|   |  Sinanlı Yapı Firması
Sinanlı Yapı

Sinanlı Yapı

  • Kuruluş Tarihi : 1952

  • Proje Sayısı : 0

Sinanlı Yapı, konut, ofis ve residence projeleri, Sinanlı Yapı hakkında genel bilgiler, projelerin lokasyonları ve Sinanlı Yapı ile ilgili tüm haberlere bu sayfada ulaşabilirsiniz.

Sinanlı Yapı Hakkında

TARİHÇE
 
CESARET VE ÇALIŞMA AZMİYLE GELEN BAŞARI 
 
Ferman Sinanlı tarafından 1952 yılında kurulan Sinanlı Group’un gelişim hikayesi; girişimci ruhun ve cesaretli adımların, nasıl büyük başarılara dönüştüğünün öyküsüdür. 
 
Türkiye’nin modernleşme ve büyüme serüvenine, Muğla Milas karayolunun yapımıyla atılan adım; Ankara Kızılay’da gerçekleştirilen yol ve kazı çalışmalarıyla yeni bir ivme kazandı. 
 
1958 yılında Mobil şirketinin, Güney Doğu Anadolu/Diyarbakır merkezli yol ve lokasyon işleri yapıldı. 
 
1965-1970 yılları arasında Konya bölgesi yol hafriyatı ve dekapaj çalışmaları, Sinanlı Group’un tecrübelerine yeni bir eser eklenmesiyle sonuçlandı. 
 
1975-1978 arası dönem Batman Malabadi bölgesi sulama ve kanal yollarının açılmasının gerçekleştiği dönem oldu. 
 
1973 yılına gelindiğinde, Sinanlı Group’un kurucusu Ferman Sinanlı’nın vefatı sonrası, işleri üstlenen oğulları Cengiz Sinanlı ve Reşit Sinanlı’nın şirketin başarılarını daha öteye taşımayı hedefledikleri dönemin başlangıcı oldu. 
 
TPAO’nun yol lokasyon işlerinin bitirilmesi 1979-1984 yılları arasında gerçekleşti. 
 
1985-1990 yılları arasında Exxon, Arco, Texocoi Mobil ve Shell gibi yabancı büyük petrol şirketlerinin sismik çalışmalarıyla beraber, yol ve lokasyon işleri yapıldı. 
 
Sinanlı Group’un alt şirketlerinden biri olan Maritaş A.Ş, bu dönem çalışmaları içinde yer alan Edirne Lalapaşa Göletini 1988 yılında bitirdi. 
 
Ardından 1990- 1991 yılları arasındaki süreçte, Kırklareli Pınarhisar Evciler Göleti tamamlandı. 
 
1992 yılında başlayan dönem, yeni başarıların da müjdecisi oldu. Farklı bir sektör olan gıda konusunda Romanya, Ekvator, İran, Irak, Azerbaycan, Gürcistan, Ukrayna gibi ülkelerde faaliyet gösterildi ve 200 milyon dolarlık iş hacmiyle, Türkiye’nin dış ticaret rakamlarının artmasına önemli katkılarda bulunuldu. 
 
Demir-çelik ve kimyasal maddeler sektöründe de iştirakleri bulunan Sinanlı Group’un şirketlerinden biri olan Maritaş A.Ş., 2010-2014 yılları arasında Irak’ın en büyük inşaat projelerinden birine imza atarak, 250 bin dolarlık yatırımla 250 bin m2’lik bir alanda inşa ettiği yaşam alanıyla büyük ses getirdi. 
 
Ayrıca Irak’ta petrol şirketlerinin kule kiralanması ve sondaj işleri de Maritaş tarafından üstlenildi. 
 
1992-2010 arası yıllık 50 milyon dolar olarak gerçekleşen dış ticaret hacminin yanı sıra, 2007’de Kocaeli Şekerpınar’da 15.000 m2 kapalı alanı olan Türkiye’nin en modern klimatize deposu yapıldı. 
 
Sinanlı Group’un önemli iştiraklerinden biri olan ve 1997 yılından beri uydu haberleşme sistemleri üzerine servis hizmeti veren Mobilkom, faaliyetleriyle haberleşme alanında Türkiye’nin en önemli şirketlerinden biri konumuna yükseldi. 
 
Sinanlı Group, modern tarımcılık alanında da yüksek üretim kapasitesiyle Türkiye’ye hizmet vererek faaliyet alanını genişletti. 
 
Bugün Güneydoğu’da 60.000 dönüm üzerinde gerçekleştirilen modern tarım faaliyetleri, Türkiye tarım üretiminin önemli bir kısmını oluşturmaktadır. 
 
Adım attığı her sektörde zirveyi hedefleyen Sinanlı Group; Türkiye ekonomisine büyük katkılar sağlamak amacıyla, yenilikçi ve sürekli başarı odaklı çalışmalarına devam etmektedir.
 
MİSYON
 
Her zaman doğru teknolojiler kullanma anlayışımızı ve iş prensiplerimizi geleceğe taşıyarak, güvenilir ve aranılır şirket olma niteliğimizi sürekli kılmak.
 
VİZYON
 
Tüm iştiraklerimizde farklılık oluşturacak yenilikler üreterek, Türkiye ekonomisine yüksek katkı sağlamak ve dünyayla işbirliği içinde, uluslararası başarılara imza atmak.

Tel: 0216 551 1100
Fax: 0216 551 7174
Email: info@sinanliyapi.com.tr
Adres: Aydınevler Mah. Aslanbey Cad. No: 1-3 Mert Plaza A. Blok 1. Kat D:2 İstanbul / Maltepe

Sinanlı Yapı Projeler Haritası

Sinanlı Yapı Projeleri

Sinanlı Yapı Haberleri

daha fazla yükle

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.