|   |   |  Sincan’da 3142 hak sahibinin konutları kurayla belirlendi

Sincan’da 3142 hak sahibinin konutları kurayla belirlendi

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Ankara’nın Sincan İlçesi Saraycık Mahallesi’nde “Gecekondu Önleme Bölgesi Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında inşaatları tamamlanma aşamasındaki projeden üç bin 142 hak sahibinin konutları kurayla belirlendi.

Sincan’da 3142 hak sahibinin konutları kurayla belirlendi

Kura törenleri konut büyüklüklerine göre 3 gün boyunca devam edecek. 91 m²  ile 182 m² arasında çeşitli büyüklüklerde 704 adet konut 10 Eylül 2018 Pazartesi günü ve 120 m²  büyüklüğünde 1.414 adet konut 11 Eylül 2018 Salı günü Sincan Kapalı Spor Salonu’nda noter huzurunda gerçekleştirildi. 143 m² büyüklüğünde 1.024 konutun kurası ise 12 Eylül 2018 Çarşamba günü yine aynı salonda noter huzurunda gerçekleştirilecek.

Törene Ankara Milletvekili Asuman Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, TOKİ Başkan Yardımcısı Ömer Bulut, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, TOKİ Kentsel Yenileme Dairesi Başkanı Gürol Konyalıoğlu ve sivil toplum örgütleri ile vatandaşlar katıldı.

Kura töreninde konutları belirlenen vatandaşlar büyük mutluluk yaşadı.

TOKİ ile Sincan Belediyesi işbirliği ile 10.10.2014 tarihinde yapılan protokol ile yaklaşık 500 hektarlık alanda kentsel dönüşüm projesi planlandı. Hak sahiplerinin büyük çoğunluğu ile anlaşma sağlandı. Anlaşmalar sonucu 3 ana bölgede çeşitli büyüklüklerde toplam 5.701 konutun inşaatları hızla devam ediyor. Ayrıca bölgede 80 iş yeri, 2 tane 32 derslikli okul, 9 cami bulunuyor. Modern ve geleneksel mimarinin sentezlendiği projeyle Sincan’a nitelikli sosyal çevre imkânı sunan yeni bir yaşam ve cazibe merkezi kazandırıldı.

Toki Haberleri

Etiketler

Toki Kategorisindeki diğer haberler

  • Balıkesir Karesi’de yapılacak bin konutun sahipleri belirlendi
    Balıkesir Karesi’de yapılacak bin konutun sahipleri belirlendi

    Balıkesir Merkez Karesi’de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından hayata geçirilecek bin konut için hak sahipleri çekilen kura ile belirlendi. Kuranın kendine çıktığını gören vatandaşlar sevinç gözyaşları döktü.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.