|   |   |  Selden ve Doludan Zarar Gören Vatandaş Ne Yapacak?

Selden ve Doludan Zarar Gören Vatandaş Ne Yapacak?

İstanbul’u teslim alan yoğun yağışın ardından bastıran dolu vatandaşlara zor anlar yaşattı. Halk otomobillerinin içinde mahsur kalırken vatandaşlar şimdiden sigorta poliçelerini torpido gözlerinden çıkarmaya başladı.

Selden ve Doludan Zarar Gören Vatandaş Ne Yapacak?

Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu sozcu.com.tr'ye yaptığı açıklamada vatandaşların sigorta poliçelerinin muafiyetler kısmını iyi incelemesi gerektiğini söyledi.


Ağaoğlu sigorta şirketinin zararı tanzim etmekten kaçınması durumda ise heyetlere başvurulması yönünde vatandaşları uyardı.


Öte yandan altyapı sıkıntılarından dolayı oluşan sorunlarda selden dolayı zarara uğrayan örneğin uçak kaçıran, örneğin hastasını zamanında hastaneye yetiştiremeyen bir kişinin belediyeye karşı tazminat davası açma hakkı bulunduğunu ifade eden Ağaoğlu meteorolojinin önceden uyarmasından dolayı yağmurun doğal afet kategorisinde değerlendirilemeyeceğini söyledi.


Ağaoğlu, “Meteoroloji bu gibi durumlarda önden haber veriyor bu hususu afet olmaktan çıkarır ve hakkını arayan vatandaş hizmet kusuru olduğunu belirtebilir' diyor.

Finansgündem

Gündem Haberleri

Etiketler

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • Tasarımcılar AURA Forum'da buluşuyor
  Tasarımcılar AURA Forum'da buluşuyor

  Mimarlık ve şehircilik alanında disiplinler arası araştırmaların yapıldığı tartışma ve eğitim platformu İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi - AURA İstanbul; yeni dijital etkinlik serisi, AURA Forum'un ikinci oturumunu düzenliyor.

 • GYODER’İN YENİ BAŞKANI MEHMET KALYONCU OLDU
  GYODER’İN YENİ BAŞKANI MEHMET KALYONCU OLDU

  Türkiye gayrimenkul sektörünün çatı kuruluşu GYODER’in Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Kalyon Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kalyoncu seçildi. GYODER Başkanı Mehmet Kalyoncu, “Gayrimenkulde bireysel alışkanlıkların daha iyi incelendiği, teknoloji ve tasarımın uyumunun çok daha önemli hale geldiği bir dönemdeyiz. GYODER olarak yepyeni bir heyecan ve yaklaşımla gayrimenkule bakışı değiştirecek, sektörde değişim ve gelişimin öncüsü olacağız” dedi.

 • Düşen faizler ikinci elde fiyatları ortalama %6 yükseltti
  Düşen faizler ikinci elde fiyatları ortalama %6 yükseltti

  Yeni nesil gayrimenkul değerleme ve lokasyon analizi platformu Endeksa.com, ilanda olan ikinci el gayrimenkullerde 1 Haziran’da duyurulan konut kredisi faiz oranları düşüşü sonrası İstanbul, Ankara ve İzmir’de yaşanan fiyat artışını analiz etti. Verilere göre artışın İstanbul’da %5,95; İzmir’de %5,86; Ankara’da %6,17 seviyesinde olduğu açıklandı.

 • FAİZ ORANLARINDA 1 PUANLIK İNDİRİM FİYATLARDA 0,77 ARTIŞA NEDEN OLUYOR
  FAİZ ORANLARINDA 1 PUANLIK İNDİRİM FİYATLARDA 0,77 ARTIŞA NEDEN OLUYOR

  Gayrimenkul sektörünün dijitalleşmesi konusunda öncü olan GABORAS’ın CEO’su Kurtuluş Altun, düşürülen faiz oranları sonrasında piyasada yaşanan gelişmelere dikkat çekti. Altun, Türkiye’de her faiz indiriminde, 1 puanlık indirim karşısında fiyatlarda 0,77 oranında artış görüldüğünü söyledi

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.