|   |   |  Seha Yapı Türkiye’nin En Çok Konut Projesi Yürüten ilk 10 Şirketi Arasında

Seha Yapı Türkiye’nin En Çok Konut Projesi Yürüten ilk 10 Şirketi Arasında

İttifak Holding’in inşaat sektöründeki markası Seha Yapı, Capital ve Ekonomist Dergileri tarafından düzenlenen Türkiye’nin Gayrimenkul Liderleri (Real Estate Stars) Ödülleri kapsamında, 2018 yılında “Türkiye’nin En Çok Konut Projesi Yürüten” ilk 10 şirketi arasında yerini aldı.

Seha Yapı Türkiye’nin En Çok Konut Projesi Yürüten ilk 10 Şirketi Arasında

Anadolu’nun lider inşaat şirketi Seha Yapı, 2018 yılında 2.746 konutun inşasını yürütme başarısı göstererek bu ödüle layık görüldü. Şirket, 2017 yılında da en çok proje üreten (teslim eden) şirket kategorisinde  ödüle layık görülmüştü.

Seha Yapı, Türkiye’nin en prestijli ekonomi yayınlarından olan Capital ve Ekonomist dergileri tarafından düzenlenen "Türkiye'nin Gayrimenkul Liderleri" (Real Estate Stars) ödül töreninde ülkemizin en çok konut projesi yürüten ilk 10 şirketi arasında yer alarak ödül kazandı. Türkiye genelindeki inşaat şirketlerinin 2018 yılındaki performanslarına göre verilen ödüller, İstanbul Swissotel’de düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Ödülü, Seha Yapı Genel Müdürü İskender Uslu aldı.

Seha Yapı bugün itibari ile 2.746 konutun inşaatını yürütüyor

Ödül töreninin ardından açıklamalarda bulunan Seha Yapı Genel Müdürü İskender Uslu, “41 yıllık köklü geçmişimizde bugüne kadar 15 binden fazla konutu sahiplerine teslim ettik. Seha Yapı olarak, Türkiye’nin en büyük yapı şirketleri arasında yer alıyoruz. Sektör olarak önemli bir dönemeçteyiz. Bugün konut üretmek kadar üretilen konutların satışının yapılması da oldukça önemli… 2019 yılının sektörümüz için yeni bir başlangıç olacağına inanıyoruz. 2019 yılında sektörün daha iyi satış rakamlarına ulaşarak başarılı bir sene geçireceğini öngörüyoruz. Biz de Seha Yapı olarak zorlu geçen 2018 yılında çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürdük. Bugün itibari ile Konya’da bulunan Zermeram, 7 Renk, Seha Kanyonpark Evleri ve Seha Vadi Evleri ile İstanbul’da bulunan 3. İstanbul projelerimizde toplam 2.746 adet konutun ve 277 ticari alanın inşaatına devam ediyoruz. Böyle bir dönemde, satışını tamamladığımız ve satışına devam ettiğimiz konutlarımızın yükselmesi için tüm kaynaklarımızla çalışmalarınızı yürütüyoruz. 2018 yılındaki performansımıza göre aldığımız bu anlamlı ödülde katkısı olan tüm çalışanlarımıza ve iş ortaklarımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“İnovatif projelerle sektördeki liderliğimizi koruyacağız”

Seha Yapı’nın projelerine de değinen Uslu, sözlerine şöyle devam etti: ”Konya’da; Zermeram, 7 Renk Selçuklu, Seha Kanyonpark Evleri ve Seha Vadi Evleri, İstanbul’da ise 3. İstanbul Başakşehir projemizin inşası sürüyor. Her projemizin kendini farklılaştıracak önemli inovatif özellikleri bulunuyor. Projelerimizi, konut olmanın ötesinde her yönüyle insanların yaşamına değer katması ve geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlıklı büyümesi için tasarlıyoruz.”

Uslu; “Zermeram tamamlandığında kendi enerjisini üreten bir proje olacak. Konutta kojenerasyon sistemini Seha Yapı olarak Türkiye’de ilk defa Konya’da inşa ettiğimiz Panorama Evleri’nde kullandık. Türkiye’de konutta ikinci kojenerasyon sistemini de inşallah yine biz hayata geçireceğiz ve Zermeram sakinleri de bu avantajlı sistemi kullanılmaya başlayacak” dedi. Zermeram’da kojenerasyonun yanı sıra ortak giderlerin düşürülmesi amacı ile güneş panellerinden elektrik üretimi yapılacağını da sözlerine ekleyen Uslu, konut ve ortak alanlarda enerji tasarrufu sağlayacakları projeleri ile müşterilerinin cebine olumlu yansıyacak tasarruf oranları elde edeceklerini anlattı. Uslu, bunların dışında Zermeram’da gri su arıtma tesisi ve yağmur suyu depolaması ile yeşil alanların sulamasının da tasarruflu olacağını ve benzeri inovatif projelerle sektördeki farklılaşmalarını sürdüreceklerini belirtti.

Şirket Haberleri

Etiketler

Şirket Kategorisindeki diğer haberler

 • Emlak Katılım Bankası’nın faizlere olumlu etkisi olacak
  Emlak Katılım Bankası’nın faizlere olumlu etkisi olacak

  Cathay Group Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Alper Tuğsuz, Emlak Katılım Bankası’nın sektörün kredilendirilmesi için önemli bir hamle olduğunu belirterek son zamanda konut kredi faizlerinde yaşanan yumuşamada ihtisas bankası kurulmasının da olumlu etkisi olacağını söyledi.

 • Bahaş Holding ve Mertinox Yapı Malzemeleri güçlerini birleştirdi
  Bahaş Holding ve Mertinox Yapı Malzemeleri güçlerini birleştirdi

  İnşaat, taahhüt, sağlık, turizm, tarım ve hayvancılık, oyuncak, akaryakıt, satış ve pazarlama, savunma sanayi ve teknoloji alanlarında faaliyetlerini sürdüren Bahaş Holding, alanında söz sahibi olan 30 yıllık marka Mertinox Yapı Malzemeleri ile güçlerini birleştirdi.

 • GRED’in Yeni Konsept Ofisi Bebek’te Açıldı
  GRED’in Yeni Konsept Ofisi Bebek’te Açıldı

  Türk yatırımcılara konut ve perakende gayrimenkul konularında danışmanlık ve aracılık hizmeti veren Londra merkezli Türk Girişimi GRED (Global Real Estate Development), İstanbul’da Bebek’te yeni konsept ofisini yatırımcıların hizmete sundu.

 • ByDoping’den 2,5 milyar TL’lik 2019 hedefi
  ByDoping’den 2,5 milyar TL’lik 2019 hedefi

  Gayrimenkul sektörüne alternatif satış kanalı yaratarak “hızlı ve kaliteli satış” amacıyla 2015 yılında yüzde 100 yerli sermaye ile kurulan ByDoping, 2019 hedeflerini açıkladı.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.