge, ihracat ve istihdama katkıda bulunurken, eğitim ve sosyal dayanışma politikalarını destekleyen ve yaşam kalitesini yükselten alanlara yatırım yapmak.
 
DEĞERLERİMİZ

“SERMAYE ÖTESİ DEĞERLER”
 
GÜVENİLİRLİK
Güvenilir ilişkiler kurar ve kurumun itibarını koruruz. 
Tutamayacağımız sözler vermez, verdiğimiz sözü tutarız.
Her durumda adil olmaya özen gösteririz.
Tüm ilişkilerimizde dürüst, şeffaf ve tutarlı davranır, bu sayede güvene dayalı uzun vadeli ilişkiler kurarız.
Başarıya ulaşmak için “Çalışma” ve “Disiplin”, başarıyı sürdürmek için ise “Tevazu” ve “Tasarruf” gerektiğine inanırız.  
 
PAYDAŞLARIN MEMNUNİYETİ
İşimizin merkezine müşteriyi alırız.
Paydaşlarımızın ihtiyaçlarını ve beklentilerini tespit etmekte proaktif davranır, onlara en doğru şekilde ve en doğru zamanda cevap veririz. 
Tüm paydaşlarımızla ilişkilerimizde pozitif olmanın gücüne inanırız.
Çalışanlarımızın memnuniyetini önemser, kurumsal gelişimimizde görüş ve önerilerini dikkate alırız.
 
TOPLUMA VE ÇEVREYE SAYGI
‘’Ne Mutlu Bir Derde Derman Olana’’ anlayışıyla, daha güzel bir gelecek için çevreye ve topluma karşı sorumlu ve duyarlı davranırız.
Toplumsal yaşam kalitesini arttırmak için sağlık, eğitim, kültür ve sanat alanlarında sosyal sorumluluk projelerini destekleriz. 
Gerçek rekabetin, özünde, bireye ve doğaya saygı olduğuna inanır, işimizi yaparken tüm karar süreçlerimizin arkasında bu anlayışı gözetiriz.
 
GELİŞİM VE YENİLİKÇİLİK
Büyümenin ve başarılı olmanın yolunun, kendimizi ve paydaşlarımızı sürekli geliştirmekten geçtiğini biliriz.
Tüm iş modellerimizde güncel bilgileri takip eder, uygular, yenilikçi ve yaratıcı fikirleri destekleriz.
Rekabette fark yaratmanın ve sürdürülebilirliğin inovatif düşünceden geçtiğini bilerek, sistemlerimizi buna göre oluştururuz.

STRATEJİK HEDEFLERİMİZ
 
Saya Grup operasyonel bütünleştirici anlamında “Stratejik Mimar ve Denetimcidir.”
2020 yılına gelindiğinde;
2 Milyar TL ciroya ulaşmayı,
Toplam cirosunun %15’ini ihracattan sağlamayı,
3000 kişiyi aşkın istihdam oluşturmayı,
Sosyal sorumluluk hedefleri çerçevesinde eğitime, kültür-sanata destek, obezite ve uyuşturucu ile mücadele ve ihtiyaç sahiplerine yardım gibi konularda üretilen projeleri hayata geçirmeye devam etmeyi hedeflemektedir…
 
BAŞKANIN MESAJI
Değerli Dostlarım ve Çalışma Arkadaşlarım,
Başarıya giden yolda sermaye ötesi değerlerini ön plana çıkaran ve Sancak ailesinin ticari mimarı olan Abdulkerim Sancak’ın evlatları olarak aile büyüklerimizden bize miras kalan dürüstlük, girişimcilik ve yenilikçilik ruhuyla; insanlığa, ülkemize ve çevremize daha fazla fayda sağlamak üzere yepyeni bir heyecanla 2006’da kardeşlerimle birlikte çeşitli sektörlerde faaliyette bulunmak üzere Saya Grup’u kurduk.
 
Amacımız ve çabamız hep daha faydalı olmaya çalışmaktır. Bu bakış açısıyla kendini verdiği faydalarla sorgulayan bir anlayışla, ülkemizin ihtiyacı olan sosyal dayanışma politikalarına ve bizleri yarınlara ulaştıracak olan gençlerin eğitimine destek verirken; Ar-Ge, ihracat ve istihdama katkıda bulunarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.
 
Başarılı olmak için disiplinli ve çok çalışmanın gerekliliğine, başarılı kalmak için ise tevazu ve tasarrufun önemine inanıyoruz.
 
Ülkemizin menfaatlerini gözeterek yürüttüğümüz faaliyetlerde sağladığımız başarının en büyük mihenk taşı hep birlikte ve özveriyle çalışmamızdır. Çünkü başarılı olabilmenin ferdi çalışmayla mümkün olmadığının, ancak birlikte çalışabilme becerilerimizin gelişmesine bağlı olduğunun farkındayız.
 
Değerli dostlarım, bugüne kadar birçok ülke gezdim ve farklı milletlerden birçok kişiyle tanıştım. Bu sayede ülke insanımızın çok zeki ve pratik insanlar olduğunu daha iyi anladım. Eğer beraber çalışabilme becerilerimizi geliştirirsek, bu azim ve heyecanla önümüzdeki tüm engelleri aşarak gerek siyasi gerekse ekonomik olarak dünyada hak ettiğimiz yere en kısa zamanda ulaşacağımıza canı gönülden inanıyorum.
 
Bizler, pozitif, hızlı ve verimlilik odaklı çalışma anlayışıyla, büyüklerimizin 1950’lerden günümüze taşıdığı insani ve ticari değerlere hep sadık kaldık ve kalmaya devam edeceğiz.
 
Esenlik dolu aydınlık günler dilerim.
 
Saygı ve Sevgilerimle,
 
Abdulrezzak SANCAK
Yönetim Kurulu Başkanı

 

Tel: 444 72 92
Fax: 0212 445 1185
Email: info@sayagrup.com
Adres: Dilmenler Cad. Aslanoba Plaza No:19/3 Mahmutbey İstanbul / Bağcılar

Saya Grup Projeler Haritası

Saya Grup Projeleri

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.