|   |   | 

Seo, Arma Motoru Optimizasyonu İpuçları

Seo, Arma Motoru Optimizasyonu İpuçları

SEO’nun iki önemli unsuru vardır;

 

 • Arama motorlarına uygun içerik geliştirmek,
 • Diğer sitelerden yüksek kaliteli link almak. 

Bu iki önemli unsurun dışında başka bir önemli husus ise Google’a ters düşmemek. Eğer siteniz yeni açılmış bir siteyse, bu sitenin başına gelebilecek en kötü şey banlanmaktır. Aşağıda madde madde olarak anlattığımız SEO ipuçlarını uygularsanız siteniz hızlı bir yükselişe geçecektir. 

 1. Hatasız Bir Yazı Oluşturma 

Sitenize ekleyeceğiniz içerik son derece iyi hazırlanmış olmalıdır. İyi yazılar hazırlama SEO’nun en önemli ilkesidir. İyi yazılmış makaleler ziyaretçileri bir daha siteye girmeye yönlendireceği için bu içerik sitenizin hızlı bir yükselişe geçmesine katkı sağlayacaktır. Ayrıca Google iyi içeriği bir çok yöntemle tayin etmektedir.  Yapılan en sık hatalardan biri olan anahtar kelimeleri çok sık kullanmak Google tarafından olumsuz karşılanacaktır. Aynı anahtar kelime yerine bu anahtar kelimenin eş anlamlılarını ya da türemişlerini kullanabilirsanız, Google’ı sitenizin spam üretmediğine ikna etmiş olursunuz. 

2. İçerik 

Google düzenli bir biçimde içerik ekleyen siteleri düzensiz bir şekilde güncelleyenlerden daha çok dikkate alıyor ve daha kullanışlı buluyor. O halde kendinize bir hedef belirlemelisiniz. Günde ya da haftada bir yazı girmek gibi bir düzen içinde hareket etmelisiniz. Amaç sürekli yeni konular üretmek olmalıdır. Genelde bir sayfada 500-1500 arası kelimeli içerik kullanmak yeterli olacaktır. 

3. Google Sandbox Hizmetini Kullanmanın Önemi 

Google Sandbox insanların daha önce yaptıkları arama sonuçlarına bakarak kelimeler, anahtar ibareler önerebilen son derece faydalı bir araçtır. Kısacası Google Sandbox insanların neler aradıklarını size göstererek sizin bu anahtar kelimeler üzerinden içerik üretmenize yardımcı olur. Amacımız bu kelimeler arandığında arama motoru sonuç sayfalarında üst sıralarda yer almaktır. 

4. h1 Etiketini Kullanın 

SEO’nun en büyük gizemlerinden biri h1 etiketidir. Arama motorlarına, kullanılan ibarenin sayfada ana başlık olarak kullanıldığını Google h1 etiketi ile anlamaktadır ve h1 etiketi Google’un ciddiye aldığı en güçlü araçlardan biridir. Bu etiket ile kullanılan kelimeler diğerlerine göre ön plana çıkmaktadır. h1 etiketinin nasıl kullanılacağı göstermek gerekirse;

<h1> anahtar kelimeler </h1> 

Anahtar kelimeler h1 etiketi ile yazdığınız ibarenin fontu diğer yazılardan büyük gözükecektir. Css biçimlendirmelerini kullanarak h1 etiketindeki yazıların boyutu biçimlendirmeniz sitenizin üst sıralara çıkması için oldukça önemli bir nokta. 

5. Anahtar Kelime Yoğunluğu 

Hedeflenen anahtar kelimeler makale içerisinde uygun bir sıklıkta kullanılmalıdır. Eğer anahtar kelimeler aşırı bir sıklıkta kullanılırsa bu durum Google tarafından spam olarak tanımlanacaktır. Anahtar kelimenin eş anlamlarını kullanmak bu konuda bize oldukça kolaylık sağlayacaktır. Anahtar kelimeleri sayfa başlarına, paragraflara ve sayfa bitimine yakın bir yerlere yerleştirmek bir site için yapılacak en doğru davranıştır. 

6. Anahtar Kelimelerinizi Kalınlaştırılmış, Eğik ve Altı Çizili Olarak Kullanın 

Bir kelimeyi koyu, eğik veya altı çizili olarak yazarsanız Google bu kelimenin anahtar kelimelerinizden birisi olduğunu düşünecektir. Bu nedenle bazı anahtar kelimelerinizi kalın, eğik ve altı çizili olarak kullanmanızda fayda var. Fakat bu işlemi yaparken çok dikkatli olmalısınız. Eğer koyu, eğik ve altı çizili yazdığınız kelime anahtar kelimeniz değilse Google bunu anlayarak anahtar kelimeleriniz üzerindeki önemli etkinin de yok olmasına sebep olacaktır. 

7. İçerik ve Kod Arasında Kuvvetli Bir Denge Oluşturun 

 Eğer sitenizdeki içerik ile kodların büyüklüğü arasında mantıklı bir ilişki varsa arama motorları sitenize yüksek puan vereceklerdir. Sinyal ve parazit arasındaki dengeyi oluşturmak amaçlarınızdan biri olmalıdır. Bunun manası ise içeriğinizin boyutunun kodların boyutundan büyük olmasıdır. İnternette herhangi bir sayfayı açtığınızda sağ tıklayıp “kaynağı görüntüle” yi seçip kodların boyutu ile yazının boyutunu kıyaslayın. Eğer kodun boyutu yazının boyutunu geçmişse bu Google tarafından olumsuz karşılanacaktır. Kullanıcılar ve arama ve motorları; az miktarda kod ile verilen kaliteli içerikten hoşlanırlandıkları için kaliteli bir SEO fazla kod kullanmaktan kaçınmalıdır. 

8. Önemli Makaleleri Sayfalara Bölün 

Eğer önemli bir konu hakkında makale yazacaksanız, içeriği numaralandırılmış alt başlıklara bölmelisiniz. Burada en büyük ayrıntı; her alt başlığı ayrı bir sayfaya bölmenizdir. Bunun bazı avantajlarını inceleyecek olursak; 

a)Anahtar kelimeleriniz büyük bir sayfa yerine ayrı sayfalarda yazmanız daha fazla SEO hedefi oluşturduğunuz için olumlu bir hareket olacaktır. Google bir sayfadaki içeriğin ne hakkında olduğuna karar verirken sayfa sayfa ele aldığından her sayfa Google tarafından bir başlık olarak değerlendirilecektir. 

b) Kullanıcılar uzun bir format yerine ayrı sayfalara bölünmüş içerikten daha fazla hoşlanacaklardır. Bir sayfadan diğerine geçerken o sayfanın başlığı ile hedeflenecek bir bağlantı metnine yer vermeniz sitenin kullanışlılığı açısından oldukça olumlu katkı sağlayacaktır.

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer