|   |   |  Simon Xavier Guerrand-Hermès, Taksim 360'ı ziyaret etti

Simon Xavier Guerrand-Hermès, Taksim 360'ı ziyaret etti

Dünyanın en önemli lüks giyim markalarından Hermès’in beşinci kuşak temsilcisi Simon Xavier Guerrand-Hermès, İstanbul temasları kapsamında Çalık Gayrimenkul tarafından hayata geçirilen Taksim 360 projesini ziyaret etti.

Simon Xavier Guerrand-Hermès, Taksim 360'ı ziyaret etti

İngiliz Kraliyet Ailesi üyesi ve Kent Prensi Michael ile projenin Taksim’deki satış ofisinde incelemelerde bulunan Simon Xavier Guerrand-Hermès, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’dan proje hakkında detaylı bilgi aldı. Hermès olarak dünyanın birçok yerine yatırım yaptıklarını ve Türkiye’nin de her zaman radarlarında olduğunu vurgulayan Simon Xavier Guerrand-Hermes, projeyle ilgili de “Taksim 360 müthiş bir proje. Birçok insan burada yatırım yapmak isteyecektir. Ben de burada bir evimin ve mağazamın olmasından büyük mutluluk duyarım” dedi.

2017 yılında elde ettiği 5 milyar euronun üzerinde gelir ve toplam 15 bin yakın çalışanıyla dünyada lüksün en önemli markalarından olan Hermès’in beşinci kuşak yöneticisi Simon Xavier Guerrand-Hermès, İstanbul ziyareti kapsamında Taksim Tarlabaşı’nda yapımı devam eden ve kentsel dönüşüm ödülü sahibi olan Taksim 360 projesini yerinde inceledi. İngiliz Kraliyet Ailesi üyesi, Kent Prensesi Michael, Brazzeville Vakfı Başkanı Fransız iş insanı Jean Yves Ollivier ve Türkiye’nin eski Paris Büyükelçisi Hakkı Akil ile birlikte Taksim 360 projesinin satış ofisine ziyarette bulunan Simon Xavier Guerrand-Hermès, burada Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ile bir araya gelerek, Beyoğlu’ndaki kentsel yenileme çalışmaları ile Taksim 360 projesiyle ilgili kendilerinden detaylı bilgi aldı.

TÜRKİYE İÇİN TREND BİR PROJE

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Türkiye inşaat ve kentsel dönüşüm konusunda gerçekten çok farklı bir noktada. Yerli ve uluslararası mimarlarımız tarafından tasarlanan projelerimizi, dünyanın en önemli organizasyonlarında yatırımcılara tanıtıyor; vizyonumuzu ve gelecek hedeflerimizi paylaşıyoruz. Taksim 360 da hem İstanbul hem de Türkiye açısından trend bir proje. Eskiyi yaşatan ama aynı zamanda bugünün ihtiyaçlarını karşılayan bir proje. 10 yıllık uzun bir enerji sonunda 1-2 ay içerisinde ilk parçaları hayata geçecek. İstanbul’a gelen önemli yatırımcılar da bu projeyi yakından incelemek istiyor ve biz de bundan mutluluk duyuyoruz” dedi.

BURADA EVİM OLSUN İSTERİM

Kendisini bir İstanbul aşığı olarak tanıtan Simon Xavier Guerrand-Hermès ise, Beyoğlu’ndaki kentsel dönüşüm çalışmalarını yerinde görmek için Taksim 360 projesini ziyaret ettiğini ifade ederken, “İstanbul’u çok yakından tanıyorum, potansiyelini biliyorum. Taksim 360 da müthiş bir proje. Tamamlandığında birçok kişi burada yaşamak, iş yapmak isteyecektir. Bu projenin Avrupa’nın En İyi Kentsel Yenileme ödülü aldığını da öğrendim. Gördükten sonra bu ödül hiç şaşırtmadı açıkçası. Projeye gösterilen ilgi beni hiç şaşırtmadı. Henüz bir şey söylemek için erken ancak burada olmak isteriz. Şu anda karar vermiş değilim ama burada bir evimin ve mağazamın olmasından büyük mutluluk duyarım” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE HER ZAMAN RADARIMIZDA

Türkiye’nin 2017 yılında yakaladığı yüzde 7,4’lük ekonomik büyüme performansının saygı duyulacak, hayranlık verici bir durum olduğuna da vurgu yapan Hermès, “Bu büyümeye Taksim 360 gibi projelerin büyük etkisi olduğu düşüncesindeyim. Şirket olarak dünyanın birçok yerine yatırım yapıyoruz, Türkiye de her zaman radarımızda olacak” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’YE DUYDUKLARI GÜVENİ İFADE ETTİLER

Türkiye’nin eski Paris Büyükelçisi Hakkı Akil ise, Simon Xavier Guerrand-Hermès’in yanı sıra İngiliz Kraliyet Ailesi üyesi, Kent Prensesi Michael, Brazzeville Vakfı Başkanı Fransız iş insanı Jean Yves Ollivier’nin ziyaretlerinin sadece Taksim 360 için değil aynı zamanda Türkiye ekonomisi için de ayrı bir önemi bulunduğunun altını çizerken, “Türkiye ziyaretleri kapsamında, burada uygulanan kentsel dönüşüm projelerini yerinde görmek istediler. Biz de kapılarımızı açtık. Yurtdışındaki benzer projeleri de yakından incelemişler. Ama Taksim 360 projesinin kendilerini çok etkilediğini belirttiler. Yaptığımız özel görüşmelerde de Türkiye'nin geleceğime duydukları güveni ifade ettiler” şeklinde konuştu.

Şirket Haberleri

Etiketler
Taksim 360 Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Şirket Kategorisindeki diğer haberler

 • FuzulEv’in Erken Teslim Kampanyası Bayrama Kadar Uzatıldı!
  FuzulEv’in Erken Teslim Kampanyası Bayrama Kadar Uzatıldı!

  FuzulEv, temmuz ayında başlattığı erken teslim kampanyasını müşterilerden gördüğü yoğun ilgi nedeniyle bayrama kadar uzattı. Müşterilerine bayram sevinci yaşatmayı hedefleyen FuzulEv Kurban Bayramı’na özel yüzde 20’ye varan indirim fırsatı sunuyor.

 • Masar İnşaat, öğrenci potansiyelini yatırıma dönüştürüyor
  Masar İnşaat, öğrenci potansiyelini yatırıma dönüştürüyor

  Gayrimenkul ve inşaat sektöründe 35 yıldan bu yana edindiği köklü tecrübe ile rotasını Türkiye’ye çeviren Masar İnşaat, dinamik bir öğrenci potansiyeline sahip Düzce’de inşa ettiği Masar Tower projesinde yatırımcılar için cazip bir kampanya başlattı.

 • İNDER: MB’nin çaktığı kıvılcımın meşaleye dönmesini umuyoruz
  İNDER: MB’nin çaktığı kıvılcımın meşaleye dönmesini umuyoruz

  Merkez Bankası (MB), faiz oranlarını yüzde 19,75’e düşürerek başta gayrimenkul olmak üzere tüm sektörün önünü aydınlatacak bir meşalenin kıvılcımını çaktı. Bankacılık, gayrimenkul ve diğer sektörlerinin üzerine düşen görev de, bu kıvılcımı ekonomiye ısıtacak bir meşaleye döndürmektir.

 • FuzulEv’den Erken Teslim Kampanyası!
  FuzulEv’den Erken Teslim Kampanyası!

  Kurulduğu günden bu yana sabit ve dar gelirli ailelerin ev hayalini gerçeğe dönüştüren FuzulEv, teslimatları erkene çekerek yine çok konuşulacak bir kampanyaya imza attı.

 • Nef’ten toplam 318 Milyon TL tahvil ödemesi
  Nef’ten toplam 318 Milyon TL tahvil ödemesi

  Toplam konut satış tutarında son 4 senenin lideri olan Nef, 50 Milyon TL tutarındaki tahvilin 7.kupon ödemesinin gerçekleştirildiğini Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirdi.

 • Sani Şener Körfez Bölgesi’nde inşaat sektörünün en güçlü 4. lideri
  Sani Şener Körfez Bölgesi’nde inşaat sektörünün en güçlü 4. lideri

  TAV Grubu CEO’su Sani Şener, inşaat sektörünün saygın yayınlarından Construction Week dergisi tarafından hazırlanan ve Körfez Bölgesi’nin en etkili 100 iş insanının açıklandığı listede dördüncü sırada yer aldı. Şener, 2015’ten bu yana listede ilk 10 arasında gösterilen tek Türk iş insanı oldu.

 • Masar İnşaat’tan 425 milyon TL’lik yatırım
  Masar İnşaat’tan 425 milyon TL’lik yatırım

  35 yıldan bu yana, Suriye’den başlayıp Mısır ve Suudi Arabistan’a uzanan bir coğrafyada çok sayıda dev projeye imza atan Masar İnşaat, gayrimenkul ve inşaat sektöründe edindiği köklü tecrübeyle, rotasını Türkiye’ye çevirdi.

 • Sefa İnşaat’ın Kızılay bağışları platin madalya ile ödüllendirildi
  Sefa İnşaat’ın Kızılay bağışları platin madalya ile ödüllendirildi

  Sefa İnşaat, yurt içi ve yurt dışında insani yardım faaliyetlerini sürdürmeye devam eden Türk Kızılayı’nın gelenekselleşen Kızılay Bağışçıları Madalya Töreni’nden ödülle döndü. Geçtiğimiz yıl düzenlenen ödül töreninden de ödül alan Sefa İnşaat, bu yıl platin madalyanın sahibi oldu.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.