|   |  Seha Yapı Firması
Seha Yapı

Seha Yapı

  • Kuruluş Tarihi : 1978

  • Proje Sayısı : 8

Seha Yapı, konut, ofis ve residence projeleri, Seha Yapı hakkında genel bilgiler, projelerin lokasyonları ve Seha Yapı ile ilgili tüm haberlere bu sayfada ulaşabilirsiniz.

Seha Yapı Hakkında

Tarihçe

1978 yılında kurulan Seha Yapı, 1987 yılına kadar inşaat ve harita mühendislik hizmetlerinin yanında yapı taahhüt hizmetleri ile faaliyetlerini sürdürmüştür. 1987 yılından sonra orta ölçekli müteahhitlik hizmetlerine başlayan Seha Yapı, 1992 yılında İttifak Grubu’na katılmasıyla birlikte büyük ve önemli projelerde başarılar kazanarak hızla büyüme trendi yakalamıştır. Bugüne kadar yapmış olduğu projeler sayesinde ülkemizin ve bölgenin en büyük inşaat ve taahhüt firmaları arasındaki yerini almıştır. 
 
Seha Yapı, sanat yapılarından endüstriyel yapılara, alışveriş merkezlerinden modern yaşam alanlarına kadar inşaat sektörünün her alanında çevresine değer katan projeler üretmiştir ve geleceğin projelerini üretmeye devam etmektedir. Bulunduğu coğrafyada inşa ettiği projelerle ilişkide bulunduğu tüm kesimlerin güvenini kazanan Seha Yapı, profesyonel yönetimi ve kurumsal yapısıyla bu başarısını uluslararası arenaya taşımaktadır.  Seha Yapı, yapı sektörünün her alanında uluslararası ölçekte çözümler sunabilmeyi kendisine ilke edinmiştir. 1978’den bu yana, toplu konut projeleri, akıllı binalar, alışveriş merkezleri, iş merkezleri, sağlık yapıları, endüstriyel yapılar, yol ve köprü projeleri, spor tesisleri gibi pek çok farklı bina inşa eden Seha Yapı, her tür yapıyı başarıyla tamamlayabileceğinin ispatı olan zengin bir portföye sahiptir.
 
Seha Yapı, her biri kalite, fonksiyonellik ve estetik bütünlüğün sembolü olan projeleri ile uluslararası bir yapı markası haline gelmiştir. Dayanıklılık ve teknik konfor mükemmelliği, Seha Yapı’nın mühendislik uygulamalarındaki başarısında gizlidir. Seha Yapı, inşa ettiği yapılarda bütün iş süreçlerinde evrensel kalite yönetimi uygulamalarını izleyerek kullanıcılarını tatmin edecek kaliteyi ve fonksiyonelliği sunar. Bireylerin güvenliğini ve konforunu daha üst seviyelere çıkarmak, yüksek teknolojiye ve prestije sahip çalışma ve yaşam alanları oluşturmak ve yapılarla şekillenen şehir estetiğini geliştirmek adına dijital ağlar, ses, görüntü, ışıklandırma, iklimlendirme ve güvenlik gibi fonksiyonlu sistemleri modern mimari ile bütünleştirir.
 
Misyonumuz - Vizyonumuz

Misyonumuz
Konutların yaşam ve iş kalitesini en çok belirleyen unsurların başında geldiği bilinciyle, zaman ve kalite taahhütlerini karşılayarak yüksek müşteri memnuniyetini sağlayan, çalışan hak ve güvenliğine saygılı, çevreye duyarlı ve sürdürülebilir projeleri hayata geçiren öncü inşaat şirketi olmak.
 
Vizyonumuz
Mevcut kültür, iş ahlakı ve değerlerini muhafaza ederken, tüm dünyada yüksek kalitede projeleri hayata geçiren, müşterilerinin beklentilerini anlayarak onlara ihtiyaçlarına uygun projeleri geliştirme esnekliğine sahip olan, gücünü nitelikli insan kaynağından alan, gerçekleştirdiği tüm projelerde mükemmelliği hedefleyen, hızlı ve yenilikçi bir inşaat şirketi olmak.
 
Prekast Yapı Elemanları ve Üretimi
Açıklığın büyük olduğu yapılarda uzay kafes, çelik makas gibi çelik yapı elemanlarının kullanılması gerekmektedir, ancak işlevsel olarak büyük açıklıklara ihtiyaç duymayan sanayi tesislerinde ekonomik olduğu için prekast sistemler tercih edilmektedir. Günümüzde sanayi yapılarının çoğu prekast yapım sistemleri ile inşa edilmektedir. Prekast yapım sistemleri; yatırımlarında ekonomi arayan isletmeler için birçok avantaj sağlamaktadır. 
 
Seha Yapı atölye tesislerinde betonarme olarak imal edilen cephe prekast, cephe parabet elemanları ve parabet merdiven imalatları, tesis kuruluş yerine nakledilir ve önceden hazırlanmış olan soketler (temeller) üzerine yerleştirilerek montajı gerçekleştirilir. Böylece ana yapı çok hızlı bir şekilde oluşturulabilmektedir. Prekast elemanlar arasındaki bağlantı detayları belli bir standartta olduğu için kolayca ve hızla monte edilebilirler. Seha Yapı, endüstrileşmiş üretim teknikleri ile prekast yapı elemanları kendi atölye tesislerinde üretir, böylece prekast sistemlerini uygun fiyatla hazırlayabilmektedir. Seri üretim gerçekleştirebilen atölyede gerekli yapı elemanları yerinde imalata göre çok daha hızlı üretilmekte ve teslim edilmektedir.
 
İlke ve Değerlerimiz

İNSAN
Seha Yapı’nın bütün şantiyelerinde iş güvenliği risk değerlendirmeleri iş güvenliği uzmanlarınca düzenli olarak yapılmaktadır. Güvenlik ekipmanının kullanımı ve iş sağlığı ile güvenliği konularında uygulanan etkin önlemlerle Seha Yapı, uluslararası seviyede bir çalışma ortamı kalitesine sahiptir.  Modern yönetim anlayışının bir parçası olarak yürüttüğü işlerin tümünde doğabilecek sorunlara önceden tedbir alma prensibini benimsemiş olan Seha Yapı, idari, çevre ve iş güvenliğinin yanı sıra mali ve teknik konuları da kapsayan risk değerlendirme ve eylem planlarını sürekli devrede tutar.
 
SOSYAL SORUMLULUK
Seha Yapı içinde bulunduğu topluma karşı sorumluluğunun bilinciyle hareket etmektedir. “Mutluluğun anahtarı olma” hedefiyle, topluma yararlı olacak ve toplumsal sorunlara çözüm üretebilecek sosyal sorumluluk projelerini yürütmektedir. Sosyal sorumluluk projelerinin geçici fayalar yerine geleceğe yönelik ve süreklilik arz eden faydalar sağlaması, Seha Yapı’nın öncelikli hedeflerindendir. 
İş ortakları ve müşteri ilişkileri çalışanlarını, iş ortaklarını ve müşterilerini “daha yaşanabilir bir dünya” vizyonunda buluşturan Seha Yapı, güven veren bir dostluğun ismi haline gelmiştir. Seha Yapı, projelendirme aşamasından satışa ve satış sonrasına kadar müşterilerine taahhüt ettiği tüm kalite ve zamanlama standartlarını sunmayı ilke edinmiştir.
 
REKABET POLİTİKASI
Serbest piyasa kuralları ve küresel ticaret standartları doğrultusunda faaliyetlerini sürdüren Seha Yapı, rekabetin ülkelerin ekonomilerini ve sektörlerini ileriye taşıyan, geliştirici bir itici güç olduğunun bilincindedir. Seha Yapı, sürdürülebilirlik ilkeleri temelinde yenilikçiliğe, araştırma ve geliştirmeye, ileri teknolojiye dayalı rekabetçi bir organizasyon olmayı temel önceliği olarak benimsemiştir.
 
Tasarım ve Mühendislik Yetenekleri

Mimari Tasarım
Seha Yapı, genç, dinamik, araştırmacı ve gelişimci mimar kadrosuyla deneyimlerini teknoloji ile bütünleştirerek birçok önemli ve başarılı projeye imza atmıştır. Seha Yapı’nın alanında uzman profesyonellerden oluşan tasarım ekibi, fonksiyonellik, estetik, kalite, modernizm ve ekonomik verimliliği bir arada düşünen güncel bir vizyona sahiptir. Mimarlar, inşaat mühendisleri, makine mühendisleri, elektrik mühendisleri ve bunlara bağlı teknik elemanlardan oluşan ekip, çağdaş mimari ilkelerine sadik kalarak, doğal dengeye zarar vermeyen ve Seha Yapı vizyon, misyon ve değerleriyle uyumlu bir şekilde kaliteli ve güvenli yapıları hayata geçirmeye devam etmektedir.
 
Yapı’da mimari tasarım süreci fizibilite çalışmaları ile baslar. Proje ekibi, özgün tasarımlarını müşterilerinin kalite, zaman, maliyet, ergonomi ve estetik taleplerine uygun yenilikçi bir yaklaşımla oluşturmaktadır. Bu bilinçle, tüm tasarımlarında, yapı ekonomisini sürecin ilk aşamalarında dikkate almakta ve gerçekçi bir mimariyi amaçlamaktadır. Tasarımın, düşünüp çalıştıkça olgunlaşan, sürekliliği olan ciddi bir süreç olduğu gerçeğinden yola çıkarak, kişisel ve geçici tatminler sağlayan kolay çözümlere, moda biçimlere kapılmadan, zamana dayanıklı, gerçekçi bir mimariye ulaşabilmek, başlıca amaçtır. 
Tamamen son kullanıcı istekleri düşünülerek hareket edilen bu süreçteki ana kriterler su baslıklardan oluşmaktadır: 
 Fonksiyonellik
Ekonomi
Yapım tekniği
Uygulanabilirlik
Kalite 
Estetik 
Mekanik ve elektrik sistem seçimi
Bina yönetimi maliyet optimizasyonu
Enerji verimliliği
 Seha Yapi, her projenin bağlamsal ve mevcut koşullarını dikkate alarak objektif ve gerçekçi çözümlere ulaşmak hedefindedir. Bugüne kadar hayata geçirdiği projeler sayesinde bir projenin gereksinimleri, servisleri ve organizasyonu hakkında önemli tecrübeler kazanmıştır. Alanında uzman mühendis ve mimarlardan oluşan deneyimli kadrosuyla, çağdaş mimari ilkelerine sadik kalarak, doğal dengeye zarar vermeyen güvenli yapılar üreten Seha Yapı, uzmanlık ve deneyiminin gücünü her projesinin temel dinamikleri kılmaktadır. 
 Mimari tasarım süreci ile birlikte inşaat, elektrik ve makine mühendisleri, pazarlama ve finans uzmanları isin içine girerek gerçekçi projenin oluşumu için çalışmalara başlamaktadır. Geri dönüşlerin çok hızlı olduğu bu ortamda daha tasarım aşamasında iken çoğu sorunun cevabi bulunmuş ve gerekli sistem seçimleri belirlenmiş olmaktadır.  
Seha Yapı proje ekibi, sağlık, eğitim, kültür yapıları, konut projeleri, alışveriş merkezleri, is merkezleri, showroom yapıları, spor ve dinlenme alanları, fabrikalar ve turizm tesisi proje tasarımları, uygulama ve dekorasyon projeleri üretmektedir.
Tasarim, fikir ve hayallerle oluşturulan soyut kurgunun somuta dönüştürülmesidir.”
 
Statik Tasarım; Mühendislikte kalite ve dürüstlüğü ilke edinmiş olan Seha Yapı, hizmet verdiği her alanda kendi dalında uzman idari ve teknik personeliyle en kısa zamanda en uygun ve ekonomik çözümler üretmeyi ilke edinmiştir. Konusunda uzman deneyimli kadrosu ile inşaat mühendisliğinin etik değerlerine, kanun ve yönetmeliklere uygun, verilen taahhütleri sağlam, kullanılabilir ve ekonomik olarak zamanında sonuçlandıran bir yapıya sahiptir. Bu doğrultuda Seha Yapı proje departmanı bünyesinde yatırım ve maliyet çalışmaları ile birlikte her türlü betonarme proje ve hesapları ile çelik yapı proje ve hesapları üretilmektedir.
 
Mekanik Tasarım; Konusunda uzman kadrosu ile Seha Yapı proje departmanı bünyesinde inşaat projeleri geliştirilen tesislerin mekanik tesisat sistemleri yatırım ve işletme maliyet çalışmaları ile gerekli teçhizatın seçimi ve proje tasarım hizmetleri üretilmektedir. Tamamen son kullanıcı talepleri doğrultusunda yürütülen bu süreçteki ana kriterler su şekildedir:
Enerji Verimliliği
Bina yönetim maliyeti optimizasyonu
Güvenlik
 
Seha Yapı proje departmanı bünyesinde yatırım ve maliyet çalışmaları ile birlikte su projeler ve hesaplama hizmetleri verilmektedir: 
Sıhhi tesisat 
Kalorifer tesisatı 
Isı yal itimi 
Yangın tesisatı 
Havalandırma 
Soğutma 
Otomasyon
 
Elektrik Tasarımı; Elektrik enerjisinin daha sağlıklı, temiz kullanımı ve dağıtılması, üretimin daha kaliteli ve sorunsuz olmasına, zaman kaybının minimuma indirilmesine ve ekonomiye, enerji verimliliği ile işletme kolaylığına olanak sağlar. Seha Yapı proje departmanı, bu sorumlulukla hareket ederek konusunda uzman kadrosu ve bilgi birikimi ile elektrik sorunlarını ortadan kaldıracak çözümler üretmektedir. Her türlü yapının elektrik tesisat sistemleri yatırım ve işletme maliyet çalışmaları, gerekli teçhizatın seçimi ve proje tasarım hizmetleri üretilmektedir. Tamamen son kullanıcı ihtiyaçlarına göre yürütülen bu süreçteki ana kriterler şunlardır:
Enerji verimliliği
Bina yönetim maliyeti optimizasyonu
Güvenlik
Seha Yapı proje departmanı bünyesinde yatırım ve maliyet çalışmaları ile birlikte su proje hizmetleri verilmektedir: 
Orta gerilim tesisat projeleri
Alçak gerilim tesisat projeleri
Kompanzasyon tesisat projeleri
Priz tesisat projeleri
UPS tesisat projeleri
İç ve diş aydınlatma projeleri
Topraklama projeleri
Yıldırımdan korunma tesisatı projeleri
Mekanik tesisat elektrik projeleri
Telefon-data-TV projeleri
Seslendirme tesisat projeleri
Yangın algılama ve alarm tesisatı projeleri
CCTV tesisatı projeleri
Otomasyon projeleri
Trafo projeleri
Jeneratör projeleri
 
Peyzaj Tasarımı; Seha Yapı tasarımlarının amacı, doğal kaynakların korunması ve yönetilmesi temelinde gelecek kuşaklara daha yaşanır bir dünya bırakmaktır. Seha Yapı projelerinin tasarımı aşamasında doğal veri analizlerinin yanında sosyokültürel yapı da düşünülerek tüm süreçlerde diğer meslek gruplarıyla iç içe çalışmalar yürütülmektedir.
 
Alt Yapı Projelendirmesi; Seha Yapı’nın proje departmanı bünyesinde her türlü yapıya ait altyapı projeleri hizmetleri verilmektedir:
 
İçme suyu projesi
Kanalizasyon projesi
Yol projesi
Yağmur suyu projesi
Dekorasyon
 
Seha Yapı, müşterilerinin talepleri çerçevesinde iç mimari tasarım ve dekorasyon hizmetleri sunmaktadır:
 
İç mimari tasarım
Üretim
Dekorasyon
 
Tasarım Yetenekleri; Endüstriyel binaların tasarımında sektöre göre uzman kadroları bünyesinde bulunduran Seha Yapı, profesyonel ekibi sayesinde detay üretimleri ustalıkla ve güvenle inşa etmektedir.
 
Fizibilite ve Etüd Çalışmaları; Seha Yapı proje ekibi, özgün tasarımlarını müşterilerinin kalite, zaman, maliyet, ergonomi ve estetik taleplerine uygun yenilikçi bir yaklaşımla oluşturmaktadır. Proje devamında üretim aşamasındaki her türlü imalat yine proje departmanı tarafından kontrol edilmektedir. İdari tüm sorumluluklar proje ekibince tamamlanmakta, yönetmeliklerin öngördüğü güvenlik faktörleri titiz bir şekilde hesaba katılmaktadır.
 
Seha Yapı projelerinin verimli olabilmesi amacı ile Proje Departmanı öncülüğünde her proje öncelikle ciddi bir fizibilite sürecinden geçer. En yüksek ve en verimli kullanımın tespitinin amaçlandığı fizibilite çalışmalarında su baslıklar değerlendirilir:
 
Arsanın konumu
Arsanın jeolojik ve topografik durumu
Arsanın imar durumu
Arsanın hukuki durumu
Sosyal durum
Ekonomik durum
Sosyolojik yapı
İklim
Ulaşım
Yakın çevre analizi
Bölgenin yapısı ve talebi
En yüksek ve en verimli kullanım çalışması
Pazar araştırması
Değer tespiti
Etki alanı
Finansal veriler 
Pazarlama verileri
 
Bina Yönetimi ve Organizasyon; Seha Yapı, zaman kaybının ve kaynakların yanlış kullanılmasının inşaat yatırımlarında en büyük gider olduğunun bilinciyle hareket ederek, gerek proje ve detay çözümlerinde, gerekse uygulamalarda; kaynakları doğru, ekonomik ve programlı kullanarak, inşaat yatırımlarında müşterilerine ciddi tasarruf sağlar.
 
Çelik Konstrüksiyon
Çelik konstrüksiyon, ilk olarak Seha Yapı bünyesinde kendi ihtiyaçlarını karşılamak üzere bir iş alanı olarak oluşturulmuştur. Zaman içinde gelişerek profesyonel hizmet veren bir yapıya dönüşmüştür. Bugün Seha Yapı’nın çelik konstrüksiyon üretim atölyesi 11.000m² açık, 4.000² kapalı alanda faaliyetini sürdürmektedir.
Hafif olması nedeniyle çelik konstrüksiyon yapılar daha az deprem yüklerine maruz kalır. Ayrıca sağlam olması, imalat  ve montajda işçilik ve zamandan tasarruf sağlaması da önemli avantajlarındandır.  Çelik konstrüksiyon yapılarda, betonarmeye göre daha farklı uygulamalar yapılabilir. Bu da mimari tasarımlarda farklı kreatif çözümler sunar. Çelik konstrüksiyon yapıların kurulumu hızlıdır. Geri dönüşümlü bir malzeme olup çevreye zarar vermez.
Seha Yapı, bugüne kadar inşa etmiş olduğu endüstriyel tesis ve fabrika binalarındaki tecrübesini tünel kalıp sistemlerindeki deneyimleri ile birleştirerek çelik konstrüksiyon imalatında müşterilerinin beklentisini karşılayacak seviyede kalite, hız ve güven sunmaktadır. Özellikle endüstriyel binalarda çelik konstrüksiyonun tercih edilmesi ile Seha Yapı çelik konstrüksiyon atölyesi, grup şirketlerine verdiği hizmeti genişleterek bugün uluslararası düzeyde projelere imza atacak yetkinliğe ulaşmıştır.
 
Otomasyon
Yapıda bulunan tüm mekanik ve elektrik sistem ve süreç hatlarının bir merkezden idare ve kontrol edilebilmesi için bina otomasyon sistemleri kurulmaktadır. Yapının tüm mekanik ve elektriksel donanım ve cihazları, bilgisayar sistemi ile kontrol ve idare edebilme imkanı sunan otomasyon sistemleri yapılmaktadır. Akıllı sistemler sayesinde işletmeye hem yüksek konfor hem de düşük işletme maliyetleri sağlanmaktadır.
 
Proje Yönetimi
Tasarım Yönetimi
 
Seha Yapı proje departmanı, dünya çapındaki seçkin inşaat firmalarının standartlarına uygun, üst düzey kalitede ve güvenilirliği yüksek hizmetler sunma prensiplerini benimsemiştir. Teknolojik gelişmeleri takip ederek hemen uygulamaya koyan, deneyim sahibi insan gücüyle ve doğru zamanda müşteri beklentilerine cevap verecek iş hacmiyle hedeflerine ulaşmak, Seha Yapı’nın temel politikasıdır.
 
Proje departmanı, projelerin gerçekleşme aşamasında çevre koşullarının insan emniyeti ve insan sağlığına en uygun şekilde planlanmasını ve sağlıklı bir yaşam alanı yaratılmasını vazgeçilmez iş prensiplerinden biri olarak görür. Kurulduğu yıldan beri Seha Yapı, mimarlığın toplumsal bir sanat olduğunu kabul ederek, topluma ve çevreye karşı sorumluluk bilinciyle hizmet vermektedir. Bu bilinçle, tüm tasarımlarında, yapı ekonomisini sürecin ilk aşamalarında dikkate almakta, gerçekçi bir mimariyi amaçlamaktadır.
 
Maliyet ve Süreç Yönetimi;Seha Yapı planlama departmanı, projelerin belirlenen süre içerisinde, istenilen kalitede ve hedeflenen kârlılık oranlarıyla tamamlanmasında etkin rol oynamaktadır. Planlama Departmanı, maliyet ve süre yönetimini tüm süreçleriyle birlikte İttifak Holding yazılım biriminin Seha Yapı için geliştirdiği Belit isimli proje yönetimi yazılımı üzerinden yürütmektedir. Belit programı sayesinde proje yönetiminin bütün safhaları eksiksiz bir şekilde gözetlenebilmekte, denetlenebilmekte ve uygulama aşamasında gereken müdahaleler yapılabilmektedir.
 
 
Planlama ekibi, Belit programı üzerinden iş henüz fizibilite aşamasındayken yapım için gerekli tüm iş kalemlerini (arsa değeri, izinler, projelendirme, inşaat ve ekipman) kapsayan maliyetlerinin hesaplanmasını ve fizibilite aşamasından projenin teslimine kadar projelendirme, ruhsat, ihale ve inşaat süreçlerini kapsayan bir master programın hazırlanmasını sağlar. İşin proje ve planlama aşamasında ise, maliyet yönetimine esas oluşturacak detaylı keşiflerin çıkarılmasını yönetir. İşin inşaat sürecinde ise iş programını yöneterek fiili ve planlanan süreci karşılaştırarak işin öngörülen tarihte ve belirlenen hedef maliyette bitirilebilmesi için gerekli güncellemeleri yapar. Proje tesliminden sonra, işin başından beri elde ettiği verileri yeni projelerde kullanmak için analiz eder ve istatistiksel veri olarak değerlendirir.
 
 Kalite Yönetimi;Bir projeye başlandığında, iş sürecinde projeye ait bütün işçilik ve malzemeler Belit sistemine özel hazırlanmış pozlar ile metraj ve birim fiyat bilgilerini içerecek şekilde tanıtılır.  
 
Bu iş kalemleri ve malzemeler kendi içlerinde kaba, ince, elektrik, genel, mekanik, lojistik ve resmi işler olarak sınıflandırılır. 
Proje süresince bu kategoriler de projenin bütünü gibi kontrol edilir ve sürekli gözlem altında tutulur. Böylelikle projenin maliyet ve zamanlamasındaki problemler daha net çözümlenir ve müdahale edilmesi gereken yerler doğru tespit edilir. 
Planlama Ar-Ge çalışmaları neticesinde Belit sistemine entegre olarak mühendislik ekonomisi disiplinleri çerçevesinde çalışacak, gelişmiş bir iş geliştirme ve imalat kalite kontrol sistemi de programa adapte edilme aşamasındadır.
 
 
 
Sözleşme Yönetimi ve Metraj Kontrol;Seha Yapı, sözleşme yönetimi konusunda birbiriyle bağlantılı bir süreç yönetimi çalışması ile kendi birimleri, taşeronları ve tedarikçileri ile uyum içerisinde çalışmaktadır. Seha Yapı’da sözleşmeler iş programına paralel olarak şantiye, muhasebe, proje müdürlüğü, bütçe ve planlama müdürlüğü ve satın alma müdürlüğü koordinasyonunda uzman kadrolar tarafından yürütülmektedir. Seha Yapı, taşeronları ve tedarikçileri ile yaptığı sözleşmeleri tüm birimlerinin görebilmesi için Belit sistemine aktarır.  
 
Sözleşme yönetiminde Seha Yapı’nın ihtiyaç duyduğu tüm muhasebe, hak ediş ve cari hesap kayıtlarının bulunduğu Belit programı sayesinde tüm birim yöneticileri ve idari kadrolar dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar yapılan sözleşmelere, işin tamamlanma sürecine ve finans bilgilerine internet üzerinden kolayca ulaşabilmektedir. Genel merkez birimleri, Belit sistemi sayesinde tedarik sürecindeki malzemelerin şantiyeye ulaşıp ulaşmadığını, tedarikçi faturasının sisteme girilmesiyle görebilmektedir. Belit sayesinde hem yazışma trafiği azaltılmakta, hem de idari personelin iş yükü ve karşılaşılabilecek her türlü karmaşa en aza indirgenmektedir. Ayrıca alt taşeronlarla yapılan sözleşmelerdeki işin hak ediş süreci de bu yazılım sayesinde en hızlı ve güvenilir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Projelerin iş programlarını ve metrajlarını yazılımdan gören satın alma ve şantiye, alım için start vermekte ve bu sayede tüm projeler tam zamanında ve en mükemmel kalitede bitirilmektedir.
 
Teslimat ; Projelerin teslimat aşamasında projenin kullanım bilgilerini içeren bir kılavuz ile birlikte garanti kapsamında olan ürün ve/veya imalatların belgeleri ile teslim gerçekleştirilir. Bu aşamada proje yönetim hizmetleri kapsamında hizmet verilecek kısımların devreye alınması gerçekleştirilir ve ihtiyaç dahilinde hizmet ve kullanım bilgilerini içeren bir eğitim düzenlenir.
 
Finans Yönetimi; Günümüzde şirketler başarılı bir finansal yönetim ile yatırım ve abigem kredilerini daha etkin bir biçimde yönetebilir, gelirlerini en üst düzeye çıkarıp sermaye maliyetlerini en aza indirerek verimliliklerini artırabilirler. Seha Yapı finans yönetim birimi, finansal planlama ve işletmenin faaliyeti sırasında ortaya çıkacak her türlü fon giriş ve çıkışının önceden planlanmasını sağlar. Finansal denetim sayesinde de, finansal planlama ile uygulamaların karşılaştırılması ve sapma varsa düzeltici önlemlerin alınmasını sağlar.
 
İş Güvenliği Yönetimi; Sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı sağlama ve sürdürme faaliyetlerinin ilk basamağını, sağlık güvenlik politikası oluşturmaktadır. Seha Yapı, insanı en değerli varlık olarak kabul ederek daha güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı sağlamayı amaç edinmiştir. Bu nedenle Seha Yapı, yerel ve ulusal kanun, yönetmelik ve standartlara uygun, ilgili riskler doğrultusunda önleyici tedbirler alan, sürekli gelişme prensibi ile İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği konularında sürekli iyileştirme sağlamayı hedeflemektedir.
 
Elektromekanik Sistemler
HVAC: Isıtma, soğutma, sıhhi tesisat ve yangın tesisatı sistemleri günümüz şartları ve yönetmeliklerine uygun bir şekilde güvenlik, algılama ve ihbar  sistemleriyle entegre biçimde ve ölçümlendirilebilir şekilde tasarlanarak montajlanmaktadır.
Enerji dağıtımı: Endüstriyel tesislerin, konutların ana dağıtım şebekesine bağlantıları için orta gerilim kablo sistemleri, her türlü network ürünleri de dahil olmak üzere bina içi enerji dağıtımı ve kablo altyapısı için alçak gerilim kablo sistemleri kurulumu ve otomasyonu Seha Yapı tarafından anahtar teslimi olarak yapılmaktadır.
Jeneratör ve Trafo Sistemi: Seha Yapı, hayatımızın her alanında kullandığımız enerjinin sürekliliğini sağlayarak yaşamın kesintisiz devam etmesi için trafo ve jeneratör sistemlerinin kurulumunda uzmanlaşmıştır. Trafo kurulumu, devreye alınması ve jeneratör sistemleri ile desteklenerek enerji sürekliliği sağlanırken yeşil enerji çözümlemeleri ile çevreye zarar verilmez.
 
Çevre Politikamiz
Çevre ile ilgili yürürlükteki mevzuat hükümlerine riayet etmek.
Çevreye zarar vermeyen teknoloji ve yöntemler arastirmak, kullanmak,
Dogal kaynaklari mümkün olan en verimli sekilde kullanmak
Tüm çalisanlarimizi, tedarikçilerimizi ve taseronlarimizi çevrenin ve kaynaklarin korunmasi konusunda bilinçlendirmek,
 
ISG Politikamiz
Kurmus oldugumuz is sagligi ve güvenligi yönetim sistemini gelistirerek, sürekli iyilestirilmesini saglamak,
Is sagligi ve güvenligi anlayisini tüm çalisanlarimiza benimsetmek ve çalisanlarimizin faaliyetlerimize katilimini saglamak
Çalisanlarimizin is sagligi ve güvenligi egitimlerine önem vererek, konuyla ilgili gerekli egitimleri edinmelerini saglamak
Santiyelerimizin is sagligi ve güvenligi yönetim sistemi uygulamalari bakimindan eksiksiz olmasini saglamak, bunu devam ettirmek. Bunun için her türlü destegi saglamak
Isg ve ilgili diger mevzuatlarin gerektirdiklerini tam olarak yerine getirmek
Taseronlarimizin is sagligi ve güvenligi yönetim sistemine uymalarini saglamak, bu   konuda kendilerini gelistirmelerini saglamak.
 
Kalite Politikamiz
Müsteri ihtiyaçlarini, taleplerini, beklentilerini belirleyip, yerine getirerek sürekli müsteri memnuniyetini saglamak,
Çaga ayak uydurarak ürün ve hizmet kalitemizi sürekli gelistirmek,
Kaynaklarimizi en etkin sekilde kullanarak verimliligi saglamak,
Tedarikçilerimizin gelisimini saglamak,
Kurmus oldugumuz kalite yönetim sistemini gelistirerek sürekli iyilestirilmesini saglamak,
Çalisanlarimizin egitimlerine önem vererek gerekli her türlü egitimi edinmelerini saglamak
Önce kalite anlayisini tüm çalisanlarimiza benimsetmek ve çalisanlarimizin faaliyetlerimize katilimini saglamak.

Tel: 444 73 42
Fax: 0332 221 3949
Email: info@sehayapi.com
Adres: Musalla Bağları Mahallesi. Kule Caddesi. Kule Plaza. Kat:33 No:56 Konya / Selçuklu

Seha Yapı Projeler Haritası

Seha Yapı Projeleri

Seha Yapı Haberleri

daha fazla yükle

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.