|   |   |  Seba Office Boulevard Proje Detayları

Seba Office Boulevard Proje Detayları

200 milyon dolar satış değerine sahip olan Seba Office Boulevard projesi, Index Grup ile Seba İnşaat imzasını taşıyor

Seba Office Boulevard Proje Detayları

204 bağımsız bölümden oluşan Seba Office Boulevard yüksek yatırım değeri, orman manzarası ve sosyal olanaklarıyla İstanbul iş yaşamının yeni gözdesi olacak.

Türkiye'nin lider bilişim teknolojileri grubu Index Grup, inşaat sektörünün güvenilir markası Seba İnşaat ile iş birliğine giderek ofis, restoran ve dükkanlardan oluşacak Seba Office Boulevard projesini hayata geçirdi. İş birliği kapsamında Index Grup şirketi Teklos A.Ş. ile Seba İnşaat arasında gayrimenkul alanında Hasılat Paylaşım Sözleşmesi imzalandı.

Şehrin yeni iş ve yaşam merkezinde

Tamamen ofis alanından oluşacak Seba Office Boulevard projesi Kağıthane Cendere'de, 24.651 metrekarelik alan üzerinde yükselecek. 66.750 metrekare satılabilir alan, 5 adet blok ve 204 adet bağımsız bölümden oluşan proje 188 adet ofis, 3 adet restoran ve 13 adet dükkan olarak inşa edilecek. Cendere Kentsel Planlama Projesi kapsamındaki ilk iş yeri projesi olan Seba Office Boulevard'ın 1 Mayıs 2017'de tamamlanması hedefleniyor. Seba Office Boulevard projesi, iş dünyasının kalbinin attığı Levent, Maslak, Mecidiyeköy ve Taksim gibi merkezlerin yanı sıra TEM Otoyolu ve E-5 gibi ana bağlantı yollarına yakın konumuyla dikkat çeken Cendere Vadisi'nde yer alacak.

Seba Office Boulevard 200 milyon dolar satış değeri

Index Grup ile Seba İnşaat arasındaki iş birliğine aynı bölgede üç arsa sahibi daha ilave edildi. Bu kapsamda Index Grup şirketi Teklos A.Ş. %40,5, diğer arsa sahipleri %6,  yüklenici Seba A.Ş. ise %53,5 oranlarında hasılat payına sahip olacaklar.  200 milyon ABD Doları satış değeri hesaplanan projede, Teklos A.Ş.'nin elde edeceği asgari tutarın yaklaşık 80 milyon ABD dolarının üzerinde olacağı tahmin ediliyor. Projenin mimari tasarımını Koray Yavuzer Mimarlık üstlenirken, yapılan mimari tasarım European Property Awards tarafından ödüle layık görüldü. Proje A (6 kat), B (5 kat), C (6 kat), D (12 kat) ve E (1 kat) olmak üzere 5 bloktan oluşuyor. 

Projenin lansmanı Index Grup CEO'su Erol Bilecik ve Seba İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Keçeli'nin de katılımıyla 25 Kasım tarihinde İstanbul Radisson Blu Hotel Şişli'de gerçekleştirilen törende yapıldı. 

“25. yılımızı anlamlı bir yatırımla taçlandırıyoruz”

Lansmanda projeyi değerlendiren Index Grup CEO'su Erol Bilecik şunları söyledi: “Türkiye'nin lider BT grubu olarak 25. yaşımızı kutladığımız ve çeyrek yüzyılı geride bıraktığımız bu yılı topluma ve iş dünyasına önemli katkılar sağlayacak bir yatırımla taçlandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yeni istihdam alanları yaratacak ve iş dünyasına çağdaş, konforlu bir çalışma alanı kazandıracak olan Seba Office Boulevard tam kapsamlı ofis projesinin ülkemize, ortaklarımıza ve değerli yatırımcılarımıza hayırlı olmasını dilerim.” 

16.000 metrekare yeşil alan

Seba İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Keçeli ise şunları söyledi: “Amacımız İstanbul'un yeni ticaret, sanat, kültür ve eğitim merkezi olan Cendere vadisine, tam kapsamlı bir ofis projesiyle değer katmaktır. 16.000 metrekare yeşil alanı, ortak sosyal alanları ve tam bahçe kullanımı gibi öğeleriyle Seba Office Boulevard iş ile yaşam dengesini yenilikçi bir yaklaşımda buluşturacaktır.” 

Yatay ofis konsepti

Projenin mimari tasarımını üstlenen Koray Yavuzer, Seba Office Boulevard'a dair şu bilgileri paylaştı: “Seba Office Boulevard'ı gökdelen ve plazalarda yer alan ofislere kıyasla çok daha insancıl, hızlı, fonksiyonel ve verimli bir yaklaşım olan ‘yatay ofis' konsepti ile tasarladık. Bu sayede geleneksel yaklaşımda belirli kalıplara sıkışmış olan iş yaşamını önemli sosyalleşme öğeleriyle harmanlayabiliyoruz. Kuzey Ormanları'ndan gelen taze hava akışını kesmeyen, az katlı yatay projemizde yer alan ofisler sundukları orman manzarasıyla üretkenliğe ilham katacaktır.” 

Seba Office Boluevard  LEED Yeşil Bina Sertifikası

Seba Office Boulevard projesi, yeşil bina derecelendirme alanında en geçerli uluslararası sistem olan LEED sertifikasına aday. Projenin inşası sırasında atıklar geri dönüşüme gönderilerek çevreci bir süreç planlanıyor. Sürdürülebilir ulaşım sistemlerinin teşvik edildiği proje inşasında su ve enerji tüketiminin azaltılması hedefleniyor. Projede kat bahçeleri, oturma alanları, sosyal alanlar, süs havuzları, mini golf, masa tenisi ve basketbol sahaları, çocuk bakım alanları ve sağlık merkezi yer alıyor. Seba Office Boulevard projesi İstanbul Çevre Yolu'na 6 km, Levent'e 9km, Kemerburgaz'a 5,5 km, Boğaziçi Köprüsü'ne 14 km, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne 10 km, Büyükdere Caddesi'ne 4 km, Maslak merkeze 4 km, Taksim merkeze 12 km uzaklıkta inşa edilecek. 

Şehrin yükselen merkezi Cendere Vadisi

Cendere Vadisi, 1980'lerden sonra, sanayinin büyük kentlerden çıkarılması ve yerine servis sektörünün gelmesiyle artan ofis ve konut ihtiyacı ile kentsel dönüşümün odak noktası haline geldi. Cendere Vadisi İstanbul'daki önemli ekolojik koridorlardan birinin içinde bulunuyor. Karadeniz tarafındaki orman alanları, vadinin sahip olduğu doğal hava akımı ve ortasından geçen nehir bölge için bir nimet ve zenginlik kaynağı oluşturuyor. Cendere Vadisi aynı zamanda kentin önemli arterleri olan E5 ve TEM otoyollarının arasında konumlanıyor ve bu özelliği ile ulaşım açısından avantajlı bir konumda bulunuyor. Büyükdere Caddesi ile vadi arasında kalan ana arterler ve yapısal doku, dönüşerek bu iki alanı bağlayacak şekilde yeniden yapılanma potansiyeli taşıyor.

Emlak Haberleri

Seba Office Boulevard Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

  • Koronavirüs konut kredisi başvurlarını yüzde 30 düşürdü
    Koronavirüs konut kredisi başvurlarını yüzde 30 düşürdü

    Koronavirüs salgınıyla nakit akışı bozulan şirketler ve vatandaşlar bankaların açıkladığı destek paketlerinden faydalanmak için hızla harekete geçti. Salgınının kredi piyasalarına ilk etkilerini inceleyen Hesapkurdu, kredi başvurularındaki değişimleri açıkladı.

  • 2019’da taşınmaz satanlar dikkat!
    2019’da taşınmaz satanlar dikkat!

    Türkiye genelinde 2019 yılında toplamda 2 milyon 338 bin 269 taşınmaz satış yolu ile el değiştirdi. Sahip olduğu gayrimenkulü aldığı tarihten itibaren beş yıl içinde satanların, elde ettikleri kazanç istisna haddinin üzerindeyse Gelir Vergisi Beyannamesi vermeleri gerekiyor.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.