|   |  Şefik Gül Kimdir?
Şefik Gül

Şefik Gül

 • Adı : Şefik

 • Soyadı : Gül

 • Şirket : Gülsan Holding

 • Kategori : Yönetim Kurulu Başkanı

 • Doğum Tarihi : 1941

 • Pozisyon : Yönetim Kurulu Başkanı

 • Faaliyet Alanları : İnşaat

Şefik Gül Biyografisi

Gülsan Şirketler Grubu, inşaat sektöründeki varlığını 1946 yılından bugüne sürdürmektedir. İlk yıllarda kamu binaları yapan şirket, sonraki yıllarda bir taraftan deneyimli insan gücü ve gelişmiş makina parkı ile yapısal olarak güçlenirken diğer taraftan da güçlenen mali yapısı ile birlikte, otoyol, yol, konut, köprü, viyadük gibi çok farklı inşaatlar üstlenmiştir. Gülsan Şirketler Grubu’nun her zaman üç temel ölçüsü olmuştur: uzmanlaşmak, farklılaşmak ve yenilikçi ve sürdürülebilir olmak.

Bugün Gülsan Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan Şefik Gül 1941 yılında Elazığ’da doğmuş. Elazığ Lisesi’ni bitirdikten sonra, daha lise öğrenciliği sırasında olduğu gibi ailenin sorumluluğunu üstlenerek müteahhitliğe girişmiş. Bu arada demir ticaretine de başlamış.

1971 yılına gelindiğinde Şefik Gül, kardeşleri Refik Gül ve Mehmet Gül ile birlikte Gülsan İnşaat şirketini kurmuş. 1981 yılına gelindiğinde şirketin merkezi Ankara’ya taşınmış.

Şefik Gül, evlidir ve iki çocuğu bulunmaktadır.

Şefik Gül’ü bölgesel boyuttan çıkarıp ulusal boyuta geçiren proje Malatya E-Tipi Cezaevi projesi olmuştur. 1977 yılına kadar hayat geçirilen projeler küçük boyutlu kalırken, bu tarihten sonra çağdaş teknolojiye sahip konutlar, iş merkezleri ve beş yıldızlı otel projeleri ile Gülsan Holding ülke boyutuna taşınmıştır.

1986 yılında yapılan Haydarpaşa yolu ikmal inşaatı projesi ile 1996 yılında yapılan Haydarpaşa İzmit otoyolu yapım projeleri Şefik Gül ve Gülsan Holding’in bir başka dönüm noktalarıdır. Bu projeler bir anlamda ufuk açan projeler olmuştur.

Arkasından ülkelerarası projeler gelmiştir. 2000 yılı ile birlikte, Afganistan, Irak, Kazakistan, Suudi Arabistan, Libya, Sırbistan, Ukrayna ve bazı Körfez ülkelerinde yeni projeler alınmıştır. Gülsan Holding’in ilk ülke dışı projesi Afganistan’da 185 kilometre uzunlukta yol yapım projeleri olmuştur. Bugüne kadar ülke dışında ondan fazla proje yapılmıştır. Ukrayna ve Sudan’da üstlenilmiş olan otoyol yapım projelerinin inşaatı hala devam etmektedir.

Şefik Gül, şirketlerinin vizyonunu, inşaat sektöründe lider olmak ve sektördeki firmalar arasında bir referans olabilmek olarak belirlemiştir. Müşterileri ile şirket çalışanları ve grup arasında karşılıklı memnuniyetin tesis edilmesi de hedefleridir. Grubun başarısı için paydaşlar hayati öneme sahiptir. Bu arada sivil toplumun kendilerinin sorumluluk sahibi ve muhatap olarak görmesini bekliyorlar. Belirlenen vizyon gerçekten çok önemli mesalar içermektedir.

Bu arada Şefik Gül, profesyonel bir kalite anlayışı benimsemektedir. Bu amaçla Gülsan Holding, Kalite Sistem Belgesi, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi ve Çevre Yönetim Sistemine ilişkin sertifikaları almış ve entegre sistem altyapısını kurmuştur.

 

Gülsan Holding Projeleri

Şefik Gül ile İlgili Kişiler

 • Mehmet Gül

  Gülsan Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Gül, 1948 yılında Elazığ’da doğmuştur.

 • Refik Gül

  1944 Elazığ doğumlu olan Refik Gül, Gülsan Holding bünyesinde Yönetim Kurulu Üyeliği yapmaktadır. Evli olup iki çocuğu bulunmaktadır.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.